Ďalší potenciálny univerzál do našej secondary.

BIO

Rodák z Roswellu v Georgii bol top 50 prospekt v krajine, keď vo svojej seniorskej sezóne na strednej bol menovaný štátnym Class 7A Defensive player of the Year a to vďaka 82 tacklom, 7 interceptions a 9 zrazeným prihrávkam. Ako true freshman v roku 2017 hral za Alabamu v 13 zápasoch ako náhradník a člen special teamu. Na scénu sa dostal ako sophomore, keď si po campe vydobyl miesto startera. Zasiahol do 15 zápasov, v ktorých nazbieral 73 tackles, 6 tackles for loss, 3 sacky, 2 intereptions a 10 zrazených prihrávok. V Orange Bowle bol menovaným defenzívnym MVP, keď proti Oklahome nazbieral 5 tacklov a 4 zrazené prihrávky, čím poslal Alabamu do titulového zápasu. Ako junior bol v drese Crimson Tide starterom vo všetkých 13 zápasoch a bol menovaný do third-teamu All-American a do first-teamu All-SEC, keď obranu Tide viedol s 95 tackles, 5.5 tackles for loss a 3 sackmi. Zároveň sezónu zakončil medzí národnými lídrami v počte forced fumbles, keď ich mal 4. K tomu všetkému pridal 3 interceptions, 5 zrazených prihrávok a jeden zablokovaný kick. Ako v roku 2018, tak aj v roku 2019 si pripísal pick-six.

SCOUTING PROFILE

McKinney sa narodil v roku 1999, meria 185 cm a váži 91 kg. Je to tak všestranný hráč, že v Alabame hrával skoro na každej jednej pozícii. Hrával ako deep safety, linebacker, či slot cornerback. 323 snapov odohral v boxe, 227 snapov na slote a 271 snapov ako deep safety. Keď ste takýmto švajčiarskym nožíkom v obrane Crimson Tide, tak to nasvedčuje tomu, že vaše futbalové IQ je na ohromnej úrovni. V coverage sa cíti veľmi pohodlne a je tu vysoko aktívny, v boxe odohral tony plays a bol efektívny pri zatváraní passových okien v strede ihriska a pri pokrývaní flatov. Pri jeho hre nebadať žiadny problém s pokrývaním tight endov, či running backov. Na slote odohral niečo cez 200 snapov a len vo veľmi málo prípadoch bol prehratý. Ako sophomore pustil len 50% skompletovaných prihrávok do svojej coverage. PFF ho ohodnotili známkou 89.2 za coverage. V priestore to je dobrý atlét, jeho rýchlosť na dlhé trasy nie je najlepšia, no na krátkom území je veľmi rýchly. Proti behu to už také dobré nie je a tu nie je tak kľúčovým hráčom ako v coverage. No nemá problém postaviť sa do stredu, je to ochotný hráč. Vzhľadom na svoje parametre by som povedal, že nie je dosť veľký na to, aby hrával v boxe. Blízko lajny by ho mohli fyzickí hráči poľahky prehrať. Vo svojej kariére pustil niekoľko big plays, no vo všeobecnosti je v roly free safety obstojným hráčom do coverage. Ako tackler je nekonzistentný. V jednom drive runnera zastaví nádherne a poviete si, že to je rodený hitter, no hneď na ďalšom snape missne jednoduchý tackle. Je to viacej silový hitter a keď už niekoho oblapí, tak ho väčšinou už aj má. Avšak v roku 2019 missol až príliš veľa tacklov. Do blitzov je súper efektívny a má cit na načasovanie si svojho nábehu. Je to hráč, ktorý miluje hrať na quarterbackove oči, jeho inštinkty sú v tomto smere vynikajúce.

FIT PRE PACKERS

V minuloročnej offseason sme podpísali S Adriana Amosa a draftovali S Darnella Savaga, no obrana Mika Pettina safetyho využíva na rôzne spôsoby. McKinney nemá veľkosť na to, aby perfektne zapasoval do úlohy hybridného linebackera, no jeho schopnosť pokrývať všetky oblasti v strede ihriska a ustrážiť si slot z neho robia dobrého adepta do Pettinovej obrany. Kombinácia Amos-Savage-McKinney by výrazne zvýšila všestrannosť našej secondary, čo by Pettinovi poskytlo mnohé možnosti ako toto trio rozmiestňovať po ihrisku, špeciálne na passových downoch. McKinney sa podobá na defenzívneho backa Malcoma Jenkinsa, či na Jimmieho Warda. Očakávam, že z boardu pôjde na konci prvého kola.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 1. KOLO