Corner, ktorého nedostal ani útok LSU.

BIO

Dantzler je rodákom z Louisiany a na high school bol quarterbackom a defenzívnym backom. V sezóne 2016 bol redshirt a v nasledujúcej sezóne bol rezervným hráčom, ktorý nazbieral 25 tacklov, 2 for loss a 3 zrazené prihrávky. Jeho prvá interception počas college kariéry prišla proti víťazovi Heisman Trophy Lamarovi Jacksonovi v TaxSlayer.com Bowle. Ako sophomore už bol starterom, zasiahol do 13 zápasov a v nich nazbieral 43 tacklov, 2 for loss, 2 interceptions a 9 zrazených prihrávok. Za svoje výkony bol menovaný do second-teamu All-SEC. Ako junior hral len v 9 zápasoch, no aj tak mal na svojom konte 40 tacklov, 2 interceptions a 8 zrazených prihrávok. V strede sezóny musel vynechať 3 zápasy kvôli zraneniu.

SCOUTING PROFILE

Dantzler meria 188 cm a váži 84 kg. Ak na pozícii cornera preferujete výšku, tak Dantzlera budete milovať. Má výšku na to, aby dokázal hrávať proti X receiverom a stále má veľký fyzický upside. Na svoju výšku je síce tenší a ľahší, avšak jeho fyzická sila je skvelá. V jednom balíku vám prináša rýchleho press cornera, s perfektnou technikou na line of scrimmage, s načasovaním a následným precíznym a tvrdým útokom na loptu. V zone coverage dokáže čítať to, čo sa deje pred ním a disponuje inštinktami, ktoré sú pre dobrého zone cover cornera dôležité. Odvádza skvelú prácu aj pri 50/50 loptách. Je to nesmierne súťaživý chalan, ktorý vám na pozícii cornerbacka dodáva kopu swagu (niečo ako náš Jaire). Pohyby svojich súperov vie veľmi dobre tieňovať, vďaka čomu sa dostáva do pozícii, v ktorých môže hrať na loptu. Má dobrý nos na screeny, kde dokáže ku screenu veľmi rýchlo dobehnúť a zmariť tak play (opäť niečo podobné ako náš Jaire). Jeho loptové schopnosti sú kvalitné, čo sa prejavuje v schopnosti útočiť na loptu vo vzdchu a pri útočení na ruky receivera. Dantzlerova hra je plná fyzického kontaktu, avšak nie je to atlét. Jeho pohyb bokov nie je úplne plynulý, receiver to môže využiť na double move a jeho rýchlosť pri pokrývaní vertikálnych routes je len priemerná. V podpore behovej obrany sa vyznačuje vysokou ochotou a motorom, avšak v NFL to s jeho váhou také ľahké mať nebude a mal by trošku nabrať. Proti veľkým tímom ako LSU a Alabama odohral fakt parádne zápasy, čo je pôsobivé, vzhľadom na ich arzenál. Keď sa na to pozrieme štatisticky, tak počas posledných 2 sezón bol v najťažšej konferencii vo futbale (SEC) jedným z najlepších cornerov. Do jeho coverage letelo 80 lôpt, avšak len 36 bolo skompletovaných pre 459 yardov, 1 TD a 4 interceptions. V posledných dvoch sezónach čelil 26 loptám, ktoré leteli do jeho coverage nad 15 yardov, no skompletovaných bolo len 7. Počas svojej kariéry pustil passer rating len 43.8. Taktiež sa môže pýšiť tým, že je jediným cornerbackom, ktorý v minulej sezóne proti LSU nevyhorel. V zápase proti národným šampiónom pustil 2/4 prihrávok pre 13 yardov.

FIT PRE PACKERS

Dantzlerovi sa hrubo nevydarila Scouting Combine, keď 40 yardov zabehol len za 4.64s, čo bolo ďaleko za očakávaniami. No keď sa pozeráte na jeho tape, tak ten je dobrý. Dantzler dokázal pokryť hráčov ako Henrry Ruggs, Ja´Marr Chase, či Bryan Edwards. Historicky len traja veľkí corners zabehli 40 yardov za viacej ako 4.6s. Boli to: Josh Norman, Trumaine Johnson a Brandon Browner. Toto nám napovedá, že ak ste cornerbackom a 40 yardov zabehnete nad 4.6s, tak ste si s veľkou pravdepodobnosťou podpísali úmrtný list. No opäť sa vrátim k tapu. Ten vyzerá fakt fantasticky a v konferencii SEC nie len že hrával proti top receiverom v krajine, no on ich dokázal vymazať. V man coverage bol vždy pevný a len zriedka kedy sa stalo, že by vyhorel kvôli rýchlosti. Pridám vám sem krátky giph toho, ako dokázal byť prilepený na hviezde hviezd Ja´Marrovi Chasovi. Kvôli zlému času na Combine by mohol na Drafte padnúť a pre tím, ktorý si ho zoberie, to môže byť obrovský steal Draftu.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: NEMÁM POŇATIA