Skrátený week odohráme opäť na západe, tentoraz proti Cardinals!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

State Farm Stadium - Populous

Proti komu? Arizona Cardinals

Kedy? 29/10/2021 o 02:20

Kde? State Farm Stadium, Glendale, Arizona

Vzájomná historická bilancia: 75 zápasov: 45 výhier, 26 prehier, 4 remízy

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.37, remíza: 16.90, výhra hostí: 3.50
 • Fortuna: výhra domácich: 1.41, remíza: 16.00, výhra hostí: 3.25
 • Niké: výhra domácich: 1.38, remíza: 15.55, výhra hostí: 3.55

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • CB Jaire Alexander (IR – rameno)
 • EDGE Za´Darius Smith (IR – chrbát)
 • C Josh Myers (IR – koleno)
 • WR Allen Lazard (COVID-19 list)

Otázna účasť:

 • CB Kevin King (rameno)
 • OLB Preston Smith (šikmý brušný sval)

Tento week sme využili pravidlo ohľadom protekcie hráčov v practice squade na wide receivera Juwann Winfreeho, čo s veľkou pravdepodobnosťou znamená, že bude z practice sqaudu povolaný do tohto zápasu ako náhradník za COVID hráčov. Každý week môže tím takto ochrániť 4 hráčov, a tí potom nemôžu byť podpísaní do 53ky iného tímu. Zvyšné protekcie sme využili na quarterbacka Kurta Benkerta, long snappera Stevena Wirtela a kickera J.J. Molsona. Všetko to sú protekcie vzhľadom na to, keby sa náhodou objavil covid pri týchto pozíciách v 53ke.


CARDINALS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • DE JJ Watt

Otázna účasť:

 • WR DeAndre Hopkins (hamstring)
 • OL Max Garcia
 • DT Rashard Lawrence
 • TE Derrell Daniels

Chýbať im bude len JJ Watt a Rodney Hudson, ktorý je na IR. Chandler Jones a Zach Allen za im vracajú späť z COVID listu. Takže s výnimkou dvoch vážnych zranení sú prakticky zdravým tímom. Diametrálne odlišná situácia než u nás.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

NFL Odds, Picks, Predictions For Packers vs. Cardinals: How To Bet This Thursday Night Football Over/Under

Green Bay Packers (6-1) cestujú do Arizony na západ krajiny, aby sa tu v nezmyselnom (už len nedočkavo čakám kedy sa tento zápas zruší) Thursday Night Football stretli s doposiaľ neporazenými Cardinals (7-0). Tieto dva tímy spolu nehrali od roku 2018 (kedy nás porazili doma na Lambeau a po tomto zápase bol vyhodený Mike McCarthy. Čiže to prehra vlastne ani nebola. Ďakujeme Cardinals!) a v Arizone sa bude hrať po prvýkrát od roku 2015, čo je pamätný playoff zápas.

Portál Elias Sports uvádza, že kombinovaná bilancia týchto dvoch tímov (13-1, 0.929) je vôbec tou najlepšou víťaznou bilanciou pre Thursday Night Football v Super Bowl ére. Mám tu pre vás jednu totálne šialenú zaujímavosť. Ak sa naplnia všetky predpovede okolo Adamsa a Bakhtiariho, tak tento zápas bude prvým zápasom pre Aarona Rodgersa od novembra v roku 2008 (jeho debutová sezóna), v ktorom nebude na ihrisku aspoň s jedným z tejto trojice spoluhráčov – Davante Adams, David Bakhtiari, James Jones.

Aaron Rodgers má od roku 2011 v Thursday Night zápasoch priemerný passer rating 105.5, čo je tretie najvyššie číslo v lige. Ale jeho 27 passových touchdownov v tomto časovom rozmedzí je najvyššie číslo v lige. Aaron nám prezradil, že počas minulého týždňa obetovali nejaké tie opakovania a sedenia na prípravu pre zápas s Washingtonom v prospech prípravy na zápas s Cardinals. Samozrejme vtedy sa ešte ani náhodou nepočítalo s covidom, a tak tieto plány budú narušené, ale príprava na tento zápas by nemusela byť najhoršia aj napriek skrátenému weeku.

Tou horšou správou hneď na úvod je to, že v tomto zápase proti neporazeným Cardinals môžeme hrať bez nasledujúcich hráčov: LT David Bakhtiari (nepravdepodobné), EDGE Za´Darius Smith, WR Davante Adams (nepravdepodobné), C Josh Myers, CB Jaire Alexander, WR Allen Lazard, WR Marquez Valdes-Scantling (šanca tu je), OLB Preston Smith (je tu šanca), či CB Kevin King (je tu šanca). Všetko to sú starting hráči a ak nebudú môcť hrať, tak do tohto zápasu pôjdeme bez našich 9 starting hráčov.

NEPODARENÝ COVID…

Nepodarený Covid znova vstupuje do hry a výrazne ovplyvní náš tím v tomto zápase. Kvôli nemu nebudeme môcť mať v tomto zápase nášho defenzívneho koordinátora Joe Barryho, ktorý bol pozitívne testovaný. Nakoľko je Joe aj našim defenzívnym play-callerom, tak ho v tejto činnosti bude musieť niekto nahradiť. Coach Matt LaFleur nám oznámil, že defenzívny play-calling si zoberie na starosti koordinátor našej passovej obrany Jerry Gray. Jerry už má s týmto skúsenosti, je to dlhodobo úspešný defenzívny tréner (hovorilo sa o ňom aj ako o našom DC počas tejto offseason) a teraz bude musieť tieto svoje bohaté skúsenosti s NFL zúročiť.

Pozitívne testovaný na Covid bol aj wide receiver Davante Adams. Davante je očkovaný a na zápas do Arizony s tímom neletel. Avšak pre neho tu existuje nejaká šanca, že by mohol hrať. Potrebuje k tomu dva negatívne testy za sebou v rozmedzí 24 hodín pred štvrtkovým zápasom. Ak by ich mal, tak môže letieť do Arizony súkromným lietadlom a hrať. Avšak tento scenár je nepravdepodobný.

Z tohto zápasu kvôli Covidu vypadol aj wide receiver Allen Lazard. Ten bol označený ako blízky kontakt WR Davante Adamsa, ktorý bol testovaný pozitívne a nakoľko je neočkovaný, tak protokol NFL hovorí jednoznačne. Nakoľko bol v blízkom kontakte s infikovanou osobou a zároveň je neočkovaný, tak musí ísť do povinnej 5 dňovej karantény. Na Covid-19 list bol umiestnený v utorok, čiže nemá nárok na hranie v tomto zápase. Keby bol zaočkovaný, tak sa ne neho tento protokol nevzťahuje a v tomto zápase hrať môže.


Green Bay Packers place Davante Adams on Covid-19 reserve list ahead of matchup with Arizona Cardinals - Revenge of the Birds

ÚTOK BEZ ADAMSA

Ako na tom je teda náš útok? Aktivovanie ľavého tackla Davida Bakhtiariho pred týmto zápasom nevyzerá ako reálne a tak ešte do tohto zápasu nezasiahne. Matt hovorí, že David vyzerá výborne, ale nič nechcú unáhliť. Preto to vyzerá tak, že ho na ihrisku uvidíme až v zápase proti Chiefs. V injured reserve je aj wide receiver Marquez Valdes-Scantling, ktorý už však môže byť aktitovaný, nakoľko vynechal potrebné tri zápasy. Podľa LaFleurových slov MVS chce v tomto zápase hrať a o jeho osude sa rozhodne pár hodín pred zápasom. MVS s tímom odletel. Keďže je to zápas vo štvrtok, tak ho majú čas aktivovať do 4pm. Do injured reserve bol umiestnený starting center Josh Myers, takže do tohto zápasu nezasiahne. V útoku budeme aj bez wide receivera Allena Lazarda a podľa všetkého aj bez Davante Adamsa.

Veľa sa hovorí o tom, že útok Packers a samotný LaFleur ťaží z toho, že na ihrisku má najlepšieho wide receivera v lige (Davante Adamsa), toho obrana vždy zdvojuje a preto má zvyšok útoku toľko priestoru a robí to z neho lepší útok, než akým v skutočnosti je. Ako to je teda v zápasoch, v ktorých LaFleur nemal k dispozícii svojho hviezdneho receivera?

Počas posledných dvoch sezón pod vedením Matta LaFleura musel LaFleurov tím odohrať 6 zápasov bez Davante Adamsa. Avšak jeho útoku to moc nevadilo. V týchto zápasoch bol na bilancii 6 výhier/0 prehier a priemerne skóroval 32.8 bodov na zápas. Aaron Rodgers v týchto zápasoch skompletoval 142/202 prihrávok pre 1,865 yardov, 18 touchdownov, 1 interception a skompletoval 70.2% prihrávok s passer ratingom 122.4. Zaujímavosťou je, že Rodgers doposiaľ odohral vo svojej kariére len jeden zápas, v ktorom dosiahol na perfektný passer rating (158.3). No a bolo to pod LaFleurom a bez Adamsa proti Raiders.

LaFleur dokáže v zápasoch bez Adamsa kvalitne identifikovať matchupy a vytvoriť pre svojich hráčov pozície, v ktorých dokážu byť úspešní:

 • V zápase proti Cowboys mal Aaron Jones 4 touchdowny.
 • V zápase proti Chiefs mal Aaron Jones cez 200 all-purpose yardov.
 • V zápase proti Saints mal Allen Lazard +140 yardov.
 • V zápase proti Falcons mal Robert Tonyan 3 touchdowny.

Kto pozerá zápasy Packers pravidelne tak vám povie, že keď na ihrisku Adams nie je, tak je útok Packers ohromne pestrý, loptu chytá prakticky hocikto a pozerá sa na neho veľmi dobre. Rodgers začína hrať viacej v štruktúre ofenzívneho systému, lopty sa zbavuje rýchlo a snaží sa hrať čo najefektívnejšie. Problém je však ten, že potenciálne sme v tomto zápase nie len bez Adamsa, ale aj bez Lazarda a uvidíme či sa aktivuje MVS.

Packers WR Randall Cobb makes jaw-dropping one-handed catch … that gets called back | For The Win

Kto nám zostáva k dispozícii? V 53ke to je Randall Cobb, Malik Taylor (ktorý sa po dvoch týždňoch vrátil z covid-19 listu), nováčik Amari Rodgers a EQ St. Brown. V pratice squade to je Juwann Winfree a Chris Blair.

Bude to práve Rodgersov najlepší kamarát, kto nás dostane zo sračiek? Randall má doposiaľ na svojom konte len 14 catchov, ale 7 z nich prišlo na tretích downoch. Jeho targety doposiaľ priniesli efektívne výsledky a Rodgersov passer rating je 141.9, keď hádže loptu práve na Cobba. Dokáže sa 31-ročný slot receiver vrátiť späť do starých čias, kde na neho lieta lopta za loptou a to proti skvelej obrane Cardinals? Na slote bude proti nemu stáť skvelý slot corner Byron Murphy.Ten má aktuálne na svojom konte sedem zrazených prihrávok a tri interceptions. Ak má Cobb dostať viacej targetov, tak sa bude musieť presadiť cez tohto kvalitného slot cornera. Dôležitý súboj.

EQ doposiaľ ešte nemohol ukázať svoj plný potenciál kvôli početným zraneniam a teraz konečne môže dostať poriadnu príležitosť. Aaron Rodgers ho má rád a verí mu. To je potrebný základ. Proti Chicagu sa mu podarilo skórovať krásny touchdown na treťom downe, ale rozhodcovia mu ho po nezmyselnom flagu zobrali. Minulý week Rodgers na neho hádzal deep ball, ale EQ nedokázal udržať obe nohy v ihrisku. LaFleur mu dokonca nakreslil aj perfektne načasovaný jet sweep, na ktorom EQ naplno ukázal, že Packers ho môžu využívať takmer v každom smere a získal jednoduchých 13 yardov. Rodgersovi a Packers sa vždy páčila jeho veľkosť s kombináciou pohybových vlastností na slote. Ak je tu nejaký čierny kôň na tento zápas, tak je to EQ.

Možno sa dočkáme viacej aj Malika Taylora. Ten sa vracia po covide a má za sebou skvelú preseson. Počas troch zápasov preseason nachytal 14 lôpt pre 185 yardov. V tejto preseason mal priemer 2.5 získaných yardov na odbehnutú routu, čo je veľmi dobré číslo. V zápase s Bills dostal možnosť hrať proti skvelému cornerovi Tre´daviousovi Whiteovi a nesklamal, keď sa v priamom súboji dokázal proti nemu presadiť.

Tento zápas je ako stvorený na to, aby sa náš coach Matt LaFleur doslova vyšantil so svojimi personnel packages a loptu rozdával do rúk úplne každého hocijakým možným spôsobom. Mám tu zopár bodov, že čo by sme mali útočne robiť:

 • Rozdávať loptu na každého hráča v útoku, nespoliehať sa len na jedného chlapa. Cobb, Amarik, EQ, Taylor, Tonyan, Deguara, Dafney, Lewis, Jones, Dillon, či Hill. Všetci by mali byť zapojení do nášho útočného snaženia. Točiť to a obrane Cardinals poriadne zatopiť, nech sa im parí z gebule kvôli tomu, že nebudú tušiť do koho rúk pôjde ďalšia lopta.
 • Využiť všetkých running backov hocijakým možným spôsobom. V tíme máme troch veľmi schopných running backov v podobe Aarona Jonesa, AJ Dillona a Kylina Hilla. K tomu všetci traja dokážu byť hrozbou v passovej hre. Posúvajme Jonesa naprieč celou formáciou, nech hrá v backfielde ale aj wide ako receiver. Využime AJ Dillona ako našu demoličnú guľu a na rýchle a krátke odhody. Využime Hilla na sweepy, motions, na chytanie a rovnako aj behanie. Ten chalanisko doslova behá ako „human joystick“. Toto je ideálny zápas na to, aby sa LaFleur vyhral so svojimi chalanmi v backfielde. Už v minulosti sme videli, že veľmi rád využíva tzv. ponny personel, kde stoja v backfielde dvaja typický running backs. Dočkáme sa v tomto zápase nejakého 30, alebo dokonca 31 personnelu, kde bude Dillon v backfielde a Hill s Jonesom wide?
 • Byť kreatívny. Matt musí byť v tomto zápase kreatívny. Mať v rukáve nejaké tie žolíky, ktorými bude chcieť obranu Vance Josepha prekvapiť. Zároveň sa musí vrátiť k tomu, čo mu išlo v minulej sezóne. A to vďaka schémam uvoľňovať svojich hráčov, aby hráči behali po ihrisku voľní a nemusel sa na to nadrieť v súbojoch 1 vs 1. Naši wide receivers mali podľa NEXT GEN STATS v minulej sezóne najväčšiu priemernú separáciu, čo sa týka voľných hráčov v rozmedzí troch yardov od najbližšieho strážcu a rovnako to bolo aj pri voľných hráčoch v rozmedzí piatich yardov od najbližšieho strážcu. K tomu mali naši wide receivers najväčšiu priemernú maximálnu rýchlosť na zachytených prihrávkach. Aby toho nebolo málo, tak tight end Robert Tonyan viedol celú ligu spomedzi všetkých hráčov v priemernej separácii od najbližšieho obrancu. Toto je ideálny zápas na to, aby sa Big Bob konečne v tejto sezóne poriadne prebral. Ak sa nám toto podarí, tak to pomôže aj Aaronovi Rodgersovi a ten si bude môcť zaspomínať na minulú sezónu, v ktorej len 11.2% prihrávok v jeho podaní letelo do tesných okienok, čo bolo druhé najnižšie číslo v celej lige. 

Keď sa pozrieme napríklad na zápas Cardinals s Vikings, tak Cards pustili celkovo 419 yardov a 7 yardov na jednu play. Tento zápas vyhrali kvôli tomu, že proste hrali proti Vikings a všetci vieme ako sú na tom s kickerom. Rams proti ním dokázali získať 401 yardov a ako LA, tak aj Cleveland dokázali vyhrať súboj v net yardoch na jednu play, ale dokopy spravili 5 turnoverov. Ak proti Cardinals nespravíte turnover, ako napríklad Minnesota, tak máte reálnu šancu odohrať dobrý zápas proti tejto obrane. Otázkou je to, či kvôli našim personálnym limitáciám dokážeme dať dokopy adekvátny plán. Zaujímavosťou je to, že pod vedením Matta LaFleura sú Packers na bilancii 25-0, keď vyhrajú súboj turnoverov.


ROZBEHNÚŤ BEHOVÚ HRU

Aaron Jones would make the Arizona Cardinals offense elite

Aj keby sme mali na ihrisku Davante Adams, Allena Lazarda a MVSka, tak hýbanie loptou vzduchom by nebolo najľahšie. Secondary Cardinals aktuálne pustila tretie najnižšie množstvo passových yardov na jeden zápas (201) a k tomu pustili tretí najnižší počet explozívnych passových plays (delené tretie miesto s nami). Plus k tomu je ich pass rush na ôsmom mieste v pressure rate.

Avšak ich obrana doposiaľ pustila priemerne 5.0 yardov na jeden beh a priemerne na zápas pustia 115.7 nabehaných yardov (18. miesto v lige). Je v našom najlepšom záujme, aby sme z tohto zápasu neurobili ofenzívnu prestrelku. Namiesto toho musíme kontrolovať čas, držať loptu v našej moci čo najviac, predvádzať dlhé drivy, vďaka ktorým dokážeme ovládať čas a aby sme toto dokázali, tak musíme úspešne behať s loptou.

Darrel Henderson z Rams mal proti Cardinals priemer 6.4 yardov na jeden beh. Cardinals sú aktuálne na poslednom mieste v lige čo sa týka pustených explozívnych behov. Na 17% behoch pustia explozívny beh, čo je suverénne najhoršie číslo v lige. LA ich ničili s Hendersonom, no ich obrovský problém bol v tom, že ich obrana nedokázala zastaviť explozívne passové plays útoku Cardinals. Kvôli tomu nemohli zostať pri behoch. Tomuto sa musíme vyvarovať a nedostať sa s nimi do prestrelky. Teraz im k tomu bude ešte ohromne chýbať JJ Watt, ktorý má na hru obrany obrovský vplyv a je stavebným kameňom.


DOKÁŽE NAŠA OBRANA SPOMALIŤ ÚTOK CARDINALS?

NFL Fantasy: Arizona Cardinals 'impossible to contain', Twitter questions and Bye Week 'sleepers' | NFL News | Sky Sports

Naša obrana hrala v posledných zápasoch pomerne kvalitný futbal, ale útok Cardinals bude pre nás znamenať prvú poriadnu skúšku. Keď sa pozrieme na kategóriu skórovaných bodov na zápas, tak 49ers, Washington, Steelers, Lions a Chicago sú všetci nižšie ako na 19. mieste v tejto kategórii.

Na druhú stranu je útok Cardinals na štvrtom mieste s priemerom 32.1 skórovaných bodov na zápas a ich útok je nabitý zbraňami. DeAndre Hopkins, Christian Kirk, AJ Green – všetci traja majú v tejto sezóne nachytaných cez 400 yardov, Rondale Moore má 304 yardov a do ich útoku sa minulý týždeň pridal aj tight end Zach Ertz. Running back Chase Edmunds má priemer takmer 6.0 yardov na jeden beh na 68 behových pokusoch, pričom James Conner má priemer len 3.8 yardov na 89 behových pokusoch. Plus k tomu musíme pridať schopnosti quarterbacka Kylera Murrayho v scrabmlingu.

Útok Cardinals nemá problémy skórovať body a aktuálne je ne 7. mieste čo sa týka pomeru explozívnych plays v tejto sezóne (11%, celkovo 27 explozívnych passových plays). Preto očakávam, že naša obrana sa uchýli čo najviac ku cover-2, aby sme im nepúšťali explozívne plays. Doposiaľ sa nám výborne darilo limitovať explozívne passové plays, keď sme zatiaľ pustili tretie najmenšie číslo explozívnych passových plays (15) a náš pomer pustených explozívnych passových plays je 6%, čo je druhé najlepšie číslo v lige spoločne s Cardinals. Rozbehnúť behovú hru a zastaviť explozívne passové plays Cardinals. Toto je recept na úspech v tomto zápase.

Útok Cardinals dokáže veľmi dobre atakovať linebackerov v zone coverage, kde proti ním využívajú rýchlosť (napríklad Kirk), alebo high/low koncept s tight endom Ertzom ako tomu bolo v zápase s Texans. Toto bude poriadne zložitý test pre De´Vondre Campbella a našu zone defense. Campbell hrá doposiaľ famózne a patrí medzi najlepších inside linebacekrov súčasnej NFL. Portál PFF ho má zatiaľ ako najlepšie hodnoteného linebackera v tejto sezóne, keď je najlepšie hodnoteným v bránení behov, druhým najlepším čo sa týka pass coverage a druhým najlepším čo sa týka tacklingu. Teraz sa vracia späť do Arizony, kde hral minulú sezónu a snáď si niečo z ich playbooku aj zapamätal 😛


VYTVORIŤ TLAK NA MURRAYHO

Kliff Kingsbury not concerned with sack total against Kyler Murray

V posledných weekoch sa nám darilo vytvárať tlak na quarterbackov, ale hrali sme proti otrasnej OL Bears, podpriemernému frontu Bengals a ofenzívnej lajne Washingtonu bez dvoch starterov. Tento week budeme čeliť ofenzívnej lajne Cardinals, ktorá je podľa ESPN 6. najlepšou pass-block win rate lajnou v doterajšom priebehu sezóny a celkovo pustili len 57 tlakov na svojho quarterbacka, čo je piate najmenšie číslo v celej lige.

Plus k tomu za touto ofenzívnou lajnou hrá Kyler Murray, ktorého polapiť nie je žiadna sranda a k tomu hrá pod tlakom veľmi dobre. Pod tlakom zatiaľ hodil len 47 prihrávok, čo je 5. najnižšie číslo v lige (kredit pre OL), ale jeho percento skompletovaných prihrávok je 61.70, čo je druhé miesto v lige, jeho priemer na jeden pokus pod tlakom je 9.3 yardov, čo je prvé miesto v lige a jeho 4 touchdowny pod tlakom sú 6. najvyšším číslom v lige.

Našej obrane sa doposiaľ vôbec nedarí brániť mobilných quarterbackov a minulý week Taylor Heinicke proti nám nabehal 95 yardov, čo je doposiaľ jeho kariérne maximum. Teraz ideme čeliť Murraymu, ktorý je ešte mobilnejším quarterbackom než je Heinicke a to by mohol byť pre nás veľký problém. V minulej sezóne nabehal 819 yardov, ale v tejto má doposiaľ len 126 yardov. Je to zapríčinené skvelou hrou jeho OL a k tomu má jeho tím priemer 136.6 nabehaných yardov na zápas, čo je 5. miesto v lige. Murray má zatiaľ priemer len 18 yardov na zápas. Možno že práve v tomto zápase by sa mohla ukázať rýchlosť linebackera Jaylona Smitha a mohol by byť odpoveďou na Murrayho nohy?

Packers by sa mohli poučiť od 49ers. Arizona len raz v tejto sezóne skórovala pod 30 bodov a bolo to vo weeku 5 doma proti Niners, ktorých porazila 17-10. Keď sa pozrieme na tento zápas, tak stratégia 49ers ohľadom bránenia Kylera Murrayho bola jasná – ohromne kontrolovaný pass rush (disciplína, žiadny over rush, držanie línií), takmer vôbec ho neblitzovali a takmer každý snap hrali zone coverage. V pass rushy sa ich 4-man front snažil zostať v rushových líniách a aby sa nedostávali hlbšie než bol Murrayho dropback. Z outsidu takmer nikdy nebol ich rush hlbší ako Murrayho dropback. Len raz išiel Nick Bosa poza Murrayho a 49ers na to okamžite doplatili. Bosa si myslel, že môže zahrať inside move, Murray sa mu vyhol, vďaka nohám získal extra čas a našiel svojou prihrávkou DeAndre Hopkinsa pre zisk 30-yardov na 9-yardovej línii Niners. Práve táto play im pripravila víťazný touchdown v štvrtej štvrtine.

Kontrolovaný rush znamená to, že Murray hral takmer celý zápas z pocketu a na svojich troch nadizajnovaných behoch získal len 16 yardov, číže neporazil Niners pomocou svojich nôh. Ono to nie je tak, že by sa o toto pokúšali len Niners, ale pomohlo im to, že majú excelentný front vrátane Nicka Bosu, Arika Armsteada a Freda Warnera. Ak by do tohto zápasu mohol nastúpiť Preston Smith, tak by to bola pre nás obrovská vzpruha a Gary, Preston, Kenny a Campbell by mohli dokázať niečo, čo dokázali aj Niners. Problémom môže byť to, že prakticky na tento zápas sme nemali žiadny tréning a v budove nebol prítomný ani defenzívny koordinátor Joe Barry. Preto je veľmi obtiažne pripraviť sa na niečo takéto bez tréningu na ihrisku. Plus k tomu toto nie je typický útok v NFL. Robia veľa vecí, ktoré iné tímy nerobia a proste je to prakticky nemožné pripraviť sa poriadne na takýto útok počas skráteného weeku, keď cestujete cez polovicu krajiny a ešte vtedy, keď na ihrisku nie ste ani na jednu minútu a chýbajú vám hráči ako Alexander, či Zee Smith.

Tréner Cardinals Kliff Kingsburry povedal, že ak center Max Garcia nebude môcť hrať v tomto zápase, tak na jeho mieste bude hrať Sean Harlow. K tomu povedal, že guard Justin Pugh a pravý tackle Kelvin Beachum čosi odohrali na centrovi, ale dúfa, že až takto ďaleko nebudú musieť zájsť. Toto je skvelá správa pre nás a najmä pre Kennyho Clarka. Ak chceme udržať Murrayho na uzde, tak musíme byť schopní vytvárať na neho tlak stredom. A tu by mohol Kenny stáť proti náhradníkovi. Doposiaľ má Kenny v tejto sezóne na svojom konte 29 tlakov na quarterbacka, 4 hity na quarterbacka, 2 sacky a 16 stopiek. Proste je to monštrum v strede lajny.

Celkovo pre OL Cards čísla vyzerajú dobre. Keď ako som spomínal, tak v pass block win rate sú na 6. mieste a v pass block známke od PFF sú na 9. mieste. Ale keď sa pozrieme na známky za pass blocking jednotlivých hráčov, tak DJ Humphries je na 44. mieste a Kelvin Beachum až na 61. mieste. v preklade to znamená, že ich kraje sú slabším miestom. Ich najlepší hráč v OL (Rodney Hudson) je v injured reserve a ak máme tento zápas vyhrať, tak to bude práve vďaka Kennymu Clarkovi, či Rashanovi Garymu, ktorým sa musí podariť znepríjemniť život Kylerovi Murraymu čo najviac. Rashan Gary zažíva doposiaľ skvelú sezónu a potrebujeme od neho veľký zápas. Aktuálne je jeho pass rush win rate 24.3% (3. najvyššie číslo v lige), má na svojom konte 35 tlakov na QB (5. najvyššie číslo v lige) a 9 hitov na QB (2. najvyššie číslo v lige). V posledných dvoch weekoch má na svojom konte 17 tlakov na quarterbackov. Pre porovnanie, tak TJ Watt má v tejto sezóne dokopy 18 tlakov na quarterbacka.

Problém však je ten, že to musíme dokázať bez blitzov. Murray je proti blitzom takmer perfektný, keď jeho passer rating proti blitzom je 157.2, čo je prvé miesto v NFL.


SITUAČNÝ FUTBAL

Tu majú Cardinals obrovskú výhodu. Majú najlepšiu obranu v NFL na tretích downoch (pustených len 28.8%), najlepšie obranu v NFL na štvrtých downoch (pustených len 25%) a majú na svojom konte najviac stopiek na štvrtých downoch (14). V red zone sú 11. najlepšou obranou. Útočne sú 8. najefektívnejším tímom v lige na tretích donoch, keď prvý down získajú v 44% prípadov. V red zone sa im podarilo skórovať touchdown v 68.8% prípadov a za zápas majú priemerne 4.6 tripov do red zone. Keď sa na to pozrieme ako na celok, tak Cardinals kľudne môžeme označiť sa najlepší tím počas prvých 7 weekov čo sa týka situačného futbalu. A ako vždy rád hovorím, situačný futbal je kľúčom k víťazstvám. Tu sa to krásne ukazuje.

Vzhľadom na uvedené budeme musieť byť extrémne efektívni na prvom downe. Nemôžeme si dovoliť dostávať sa do zložitých tretích downoch proti takejto kvalitnej obrane na tretích downoch. Aktuálne sa nám na skorých downoch vôbec nedarí, keď sme až na 28. mieste v pomere úspešných behov na skorých downoch. Preto budú prvé a druhé downy ohromne dôležité a proste nemôžeme si dovoliť byť tu neefektívni.


GO PACK GO!!!!!!!!!