What TCU football must do to turn corner in one-score games | Fort Worth Star-Telegram

Najlepší safety tohtoročného draftu!

PROFIL

 • Meno – Trevon Moehrig
 • Pozícia – Safety
 • Univerzita – TCU
 • Výška – 188 cm (6´2´´)
 • Váha – 92 kg (202 lb)

Trevon Moehrig bol hodnotený ako 4-hviezdičkový cornerback a hrával za Smithson Valley High School v štáte Texas. Kariéru tam zakončil so 7 interceptions a obdržal viacej ako 15 ponúk na univerzitné štipendium. Medzi nimi boli školy ako TCU, Baylor, Arizonoa, či Georgia a vybral si práve TCU.

Ako true freshman sa presunul na pozíciu safetyho a okamžite zasiahol do 12 zápasov (ako starter len v dvoch), pričom bol menovaný tímovým Special Team MVP sezóny. V roku 2019 sa stal jedným z najlepších safeties v univerzitnom futbale a bol menovaný do first-teamu All-Big 12. Keď sa pozeráme na jeho hodnotenie of portálu Pro Football Focus, tak ten ho v tejto sezóne označil za najlepšie hodnoteného safetyho a podľa ich čísel mal tretiu najhodnotnejšiu sezónu od doby, kedy PFF začali používať svoje čísla aj v univerzitnom futbale. Vo svojom poslednom roku výkony ešte viacej vyšperkoval a doslova ovládol univerzitné ihriská. Bol menovaný do second-teamu All-American, first-teamu all-conference a zároveň mu bolo udelené ocenenie Jim Thorpe Award, ktoré sa udeľuje najlepšiemu defenzívnemu backovi v univerzitnom futbale. Moehrig mohol ísť po sezóne 2019 na Draft a rovnako mohol využiť aj ponúkaný opt-out, čím by neriskoval nejaké to zranenie, ktoré by jeho draftové akcie v roku 2021 znížilo. On sa však rozhodol vrátiť aj na sezónu 2020 a hrať. V tejto sezóne bol tímovým kapitánom v každom jednom zápase a dal dokopy ďalšiu skvelú sezónu.

ZÁKLADNÉ ŠTATISTIKY

 • 2020: 10 zápasov, 47 tacklov (30 solo), 2 tackles pre stratu yardov, 2 interceptions, 9 zrazených prihrávok
 • 2019: 12 zápasov, 62 tacklov (43 solo), 1.5 tacklov pre stratu yardov, 4 interceptions, 11 zrazených prihrávok, 2 forced fumbles
 • 2018: 12 zápasov, 15 tacklov (12 solo), 1 tackle pre stratu yardov, 1 interception, 1 zrazená prihrávka

SCOUTING REPORT

Moehrig bol podľa všetkého počas posledných dvoch sezón najlepším safetym vo vodách univerzitného futbalu a rovnako bol dominantným hráčom v special teame. Disponuje dobrou kombináciou výšky, váhy a atletickosti, vďaka čomu dokáže hrávať hneď na rôznych postoch. Na TCU hrával v úlohe deep safetyho v cover-1, cover-2 a v cover-3. Na strednej škole hrával ako cornerback a vďaka tomu nemá problém sa postaviť aj na slot.

Je to tvrdý a inštinktívny safety, ktoré disponuje skvelými ball skills. Jeho futbalové IQ je skvelé a je lídrom secondary. On je ten hráč, ktorý sa postará o to, že všetci hráči v secondary stoja tam kde stáť majú. Informácie, ktoré sa odohrávajú pred ním dokáže veľmi rýchlo spracovávať a takmer okamžite odhaliť route kombinácie, ktoré sa útok snaží proti ním zahrať. Toto mu môže výrazne pomôcť v presune do NFL a už ako rookie nemusí mať problém s chápaním komplexnejších a zložitejších obrán.

Keď sa pozeráte na jeho hru, tak ako prvú uvidíte jeho excelentnú schopnosť hrať v coverage. Dokáže ísť po lopte a zahrávať na ňu vplyvné hry až so železnou presnosťou. Jeho absolútnou prednosťou je hra v zone coverage, kde dokáže čítať ako quarterbacka, tak aj receivera. Jeho beckpedaling je kompaktný a nevidím v ňom žiadne problémy. Vďaka tomu sa rýchlo dokáže dostávať do svojej zóny.  Keď hrá v deep zone coverage, tak tu hráva v dobrej hĺbke a keď sa akcia odohráva pred ním, tak v tejto pozícii sa cíti najlepšie a najistejšie. Práve tu je jeho vplyv na hru vôbec najvyšší.

V man coverage je tiež viacej než obstojný, ale niekedy je náchylný na double moves a to špeciálne na inside in-breaking routach, kde sa snaží robiť agresívne cut a práve tu vzniká tá náchylnosť na double move. Aj keď je na tieto double moves náchylný, tak má dostatok rýchlosti na to, aby sa dostal späť k lopte. Jeho práca bokov je pekne plynulá a zmena smeru behu vyzerá pre neho jednoducho. Musí sa proste naučiť až tak neprepaľovať a nedostávať sa kvôli tomu mimo pozície.

Rovnako nemá problém hrávať bližšie line of scrimmage ako box, či slot obranca. Tu mu pomáha skvelá práca bokov, kde dokáže držať krok s väčšinou slot receiverov v man coverage.

Na to, že je to free safety je veľmi kvalitným hráčom aj proti behu. Tu hrá tvrdo a vždy sa snaží zahrávať vplyvné hry proti behom. Rovnako ako coverage, tak aj tu má tendenciu prepáliť správny uhol a kvôli tomu sa dostáva mimo pozície na tackle. Ale jeho hra sa vyznačuje dobrou silou, bloky v podaní receiverov sa mu darí porážať a je to tvrdý hitter.

Moehrig je flexibilný defenzívny back, ktorý dokáže hrávať ako v zone, tak aj v man coverage. Najviac mu sedí cover-1 a cover-3. Je to solídny atlét, ktorý má dostatok rýchlosti a rozsahu na to, aby dokázal pokrývať hlbokú strednú časť ihriska. K tomu sa prezentuje schopnosťou sledovania lopty ako receiver. Rovnako má všetky predispozície k tomu, aby dokázal hrávať aj v cover-2 a TCU vo svojich schémach zvyklo využívať neskoršie rotácie do cover-1, alebo kde bol Moehrig ako slot obranca. Rovnako má fyzické predpoklady (veľkosť a sila) aby dokázal hrávať blízko line of scrimmage a vypomáhať aj v behovej obrane.

POKROČILÉ ŠTATISTIKY

 • 2020: 684 snapov (2 pass-rush, 294 run-defense, 388 pass-coverage)
 • 2019: 785 snapov (348 run-defense, 437 pass-coverage)
 • 2018: 253 snapov (1 pass-rush, 128 run-defense, 124 pass-coverage)
 • 2020: 172 snapov ako free safety, 198 snapov v boxe, 313 snapov na slote, 1 snap na outside
 • 2019: 169 snapov ako free safety, 243 snapov v boxe, 370 snapov na slote, 1 snap v DL
 • 2018: 88 snapov ako free safety, 52 snapov v boxe, 113 snapov na slote
 • V roku 2019 spôsobil neskompletovanú prihrávku v 25% targetoch (najviac spomedzi safeties)

ZHRNUTIE

PLUSY

 • Excelentná coverage
 • Rozsah
 • Všestrannosť (free safety, box, slot)
 • Komunikácia
 • Futbalové IQ
 • Inštinkty
 • Hra na loptu

MÍNUSY

 • Uhly na loptu
 • Niekedy až príliš agresívny
 • Technika tacklingu proti behom

FIT PRE PACKERS

Nie je žiadnym verejným tajomstvom, že nový defenzívny koordinátor Joe Barry bol angažovaný najmä kvôli aplikovaniu defenzívnych schém Vica Fangia a Brandona Staleyho do našej obrany. Jedná sa o 2-high coverages a práve v tomto systéme by bol Moehrig veľmi prospešným a užitočným hráčom. Fangiove obrany sa zakladajú na cover-2 a zone coverage. Fangio má rád, keď jeho safeties sú všestranní, dokážu hrávať v rôznych coverages, vďaka čomu sa využíva maskovanie coverages pred snapom a veľmi rád ich využíva aj v podpore behovej obrany. Keď sa pozeráme na Staleyho obranu v Rams, tak v minulej sezóne hrali v ľahkom boxe v 83% času, pričom hrali mix cover-1, cover-3 a cover-6. A aj napriek tomu boli TOP 5 behovou obranou v lige. Vic Fangio s rovnakou filozofiou bol hneď za nimi (78%). Svoje typy coverages veľmi radi maskovali. Pred snapom ukázali útoku two-deep safeties, ale tesne pred samotným snapom sa presunuli do single-high. Jalen Ramsey mal povolenia hrať v man coverage proti elitným receiverom, pričom zvyšok tímu hral zone, čo znamenalo, že aj keď Ramsey bol v motion, tak zvyšok obrany LA nemusel byť v man coverage. Najviac hrávali cover-3 coverage, no zároveň toho odohrali najviac v cover-4 v celej lige. Mixovali cover-1 a cover-6 (quarter, quarter, half), aby boli jednou z najrozmanitejších obrán v lige a to aj naprie tomu, že hrajú zone coverage pri viacej ako 80% snapov. Na tretích downoch radšej posielali do tlaku piatich hráčov a snažili sa vytvoriť matchupy 1vs1, než aby tam posielali prehnané blitzy, alebo double-A-gap blitzy, ktoré vytvárajú voľných runnerov na QB.

Trevon Moehrig by sa v takejto obrane cítil ako ryba vo vode, plus by bol obrovskou posilou pre náš special team. Keď sa pozeráme na draftovú stratégiu Rams, tak použili hneď dva TOP 100 picky na hybridných safeties (Taylor Rapp a John Johnson III), aby dokázali aplikovať tieto schémy na ich obranu. My už v tíme síce máme dvoch kvalitných safeties (Adrian Amos a Darnell Savage), avšak Moehrig by ich krásne dopĺňal. On sa najlepšie cíti práve vtedy, keď hrá deep a vidí ihrisko pred sebou. No a Amos so Savegeom naopak radi hrávajú blízko line of scrimmage. Moehrig by im toto umožnil a Joe Barry by do rúk dostal to, po čom jeho srdce túži. Traja všestranní safeties, ktorých môže točiť po ihrisku v rôznych schémach a ako Savage, tak aj Moehrig dokážu hrať aj na slote. Pre mňa osobne je to jeden z top hráčov pre Packers na tohtoročnom drafte.


PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – ÚVOD 2. KOLA