Najväčšia rivalita v histórii NFL napíše svoju 203. kapitolu!!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Goodbye Soldier Field? Chicago Bears Buy New Property For Nearly $200 Million

Proti komu? Chicago Bears

Kedy? 17/10/2021 o 19:00

Kde? Soldier Field, Chicago, Illinois

Vzájomná historická bilancia: 202 zápasov: 101 výhier, 95 prehier, 6 remíz

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 3.19, remíza: 16.60, výhra hostí: 1.42
 • Fortuna: výhra domácich: 3.20, remíza: 15.00, výhra hostí: 1.43
 • Niké: výhra domácich: 3.25, remíza: 14.43, výhra hostí: 1.44

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • CB Jaire Alexander (IR – rameno)
 • EDGE Za´Darius Smith (IR – chrbát)
 • WR Marquez Valdes-Scantling (IR – hamstring)
 • LT David Bakhtiari (PUP – koleno)
 • OT Dennis Kelly (chrbát)
 • CB Kevin King (rameno)
 • WR Malik Taylor (COVID-19 reserve list)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • G Elgton Jenkins (členok)

Z practice squadu sme do tohto zápasu povolali wide receivera Juwanna Winfreeho namiesto wide receivera Malika Taylora, ktorý bol umiestnený na COVID-19 list. Nakoľko je Winfree povolaný ako náhradník za covid, tak stále máme ešte 2 možnosti na povolenie hráčov z PS na aktívnu súpisku pre tento week.


BEARS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • TE J.P. Holtz
 • LB Caleb Johnson

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • DB Xavier Crawford
 • DT Akiem Hicks
 • ILB Joel Iyiegbuniwe
 • LB Khalil Mack
 • WR Allen Robinson
 • DB Duke Shelley
 • WR Jakeen Grant Sr.
 • RB Ryan Nall
 • DB Artie Burns
 • DB Eddie Jackson

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Bears' defense looks vulnerable heading into rematch vs. Packers QB Aaron Rodgers - Chicago Sun-Times

Najväčšia rivalita v histórii NFL už v túto nedeľu napíše svoju 203. kapitolu! Je to už 100 rokov, čo tieto dva legendárne tímy hrávajú sezónu čo sezónu proti sebe. Jedná sa o klasiku klasík, ktorá vždy so sebou nesie veľké emócie. Ako je za centrom v Green Bay quarterbackom Aaron Rodgers, tak naša bilancia proti Bears je 21-5 (vrátane post-season). Mám tu aj jednu aktuálnu zaujímavú štatistiku. Bears v tejto sezóne skórovali viacej ako 20 bodov len raz (24). Náš útok skóroval menej ako 25 bodov len raz počas tejto sezóny.

Justin Fields sa stane 20. rôznym starting quarterbackom, ktorého Bears použili v zápasoch proti Packers od roku 1992. Packers mali za túto dobu troch: Brett Favre, Aaron Rodgers, Brett Hundley. Od roku 1992 je štatistika výhier 44-15 pre Green Bay Packers. Favre prehral svoj prvý zápas proti Chicagu v roku 1992 vo svojom prvom zápase proti Bears a po tejto prehre mali Bears v historickej bilancii náskok o 24 zápasov, čo bolo najviac počas celej doby tejto rivality. V tomto momente je historická bilancia 101-95-6 v prospech Packers. Náš náskok 6 zápasov je v tomto momente vôbec ten najväčší aký sme mali počas celej 100 ročnej histórie. V rokoch 1933-2016 sme ani raz v historickej sérii s Bears neviedli.

Ale ja tu Bears nechcem len zhadzovať, preto pridám aj niečo motivačné. Matt Nagy má aktuálne viacej 0.500 (alebo lepších) sezón než Kyle Shanahan a to dokonca v takom štýle, že mal k tomu k dispozícii o jednu sezónu menej! Shanahan má na svojom konte 3 sezóny v ktorých vyhral 6 a menej zápasov. Nagy nula. Takže je to jednoznačné. Bears, Nagy musí dostať 10 ročnú zmluvu na $100,000,000!!

Tento zápase medzi Packers a Bears sa odohrá na Soldier Fielde a sa jedná o pomerne dôležitý zápas. Packers sú na bilancii 4-1 a Bears na bilancii 3-2, pričom sú v divízii NFC North na druhom mieste práve za Packers. Ak by tento zápas vyhrali Packers, tak sa dostanú do divízneho trháku. Ak by ho vyhrali Bears, tak dorovnajú svojho divízneho rivala, to by bola pre tento tím obrovská psychická vzpruha a mohli by začať hrýzť. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, čo musíme spraviť preto, aby sme sa práve my dostali do divízneho trháku!

ZASTAVIŤ BEHOVÚ HRU BEARS

Počas celého doterajšieho priebehu sezóny sa tímu Bears nepodarilo v jednom zápase nahádzať nad 200 yardov. Avšak tím okolo trénera Matta Nagyho možno objavil niečo v behovej hre. Vo víťazných zápasoch proti Lions a Raiders sa tímu z veterného mesta podarilo nabehať celkovo 328 yardov, pričom v obidvoch zápasoch prekročili hranicu 140 yardov. Minulý týždeň im na ihrisku chýbal šikovný David Montgomery, no aj bez neho dokázala dvojica Damien Williams a Khalil Herbert pomôcť Bears k víťazstvu a to aj naprie faktu, že mali na svojom konte len 109 net passing yardov. Aktuálne sú Bears na 9. mieste v počte nabehaných yardov – 126.8 yardov na zápas.

Pre Bears tu je však jeden háčik. A to ten, že Damien Williams bol umiestnený na COVID-19 list, čiže s veľkou pravdepodobnosťou tento zápas aj vynechá. Bears však nebudú môcť opustiť od behovej hry, nakoľko takýmto spôsobom musia ochraňovať rookie quarterbacka Justina Fieldsa. Ak sa nám podarí udržať behovú hru Bears na uzde, tak si je len ťažké predstaviť, že Justin Fields v otvorenom súboji prehádže Aarona Rodgersa.

Vyzerá to teda tak, že starting running backom v tomto zápase bude práve nováčik Khalil Herbert. Pri ňom si musíme dávať pozor na pokrývanie cut-backov, ktoré on robí veľmi rád. Naši linebackers sa nemôžu dostávať svojim pohybom mimo tieto behové diery a musia hrať disciplinovane. Minulý week dostal Herbet prvú legitímnu šancu ukázať sa v NFL a aj ju využil. Mal celkovo 18 behov pre 75 yardov. Veľa úspechu mal pri zónových behoch, kde dokázal robiť už spomínané cut-backy.

Tu by nám proti Herbertovi mohol veľmi výrazne pomôcť Preston Smith. Smith je aktuálne portálom PFF hodnotený ako vôbec ten najlepšie hodnotený edge rusher čo sa týka hry proti behu. V roku 2022 hral Preston slabo, ale v tejto sezóne sa ukazuje najmä ako skvelý hráč proti behu, kde si dokáže postrážiť svoj edge. Gary je aktuálne na 9. mieste čo sa týka run-stop win ratu spomedzi DE/OLB. Avšak niekedy je až príliš agresívny, atakuje backfield až príliš hlboko a tým umožňuje runnerovi bežať do diery, ktorá vznikne práve kvôli nemu. V posledných weekoch sa to Garymu už podarilo limitovať a v tomto zápase bude musieť byť opäť veľmi disciplinovaný pri svojej hre.

Spoľahnúť sa opäť budeme môcť aj na doposiaľ skvelého inside linebackera De´Vondre Campbella. Ten v tejto sezóne hrá zatiaľ famózne a to ako proti behu, takaj aj v coverage. Next Gen Stats uvádzajú, že Campbell je najvplyvnejším coverage linebackerom v NFL po prvých piatich weekoch a celkovo druhým najvplyvnejším obrancom čo sa týka hry v coverage. Jeho EPA (pustené „expected points added“ na target ako najbližší obranca v coverage) je na úrovni -16.2. Pred ním je len cornerback Trevon Diggs. Zároveň dokáže hrať aj proti behu a konečne máme off-ball linebackera, ktorý sa dokáže udržať „čistý“ od ofenzívnych linamenov a zahrávať vplyvné plays na runnera.

Keď sa bavíme o tej behovej hre, tak quarterback Justin Fields doposiaľ toho veľa ako scrambler počas regular season neukázal. Ale stále je to niečo, na čo si musíme dať obrovský pozor. Jameis Winston/Jared Goff a Joe Burrow proti nám získali až 84 z celkových 511 yardov, ktoré sme tento rok pustili po zemi. Myslíte si, že o tomto vie aj Matt Nagy?


CHRÁNIŤ AARONA RODGERSA

Defenzívny front Bears má kvalitnú hĺbku, je talentovaný, dizruptívny a doslova využijú každú jednu šancu na sackovanie súperovho quarterbacka. Obrana Bears vstupuje do 6. weeku ako obrana, ktorá má doposiaľ na svojom konte najviac sackov v celej lige – 18.

Bears vs. Packers: Staff predictions for Week 17

Avšak je tu niečo, čo môže fanúšikom Bears nahnať menšie vrásky. Bears sa darí premieňať tlaky na quarterbacka do sackov v neudržateľnom pomere. Aktuálne sú až na 28. mieste v percente vyvinutých tlakov (Pro Football Reference) a na 20. mieste v pass-rush win rate (ESPN). No na druhú stranu sú na 1. mieste v sackoch a na 2. mieste v adjusted sack rate. Aby sme do tohto priniesli viacej kontextu, tak Bears majú síce 18 sackov, ale na druhú stranu len 10 ostatných QB knockdownov, čo je 4. najnižšie číslo v lige. Rovnako sú na 4. mieste v najnižšom počte vyvinutých QB hurries. Packes majú aktuálne na svojom konte 22 QB knockdownov, ale len 10 sackov, plus máme aj vyššie percento tlakov na QB. Pre obranu je dôležitejšie aby dokázala často vyvíjať tlaky na QB, lebo číslo sackov raz upadne. Preto je pressure rate významnejšou štatistikou, nakoľko tlaky sú udržateľnejšie a spoľahlivejší indikátor budúcich výkonov. Chcete k tomuto príklad aby ste pochopili čo sa vám snažím povedať? Krásnym príkladom je sezóna nášho Kylera Fackrella v roku 2018, ktorý si vtedy vyslúžil prezývku „Sackrell“.

Quarterback Aaron Rodgers je aktuálne skvelým keď hrá z čistého pocketu. Keď má čistý pocket, tak jeho passer rating je 122.6 a priemer na jeden pokus je 8.5 yardov. Na druhú stranu sa mu v doterajšom priebehu sezóny vôbec nedarí keď je pod tlakom. Keď na neho súperova obrana dokáže vyvinúť tlak, tak jeho passer rating je len 31.0 a priemer na jeden pokus je 4.8 yardov. Takže jeho ochrana bude v tomto zápase na zozname priorít najvyššie. V preklade – ochráňme Aarona Rodgersa a tento zápas vyhráme.

Naša ofenzívna lajna zatiaľ hrá celú sezónu bez All-Pro left tackla Davida Bakhtiariho, v troch posledných zápasoch proti silným frontom Niners, Steelers, Bengals chýbal Pro Bowler Elgton Jenkins a v poslednom zápase proti Bengals aj starting center Josh Myers. Aj napriek týmto zraneniam sa nám darí nad očakávania a hra ofenzívnej lajny je na vysokej úrovni. Aktuálne sme na treťom mieste čo sa týka tímového pass-block win ratu (67%) a pred nami sú v tejto štatistike len Rams a Browns. Čo sa týka tímového run-block win ratu sme na 10. mieste (72%). Prvý Football Team má 77%.

Máme tu dva veľmi, veľmi dôležité súboje na krajoch ofenzívnej lajny. Edge rushers Khalil Mack a Robert Quinn majú dokopy na svojom konte 9.5 sackov a 12 hitov na quarterbacka v piatich zápasoch. Teraz bude proti ním s najväčšou pravdepodobnosťou stáť na ľavom tacklovi Elgton Jenkins (ktorý by sa mal vrátiť) a na prvom tacklovi Billy Turner. Za mňa práve súboj Turner a Mack môže tento zápas rozhodnúť. Zatiaľ sme sa o Billym v tejto sezóne veľa nebavili. Doposiaľ pustil 2 sacky a zároveň aj najviac tlakov spomedzi našich ofenzívnych linemanov (11). Khalil Mack hráva tradične na ľavej strane, čo ho stavia do súboja práve s Turnerom. Veľmi, veľmi dôležitý matchup.


DOSTAŤ SA NA FIELDSA

It's A Little Too Fast For Justin Fields Now" - Justin Fields Big Hit: NFL Fans Mock Bears Rookie After Getting Leveled In NFL Preseason Game Vs. Bills - The SportsRush

Nováčik, ktorý po zápase v preseason (v ktorom hral proti náhradníkom náhradníkov) prehlásil, že NFL je pre neho pomalá, teraz pociťuje tvrdú realitu NFL a myslím si, že by toto svoje vyjadrenie teraz zobral radšej späť. Už vtedy v nasledujúcom zápase preseason ho obrana uzemnila, keď nedokázal prečítať blitz na quarterbacka a obdržal poriadnu pecku. A teraz v regular season tento trend pokračuje. Doposiaľ bol sackovaný 14-krát a sack rate má na úrovni 16.3%. Ofenzíva lajna a samotný play-calling mu vôbec nepomáhajú a aj kvôli tomu nebol doposiaľ žiadny iný quarterback pod tlakom horší než práve Fields. Pod tlakom bol na 37 dropbackoch a má pri nich priemer len 2.2 yardov na jeden pokus, pričom skompletoval len 7 lôpt. Celkovo bol pod tlakom na takmer 40% snapov, takže toto je pre nás príležitosť aby sme zápas opanovali na line of scrimmage. Ak chceme do tohto zapojiť aj známky PFF, tak v aktuálnej sezóne má od nich 47 quarterbackov známky za hru pod tlakom. Fields je na 45. mieste.

Minulý week bol Joe Burrow quarterabackom, na ktorého sa do zápasu s nami vyvinulo druhé najnižšie číslo tlakov na QB. No Packers aj tak na neho dokázali vyvinúť 18 tlakov. Tento week je Justin Fields quarterbackom, ktorého číslo je až to 28. najnižšie. Treba papať! Preston Smith, Rashan Gary, či Kenny Clark musia Fieldsa poriadne pekne privítať v tej najlepšej rivalite v histórii NFL a jasne mu ukázať, že to on sa dostal do toho zlého tímu, nie jeho bývalý univerzitný center Josh Myers.

Jeden z najdôležitejších matchupov bude náš defenzívny lineman Kenny Clark proti Jamesovi Danielsovi. Kenny má za sebou silný štart do sezóny. Aktuálne je jediným defenzívnym tacklov v lige, ktorý je v TOP 10ke ako v pass rush win rate, tak aj run stop win rate. Zatiaľ má na svojom konte 16 tlakov na quarterbacka, no len jeden sack v oficiálnych štatistikách. Toto by sa však mohlo v tomto zápase zmeniť, nakoľko bude v súboji proti Danielsovi. Ten v tejto sezóne zatiaľ pustil najviac tlakov na svojho qurterbacka spomedzi všetkých ofenzívnych linemanov Bears (10). Nový defenzívny koordinátor Joe Barry doposiaľ odvádza skvelú prácu ohľadom Kennyho postavenia v defenzívnej lajne. V tejto sezóne odohral až 75 snapov oproti ofenzívnemu tacklovi, pričom v roku 2020 mal takýchto snapov 130 a v roku 2019 len 85 (za celú sezónu). Toto je jedna z najväčších zmien v obrane Joe Barryho. Ten ho posúva naprieč D-lajnou a snaží samu vytvárať súboje 1vs1. A teraz sa podľa mňa bude Barry snažiť odhaliť najväčšiu slabinu Bears a takýmto spôsobom na neho poslať svoje monštrum.


HĽADAŤ VHODNÝ MATCHUP V PASSOVEJ HRE

Packers: Top five performers in Week 15 loss vs. Bears

Wide receiver Davante Adams momentálne vedie NFL v počte nachytaných yardov (579), zachytených prihrávok (42), získaných prvých downov vďaka zachytenej prihrávke (28), v zachytených prihrávkach pre aspoň 20 yardov (10) a targetoch (61). Minulý rok viedol celú NFL v získaných yardoch na routu (2.96). No a v tejto sezóne opäť kráľuje aj tejto štatistike (3.49 yardov). Adams má na svojom konte najviac targetov a to aj napriek tomu, že je na 26. mieste v počte odbehnutých routes. K tomu vedie celú ligu v získaných yardoch na jednu odbehnutú routu. To je proste neskutočný podiel targetov a produkcie, preto môžeme povedať že Adams vs hocijaký cornerback je prakticky mismatch.

Avšak cornerback Jaylon Johnson má za sebou skvelý štart do sezóny. Jeho rate spôsobených neskompletovaných prihrávok je 21.7%, čo je delené 4. najlepšie číslo v tejto sezóne. Plus je to jeden zo štyroch cornerov, ktorí v tejto sezóne nepustili zachytený touchdown v red zone. Preto sa môžeme zamýšľať nad tým, že práve on a ešte viacej double teamov na Adamsa by mohli Davanteho produkciu limitovať (ak je to vôbec možné). Ale ak sa aj tak udeje, tak stále môžeme nájsť pre nás výhodný matchup niekde inde na ihrisku. Cornerback Kindle Vildor, cornerback Duke Shelley a safety Eddie Jackson doposiaľ pustili na 56 targetoch až 41 zachytených prihrávok pre 4 touchdowny. Ak dokážeme ochraňovať Rodgersa, tak by sme nemali mať problém hýbať s loptou pomocou vzdušného priestoru. Ak chceme do tohto trošku zapojiť PFF a povedať si to rečou nejakého rebríčku, tak podľa nich majú Bears aktuálne 28. najhoršiu coverage v lige. Proste táto obrana je buď sack alebo bust.


ERIC STOKES TIME

Green Bay Packers cornerback Eric Stokes forces another fourth-down PBU for turnover on downs

Náš All-Pro cornerback Jaire Alexander je v injured reserve so zranením ramena a jeho sezóna je reálne ohrozená. Naša dvojka Kevin King odohral skvelý zápas proti Bengals, avšak poranil si rameno a teraz bude musieť tento zápas vynechať. To stavia nováčika Erica Stokesa do pozície našej jednotky na pozícii cornerbacka! Eric hrá doposiaľ veľmi kvalitný futbal a na ihrisku ani náhodou nepôsobí ako nováčik. V zápase s Bengals prakticky počas celého zápasu tieňoval šikovného wide receivera Ja´Mara Chasa a odviedol na ňom skvelú prácu (ten 70-yardový touchdown nebol v jeho coverage). Eric dokáže hru držať pred sebou, nepúšťa big plays, nepanikári a neustále sa mu darí atakovať catch-point. Veľmi šikovný chalanisko, ktorý nehrá ako nováčik.

Do Stokesovej coverage letelo doposiaľ počas piatich weekoch 33 lôpt, čo je druhé najvyššie číslo v celej lige. Na svojom konte má zatiaľ 4 zrazené prihrávky, 1 interception, 69.4 pustený passer rating a len 5.8 pustených yardov na jeden pokus do svojej coverage. Tu si ukážme štatistiky niektorých cornerov (nechcem ho porovnávať ako hráča s týmito skvelými cornermi, čisto len stats a nehľadajte za tým niečo hlbšie):

 • Eric Stokes – 33 targetov, 18 pustených prihrávok, 193 yardov, 0 touchdownov (LaFleur nám povedal, že ten pustený touchdown bol na Kinga a nie na neho), 1 interception
 • Jalen Ramsey – 33 targetov, 21 pustených catchov, 210 yardov, 1 pustený touchdown, 1 interception
 • Tre´Davius White – 33 targetov, 20 pustených catchov, 199 yardov, 0 touchdownov, 0 interceptions

Na koho bude hrať v tomto zápase? Allen Robinson, či Darnell Mooney? O Erica sa moc nebojím. Bojím sa skorej o zvyšok našich cornerov. Máme tam Chandona Sullivana, Isaaca Yiadoma, Shemar-Jean Charlesa, Rasula Douglasa a Quntona Dunbara. A len Sullivan bol z tejto celej zostavy na našej súpiske aj v minulej sezóne.


SITUAČNÝ FUTBAL

V tejto sezóne máme doposiaľ veľké problémy s hrou v red zone. A to ako v útoku, tak aj v obrane. Náš útok doposiaľ nedokázal skórovať touchdown až na 9 rôznych tripoch do súperovej red zóny. To ho radí až na 27. miesto v red-zone touchdown % počas prvých piatich zápasov. To je ďaleko, ďaleko za očakávaniami. Však v minulej sezóne bola naša úspešnosť v red zone 80%, čo bolo najvyššie číslo v NFL za posledných 40 rokov. Pre predstavu, v minulej sezóne sme v red zone neskórovali touchdown len v 12 prípadoch.

V obrane to je zatiaľ ešte horší príbeh. V tejto sezóne sme pustili touchdown v red zone v 13/13 prípadov a ako jediná obrana ešte nemáme v red zone počas tejto sezóny stopku! Minulý rok sme boli v tejto štatistike na 13. mieste v NFL, keď sme pustili touchdown pri 59.7% súperových tripov do našej red zone. Dobrou správou je však to, že naši súperi boli v našej red zone doposiaľ len v 13 prípadoch, čo je 5. najnižšie číslo v celej lige.

Ale na druhú stranu je naša obrana druhou najlepšou v celej lige čo sa týka limitovania big plays. Obrana Joe Barryho zatiaľ pustila len 11 plays pre 20 a viacej yardov, čo je druhé najnižšie číslo v celej lige a len o 3 plays pozadu za lídrami z Buffala. Celkovo sme v tejto sezóne sme priemerne pustili len 6.7 yardov na jeden pass, čo je ukážka našej dobrej hry od downu k downu a schopnosti limitovať big plays. Skompletované prihrávky našich súperov v priemere získajú 9.9 yardov, čo je 4. najnižšie číslo v prebiehajúcej sezóne. V súčasnej NFL je limitovanie big plays veľmi dôležité a prakticky toto je hlavný aspekt, ktorý Joe Barry vyžaduje od našej brany. Od súperovho útoku chce to, aby musel prejsť cez celé ihrisko bez jedinej chyby, ktorá by ich stála držanie lopty. A ako ukazujú štatistiky, tak útok spraví chybu vo väčšej miere než že by ju nespravil.

Práve toto môže byť v tomto zápase kľúčové. Nepustiť Fieldsovi big plays, dostať ho ku dlhým drivom a on tu už chybu spraví. Nebude bezchybný. A to je voda na náš mlyn. Zaujímavosťou je to, že pod coachom Mattom LaFluerom sú Packers na bilancii 23-0 a 4-0 proti Bears v zápasoch, v ktorých vyhrali súboj turnoverov. Odkedy sme prehrali súboj turonvoerov v prvom weeku 3-0, tak odvtedy sme doručili 8 takeaways (2 v každom zápase) a na druhú stranu sme mali len 2 giveaways. Tím Matta Nagyho si tiež uvedomuje, že súboj turnoverov je veľmi dôležitý a pri všetkých doterajších troch víťazstvách to boli práve Bears, kto vyhral súboj turnoverov. Ak sa nám od rookie quarterbacka podarí získať jednu-dve lopty, tak to by mohlo rozhodnúť celý zápas.

Na tretích downoch sa nášmu útoku darí obstojne, keď je na 11. mieste, no v obrane je až na 27. mieste.

Keď sa pozrieme na obranu Bears, tak tá je doposiaľ v red zone kvalitne hrajúcim celkom. Súperov drží len na field goaloch, alebo spôsobuje turnover na downoch. Zatiaľ sa len 37.5% tripov do ich end zóny skončilo touchdownom, čo je tretie najlepšie číslo v celej lige.

Aj keď ich útok nijako nežiari, tak ich útočná hra v red zone bola doposiaľ priemernou. Zatiaľ sa im podarilo touchdown skórovať v 61.54% tripov do red zone, čo je 17. miesto v NFL.

Tretie downy sú pre Bears slabinou, nakoľko útok premení len 32.76% tretích downoch do prvého downu, čo je len 28. miesto. Na druhú stranu má obrana rovnaké problémy a nevie súperov zastavovať na tretích downoch pravidelne. Súperom sa darí skompletovať tretí down v 43.94% prípadov, čo je pre Bears len 24. miesto v NFL. Že by tu sa naplno prejavoval práve ten nepomer sackov/tlakov na QB v podaní obrany Bears?


NÁVRAT BEAR KILLERA!

Packers: Randall Cobb loves playing against the Bears

Určite si všetci pamätáme Cobbov rozhodujúci 75-yardový touchown v 4. štvrtine proti Bears v roku 2018. Alebo na jeho 48-yardový touchdown proti Bears v 4. štvrtine, keď do konca zápasu zostávalo 46 sekúnd, Packers boli na 4th&8 a prehrávali 27-28. V tomto zápase sa hralo o divízny titul. A teraz je Randall, teda vlastne Bear Killer späť v Green & Gold! Preto si tu musíme pripomenúť zopár čísel a štatistík 😛

 • Cobb proti Bears celkovo skóroval 9 touchdownov, čo je o 5 viacej než má proti hocijakému inému tímu.
 • Aby toho nebolo málo, tak 5 z týchto 9 touchdownov skóroval v 4. štvrtine. Cobb má teda viacej touchdownov v 4. štvrtine proti Bears než má total touchdownov proti hocijakému inému tímu v NFL.
 • Celkovo proti Bears nachytal 855 yardov, čo je tiež najviac v jeho kariére proti jednému tímu. Dokonca proti inému tímu neprekonal hranicu 600 nachytaných yardov.
 • Rovnako aj jeho 61 zachytených prihrávok proti Bears je najviac, proti žiadnemu inému tímu nemá viacej ako 50.
 • Najviac prihrávok v jednom zápase zachytil tiež proti Bears a to 11 (11 mal ešte aj proti Tampe).
 • Najviac yardov v jednom zápase nachytal tiež proti Bears a to 142 yardov.
 • V drese Packers má proti Bears bilanciou 13 výhier a len 1 prehru.

GO PACK GO!!!!!!!