Druhý zápas v sezóne, druhý zápas proti divíznemu rivalovi!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Detroit Lions

Kedy?  20/09/2020 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 181 zápasov (2 v post-season): 102 výhier, 72 prehier, 7 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

  • Gamepass
  • STREAMY:
  1. https://home.nflbite.com/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net

Kurzy: 

  • Tipsport: výhra domácich: 1.45, remíza: 15.70, výhra hostí: 3.21
  • Fortuna: výhra domácich: 1.46, remíza: 15.50, výhra hostí: 3.18
  • Niké: výhra domácich: 1.48, remíza: 15.49, výhra hostí: 3.05

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do zápasu definitívne nenastúpia nasledovní hráči: NT Kenny Clark (trieslo), WR Equanimeous St. Brown (koleno) a OLB Randy Ramsey (trieslo). Otázna účasť je pri OL Billym Turnerovi (koleno), TE Josiahovi Deguarovi (holeň), S Ravenovi Greenovi (kvadriceps), DL Montraviusovi Adamsavo (prst) a OL Lucasovi Patrickovi (rameno).

Do injured reserve bol len pred pár hodinami zapísaný WR EQ St. Brown, čo znamená, že definitívne bude chýbať minimálne v troch zápasoch. Toto je už neskutočne frustrujúce. Hráč, ktorý má tonu talentu, no nemôže ho ukázať, lebo je nonstop zranený… Aktuálne tak mám v 53ke len štyroch reálnych wide receiverov (Adams, Lazard, MVS a Taylor). Očakáva sa, že čoskoro do IR pôjde aj G Lane Taylor, ktorý má zranené koleno a musí vynechať celú sezónu.

Plus z practice squad boli do 53ky na zápas povolaní DL Willington Previlon a TE John Lovett. Previlon má za sebou skvelý kemp a podporí hĺbku DL pri zranení Clarka. Lovett zohrá úloha Deguaru (H-back, FB, TE). Tím môže každý week s PS presunúť dvoch hráčov do 53ky, čím rozšíri svoju zostavu na 55 hráčov (nové pravidlo). Lovetta sme do 53ky presunuli aj minulý týždeň, čím sme si toto povolanie na tohto hráča vyčerpali (rovnaký hráč max. 2krát). Teraz buď zostane v 53ke, alebo bude preradený späť do PS. Už bude môcť byť preradený do 53ky len na oficiálnu zmluvu a keď bude prepustený, stáva sa subjektom pre waivers.

LIONS

Do zápasu definitívne nenastúpia nasledovní hráči: WR Kenny Golladay, G Joe Dahl, CB Desmond Trufant, TE Hunter Bryant a DT Nick Williams. Otázni sú: OT Halapoulivvati Vaitai, CB Darryl Roberts a S C.J. Moore. Plus k tomu tento týždeň Lions umiestnili starting slot cornerbacka Justina Colemana do injured reserve.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Packers majú za sebou skvelý vstup do sezóny, keď sa im podarilo dobyť U.S. Bank Stadium a zaknihovali prvé víťazstvo v tejto sezóne. Víťazstvom nad Vikings sa tréner Matt LaFleur posunul na divíznu bilanciu 7-0 a v druhom hracom týždni sa budú snažiť túto sériu neporaziteľnosti pretrhnúť Detriot Lions, ktorí pricestujú na posvätný trávnik Lambeau Fieldu.

Mnohí tento zápas vidia jasne v prospech domácich Green & Gold, ja by som však bol opatrný. Divízne súboje sú vždy nesmierne zložité a proti Lions to v poslednej dobe platí dvojnásobne. V dvoch minuloročných meraniach síl s levmi z Motownu sme dokopy viedli presne 0 celých 0 sekúnd, ale aj tak sa nám v obidvoch zápasoch podarilo vyhrať premeneným field goalom Masona Crosbyho s vypršaním hracieho času. V predchádzajúcich dvoch sezónach sme boli na tom proti Lions 0-4 a v jednom z týchto zápasov sme viedli 3-0 presne 1 minútu a 57 sekúnd. Vo zvyšných troch sme nikdy neviedli. Plus k tomu majú Lions späť uzdraveného quarterbacka Matthew Stafforda, ktorý je podľa mňa mohutne podceňovaný. Keď bol v minulej sezóne zdravý a bol na ihrisku, tak hral podľa mňa perfektne. Stafford je ten posledný problém, ktorý majú v Detroite.


PETERSON SA VRACIA NA LAMBEAU FIELD

Do Green Bay pricestuje nestarnúci RB Adrian Peterson, no teraz v bledo-modrej farbe Detroitu Lions. Na Lambeau Fielde hral tento running back celkovo desaťkrát (vrátane playoff). V týchto zápasoch mal dokopy 211 behov pre 1,025 yardov (4.86 yardov priemer) a 8 touchdownov, pričom sa mu podarilo skórovať touchdown v ôsmich po sebe idúcich zápasoch regular seaseon. Pred nedávnom bol prepustený z Washingtonu a ujali sa ho práve Lions. V prvom weeku proti Beats mal 14 behov pre 93 yardov. Nex Gen Stats zaviedli novú zaujímavú štatistiku a to RUSHING YARD OVER EXPECTATION (nabehané yardy nad očakávanie) a najlepším running backom po prvom weeku je v tejto štatistike práve Peterson. Ten dokázal získať priemerne o 2.47 yardovej viacej, než by sa očakávalo na základe blokovania. Pre porovnanie, náš Aaron Jones bol v tejto štatistike v záporných číslach a podčiarkuje to aj môj rozbor zápasu s Vikings, kde sme si ukázali niekoľko príkladov, ako Jones neprečítal bloky správne.

Behový útok Vikings dokázal proti nám získať veľké porcie yardov vďaka tomu, že naša obrana nedokázala reagovať na „odrazenie“ behu do outsidu. Peterson a šikovný nováčik DaAndre Swift toto môžu využívať vo svoj prospech, ak si na to nedáme pozor. Swift mal vo svojom debute len 3 behy pre 8 yardov a v závere dropol víťazný catch v end zóne. Som si istý, že Lions budú testovať slabú behovú obranu Packers a úprimne sa celkom toho aj bojím.


ŤAŽKÝ ŽIVOT BEZ KENNYHO CLARKA

V tomto zápase budeme bez nášho hviezdneho defenzívneho linemana Kennyho Clarka. Keď poviem, že je to náš najlepší defenzívny hráč, tak zrejme so mnou bude každý súhlasiť. Takéhoto hráča nedokážete nahradiť ďalším hráčom „v rade“ a tak budeme musieť čo najviac eliminovať stratu, ktorú táto absencia predstavuje. Čo vymyslí defenzívny koordinátor Mike Pettine? Keď som sa pozeral na coaching film zo zápasu s Vikings, tak som si všimol dve veci, ktoré môžu v tomto zápase zohrávať úlohu. Na poste 3-4 DE to je u nás veľmi zlé. Dean Lowry bol v tomto zápase proti Vikings v podstate len „pajácom“, ktorý za celý zápas nezahral jednu jedinú hru, ktorá by upútala moju pozornosť. Tyler Lancaster hral o niečo lepšie a mal tam nejaké tie svoje pekné momenty. Teraz sme prišli o silný stred DL a strany sú na tom zle.

Očakávam, že v tomto zápase bez Kennyho si budú hrací čas v strede DL striedať Kingsley Keke a Tyler Lancaster. Keď Kenny opustil zápas s Vikings, tak Pettine využíval OLB Za´Dariusa Smitha v pozícii inside standing nose tackla. Očakávam, že niečo takéto uvidíme aj v tomto zápase. Samozrejme však nie pri každom snape. DL Montravius Adams sa vracia zo zranenia a je možné, že aj on sa tu môže objaviť. V zálohe bude DL Willington Previlon. Ten má za sebou skvelý kemp a bol čiernym koňom na 53ku. Skončil u nás v PS a teraz si zahrá aj v ostrom zápase. Na neho som veľmi zvedavý. No najviac som zvedavý práve na Kekeho. Toto môže byť ten zápas a tá možnosť, ktorú potreboval. Na ihrisku bude častejšie, konečne sa môže ukázať a naplniť tak očakávania, ktoré do neho vkladám. Drž sa Kingsley! Do podpory behovej obrany sa musia zapojiť aj naši inside linebackeri. Ako Kirksey, tak aj Barnes proti Vikings odohrali obstojný zápas a minimálne podobný výkon budeme potrebovať aj dnes.


DAVANTE ADAMS VS NESKÚSENÁ SECONDARY

Keď bol v roku 2014 súčasný tréner Lions Matt Patricia defenzívnym koordinátorom New Englandu Patriots, tak Davante Adams, v tom čase nováčik v drese Packers, proti jeho obrane nachytal šesť prihrávok pre 121 yardov a Packers na Lambeau Fielde vyhrali. O šesť rokov neskôr je Patricia už takmer nenávideným trénerom Lions (bilancia 9-23-1) a teraz bude jeho obrana čeliť Adamsovi bez starting cornerbackov. Tento zápas musí vynechať ako Desmond Trufant, tak aj starting slot corner Justin Coleman. Nováčik CB Jeff Okudah z Ohia State by si mal v tomto zápase odbiť premiéru v NFL a bude to zrejme pomerne rušná premiéra. Určite ho nečaká nič ľahké.

V minulom zápase passová obrana Lions odohrala 82% defenzívnych snapov v man coverage, čo bolo najvyššie číslo v celej lige. Rodgers a LaFleur dokázali vo weeku 1 na kusy roztrhať mladú a neskúsenú skupinu cornerbackov. Rodgers mal v tomto zápase 44 pokusov o prihrávku a hneď 31 z nich bolo odhodených do 2.5 sekúnd od snapu (skompletoval 26). Lions sú heavy man coverage tímom a Rodgers by mal už pred snapom vedieť, kam pôjde s loptou. Lions síce hrali v prvom weeku proti chabému útoku Bears a quarterbackovi Trubiskymu, no do svojej coverage pustili len 55.6% skompletovaných prihrávok, čo je štvrté najlepšie číslo v NFL. Na druhú stranu naša obrana pustila Cousinsovi skompletovať 76% prihrávok. Uvidíme, ako sa bude cornerom Lions dariť proti LaFleurovej parte.


MATTHEW STAFFORD = NOČNÁ MORA PACKERS

V posledných rokoch bol quarterback Lions Matthew Stafford postrachom Packers. Vracia sa po minuloročnom zranení a v prvom zápase vyzeral podľa mňa dobre. Urobil zopár chýb. Jeho interception v štvrtej štvrtine prišla po zlom rozhodnutí, keď hádzal loptu stredom ihriska do zone coverage. Ale celkovo vyzeral dobre a to aj napriek faktu, že hral bez svojho skvelého wide receivera Kennyho Golladaya a náhradný tight tackle hral proti Khalilovi Mackovi celý zápas. Ako som povedal už v úvode, Stafford je podľa mňa veľmi podceňovaný quarterbackom a on je to posledný problém, ktorý majú v Motowne.

V tomto zápase sa bude musieť zaobísť bez služieb svojho hviezdneho wide receivera Kennyho Golladaya, ktorý mal proti nám v minulej sezóne priemer 24 yardov na zachytenú prihrávku. Proti Packers odohral celkovo štyri zápasy, v ktorých mal 14 catchov pre 371 yardov a 2 touchdowny. Z toho boli dva catche pre +60 yardov a šesť catchov pre +20 yardov. V prvom zápase sezóny ho nahradil nováčik Quintez Cephus, ktorý na 10 targetov dokázal zachytiť len tri prihrávky pre 43 yardov (mal jeden škaredý drop po zle zabehnutej route). Veľa sa hovorí o jeho rýchlosti, keď na Scouting Combine zabehol 40 yardov len za 4.7 sekundy. Ja vždy rád hovorím, že tieto čísla sú zbytočné a najdôležitejšia je reálna zápasová rýchlosť a tú Cephus má. Minulý týždeň proti Lions na svojej vertikálnej route dosiahol rýchlosť 19.78 míľ za hodinu. Na slote operuje skúsený Danny Amendola, ktorý v prvom zápase zachytil 5 prihrávok pre 81 yardov. U nás na slote hráva mladý Chandon Sullivan, ktorý nemá za sebou zrovna najlepší zápas proti Vikings. Odohral 36 snapov, vrátane 26 v coverage. Pustil 22 yardovú loptu na WR Jeffersona a 19 yardovú na TE Rudolpha. Očakáva sa, že práve on bude v tomto zápase pokrývať Amendolu. Alexander veľa slot nehráva a nemyslím si, že by ho Pettine nasadil výhradne na Amendolu. Lions budú chcieť tohto neskúseného a mladého cornera rozhodne otestovať. Chandon sa musí predviesť v dobrom svetle.

Stafford je typom quarterbacka, ktorý sa dlhých lôpt nebojí a my máme s bránením takýchto lôpt problémy. V sezóne 2019 sme pustili hneď 59 hier, ktoré znamenali zisk +20 yardov, čo bolo 11. najvyššie číslo v NFL. Keď hovoríme o pustených hrách pre +40 yardov, tak tam sme pustili 4. najvyššie číslo v NFL. V zápase proti Vikings nám defenzívne hrubo nevyšla štvrtá štvrtina, kde sme púšťali big play za big play. Pred minuloročným zranením bol Stafford na ceste k +5,000 nahádzaným yardov a takmer 40 touchdownom. Detroit sezónu 2019 zakončil so 60 hrami, ktoré sa skončili ziskom +20 yardov, čo bolo 6. najlepšie číslo a to bol Stafford mimo polovicu zápasov. Keby odohral celú sezónu, tak explozívnejší útok by ste hľadali len ťažko. Minulý week proti Vikings sme boli podľa EPA/play v zápasových situáciach (pravdepodobnosť výhry 20-80%) druhou najlepšou obranou v lige. Kolaps prišiel v štvrtej štvrtine, keď už bolo o osude zápasu rozhodnuté. Ale 7.8 yardov pustených na jednu hru nemôžeme brať na ľahkú váhu (najvyššie číslo v lige v prvom weeku). Bol to skutočne len výpadok obrany, zlý play-calling, alebo niečo viacej? To nám možno napovie už aj zápas s Lions.


BRÁNENIE TIGHT ENDA HOCKENSONA

V minulej sezóne sme mali obrovský problém s pokrývaním tight endov a Lions majú vo svojom útoku veľmi šikovného Hockensona. Je otázkou, ako ho bude chcieť Pettine pokrývať. Bude chcieť hrať čo najviac 3-4 base obranu s 2 true ILBs, aby pokrýval limitácie v behovej hre, ale odhalil veľkú limitáciu v bránení tight endov? Kvôli tomuto neočakávam veľké množstvo 3-4 base a ak je DB Raven Greene zdravý, tak si myslím, že na ihrisku bude pomerne často a práve on bude mať na starosti Hockensona. Pre linebackerov je to proti Hockensonovi obrovský missmatch. Myslím si, že odpoveďou je práve Greene.


SÚBOJ NA TRETÍCH DOWNOCH

Detroit Lions sú po prvom hracom týždni najlepším tímom v NFL, pokiaľ hovoríme o bránení tretích downov. Chicagu Bears sa podarilo premeniť len 2/11 tretích downov a 18.8% rate, ktorým aktuálne Lions disponujú, je najnižším v lige a o prvé miesto sa delia s obranou Arizony Cardinals. V minulej sezóne sme mali problémy so získavaním yardov na prvých downoch a potom sme stáli pred dlhým tretím. Kvôli tomu sa nám tak na tretích downoch nedarilo, no v zápase s Vikings sme mohli vidieť zlepšenie oproti minulej sezóne. Rodgers bol 13/17 pre 126 yardov na prvom a druhom downe. Boli sme skvelí na prvom downe a to nám dovolilo otvoriť play-book. V minulej sezóne sme boli na 23. mieste čo sa týka premieňania 3. downov (36%). V minulej sezóne sme zároveň len štyrikrát prekonali hranicu 40% premenených 3. downov a v tomto zápase sme boli 6/11 na tretích downoch. Ktorý z tímov bude v tomto súboji úspešnejší?


ZHODNOTENIE A PREDIKCIA

Divízne zápasy nikdy nie sú jednoduché a nemyslím si, že sa tento zápas skončí jednoznačným výsledkom pre Packers. Budem prekvapený, ak vyhráme rozdielom dvoch touchdownov. V náš prospech hovorí maródka a neskúsenosť Lions na pozícii cornerbacka, plus absencia starting hráčov v OL, WR a DL. Nám na druhej strane chýba Kenny Clark, ktorý je stavebným kameňom našej obrany. Myslím si, že tento zápas vyhráme, no tesným výsledkom. Je to povinná výhra, ktorá musí prísť, ak chceme pomýšľať nad úspešnou sezónou.

Lions 24-31 Packers

PS: Opäť ste všetci vítaní na predzápasovej tailgate párty na našom Discorde, kde spoločne pokecáme o futbale. Pred a aj počas zápasu s Vikings to tam perfektne žilo a bol som z toho milo prekvapený! Snáď sa o podobnú futbalovú atmosféru postaráme aj dnes!

GO PACK GO!!