PREVIEW: WEEK #4 – Philadelphia Eagles vs Green Bay Packers

Tretí domáci zápas v rade a tentoraz proti Eagles!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Philadelphia Eagles

Kedy?  27.09.2019 o 02:20

Kde? Lambeau Field, Green Bay, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 43 zápasov (3 v postseason): 27 výhier, 16 prehier, 0 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

Sport2, Gamepass

 1. https://www.reddit.com/r/nflstreams/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.55 , remíza: 13.00 , výhra hostí: 2.93

Fortuna: výhra domácich: 1.50 , remíza: 15.00 , výhra hostí: 2.92

Niké: výhra domácich: 1.55 , remíza: 14.50 , výhra hostí: 2.80


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral počas v roku 2016 vo Weeku 12. Eagles pricestovali na Lambeau a Packers práve v tomto zápase začali svoju sériu „Run the table“, čo bola séria šiestich vyhratých zápasov v rade. Green Bay porazili orlov 27-13. Hrdinom tohto zápasu bol WR Davante Adams, keď zachytil 2 touchdownove passy od Aarona Rodgersa.


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Na ofenzívnej strane lopty sú Packers zdraví. Jedinou otázkou je WR Jake Kumerow, ktorého trápia problémy s ramenom a zatiaľ nemáme bližšie info, či sa jedna o to isté rameno, ktoré mal zranené aj v minulej sezóne. Avšak počas týždňa do injury reportu pribudol kapitán našej obrany Za´Darius Smith, ktorý si na tréningu poranil koleno a je to dosť vážne na to, aby bol vedený ako otázny. Dúfajme, že bude všetko oukej a líder našej obrany bude na ihrisko. Okrem Za´Dariusa je otázny ešte OLB Kyler Fackrell. 

Na strane Eagles do zápasu nezasiahne WR DeSean Jackson, no ďalší WR Alshon Jeffrey by sa mal vrátiť do zápasovej akcie. Eagles budú aj bez svojho starting cornerbacka Ronalda Darbyho a defenzívneho tackla Timmyho Jerningana. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Dougova Pedersonova Philadelphia Eagles pricestuje do Green Bay, kde sa vo štvrtok v noci postaví LaFleurovým Green Bay Packers, ktorí majú za sebou skvelý štart do sezóny a po tomto zápase sa môže oslavovať nový rekord. Matt LaFleur sa môže stať prvým head coachom Green Bay Packers v histórii, ktorý dokázal vyhrať svoje úvodné 4 zápasy v pozícii head coacha. Aktuálne sa o tento rekord delí s legendárnym Vincom Lombardim (3 víťazstvá v rade). Čo ale bude musieť jeho tím spraviť preto, aby sa po zápase mohlo oslavovať? Na to sa teraz spolu pozrieme!

ADAMS MÁ PRÍLEŽITOSŤ

Nebuďme prekvapení, ak Davante Adams odohrá svoj najlepší zápas v sezóne 2019 práve proti Eagles. V doterajších troch zápasoch obrana Eagles vždy súperovmu receiverovi dovolila nachytať plus 100 yardov a teraz k tomu ešte budú bez svojho starting cornerbacka Ronalda Darbyho. No a či už Aaron Rodgers, Matt LaFleur a Nathaniel Hackett počas týždňa hovorili o tom, že musia hrať viacej na Adamsa. Plus k tomuto všetkému Adams skóroval touchdown v 4 z 5 zápasov, ktoré sa hrali vo štvrtok v noci. 

PRIHRÁVKY NA RBs

Očakávam, že Doug Pederson sa bude snažiť prihrávať na running backov a to najmä na prvých downoch. Packers doposiaľ povolili running backom zachytiť viacej prihrávok, než hociktorá iná obrana v lige a minulý týždeň sme mohli vidieť niekoľko nepodarených tacklov. Preto si myslím, že Eagles budú na prvých downoch využívať RBs Milesa Sandersa a Darrena Sprolesa najmä v priestore, kde majú naši hráči výrazný problém s tacklingom a tým pádom si pripravovať dobré pozície na druhé, prípadne tretie downy. Pederson tak bude našich linebackerov a secondary testovať najmä týmto spôsobom. Extrémny pozor si treba dať na rookieho z Penn State Sandersa, ktorý je výbušným running backom a hrozí aj ako pass catcher. No má problémy s ochranou lopty, čo ho sprevádza od college. Eagles sa z neho snažia spraviť zbraň na hlboké vertikálne lopty. Je to potenciálny miss match a Packers si na toto musia dať pozor. 

ÚSPECH NA PRVÝCH DOWNOCH

Náš útok musí byť schopný anulovať negatívne plays pri prvých downoch. A je jedno, či sa jedná o behy pre stratu yardov, alebo penalty za false start a holdiny. Keď dokážete na prvom downe získať niekoľko yardov, tak sa vám potom bude na prípadnom treťom downe hrať pohodlnejšie 3rd&3, než 3rd&15. Ak chcete byť útočne nebezpeční, tak musíte mať percentil premieňania tretích downoch niekde okolo 40%. No Packers sú aktuálne v tejto hernej činnosti na 29. mieste s úspešnosťou len 25%. 

RÝCHLE ODHODY FUNGUJÚ

Opakujem to v každom jednom mojom článku. Keď Rodgers odhadzuje loptu rýchlo, tak náš útok šliape ako švajčiarske hodinky. No keď začne vymýšľať somariny, loptu drží dlho, tak útok má obrovské problémy? Tento fakt podškrtuje aj nasledujúca štatistika. Keď Rodgers v tejto sezóne odhodil loptu do 2,5 sekundy, tak skompletuje 78,6% svojich prihrávok a nebol sackovaný ani raz. No keď ju drží nad 2,5 sekundy, tak skompletuje len 48,1% svojich prihrávok a bol sackovaný 7 krát. Niekedy proste treba robiť len to, čo treba a držať sa plánu. S týmto má Aaron problém a stále sa pri pohľade na jeho hru vraciame do predchádzajúcich sezón. Udržujme hru rýchlu a odhody čo najrýchlejšie a ono to pôjde. Čísla a obraz hry hovoria jasne. 

RUKY RECEIVEROV EAGLES

Veľmi veľa sa hovorilo o zraneniach WRs Eagles a to oprávnene. Hra na tejto pozícii priamo vplývala na ich tohtoročné prehry, špeciálne tá z minulého weeku proti Detroitu Lions, keď pass catchers tímu z Philadelphie dropli minimálne 7 lôpt. Vyzerá to tak, že Alsho Jeffery bude späť, no rýchlik DeSeason Jackson zostane na sideline. Bude to Eagles stačiť na to, aby dokázali pokoriť dobre hrajúcu secondary a najmä Jaira Alexandera? Bez Jacksona a Jefferyho majú receivers Eagles veľký problém so separáciou a Nelson Agholor spravil počas posledných dvoch weekov veľké množstvo chýb, ktoré Eagles stáli víťazstvo. 

ČO ROBILI BRONCOS?

Eagles sa pozrú na film zo zápasu proti Broncos a čo uvidia? Že Broncos boli schopní nájsť úspech proti internej defenzívnej lajne v Packers pri behovej hre a tak pôjdu s RB Jordanom Howardom stredom. Mike Pettine minulý rok povedal jednu veľmi pravdivú vetu: „Keď niečo dáte na tejp, tak tímy sa k tomu budú vracať dovtedy, kým im neukážete, že už to dokážete brániť.“ … Minulý rok to boli deep shots, ktorými tímy pravidelne útočili na nemotorného safetyho Kentrella Brica. Len si pozrite úvod zápasu proti Redskins… Pettine a jeho spoločníci sa musia uistiť, že nedeľňajší problém proti Broncos nebude ničím dlhodobým. 

JE JEDNO ČO ĽUDIA HOVORIA

Je jedno čo ste počuli, quarterback Philly Carson Wentz zostáva hlavnou zbraňou. Tento playmaker dokáže loptu doručiť na akékoľvek miesto na ihrisku z akejkoľvek pozície, či už je v alebo mimo pocketu. Ak je vaša coverage v downfielde dobrá, tak vás dokáže zabiť pomocou svojich nôh. Wentz je podľa mňa stále skvelým QB, ktorý dokáže využiť každú jednu maličkú chybu obrany a spraviť pre svoj tím big play. Keď si myslíte, že už ho máte, tak on sa nejako zázračne dokáže dostať z vašej „moci“ a zahrá play. Toto sme u neho mohli vidieť už mnoho krát. Wentz je Wentz a proti nemu to ľahké nebude.

COX VS INTERNÁ OL

Ďalší z extréme dôležitých matchupov bude medzi skvelým defenzívnym tacklom Fletcherom Coxom a našou internou ofenzívnou lajnou. V minulosti bolo takmer nemožné Foxa zastaviť a bolo jedno, či hral proti jedno, alebo dvoj bloku. No aktuálne je Fox len svojim tieňom a na svojom konte má 3 tackles, nula sckov a 1 zrazenú prihrávku. Počas offseason podstúpil operáciu, bojoval so zranením špičky a nebol na 100% fit. Packers ho musia kontrolovať, ak chcú mať úspešnú behovú hru a držať ho ďaleko od Rodgersa pri passovej hre. 

SMITH PROTI ĽAVÉMU TACKLOVI

Ak bude Za´Darius zdravý, tak zrejme toto bude ten najdôležitejší matchup na ihrisku. BIZ Z vs hocikto, kto bude hrať ako ľavý tackle. Dlhoročný starter Jason Peters minulý week opustil zápas kvôli chorobe a jeho záskok rookie Andre Dillard mal nejaké problémy s kolenom. Vo svojej najlepšej forme je Peters perfektným pass protectorom, avšak hocijaký výkyv v jeho v výkone zapríčinený hocijakým problémom bude dávať výhodu práve Za´Dariusovi. A ešte trojnásobne vtedy, keď bude hrať pred davom Lambeau Fieldu, kde je hluk výrazným problém pre súperove ofenzívy. Smith má taktiež nejaké problémy s kolenom, avšak zatiaľ som nepostrehol žiadne indikácie toho, že by v nedeľu nemal hrať. Minulý týždeň mal v OL Eagles nemalé problémy ofenzívny guard Isaac Seumalo s Gradym Jarrettom. Preto by som atakoval práve jeho pozíciu, cez neho by to mohlo ísť. 

JACKSON NA POZÍCII SAFETYHO?

Minulý týždeň sme mohli vidieť niečo, o šom sa doposiaľ len šepkalo. Jackson dostal na pár snapov šancu na pozícii safetyho a očakávam, že sa tohto dočkáme aj tento štvrtok. Packers musia aktuálne hľadať náhradu za stratu hybridného safetyho Ravena Greena. Bez neho je naša behová obrana jalová a problémy so zastavovaním behov prišli po tom, ako bol odnesený z ihriska kvôli zraneniu členku. Aktuálne je Jackson lepšou náhradou než Will Redmond, ktorý proti Broncos odohral otrasný zápas, či sa už jednalo o podporu pri behovej obrane, tacklingu, alebo v coverage. Myslím si, že Pettine proti Eagles bude viacej využívať 3 safety look, než sa Jackson do tejto úlohy vžije úplne. Ako som už spomínal, že Eagles majú problém na pozícii receivera, tak aj to bude dôvodom, prečo Wentz bude hľadať najmä skvelého tight enda Zacha Ertza. Kto ho bude brániť? No buď ILB Blake Martinez alebo práve spomínaný Josh Jackson. Toto bude jeden z najdôležitejších matchupov na ihrisku!

GO PACK GO!

 

 

 

One thought on “PREVIEW: WEEK #4 – Philadelphia Eagles vs Green Bay Packers

 • september 27, 2019 at 12:11
  Permalink

  Mal som deja vu z minulej sezóny. Obrana slabá, proti behu nulová. Akurát King mi zostal v pamati že niečo ukázal.
  Útok šlapal do doby kým sa dostal do red zone. Tam to začalo haprovať.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *