Výbušný lajnmen z TCU.

BIO

V drese Horned Forgs sa Blacklock ukázal už ako redshirt freshman, keď sa za svoje výkony dostal do Frashman All-American teamu a bol Big 12 Co-Defensive Freshman of the Year. V tejto sezóne nazbieral 27 tacklov, z čoho 6.5 bolo pre stratu a 2 sacky. Sezónu 2018 neodohral kvôli zraneniu achilovky. No v roku 2019 bol späť a zaznamenal 40 tacklov, 9 for loss a 3.5 sackov.

SCOUTING PROFILE

Blacklock je rýchly, ohybný, neuveriteľne silný a výbušný defenzívny tackle a v obrane TCU hrával na rôznych pozíciach od 1-tech až po 5 tech lajnmena – a ako v odd, tak aj v even fronte. Jeho prvý krok je výbušný a dokáže si ho dobre načasovať. Permanentne je jedným z prvých hráčov, ktorí sa po snape pohnú a tento svoj odpich využíva k atakovaniu gapov v lajne, v tomto doslova na ihrisku vyniká. Technika rúk vyzerá byť dobrá a ruky dokáže dostať na blokára už hneď v úvode súboju, čím si dokáže získať separáciu a chráni sa tým pred blokom. Najlepšie hrá práve vtedy, keď sa jedná o 1-gap situácie, kedy konzistentne dokáže vopchať svoje boky do gapu, vďaka čomu ofenzívny lajnmen na neho nemá nárok. Vyzerá to tak, že rozumie pass rushu a využíva ako silu, tak aj rýchlosť na to, aby porazil bloky. V obrane proti behu má upside, a to najmä kvôli jeho sile a leg drivu, vďaka čomu si vie podržať blok a predísť tak vytlačeniu v behovej hre. Na zbavovanie sa bloku pri behovej hre využíva skvelú prácu rúk a jeho gap disciplína je dobrá. Je to súťaživý chalan, ktorý bude runnera naháňať po celom ihrisku. Máva problémy s balansom a jeho nedostatok masy sa prejavuje pri behovej hre. No jeho sila pri 131 kg je fakt dobrá a je tu otázka, či pri naberaní nepríde o svoju atletickosť, nakoľko silu naberať moc nemusí. Na TCU bol pri pass rushy využívaný aj na stunty a twisty, čo mu išlo dobre. Mne osobne sa na ňom veľmi páči jeho motor. Veľmi často musel brániť niekoľko gapov, či čeliť double teamom, avšak svojej si vždy odrobil. V roku 2019 sme dôsledky zranenia moc nebadali a PFF ho v poslednej sezóne ohodnotili známkou 89.5 proti behu, čo bolo jedno z najvyšších čísel v krajine.

FIT PRE PACKERS

Blacklock je taký nie príliš často vídaný defenzívny prospekt v BIG 12, ktorý má výbavu na to, aby bol v NFL dynamickým playmakerom. Na úroveň NFL sa bude musieť aklimatizovať, avšak fyzicky je nesmierne talentovaný, čo z neho môže spraviť skvelého hráča. Za mňa si rozhodne zaslúži byť vybraný medzi prvými internými defenzívnymi obrancami a má dostatočne veľký upside na to, aby bol stavebným kameňom obrany v NFL. Je to moderný defenzívny tackle a je otázkou, ako ho naši skauti budú vidieť. Najväčšia otázka je, či to je ona-gap alebo two-gap obranca. Na tape tape to vyzerá tak, že mu najviac sedí one-gap 3-tech v schéme 4-3. Jeho odpich je extréme rýchly a keď sa má sústrediť len na jeden gap, tak je neustále v bacfielde. Packers v základe hrajú 3-4, no v minulej sezóne sme videli kopu snapov, keď sme hrali so Smithovcami, Lancasterom, Clarkom a Lowrym 5-2. Budú si Packers myslieť, že Blacklock môže byť úspešný v ich defenzívnej schéme?

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 1. KOLA/ZAČIATOK 2. KOLA