Potenciálna náhrada za Linsleyho.

BIO

Tyler vyrastal vo Wisconsine na otcovej farme, kde sa staral o chod farmy. Práve tu získal svoje veľmi silné pracovné návyky a teraz je jeho pracovná morálka veľmi dobre známa. Na strednej vyhral Tim Krumrie Award za najlepšieho defenzívneho lajnmena vo Wisconsine. Darilo sa mu ako v ofenzívnej, tak aj v defenzívnej lajne a zbieral samé ocenenia. Badgers však verili, že jeho budúcnosť je v ofenzíve. Ako freshman nastúpil do všetkých 14 zápasov na pozícii centra a tým potvrdil, že skvelý čuch Wisconsinu na parádnych ofenzívnych lajnmenov opäť nesklamal. Dokonca bol aj menovaný do Freshman All-American teamu a third-teamu All-Big Ten. V roku 2018 na pozícii centra odohral všetkých 13 zápasov a bol menovaný do first-teamu all-conference. Na jar v roku 2019 mal operáciu bedra. Do sezóny 2019 nastúpil a na pozícii centra opäť odohral všetkých 14 zápasov. Jeho výkony boli horšie než v predchádzajúcej sezóne, avšak stále to bolo lepšie než u väčšiny centrov, čo sa podčiarklo ziskom Remington Trophy pre najlepšieho centra v krajine a zároveň bol aj finalistom o Outland Trophy, ktorá sa udeľuje najlepšiemu internému ofenzívnemu linemanovi v krajine. Tiež bol menovaný do first-teamu All-American a do first-teamu All-Big Ten. Po sezóne mal operáciu ramena, kvôli čomu vynechal Scouting Combine.

SCOUTING PROFILE

Biadasz, ale ak chcete „Tyler Badass“, čo je jeho prezývka, je konzistentným centrom, ktorý bol základnou súčiastkou pri úspechoch RB Jonathana Taylora. Je to veľmi múdry chalan, ktorý sa dokáže prispôsobiť každej blokovacej schéme, hrá veľmi účinne a jeho ruky disponujú úctyhodnou silou gripu, tu sa odzrkadľuje jeho tvrdá manuálna práca na farme. Bol mozgom perfektného behového útoku Badgers a celkovo je považovaný za skvelého run blokára. O jeho inteligencii svedčí aj fakt, že nemá problém s robením potrebných úprav blokovacích schém, keď rozozná blitz, alebo double-team. Svoje ruky dokáže využívať veľmi dobré, avšak má ich krátke. Práve kvôli tomuto bude musieť byť jeho technika na špičkovej úrovni, s čím by problém mať nemal. Kvôli krátkym rukám môže mať nemalé problémy s rýchlymi internými obrancami ako napríklad Aaron Donald, avšak s veľkým DTs by problémy mať nemal. V roku 2019 mal problémy najmä s držaním tela, čo so sebou prináša otázniky ohľadom sily v strede tela a po elitnej sezóne 2018 prišiel očividný úpadok. V pass protection sa počas poslednej sezóny často spoliehal na silu rúk a prácu nôh moc nevyužíval. Tu tiež môžme hľadať vplyv zranenia.

FIT PRE PACKERS

Náš súčasný center Corey Linsley patrí medzi najlepších centrov v lige a po sezóne mu končí kontrakt. Je otázne, či sa od Packers dočká novej obrovskej výplatnej pásky, keď musíme podpísať Bakhtiariho a Clarka. Biadasz sa radí medzi najlepších interných ofenzívnych lajnmenov, akí v poslednej dobe hrali v Madisone. Avšak jeho zhoršené výkony po zranení nemožno prehliadnuť. V roku 2018 bol jedným z najdominantnejších linemanov v krajine a jeho rozhodnutie vrátiť sa do školy bolo pomerne prekvapivé, nakoľko bol považovaný za jeden z najlepších OL prospektov. No jeho výkony padli a mohli to zapríčiniť aj zranenia. Keď je Biadasz v sto percentnej forme, tak je extrémne silným run blokárom, stenou v pass protection a mozgom celej ofenzívnej lajny. Mohli by sme ho draftovať na konci tretieho kola, rok by sa za Linsleym učil, mohol by sa dať zdravotne do poriadku a potom by ho už nahradil.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 3. KOLO