Ako dokáže mladý tím Packers zareagovať na nešťastnú prehru proti Falcons?

ZÁKLADNÉ INFOMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? New Orleans Saints

Kedy? 24/09/2023 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Green Bay, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 27 zápasov: 15 výhier, 10 prehier

Kurzy: 

 • Tipsportvýhra domácich: 1.94remíza: 15.70, výhra hostí: 2.03
 • Fortuna: výhra domácich: 1.89, remíza: 13.00, výhra hostí: 2.06
 • Niké: výhra domácich: 1.94, remíza: 14.00, výhra hostí: 2.12

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

URČITE NENASTÚPIA
 • OUT NA CELÚ SEZÓNU TE Tyler Davis
 • PUP – CB Eric Stokes
 • IR – Luke Tenuta
 • S Zayne Anderson (hamstring)
 • OL Elgton Jenkins (koleno)
OTÁZNA ÚČASŤ
 • WR Christian Watson (hamstring)
 • RB Aaron Jones (hamstring)
 • LT David Bakhtiari (koleno)
 • CB Jaire Alexander (chrbát)
 • OLB Lukas Van Ness (lakeť)
POZNÁMKY:
 • V zápase sa určite budeme musieť zaobísť bez nášho skvelého ľavého guarda Elgtona Jenkins, ktorý v zápase proti Falcons utrpel „sprained MCL“. Jenkins aktuálne zostáva na aktívnej súpiske a povedal, že si nemyslí, že bude musieť ísť do injured reserve, čo by znamenalo, že by musel vynechať minimálne 4 zápasy. Toto nám môže dodávať nádej, že bude k dispozícii skorej než za 4 weeky. Naše 4 nasledujúce zápasy sú proti Saints, Lions, Raiders a Broncos. Avšak po zíípase s Raiders budeme mať bye week, takže teoreticky by Jenkins mohol hrať 22. októbra proti Broncos. Takto by vynechal 3 zápasy. Počas piatku nemal na kolene žiadnu ortézu.
 • Ľavý tackle David Bakhtiari vynechal zápas proti Falcons, lebo mu opäť opuchlo problémové koleno. Jeho stav sa posudzuje deň od dňa a nemôžeme si byť istí, či bude hrať.
 • Running back Aaron Jones bol vo štvrtok a piatok limitovaný, mal prilbu na hlave a to môže znamenať, že by mohol mať šancu v tomto zápase hrať.
 • Wide receiver Christian Watson v stredu trénoval limitovane, potom vynechal štvrtok a v piatok opäť trénoval limitovane. Coach LaFleur povedal, že jeho neúčasť vo štvrtok bola naplánovaná a neudial sa žiadny setback.
 • Outside linebacker Lukas Van Ness si v zápase s Falcons poranil lakeť, no každý deň trénoval. Mal by hrať.
 • Cornerback Jaire Alexander pribudol na injury report len v piatok pre problémy s chrbtom.

SAINTS

URČITE NENASTÚPIA
 • RB Jamaal Williams (hamstring)

NEPRAVDEPODOBNÁ ÚČASŤ

 • TE Foster Moreau (členok)
OTÁZNA ÚČASŤ
 • CB Paulson Adebo (hamstring)
 • S Ugo Amadi (koleno)

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Naši Green Bay Packers začali sezónu výhrou nad Bears, no v druhom weeku sme podľahli Atlante Falcons. Bol to zápas, ktorý sme prehrať nemali, avšak ako sme si povedali aj v review, tak toto je proste proces učenia sa mladého tímu. Teraz ideme hrať pred zrakmi domácich fanúšikov a aj 22 fanúšikov zo Slovenska a Česka na Lambeau Fielde proti New Orleans Saints! Jedná sa o náš prvý domáci zápas v tejto sezóne a bude na ňom prítomný aj náš fanklub!

Veľmi zaujímavý fakt je ten, že Packers sú aktuálne najmladším tímom v NFL (priemer 25.13 rokov) a Saints sú druhým najstarším tímom v NFL (priemer 26.94 rokov). Bude skutočne zaujímavé sledovať, ako sa náš tím dokáže oklepať z prehry. Čo musíme spraviť pre to, aby sme boli v tomto zápase úspešní a zahájili „domácu“ sezónu na víťaznej vlne? To si prejdeme v nasledujúcich bodoch!

PRVÝ SKUTOČNÝ TEST PRE JORDANA LOVA A ÚTOK PACKERS

Náš mladý útok bude po prvýkrát v tejto sezóne čeliť skutočne kvalitnej obrane. Doteraz to boli také hračkárske obrany, no obrana Saints je real deal. O tomto svedčí jedna neskutočná štatistika – obrana Saints pustila 20 a menej bodov v 10 zápasoch po sebe, čo je druhé najvyššie číslo od roku 2000! Toto bude skutočne skvelý test pre náš mladý útok. Saints majú v obrane veľa skúseností, nepúšťajú big plays, sú kvalitní na tretích downoch a v red zone, disponujú kvalitným run-stopping frontom a secondary je plná veteránov.

Keď sa pozrieme na štatistiky, tak sú v top 10 ako v sackoch, tak aj v quarterback hitoch a takeaways. V ESPN run-stop metrike sú na 9. mieste a v red zone pustili len 1 touchdown na 7 red zone tripoch. Plus k tomu majú 3. najlepšiu obranu na tretích downoch. Doposiaľ pustili len 9 explozívnych plays (4 behové pre 10+ yardov a 5 passových pre 20+ yardov). K tomu majú skalopevnú passovú obranu čo sa týka pokrývania stredne dlhých routes. Doposiaľ pustili len 33.3% skompletovaných prihrávok pre 10+ yardov, čo je 4. najnižšie číslo v lige.

Jordan Love nám počas prvých dvoch zápasov ukázal veľa pozitívneho. Nahádzal 396 yardov, 6 touchdownov a 0 interceptions. Stal sa len 4. quarterbackom za posledných 10 rokov, ktorý v prvých dvoch zápasoch sezóny hodil 3+ touchdownov a 0 interceptions. Okrem neho to dokázal len Patrick Mahomes (2018-19), Tom Brady (2015) a Peyton Manning (2014). Po dvoch weekoch je na prvom mieste v celej NFL čo sa týka EPA/play (0.48), passer ratingu (118.8) a nahádzaných touchdownov (6). Útok pod jeho vedením dokázal skórovať touchdown na 33.3% svojich ofenzívnych drivoch, čo je druhé najlepšie číslo v lige a sme aj na druhom mieste v priemernom počte skórovaných bodov na zápas (31). Keď zápase dôjde na očakávanú passovú situáciu, tak je tu Jordan zatiaľ jeden z najlepších quarterbackov v lige.

Keď mal Jordan doposiaľ čistý pocket, tak dominuje. Hodil tu najviac touchdownov (5) a má najlepší passer rating (119.5). Doposiaľ sme však nečelili nejakému silnému pass rush frontu, ale teraz to budú Saints, ktorí dokážu generovať tlak na quarterbacka. Zároveň nám určite bude chýbať ľavý guard Elgton Jenkins a účasť LT Davida Bakhtiariho je vo hviezdach. Pass rush Saints nie je úplne kvalitný v generovaní rýchlych tlakov na QB, keď tu patria medzi to najslabšie v NFL a odzrkadľuje sa to aj v pass rush win rate (ako často dokáže pass rusher poraziž svoj blok do 2.5 sekundy), kde sú na 32. mieste (28%), avšak ich secondary dokáže podržať a tým dať priestor ich pass rusherom zahrávať plays. Ich najkvalitnejším pass rusherom v tejto sezóne je zatiaľ Carl Granderson, ktorý má pass rush win rate na úrovni 22%, čo je 18. miesto spomedzi edge rusherov.

Z našich TOP 3 pass-blocking ofenzívnych linemanov bude určite hrať len pravý tackle Zach Tom, ktorý v tejto sezóne odohral 59 pass-blocking snapov, pustil na nich len jeden tlak na quarterbacka, nespravil ani jednu penaltu a je na 4. mieste v pass-block win rate (ako často dokáže udržať blok aspoň 2.5 sekundy) spomedzi ofenzívnych tacklov (97%), pričom jeho double team % je druhé najnižšie spomedzi top 15 ofenzívnych tacklov v tejto štatistike (28%). Celkovo je naša ofenzívna lajna v pass-block win rate na 8. mieste, čiže by sme teoreticky nemali mať problém s tým, že bude na Jordana vyvíjaný tlak okamžite. Avšak ak budeme aj bez Bakhtiriho, tak budeme musieť náš gameplan upraviť.

Osobne som veľmi zvedavý, že aký agresívny/pasívny prístup zvolí obrna Saints čo sa týka pass rushu. Defenzívny kooordinátor Falcons Ryan Nielsen dlhé roky pôsobil práve v Saints a vedie veľmi podobný obranný prístup aký vyznávajú Saints. Falcons v prvom weeku blitzovali Bryca Younga len v 17% snapov. Ale v druhom zápase to bolo až 48%. Packers síce pustili proti Falcons len 6 tlakov na QB, ale nebolo to čisté. Keď obrany nášho quarterbacka v prvých dvoch weekoch neblitzovali, tak sme sme pustili druhé najnižšie percento tlakov na quarterbacka (16%). Ak Saints zvolia rovnaký prístup a budú Jordana blitzovať, tak Green Bay musí mať lepšiu protekciu než mali proti Falcons (najmä šo sa týka missnutých povinností) a LaFleur musí mať pre Jordana pripravené lepšie play-calls. Očakávam, že by sme mohli využívať chip uvoľnenie pre tight endov, na ktoré sme mali priestor v zápase proti Falcons, ale nijako sme ich nevyužívali.

V prvých dvoch weekoch sme sa snažili hitovať veľa big plays a lopty lietali najmä do stredných a dlhých vzdialeností. Jordan sa nebojí hádzať hlboké lopty, keď jeho percento lôpt, ktoré leteli nad 20 yardov je 7. najvyššie v lige a je na 13. mieste v passových pokusoch vo vzadialnosti od 10 do 19 yardov. Nebojí sa byť agresívny a zároveň sa dokáže starať o loptu. Málokedy vystaví svoju loptu do nebezpečia. Toto je pri quarterbackovi skutočne dôležitá vlastnosť. Ako sme si ukázali, tak obrana Saints bola doposiaľ skutočne kvalitná v pokrývaní stredne dlhých routes a big plays v passovej hre sa proti ním zatiaľ pomerne často nediali. Keď si spojím dokopy to, že naša ofenzívna lajna zažíva zložitú zdravotnú situáciu a to, že obrana Saints je skutočne kvalitnou v pokrývaní stredných a dlhých routes a následne vo vyvíjaní tlaku na QB, tak toto musí byť ten týždeň, kedy dá LaFleur svojmu quarterbackovi k dispozícii viacej krátkych a jednoduchších hodov. Doposiaľ si LaFleur veril, že dokáže aj bez svojich top receiverov schematicky pripraviť dlhšie passové plays a prakticky naša krátka passová hra bola zložená iba z checkdownov. LaFleur by mal prísť do zápasu s tým, že nebudeme hrať do ich silnej stránky, ale budeme sa lopty zbavovať rýchlo, dať šancu Jordanovi hrať v rytme na krátkych a stredných prihrávkach. Toto je ideálny gameplan na obranu, ktorá nedokáže rýchlo vytvárať tlak na quarterbacka a nepúšťa passové big plays.

Veľa sa hovorí o tom, že je Jordan až na 32. mieste v skompletovaných prihrávkach nad očakávanie (CPOE). Ako sme si ukázali aj na príkladoch zo zápasu s Falcons, tak to podľa mňa to nie je zatiaľ nijako alarmujúce a má to svoje odôvodnenia. Mal tam niekoľko krásnych hodov do tesných okien, kde potreboval aby receiver zahral play, ale zahrať ju nedokázal. Zároveň sa necalluje veľa krátkych prihrávok, a aj keď síce je na 32. mieste v CPOE, ale je aj na 30. mieste v očakávaných skompletovaných prihrávkach, čo znamená, že ešte nehádzal veľa jednoduchých prihrávok, ktoré majú veľkú šancu na skompletovanie. Love aktuálne vedie celú ligu v počte „bullet hodov“ do tesných okienok, keď to hádže v 25% svojich hodov. Len dvaja QBs v NFL majú nad 20%. Aaron Rodgers bol minulý rok na 19. mieste v hodoch do tesných okienok s číslom 15%, čo je obrovský rozdiel. Jordan v tejto sezóne zatiaľ neskompletoval 23 prihrávok a 16 z nich bolo do kratkej vzdialnosti. Z týchto 16 až 5 bolo na Jaydena Reeda a veľa týchto hodov bolo dobrých a nie všetky idú na jeho tričko (dropy, nedorozumenie). Dve boli na Malika Heatha, ktoré boli v podstate busted plays a defenzívni backs boli zodpovední za 4 zrazené prihrávky.

Love nerobí zlé rozhodnutia, podľa dizajnu hádže na správne ready, ale prejavuje sa tu aj to, že nám chýba Watson a rovnako nám chýbal Doubs. Keď sa zvýši jeho percento očakávaných skompletovaných lôpt prostredníctvom jednoduchších hodov na overených receiverov, tak by malo rásť aj CPOE. A mohlo by sa to už začať v tomto zápase. Je to skutočne bizarná situácia, kde je Jordan na prvom mieste v EPA/play, ale na poslednom mieste v CPOE. Niečo takéto som azda ešte nikdy nevidel.

Romeo Doubs by už mohol byť ready na plnú záťaž snapov a ak by hral aj Christian Watson, tak by to Jordanovi ohromne pomohlo. V prvých dvoch zápasoch hádzal pomerne často na svoj prvý read, avšak jeho EPA/play je výrazne lepšie keď si musel obranu prechádzať a hádzať nie na svoj prvý read.

LaFleur sa to pre neho snažil robiť jednoduché, ale je tu viacej premenných. S návratom Doubsa a Watsona by to mohlo znamenať to, že by sa jeho prvé ready skutočne dokázali uvoľniť a zahrávať plays.

Veľa sa vravelo o tom, že po odchode Aaron Rodgersa sa začne výrazne atakovať stred ihriska. Rodgers sa stredu ihriska vyhýba ako satan kostolu, no s Jordanom je to úplne iná pesnička. Aktuálne sme na druhom mieste v počte hodov, ktoré leteli do stredu ihriska (32%) a Jordan tu je extrémne efektívny, jeden z najefektívnejších quarterbackov v lige. V prvom weeku sme v strede ihriska často a úspešne atakovali dvojicu inside linebackerov Tremaine Edmunds & TJ Edwards. Túto dvojku sme v passovej hre v tomto zápase atakovali až 10-krát. Podarilo sa nám skompletovať 8 prihrávok pre 134 yardov (84 yardov po zachytení prihrávk), 1 touchdown a passer rating 152.08. Saints majú v strede ihriska skvelého Demario Davisa a som skutočne zvedavý, či budeme na neho skúšať niečo podobné.

Ak má obrana Saints nejakú výraznú slabinu v obrane, tak je ňou slot cornerback Alontae Taylor. Žiadny cornerback nepustil počas prvých dvoch weekov viacej catchov alebo yardov po zachytení prihrávky pri pokrývaní slotu než práve on. Na slote počas dvocch zápasov odohral 62 coverage snapov, na ktorých letela lopt práve do jeho coverage v 19 prípadoch. Catchom sa skončilo 15 lôpt, získalo sa 7 first downov, 1 touchdown a 105 yardov, z čoho 74 bolo po zachytení prihrávky.

Teraz proti nemu bude hrať Jayden Reed a ak bude Christian Watson pripravený, tak som si istý, že ho na slote využijeme. Matt LaFleur mu veľmi rád vytvára matchupy na slote a Christian tu bol doposiaľ vysoko efektívny. Počas minulej sezóny tu odohral jednu tretinu svojich snapov a videl tu 22 targetov. Jeho čísla tu boli 16 zachytených prihrávok, 12.9 yardov na jeden catch a 3 touchdowny. Celkovo bol na 15. mieste spomedzi všetkých receiverov, ktorí mali aspoň 18 slot targetov, v priemerných získaných yardoch na jednu odbehnutú routu. V zápase s Falcons nám LaFleur ukázal, že slabinu v obrane bude atakovať prakticky nonstop. V obrane sme neustále išli po Trey Flowersovi, ten púšťal catch za catchom a my sme neprestávali. Prestalo to až vtedy keď ho Falcons posadili na lavičku. Vôbec by som sa nedivil tomu, keby chce LaFleur atakovať Taylora rovnako ako atakoval Flowersa.

V obrane bude Saints chýbať safety Marcus Maye, ktorý bol počas tohto týždňa suspendovaný. Ten počas prvých dvoch zápasov nazbieral 13 tacklov, 1 sack, 1 zrazenú prihrávku a 1 inteception. Na hru obrany Saints mal výrazný vplyv, počas dvoch zápasov nevynechal jediný defenzívny snap a teraz im bude chýbať. Kto ho nahradí? Bude to asi nováčik Jordan Howden. Je to ešte neskúsený hráč, ktorého by sme tiež mohli skúsiť atakovať.

Chýbať by mohol aj starting outside cornerback Paulson Adebo, ktorý si v piatok na tréningu poranil hamstringu a vyzerá to tak, že hrať nebude. To znamená, že v secondary Saints by chýbali dvaja starting hráči a to by mohla byť voda na mlyn práve pre nás. Ak by Adebo nemohol hrať, tak na outisde by sa mohol objaviť Isaac Yiadom. Ten pre fanúšikov Packers nie je neznámym pojmom. Určite si pamätáme, ako sme z practice squadu Cardinals podpísli Rasula Douglasa rovno pred zápasom práve s Arizonou. Ale ako starter v tomto zápase nastúpil práve Yiadom. Ten odohral tak otrasné úvodne drivy, že bol posadený, na ihrisko prišiel Douglas, chytil víťaznú interception a Yiadom už v našich farbách ihrisko nevidel.

Musíme dúfať, že running back Aaron Jones bude hrať. Ten dokáže z ničoho vyťažiť maximum a v tomto zápase by to bolo potrebné. AJ Dillon nedokáže robiť nič navyše a naša ofenzívna lajna spoločne s TEs a WRs tomu tiež nepomáhajú. Sme len na 25. mieste v run-block win rate, zatiaľ čo Saints sú na 9. mieste v run-stop win rate. Ak by Jones chýbal, tak by bolo pre nás extrémne zložité hýbať loptou po zemi. Keď sme sa doposiaľ na našich útočných drivoch snažili hýbať loptou po zemi, tak sme patrili medzi 10 najhorších útokov v lige. Avšak keď sme zahrávali passový drive, tak sme boli najúspešnejší tím v NFL. Behový útok musí skutočne zamakať a doplniť ten passový.


PASS RUSH PACKERS MUSÍ VYUŽIŤ PONÚKNUTÉ PRÍLEŽITOSTI

Ak sa nám bude dariť v behovej obrane, tak dostaneme právo rushovať quarterbacka a toto je oblasť kde by sme mali a musíme dominovať. Počas prvých dvoch zápasov sme boli jeden z najlepších tímov v generovaní tlaku na quarterbacka, keď sme na delenom prvom mieste v celej NFL – 61 tlakov na quarterbacka (PFF). Ligový priemer je 36.56. Naša obrana je kvalitná aj v generovaní rýchleho tlaku na quarterbacka, keď aj tu patrí medzi elitu NFL počas prvých dvoch weekov.

Na druhú stranu ofenzívna lajna Saints doposiaľ pustila už 8 sackov a je na 26. mieste v pass-blocking efektivite podľa PFF a na 28. mieste v pass-block win rate metrike podľa ESPN. Saints sa budú snažiť zahrávať explozívne passové plays a často hádžu loptou (priemerne 35 passových pokusov na zápas). Preto by sme tu mohli mať príležitosti na to rushovať Carra. Tu ho môžeme prinútiť ku chybe a musíme ich teraz využiť vo svoj prospech (nie ako v zápase s Falcons). Carr v tejto sezóne hodil dve interceptions a obe prišli na pokusoch o prihrávku do downfieldu. Avšak Saints sú si vedomí, že pass protection nie je ich silou a tak Carr je aktuálne na 10. mieste v najrýchlejšom priemernom čase odhodu.

Ľavý tackle Trevor Penning má doposiaľ obrovitánske problémy v pass protection. Spomedzi 70 kvalifikovaných ofenzívnych tacklov, ktorí odohrali aspoň 30 pass rush snapov, je Penning v poslednej 5ke vo win rate a v pustených tlakoch na QB. Nedarí veľmi ani centrovi Erikovi McCoyvi a dvojka Penning-McCoy bola zodpovedná za takmer 60% pustených tlakov v tejto sezóne.

V strede defenzívnej lajny máme hráčov, ktorí skutočne dokážu rushovať passera. Kenny Clark je srdcom defenzívnej lajny, kde dokázal za dva zápasy nazbierať 10 tlakov na quarterbacka, čo je delené druhé najvyššie číslo spomedzi defenzívnych tacklov v NFL. Na treťom mieste je náš Devonte Wyatt s 9 vyvinutými tlakmi. Okrem tejto dvojky máme v strede dvoch nováčikov, ktorí vedia ako rushovať passera. Keď sa pozrieme na 2023 draft class interných defenzívnych linemanov, tak Karl Brooks je na druhom mieste v pass rush win rate (10.3%) a Colby Wooden je na treťom mieste (8.3%). Pred nimi je len Jalen Carter z Eagles (19.3%).

Na pozícii edge rushera má Rashan Gary pass rush win rate na úrovni 33.3%, čo je najvyššie číslo v celej lige spomedzi edge rusherov. Doposiaľ bol po ťažkom minuloročnom zranení kolena len na snap counte, ale aj napriek tomu dokázal byť ohromne produktívny a v prvom zápase proti Bears mal 5 tlakov len na 10 pass rush snapoch! Teraz už je z injury reportu preč a mal by už hrať blízko plnej sily. To náš pass rush ešte viacej boostne. Nováčik Lukas Van Ness ukazuje veľký potenciál a aktuálne je na druhom mieste spomedzi nováčikov na pozícii EDGE v pass rush win rate – 13.8%. Okrem tejto dvojky tam je spoľahlivý Preston Smith, či Justin Hollins a Kingsley Enagbare.


DOKÁŽE BEHOVÁ OBRANA PACKERS ZASTAVIŤ ASPOŇ NIEČO?

V tomto zápase sa naša behová obrana nebude musieť strachovať o to, že bude musieť brániť dynamické duo running backov. Vo weeku 2 sme pustili 211 nabehaných yardov, z čoho mal Bijan Robinson 124 yardov s priemerom 6.5 yardov na jeden beh. Ale behová obrana potrebuje poctivý výkon ako soľ, špeciálne proti Saints, ktorým bude pre suspendáciu chýbať Alvin Kamara a pre zranenie hamstringu aj Jamaal Williams.

Behový útok Saints sa bude najviac opierať o quarterbacka/tight enda/running backa a ešte neviem čo Taysoma Hilla. Ten minulý week dostal k dispozícii 9 behov na ktorých sa mu podarilo získať 75 yardov a Tony Jones Jr. vyprodukoval 34 yardov a 2 touchdowny. Nováčik Kendre Miller by mal zohrať tiež úlohu v behovom útoku Saints a odbiť si svoj debut. Prvé dva weeky vynechal pre problémy s hamstringom.

Behový útok Saints nie je taký produktívny ako ten, ktorým disponujú Falcons a majú priemer len 3.4 yardov na jeden beh, čo je 24. miesto v NFL. Ak mali v behovej hre nejaký úspech, tak to bolo medzi tacklami na behoch do stredu. Olave často hráva na slote, čo bude znamenať to, že obrana to bude musieť kontrovať a hrať s nickel personnelom. Čo bude znamenať to, že v strede budú len dvaja interní obrancovia, čo môže potenciálne vytvárať pre Saints priestor v behoch do stredu ihriska. V zápase proti Falcons sme podľa Sports Info Solutions odohrali 42% snapov s nickel personnelom a 55% snapov v 2-high coverage. Pri týchto 2-high sme čelili 19 hehov a toto je recept na na pohromu proti behu, keď ešte k tomu tak zle tacklujete a máte problémy dodržiavať to čo máte. Mali sme len 50% success rate proti behu, kde každý druhý snap v 2-4-5 fronte znamenal zisk aspoň 60% požadovaných yardov pre first down. Vždy, keď sme hrali v 2-down lineman fronte, tak Falcons boli pripravení bežať. Ono sa samozrejme sa nedá na každej play sústrediť na to, že idete ubrániť explozívne passové plays a zároveň odstaviť behy. Joe Barry si bude musieť vybrať.

V tomto zápase už nebudú existovať žiadne výhovorky. Behová obrana musí niečo predviesť a tacklovať konzistentne. Rushovať passera vieme veľmi dobre, ale veľa to neznamená pokiaľ neviete zastavovať behy súpera a tým si nezaslúžite právo rushovať passera. Len taká jedna zaujímavosť na záver, odkedy sa Joe Barry stal našim defenzívnym koordinátorom, tak obrana Packers je na 31st v pustených behových EPA a na 32. miesto v behovom success rate.


OBRANA BUDE ČELIŤ EXPLOZÍVNEMU ÚTOKU

V tomto zápase bude naša obrana čeliť útoku, ktorý sa bude snažiť tlačiť loptu vzduchom do downfieldu. Keď sa pozrieme na prvé dva zápasy sezóny, tak quarterback Derek Carr mal 15 pokusov, ktoré leteli vzduchom aspoň 20 yardov, čo je najvyššie číslo v lige. Týchto 15 hodov je takmer 22% z jeho celkového počtu hodov. Takýchto lôpt doposiaľ skompletoval 7, čo by bolo v minulej sezóne 5. najlepšie číslo.

Kto chytá tieto jeho lopty? Je to receiver Chris Olave, ktorý doposiaľ videl 6 targetov na 20+ yardových loptách, čo je tretie najvyššie číslo spomedzi receiverov. Rashid Sheheed ich videl 4, čo je delené 6. najvyššie číslo. Sheheed tu je aj extrémne efektívny, keď chytil všetky 4 lopty pre 127 yardov a 1 touchdown.

Obrana Joe Barryho je dizajnovaná tak, aby limitovala explozívne passové plays. Hráme často v cover 2 a aj keď nás súper totálne rozbeháva (ako Falcons), tak Barry neprestáva hrať v cover 2. V tejto sezóne naša obrana doposiaľ pustila 6 explozívnych passových plays (+20 yardov), čo je delené 10. najvyššie číslo v lige, čiže tento náš prístup sa zatiaľ nejako nevypláca a to sme hrali proti dvom tímom, ktoré sú v zahrávaní explozívnych passových plays ťažkým podpriemerom. Ak v tomto zápase nedokážeme zastaviť útok na ktorý je hra našej defenzívny dizajnovaná, tak už skutočne neviem čo chceme robiť a aký je dôvod držať Barryho v Green Bay aj naďalej.

Jaire nemal vôbec dobrý zápas proti Falcons. Vyzeralo to tak, že sa mu absolútne nechcelo podporovať behovú obranu a v coverage to nebolo ono – pustených 5 zachytených prihrávok pre 99 yardov, 1 touchdown a perfektný passer rating 158.3. Keď hrá Jaire proti top receiverovi, tak sa dokáže vyhecovať a úplne ho vymazať zo zápasu, ale keď sa mu nechce, tak pustí skompletované prihrávky hocikomu. Teraz v tomto zápase budeme čeliť wide receiverovi Chrisovi Olavemu, ktorý doposiaľ v tejto sezóne zachytil 14 lôpt pre 198 yardov. Je to dynamický playmaker, ktorý disponuje route runningom a aj rýchlosťou. Olave je na papieri ten matchup, ktorý by mal Jaire dostať. Bude ho sledovať po ihrisku? Či bude Barry opäť konzervatívny a nenasadí svojho top cornera na najväčšiu hrozbu súpera? Ako som spomenul v odstavci pri behovej obrane, Joe Barry si v tomto zápase bude musieť vybrať jeden jed a veriť, že to bude ten, ktorý nebude smrteľný. Myslím si, že najväčšou hrozbou je práve Olave a chcem vidieť ako na neho bude hrať Jaire. Odstaviť Olaveho musí byť jeho prioritou. Neexistuje, že nás znova porazí jeden hráč. Aj keď osobne tomuto veľmi nejako neverím. Jaire dokáže hrať na slote a nemá s tým žiadny problém, avšak počas svojej doterajšej kariéry tu odohral len mizivé percento snapov. Rasul Douglas nie je slot a nechať Keiseana Nixona pokrývať Olaveho nedopadne dobre. Skutočne som zvedavý, či Joe Barry dokáže spraviť gameplan, kde to poprehadzuje.

Ak by Jaire hral práve na Olaveho, tak kto by sa postaral o ich wide receivera Michaela Thomasa? Vracia sa po dlhoročných zdravotných problémoch a proti Panthers odohral kvalitný zápas. Síce štatistiky to neukážu úplne najjasnejšie, ale získal niekoľko dôležitých first downov a dostal Saints do skórovacej pozície vďaka peknému catchu pri sideline. Keby Jaire pokrýval Olaveho, tak by úloha pokrývania Thomasa padla na Keisean Nixona alebo Rasula Douglasa. Asi by to vyzeralo na toho Douglasa, ktorý má zatiaľ kvalitnú sezónu. Počas rpvých dvoch zápasov pustil passer rating 41.9, čo je šieste najlepšie číslo spomedzi cornerov. Keď sa pozrieme na Next Gen Stats, tak za posledné tri sezóny pustil druhý najnižší passer rating spomedzi všetkých defenzívnych backov – 66.7.


SITUAČNÝ FUTBAL

Situačný futbal bude v tomto zápase zohrávať obrovskú rolu. Keď sa pozrieme na náš útok, tak sme na prvom mieste v red-zone TD efektivite, keď 5/6 tripov do end zóny (83.3%) sme zakončili touchdownom. To je pre nás oproti minulej sezóne obrovské zlepšenie, keď v tejto štatistike sme boli v minulej sezóne len na 23. mieste. Na druhú stranu obrana Saints pustila len 1 touchdown na 6 tripoch do svojej red zóny, čo je tretie najlepšie číslo v lige.

Na tretích downoch je obrana Saints skutočne kvalitná, keď sú tu na treťom mieste v lige. Zahrávať úspešné tretie downy teda nebude vôbec sranda a keď chceme byť úspešní, tak bude veľmi dôležité to, aby sme dokázalo hrať komplementárny útočný futbal. Doposiaľ nám behový útok prakticky vôbec nepomáhal. Keď sme v zápase proti Falcons na skorých downoch behali, tak naše EPA/play boli v zápornej hodnote -0.07. Keď sme na skorých downoch hádzali, tak sme tu mali EPA/play 0.73. Keď sa na to pozrieme z pohľadu celého zápasu, tak passový útok mal 0.41 EPA/play. Behový útok bol na negatívnom číslo -0.12. Keď odčítame behy Jordana v tomto zápase, tak na 19 behoch sme mali 61 yardov a najdlhší beh bol pre 8 yardov. Priemer na jeden beh bol 2.1 yardov. Takto sa proste nedá udržovať konzistentná výkonnosť vyrovnaných drivov a kvôli tomu za mňa máme buď krásny drive cez celé ihrisko, alebo ideme 3&out. Aj napriek tomu sme však tretím najlepším útokom v premieňaní tretích downov. Ak sa nám podarí zabrať na skorých downoch v behovej hre, tak sky is the limit. Obrana Saints bola naprieč prvými dvomi zápasmi jednou z najlepších obrán v lige v spôsobovaní 3&outov.


GO PACK GO!!!!