Zápas NFL alebo natáčanie seriálu Nemocnica na okraji mesta?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Baltimore Ravens tickets: Team cutting capacity to under 14K per game

Proti komu? Baltimore Ravens

Kedy? 19/12/2021 o 22:25

Kde? M&T Bank Stadium, Baltimore, Maryland

Vzájomná historická bilancia: 6 zápasov: 4 výhry, 2 prehry

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: , remíza: , výhra hostí: (v momente písania nebol tento zápas vypísaný)
 • Fortuna: výhra domácich: 3.60, remíza: 15.00, výhra hostí: 1.36
 • Niké: výhra domácich: 3.67, remíza: 14.46, výhra hostí: 1.37

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • out na celú sezónu – TE Robert Tonyan, RB Kylin Hill, OLB Randy Ramsey, OLB Chauncey RiversOLB Whitney MercilusOL Elgton Jenkins
 • CB Jaire Alexander (IR – rameno)
 • EDGE Za´Darius Smith (IR – chrbát)
 • C Josh Myers (IR – koleno)
 • WR Randall Cobb (IR – core)
 • LT David Bakhtiari (koleno)
 • RT Billy Turner (koleno)
 • TE Dominique Dafney (členok)

Nepravdepodobná účasť v tomto zápase je pri:

 • WR Equanimeous St. Brown (otras mozgu)

Otázna účasť:

 • WR Marquez Valdes-Scantling (chrbát)
 • WR Malik Taylor (brucho)
 • Na aktívnu súpisku sme zapísali safetyho Shawna Davida, ktorý by mal byť pomocou pre special team a na tento zápas sme z practice squadu povolali DL Abdullah Andersona a OT Cole Van Lanena.

RAVENS

 • Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:
 • G Ben Powers (noha)
 • WR Sammy Watkins (COVID)
 • S Chuck Clark (COVID)
 • C Trystan Colon (COVID)

Nepravdepodobná účasť v tomto zápase je pri:

 • DT Calais Campbell (stehno)

Otázna účasť:

 • TE Nick Boyle (členok)
 • WR Marquise Brown (choroba)
 • QB Lamar Jackson (členok)
 • OL Patrick Mekari (ruka)
 • T/G Tyre Phillips (choroba)
 • FB Patrick Ricard (chrbát/koleno)
 • OT Alejandro Villanueva (koleno)
 • CB Chris Westry (koleno)

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers v. Ravens: The good, the bad and the ugly

Je to tu. Víťazstvom v tomto zápase si budeme môcť zaistiť titul kráľov severu v konferencii NFC. Ak si to chceme splniť, tak musíme poraziť Baltimore Ravens na ich vlastnej pôde. Aktuálne vo svojich rukách držíme post nasadenej jednotky v konferencii NFC a osud máme vo vlastných rukách. Vyhrať všetko do konca sezóny, a playoff v NFC pôjde cez Frozen Tundru.

Packers aktuálne ťahajú sériu dvoch víťazných zápasov, no Ravens sú na tom presne opačne. Dva zápasy za sebou prehrali, avšak stále zostávajú na prvom mieste v divízii AFC North. V Baltimore sme nehrali od roku 2013, vtedy sme domácich Ravens porazili pomerom 19-17. Posledný vzájomný zápas sa odohral v roku 2017 na Lambeau Fielde, kde Ravens vyhrali 23-0 a Packers boli v tomto zápase bez quarterbacka Aarona Rodgersa. Zaujímavosťou je najmä to, že Ravens ťahajú sériu 13 víťazných zápasov proti tímom z konferencie NFC, vrátane troch víťazstiev proti tímom z NFC North v roku 2021. My sme proti súperom z AFC North vyhrali naše prvé dva zápasy v tejto sezóne – proti Bengals a Steelers.

Tento zápas by sa dal označiť aj ako zápas dvoch tímov, ktoré keby sa dali dokopy, tak by dokázali natočiť minimálne pätnásť sérií seriálu Nemocnica na okraji mesta Je až neuveriteľné, ako sú tieto dva tímy poznačené zraneniami a keby oba tímy hrali v plnej sile, tak sa jedná o perfektný zápas dvoch tímov nabitých hviezdami a skvelým matchupom za matchupom.

V momente písania tohto článku sú Packers favoritom o 6.5 bodov. A to pripomínam, že hrajú na ceste. Baltimore nebol takýmto veľkým underdogom na domácom stánku od decembra v roku 2015, kedy boli underdogom o 10 bodov proti Steelers. Vtedy nakoniec Ryan Mallett doviedol Ravens k víťazstvu 20-17 a veľkému prekvapeniu na úkor Steelers.

PRIESTOR PRE PASSOVÝ ÚTOK PACKERS

Tento week proti Baltimoru Ravens to vyzerá ta, že heavy passový útok bude najlepšou šancou, ako atakovať obranu a hýbať s loptou. Secondary Ravens nie je vo vôbec dobrom stave a z pomedzi štyroch starterov z weeku 1 budú teraz bez Marcusa Petersa, Malona Humphreyho a DeShon Elliotta. Všetci sú na IR a k tomu ešte aj starting safety Chuck Clark bol len nedávno umiestnený na reserve/covid list a ani ten do tohto zápasu nenastúpi.

Ravens sú aktuálne na 31. mieste v lige čo sa týka pustených passových yardov na zápas a na 30. mieste v pustených yardoch na jeden passových pokus. K tomu podľa štatistík Sharp Football sú na 31. mieste v pomere pustených explozívnych passových plays (11%). Horšie na tom sú v tejto štatistike len Jets.

Aaron Rodgers throws for 3 TDs as Packers beat Ravens

Tieto čísla ukazujú, že obrana Ravens má obrovské problémy problémy s bránením passových plays, avšak na druhú stranu sa im darí zastavovať súperove behy. Ich priemer 3.9 pustených yardov na jeden beh je štvrté najnižšie číslo v tejto sezóny a podľa metriky run-stop win ratu sú na piatom mieste. K tomu pustia najmenej nabehaných yardov na jeden zápas. Keď sa pozrieme na náš zápas s LA Rams, tak ich obrana mala sezónny priemer 3.9 pustených yardov na jeden beh a bola na prvom mieste v run-stop win rate. V tomto zápase bol náš gameplan jednoznačný – tlačiť loptu vzduchom. Rodgers v tomto zápase hádzal loptu hneď 45-krát, čo je aktuálne jeho tohtosezónne maximum. Veľmi podobný gameplan by sme mohli vidieť aj práve v tomto zápase proti Ravens.

Práve hra vzduchom môže byť pre nás ideálnym spôsobom ako rozbehnúť efektívny útok, ale to neznamená, že teraz budeme tlačiť loptu do downfieldu na každej jednej play – aj keď toho očakávam pomerne dosť. V ofenzívnej lajne budeme bez štyroch startov (LT Bakhtiari, LG Jenkins, C Myers a RT Turner), čiže rýchla passová hra, screeny, rýchle slanty a outy, a nadizajnované passové plays do priestoru musia byť fokálnym bodom nášho útoku.

Ak by sme sa fakt rozhodli ísť do takéhoto gameplanu, tak by som sa vôbec nedivil tomu, že obrana Ravens sa bude snažiť Rodgersa blitzovať čo najčastejšie. Keď sa pozrieme na Rodgersovu hru pod tlakom v tejto sezóne, tak v nej vôbec nevyniká. Práva naopak. V hre pod tlakom je doposiaľ jedným z najhorších quarterbackov v doterajšom priebehu sezóny. Podľa mňa je toto pre Ravens prijateľnejšia cesta ako len spoliehať sa na coverage a dať Rodgersovi kopec času v pockete. Keď mal Rodgers v posledných troch zápasoch čistý pocket, tak skompletoval 70/91 prihrávok pre 7 touchdownov a rating 130.4. Ak bude naša ofenzívna lajna držať, tak by mohol Rodgers zažiť veľmi plodný zápas. Plus k tomu očakávam, že Rodgers bude rozohrávať plays až na úplne poslednú chvíľu, aby si dokázal prečítať obranu Ravens a ich prípadné blitzy. Toto bude medzi Rodgersom a obranou Ravens poriadny pre-snap súboj, špeciálne na tretích downoch.

Veľmi dôležitým matchupom bude náš pravý tackle Dennis Kelly proti edge rusherovi Odafe Owehovi. Dennis na pozícii pravého tackla nahradí zraneného Billyho Turnera. V zápase proti Bears na 24 pass-blocking snapoch nepustil ani jeden tlak na quarterbacka. Kelly je skúsený veterán, ktorý v minulej sezóne odohral všetkých 16 zápasov v drese Tennessee Titans. V poslednej sezóne v drese Titans odohral viacej ako 1,000 snapov, z čoho bolo 558 pass-blocking a jeho štatistiky vyzerajú nasledujúco: 0 pustených sackov, 11 pustených hitov na QB a 17 pustených tlakov na QB. V tomto zápase nude proti nemu stáť nováčik z Penn State a výber v prvom kole Oweh, ktorý podľa PFF aktuálne vedie tímovú štatistiku v počte tlakov na qurterbacka a k tomu má na svojom konte 5 sackov.

Na tento matchup sa s úsmevom pozerá asi aj Davante Adams, ktorý má šancu prepisovať historické tabuľky Green Bay Packers. Aktuálne potrebuje ku svojmu menu pripísať 76 yardov a jeden touchdown, aby prekonal legendárneho Jordyho Nelsona čo sa táka v kariérnych yardoch a touchdownov. V tomto zápase bude proti nemu stáť cornerback Anthony Averrett, ktorý v doterajšom priebehu sezóny pustil siedme najvyššie číslo zachytených prihrávok. Celkovo jeho 55 pustených prihrávok pre súperove útoky prinieslo 724 yardov a 3 touchdowny. Toto je matchup, ktorý bude LaFleur vyhľadávať čo najčastejšie pre svojho hviezdneho receivera.

S passovou hrou to však nemusí byť až také ružové. Nakoľko Cobb, MVS, Taylor a aj EQ majú zranenia a ich účasť v tomto zápase je otázna. Medzi zdravými receiverami je len Davante Adams, Allen Lazard, Juwann Winfree a Amari Rodgers.


SITUAČNE KVALITNÁ OBRANA

Obrana Ravens je na druhom mieste čo sa týka hry na tretích downoch, keď súperom doposiaľ pustili len 32.7% premenených tretích downov. V red zone sú na treťom mieste v percente pustených touchdownov – 48.4%. Práve stopky na tretích downoch sú pre túto obranu kľúčovú, nakoľko ich obrana v tejto sezóne zatiaľ získala iba 10 takeaways, no aj napriek tomu sú na 10. mieste v pustených bodoch na zápasov. A to aj napriek faktu, že pustia 5.9 yardov na jednu play, čo je až 30. miesto v lige. Toto je obrana, ktorá síce yardy pustí, ale v dôležitých okamihoch dokáže vystaviť stopku. Prakticky je niečim, o čo sa snažil náš bývalý defenzívny koordinátora Mike Pettine.

Za zmienku stojí dodať, že Ravens mali v tejto sezóne aspoň jeden trunover v šiestich zápasoch po sebe a len osem tímov má na svojom konte viacej giveaways než práve Ravens so svojou 20kou. Lamar Jackson hodil celkovo 13 interceptions. Celkovo sú Ravens na bilancii mínus deväť čo sa týka turnoverov, a to im stačí len na 29. miesto v lige. Packers sú aktuálne na bilancii 10-0, keď v zápase dostanú k dispozícii aspoň jeden turnover a celkovo sú v oddelení turnoverov na bilancii plus dvanásť, čo je druhé najlepšie číslo v lige.

Keď to otočím na druhú stranu lopty, tak tu som našiel jednu zaujímavosť. Ravens sú veľmi dobrí čo sa týka premieňania štvrtých downov. Aktuálne sú na 1. mieste čo sa týka hry na štvrtom downe, keď premenili 12/17 pokusov s úspešnosťou 70.6%. Zaujímave však je to, že ofenzívne sa na tretích downoch trápia a to pomerne silno. V úspešnosti na tretích downoch sú len na 26. mieste, keď do prvéhu downu premenili len 62/173 pokusov (35.8%).


LIMITOVANÝ LAMAR?

Packers at Ravens: Here are our predictions for Sunday's game

Jeremy Fowler z ESPN nás informoval o tom, že účasť quarterbacka Lamara Jacksona v tomto zápase je long shotom, ale Lamar proste chce hrať a rozhodne sa na predzápasovej rozcvičke. Ak by nakoniec hral, tak by sme zrejme mohli sledovať zápas dvoch zranených quarterbackov, nakoľko Rodgers hrať bude a to aj napriek tomu, že už asi dva mesiace netrénoval. Ak Jackson nakoniec do tohto zápasu aj nastúpi, tak pravdepodobne bude limitovaný ako scrambler a runner, čo sú dve kľúčové súčasti jeho hry. Keď bol Lamar v posledných zápasoch na ihrisku, tak sa jeho útoku moc nedarilo. V rozmedzí posledných piatich zápasov skompletoval len 60.3 percent svojich prihrávok s priemerom len 6.4 yardov na jeden pokus. K tomu pridal len sedem touchdownov a až osem interceptions. K tomu sa im v štyroch zápasoch po sebe nepodarilo skórovať viacej ako 20 bodov.

Ak Jackson nakoniec nebude môcť hrať, na radu príde Tyler Huntley. Tento chalan je nedraftovaným hráčom z roku 2020 a v tejto sezóne sa na ihrisku objavil v troch zápasoch. Typologicky je veľmi podobný práve Lamarovi. V týchto zápasoch skompletoval 68% svojich prihrávok (85 passových pokusov) s priemerom 6.21 yardov na jeden pass, hodil jeden touchdown a jednu interception. K tomu má na svojom konte 85 nabehaných yardov.

Či už bude hrať Lamar alebo Huntley, tak sa musíme postarať o to, aby sme im konzistentne búrali pocket a vyvíjali na nich čo najväčší tlak. Postarať sa o to budú miesť najmä Preston Smith s Rashanom Gary. Táto dvojka má v posledných zápasoch veľkú formu, keď v posledných štyroch zápasoch dokopy nazbierali 53 tlakov na quarterbacka a 8 sackov. Preston má v posledných štyroch zápasoch na svojom konte 32 tlakov na quarterbacka, pričom počas celej minulej sezóny ich mal 29! Zatiaľ sa nám celkovo v tejto sezóne podarilo vyprodukovať 271 tlakov na quarterbacka, čo je 4. najvyššie číslo v lige a k tomu podľa Next Gen Stats je náš pressure rate od weeku 10 na úrovni 39.1%, pričom sme jediným tímom, ktorý ho má nad 35%.

V útoku majú Ravens zaujímavé zbrane do passovej hry. Tight end Mark Andrews má našliapnuté na All-Pro season, keď zachytil už 75 prihrávok pre 926 yardov a 6 touchdown. Wide receiver Marquise Brown by mal podľa posledných informácii nastúpiť a zatiaľ v tejto sezóne zachytil 70 prihrávok pre 866 yardov a 6 touchdownov. Hollywood Brown je proste legitímnym deep threatom. K tomu tam majú aj šikovného nováčika Rashoda Batemana, ktorý v minulom weeku zaznamenal 100 yardový zápas. Aj ak by náhodou Lamar nehral, tak naša secondary bude poriadne otestovaná.


PROTI RUN-HEAVY ÚTOK BEZ KENNYHO

Kenny Clark bol pozitívne testovaný na COVID a teda do tohto zápasu nenastúpi. Doposiaľ bol Kenny dominantnou silou v strede našej defenzívnej lajny, keď je na treťom miesto spomedzi interných defenzívnych linemanov čo sa týka v počte vyvinutých tlakov na quarterbacka a k tomu má na svojom konte aj 18 behových stopiek. Aj Kenny je hlavným dôvodom, prečo sme v tejto sezóne ešte žiadnemu running backovi nepustili 100 nabehaných yardov. Obdivuhodné na tom je to, že sme to dokázali s light boxom.

V tomto zápase ho bude musieť zrejme zaskočiť nováčik T.J. Slaton, ktorý v limitovanom priestore, ktorý v tejto sezóne zatiaľ dostal, pôsobil veľmi príjemným dojmom a aj sa na neho teším. K tomu budeme potrebovať, aby v kvalitných výkonoch z posledných zápasov pokračoval aj Dean Lowry s Kingsleym Kekem, ktorí po pomalšom štarte hrajú fakt dobrý futbal. Nebol by som vôbec prekvapený, keby na niekoľkých pass rush snapoch vidíme v strede aj Rashana Garyho v úlohe, ktorú mával po minulé sezóny Za´Darius Smith.

V tomto zápase budeme čeliť tímu, ktorý sa mohutným spôsobom spolieha na svoju behovú hru. Počas 13 odohraných zápasov v tejto sezóne, majú Ravens priemer až 31.3 behových pokusov na zápas, čo je tretie najvyššie číslo v lige. Ich priemer 4.6 yardov na jeden beh je šiesty najvyšší priemer a podľa DVOA je ich behový útok na siedmom mieste. Kvôli zraneniam už nemajú k dispozícii JK Dobbinsa a Gusa Edwardsa, ale stiahli si do tímu Devonta Freemana, ktorý má zatiaľ priemer 4.3 yardov na jeden beh. Väčšina ich behovej produkcie však prišla od quarterbacka Lamara Jacksona, ktorý má v tejto sezóne už 767 nabehaných yardov.


NAJLEPŠÍ SPECIAL TEAM PROTI TOMU NAJHORŠIEMU

Podľa portálov PFF a Football Outsiders máme doposiaľ vôbec ten najhorší special team v lige, čo vzhľadom na výkony nie je vôbec žiadnym prekvapením. Úprimne, nepotrebujem k tomu tieto čísla, aby som to vedel povedať. V zápase proti Bears sme v special teame spravili toľko chýb, že len ich výpis v mojom review mi zabral tri a pol hodiny. Našim šťastím bolo, že sme proste hrali proti Bears, ktorý samozrejme STILL SUCK a preto sme dokázali tieto chyby vykryť a pripísať si víťazstvo.

Zrejme teraz teda nepoteším žiadneho fanúšika Packers keď poviem, že v tomto zápase ideme hrať zrejme proti tomu najlepšiemu special teamu v celej lige. To aspoň hovoria čísla portálu Football Outsiders. Majú najlepšieho kickera v lige Justina Tuckera, jedného z najlepších playmakerov na returne v podaní Devina Duvernaya a ako punt, tak kick coverage majú v TOP 5 čo sa týka priemeru pustených yardov. Toto je matchup, ktorý proste jednoznačne hovorí v prospech Ravens a my sa musíme len modliť, nech ten náš special team podá priemerný výkon a nespraví žiadnu somarinu, ktorá nás bude stáť víťazstvo.


GO PACK GO!!!!!!!