Talentovaný tackle s veľkým upsidom.

BIO

Pre mnoho mladých High School All-American hráčov je najväčšou voľbou v ich mladých životoch výber univerzity. No pre Jacksona výber USC nebol tak dôležitý, ako rozhodnutie darovať svoju kostnú dreň svojej mladšej sestre v lete roku 2019. Celé transplantácia sa vydarila na jednotku a Jackson sa do dresu Trojanov vrátil na svoju juniorskú sezónu. V roku 2019 štartoval vo všetkých 13 zápasov a bol menovaný do first-teamu All-Pac-12. Jacksonov starý otec – Melvin, hrával v ofenzívnej lajne Trojanov v roku 1974, keď vyhrali národný titul a potom hrával aj 5 rokov za Green Bay Packers.

SCOUTING PROFILE

Podobne ako Jones, tak aj Jackson je pomerne „raw“ hráčom, no dostatočne talentovaným na to, aby sa presadil aj v NFL. Je skvelým atlétom a jeho hráčsky talent čaká na to, kedy bude rozvinutý naplno. O jeho skvelých atletických schopnostiach hovorí aj tape, keď len veľmi zriedka kedy ho na vonkajšom ramene rusher porazí prostredníctvom rýchlosti. Jeho umiestnenie rúk je nekonzistentné a jeho práca nôh by hneď v úvode kariéry v NFL nemusela stačiť, no rovnako ako pri Jonesovi, tak aj pri Jacksonovi sa to kvalitným coachingom odstráni. Ak by zapracoval na svojej sile, tak môže byť aj potenciálne dobrým guardom. V USC sa dostal k mnohým NFL style pass setom, čiže jeho skúsenosti sú veľkým plusom. Na USC bol na pozícii left tackle starterom 2 sezóny a a Pro Football Focus uvádza, že pri niečo cez 1,000 pass blocking snapoch pustil len 6 sackov. V pohybe vyzerá skvele, nemá problém s pohybom v priestore, byť leading blokárom a s dostávaním sa do second levelu pri behovej hre. Ako som spomínal, tak najviac musí zapracovať na práci rúk. Keď svoj súboj prehrá, tak v drvivej väčšine to je kvôli tomu, že ho rusher porazí v súboji rúk. Práve zlepšovanie jeho celkovej techniky bude alfa omega pri dosahovaní jeho maximálneho potenciálu. Vyzerá to tak, že so silou nemá problémy. Na Combine urobil na bench 27 opakovaní, no sila stredu tela je otázna. Pri zónových behoch a screenoch sa dokáže efektívne dostávať do správnej pozície.

FIT PRE PACKERS

Jackson má rozhodne veľký upside a je talentovaným ofenzívnym tacklom. Svojou veľkosťou sa podobá na nášho ofenzívneho lajnmena Billyho Turnera, no jeho hrací štýl ide viacej k Ericovi Fisherovi. Lance Zerlein z NFL.com ho prirovnal ku D.J. Humphriesovi. Jackson má profil hráča, ktorý by mal byť v TOP 40. Na 30ky už byť nemusí, no nevylučuje sa ani jeho účasť v úvode druhého kola. Je tu dobrá šanca na to, že na konci prvého kola by mohol byť stále na boarde. Trade up zo 62ky práve po tohto hráča dáva zmysel, ak sa prepadne do stredu druhého kola.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 1. KOLA/ZAČIATOK 2. KOLA