Prvý potenciálny prospekt do ofenzívnej lajny.

BIO

Na strednej škole hrával za Bethel High School vo Washingtone, kde bol v all-state výbere v defenzívnej lajne. No taktiež exceloval v ofenzívnej lajne a jeho zápasnícke pozadie napomohlo trénerom Boise State v rozhodovaní a postavili ho pred svojho quarterbacka. V roku 2016 bol len ako redshirt a v roku 2017 sa vo všetkých 14 zápasoch postavil na pozíciu starting left tackla, pričom hneď získal uznanie v All-Mountain výberoch. Na NFL radar sa dostal ako sophomore, keď blind side svojho quarterbacka chránil v 13 zápasoch a bol menovaný do first-teamu all-conference. Ako junior bol opäť vo first-teame All-MWC, keď na pozícii left tackla zasiahol do 13 zápasov.

SCOUTING PROFILE

Cleveland je perfektne vybaveným atletickým ofenzívnym tacklom, o čom svedčí aj jeho čas na 40 yardov, ktorý sa mu podarilo zabehnúť na Scouting Combie. Pri výške 198 cm a váhe 141 kg to zvládol za 4.93s. Vyniká najmä pri všetkých možných outside zone blokoch v behovej hre (v čom by sa hodil do systému Matta LaFleura), no musí ešte trošku nabrať na svalovej hmote a funkčnej sile. Jeho tape z posledného roku sa moc použiť nedá, nakoľko v druhom zápase sezóny utrpel tzv. turf toe (rovnaké zranenie, čo mal aj WR Adams v minulej sezóne) a takmer celý rok nebol schopný poriadne trénovať. Hrá s kľudom a s dobrou technikou. Má všetok talent a predpoklady na to, aby dokázal hrávať v zónovo založenom útoku, no musí trošku nabrať na sile. Má prirodzený cit pre passové stunty, niekedy prehrá súboj rúk, no vo všeobecnosti je jeho práca rúk dobrá. Pri pass blockingu nie je len pasívnym blokárom, ale dokáže byť aj agresívny, záleží to od dropbacku QB. Túto svoju vlastnosť demonštroval v rôznych passových setoch. Aj napriek celosezónnemu zraneniu v roku 2019, podľa Pro Football Focus pustil na 502 pass-blocking snapoch len 15 tlakov na QB. Rok pred tým na 535 pass-blocking snapoch pustil len 14 tlakov na QB.

FIT PRE PACKERS

Má trošku kratšie ruky a preto usudzujem, že mu bude viacej sedieť pozícia right tackla. Cleveland by mohol zažiť veľmi podobnú situáciu, akú v minulej sezóne zažil rookie OG Elgton Jenkins. V úvode sezóny by bol náhradníkom za RT Rickom Wagnerom, no postupom času by sa mohol stať starterom. Cleveland vyzerá dobre a jeho potenciál sa mi páči. Podobá sa mi na Taylora Lewana. Od Scouting Combine sa vďaka svojmu skvelému výkonu škriabe jednotlivými boardami nahor. Avšak očakávam, že pôjde najvyššie na konci prvého kola, alebo v prvej polovici druhého kola. Je to projekt, avšak môže sa z neho vykĺbiť veľmi dobrý right tackle.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 1. KOLA/ZAČIATOK 2. KOLA