Súboj o sever!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Chicago Bears

Kedy?  30/11/2020 o 02:20

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 200 zápasov: 99 výhier, 95 prehier, 6 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

 • Gamepass
 • PREMIER SPORT
 • STREAMY:
 1. https://home.nflbite.com/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 3. https://sportsurge.net

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.29, remíza: 17.00, výhra hostí: 4.10
 • Fortuna: výhra domácich: 1.27, remíza: 15.00, výhra hostí: 4.52
 • Niké: výhra domácich: 1.30, remíza: 15.39, výhra hostí: 4.21

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • RB/KR/WR Tyler Ervin (rebrá/predlaktie)
 • CB Josh Jackson (otras mozgu)
 • CB Kevin King (achilovka)
 • C Corey Linsley (chrbát)
 • WR Equanimeous St. Brown (koleno)
 • WR Marquez Valdes-Scantling (achilovka)

Na základe tréningov som toho názoru, že Linsley hrať bude. Rovnako aj King. Jackson bol v poslednom tréningu už len limitovaný, čo značí dobrý krok k tomu, aby prešiel protokolom. MVS si na štvrtkom tréningu natiahol achilovku, v piatok dostal úplne voľno a LaFleur povedal, že prd zápasom sa uvidí, ako na tom bude. Vzhľadom na náš prístup ku zraneniam si myslím, že hrať nebude a radšej nebudeme riskovať vážnejšie zranenie.

RB AJ Dillon a ILB Krys Barnes sú stále na COVID-19 liste. 

Do 53ky sme na tento zápas z practice squad povolali RB Mikea Webera a LB De´Jon Harrisa. To je všetko. Tréner Matt LaFleur nám naznačil, že DL Montravius Adams, je zrejme out na celú sezónu. Utrpel rovnaké zranenie ako počas training campu. To je pre nás veľká škoda, nakoľko Adams bol aktuálne 8. najlepšie hodnoteným run-stopping IDL v NFL.


BEARS

Nepravdepodobná účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • QB Nick Foles

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: 

 • OL Rashaad Coward
 • DT Akiem Hicks
 • OL Chris Leno Jr.
 • DB Sherrick McManis
 • DB Buster Skrine

S Eddie Jackson bol stiahnutý z COVID-19 reserve listu a hrať bude. Pri Hicksovi sa uviedlo, že sa uvidí, ako na tom bude pred zápasom. Celý týždeň netrénoval kvôli problémom s hamstringom.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Na Lambeau Field cestujú medvedi z veterného mesta a tá najikonickejšia rivalita v histórii NFL napíše svoju ďalšiu kapitolu. A veru že táto kapitola môže vyť výnimočná. Packers môžu dosiahnuť na svoje 100. víťazstvo proti svojmu odvekému rivalovi a zároveň môžeme de facto rozhodnúť boj o titul v divízii NFC North. Ak vyhráme, tak Bears nás budú dobiehať už len veľmi ťažko. Možno na prvý pohľad to tak nevyzerá, ale v tomto zápase sa hrá o dosť. Pre Bears to je prakticky Super Bowl na konci novembra a pre nás šanca potopiť Bears hneď na dvoch frontoch súčasne. A ešte to je aj veľký zápas pre Aarona Rodgersa, ktorý má aktuálne na svojom konte 49,835 nahádzaných yardov a ak v tomto zápase hodí ďalších 165, tak sa stane len 10. quarterbackom v histórii NFL, ktorému sa podarí dosiahnuť na túto hranicu. Čo chcete viac od najväčšej rivality v NFL?! A to ešte v primetime! Vojna o sever je tu!

NÁVRAT TRUBISKYHO

Nick Foles je zranený a to znamená len jedno. V tomto zápase na poste quarterbacka uvidíme starého-známeho Mitcha Trubiskyho. Kto by ešte nevedel, tak to je ten quarterback, po ktorého sa Bears tradovali smerom nahor o jedno miesto, aby ho zobrali pred Watsonom, či Mahomesom. A áno, tiež je to ten quarterback, ktorý v tejto sezóne štartoval v prvých troch zápasoch, tieto zápasy sa v podstate aj vyhrali a on bol posadený za bilancie 3-0. Toto sa vám každý deň nepodarí.

Bears sú aktuálne na bilancii 5-5, prehrali štyri zápasy za sebou a Trubisky do tohto zápasu pôjde s tým, že nemá čo stratiť. V prvých troch zápasoch skompletoval len 59.3% svojich prihrávok pre 6 touchdownov a 3 interceptions. Vo weeku 3 bol posadený a Foles dokonal obrat proti Falcons v poslednej štvrtine. Minulý rok Trubisky hral proti nám v obidvoch vzájomných zápasoch, bol sackovaný 8-krát, hodil 3 interceptions, Bears dokopy skóroval 16 bodov a obidva zápasy prehrali.

Zaujímavé je to, že Trubisky bol pod tlakom len v 24.5%, čo je štvrté najnižšie číslo v NFL. Ale keď už bol pod tlakom, tak skompletoval len 23.1% svojich prihrávok, čo je 40. miesto v NFL, hodil 0 touchdownov, 0 interceptions a jeho QB Rating je 39.6 (36. miesto v NFL). Keď sa pozrieme na jeho +20 yardové prihrávky, tak len 13.3% bolo považovaných za chytateľné, to je 37. miesto v NFL. Ako som vyššie spomínal, že keď hral, tak nebol často pod tlakom. V skutočnosti mal čistý pocket pri 75.5% svojich dropbackov, čo je to 4. najlepšie číslo v NFL, ale jeho percento skompletovaných prihrávok v čistom pockete je len 65.8%, čo je 37. miesto v NFL.

Náš defenzívny koordinátor Mike Pettine povedal, že od začiatku týždňa mal ten pocit, že bude hrať Trubisky a tak postavil aj svoj gameplan. Osobne som na to veľmi zvedavý. Ako sme si vyššie ukázali, tak Trubiskyho ruka nie je otrasná. Ona je hrôzostrašne otrasná. Určite by som mu v tomto zápase neponúkal jednoduché odhody vďaka tomu, že budem hrať soft coverage, či zone coverage. Myslím si, že máme dosť kvalitných cornerbackov na to, aby sme dokázali wide receiverov Bears pokrývať v tesnej man coverage a tým prinútili Trubiskyho hádzať zložitejšie a tesnejšie lopty. Zaujímavosťou je, že v tejto sezóne sme na 3. mieste čo sa týka pusteného passer ratingu, keď hráme v man coverage. Ale na 28. mieste, keď sme v zone coverage. Ako som spomenul vyššie, toto je za mňa ten zápas, kedy treba vyliezť z našej ulity, vďaka ktorej sa snažíme limitovať big plays (čo sa nám v skutočnosti darí) a nechať to na corneroch a Trubiskyho ruke. Naši safeties (Amos, Savage) odohrali posledné dva zápasy vo veľkej forme a mal som ich ako najlepšie hodnotených hráčov na našej strane. Verím, že si budú vedieť postrážiť prípadné big plays.


ĎALŠÍ TEST

Packers nám minulý week ukázali, že dokážu hrať proti najlepším obranám v NFL. No my sme sa začali sami strieľať do nohy a Colts sme darovali víťazstvo. Obrana Bears nám ponúka ďalší dobrý test na to, aby sme ukázali, že náš útok je skutočne elitný. Bears v tejto sezóne pustili passer rating len na úrovni 85.7 a v zápase ešte nepustili viacej ako 26 bodov. Hrať efektívne a skórovať body proti tejto obrane nebude nič jednoduché. Bude to súboj elitného útoku proti elitnej obrane.

V posledných 5 rokoch bolo v NFL len niekoľko hráčov, ktorí mali priemer aspoň 100 nachytaných yardov na jeden zápas. Boli to Antonio Brown (2015, 2017), Julio Jones (2015, 2016, 2018) a Michael Thomas (2019). Davante Adams má aktuálne priemer 105.9 nachytaných yardov na zápas v roku 2020, čo je o 14.7 viacej, než hocikto iný. Podarí sa obrane Bears Adamsa spomaliť?


JAIRE VS ROBINSON

Tento zápas nám ponúkne matchup, na ktorý sa všetci tešíme. Jaire Alexander vs Allen Robinson. Jaire hrá doposiaľ fantastickú sezónu, stal sa z neho skutočný shutdown cornerback, ktorý dokáže zo zápasu vymazať WR1. Ďalší, kto príde nakuknúť na Jairov ostrov bude Robinson, ktorý vedie tímové štatistiky v každej dôležitej receiving kategórii a má skutočne špeciálny skillset. Je to veľmi šikovný receiver, ktorý dopláca na otrasnú situáciu na pozícii cornerbacka v Chicagu. Ale ako som už mnohokrát povedal, absolútne ho neľutujem. Keď bol voľným hráčom, tak sme mu zmluvu ponúkli aj my. Ale on sa rozhodol uprednostniť väčšie peniaze a Trubiskyho. Čiže nevidím dôvod na to, prečo by sme ho mali teraz ľutovať a hovoriť, že si zaslúži lepšieho quarterbacka. On ho mať mohol a to o pár kilometrov vyššie na sever. Ak chcú Bears v tomto zápase pomýšľať na úspech, tak musia Robinsona začleniť do svojho útočného snaženia. Ale ľahké to mať nebudú. Jaire v tejto sezóne pustí priemerne na zápas len 21.5 yardov. Dokáže ho Jaire udržať mimo lopty?


ČO ZASA PREDVEDIE NÁŠ SPECIAL TEAM?

Jedno je jasné. Náš special team je zlý. To sa naplno ukázalo v poslednom zápase proti Colts, kde sme robili všetko pre to, aby Colts ten zápas dokázali otočiť. Special team Bears nie je vôbec zlý a majú dvoch dobrých returnerov – Cordarrelle Patterson na kopoch a Anthony Miller na puntoch. Patterson má na svojom konte aktuálne najviac získaných yardov na returnoch v tejto sezóne a jeho priemer 30.27 yardov je druhým najvyšším.

Útok Bears má veľké problémy a my im nemôžeme ponúkať nonstop krátke ihrisko ako to bolo proti Colts. JK Scott v tom zápase nemal ani jeden punt nad 40 yardov a jeho priemer bol žalostných 39 yardov. Aj keď sa útoku nejaký ten drive nepodarí, tak musí prísť punter, pomôcť mu a súpera prišpendliť pred vlastnú end zónu. A nie že ho postaví rovno do stredu ihriska. Nesmieme to Bears takto uľahčovať a JK musí začať kopať tak, ako sa kopať má.


PACKERS OL VS BEARS DL

Našu ofenzívnu lajnu v túto nedeľu nečaká nič jednoduché. Vo weeku 10 bežal Dalvin Cook proti tejto obrane 30x a získal len 96 yardov. Khalil Mack a Akiem Hicks sú dominantnou silou v čele tejto obrany. Na linebackerovi je veľmi šikovný Roquan Smith, ktorý aktuálne vedie NFL v počte tacklov pre stratu yardov (15). Rovnako je úderný aj ich pass-ruch, keď hneď 7 rôznych hráčov má na svojom konte aspoň 10 tlakov na QB. Pravý tackle Billy Turner bude v tomto zápase vidieť na svojej strane Khalila Macka a všetci veľmi dobre vieme, ako Mack dokáže svojou dominantnou hrou otáčať zápasy. Mack už má na svojom konte 41 tlakov na QB, čo je 5. najvyššie číslo spomedzi edge rusherov, jeho 7 sackov je 4. najlepším číslom a jeho 25 behových stopiek je tretím najlepším čislom.

Náš center Corey Linsley by hrať mal, čo je skvelá správa. Ten v tejto sezóne pustil len 2 tlaky na quarterbacka. Jeho účasť bude ešte o to cennejšie, ak bude hrať Akiem Hicks, ktorý má v tejto sezóne už 14 hitov na QB a celkovo 35 tlakov na QB. S ním je tá obrana ešte o parník vyššie. Proti lepšiemu frontu sme v tejto sezóne ešte nehrali.

Chuck Pagano takmer vôbec neblitzuje a to najmä kvôli skvelej hre ich frontu. Rodgers je aktuálne jeden z najmenej sackovaných quarterbackov v NFL a tak som zvedavý, či sa Pagano bude opäť výhradne spoliehať na svoju lajnu, alebo trošku zmení prístup. Myslím si, že účasť Hicksa môže byť v tomto smere rozhodujúca. Ak hrať nebude, tak sa možno dočkáme viacerých blitzov. Doposiaľ bol Rodgers sackovaný len 12-krát. To je tretie miesto za Colts a Steelers (10). Proti veľmi kvalitnému frontu Colts sme odviedli veľmi dobrú prácu. Rodgers bol sackovaný len raz a väčšinu zápasu bol čistý. Toto je ďalší dobrý test pre našu OL.

Chcete zaujímavosť? Keď si zoberieme našu obranu proti passu, tak priemerne na zápas pustíme 230 yardov, čo je 13. miesto. Obrana Bears pustí priemerne na zápas 225 passových yardov, čo je 10. miesto v NFL. Naša obrana pustí priemerne na zápas 113 nabehaných yardov, čo je 13. miesto v NFL. Obrana Bears pustíme priemerne na zápas 115 nabehaných yardov, čo je 14. miesto.


TRETIE DOWNY

Tento zápas sa môže vyhrať, alebo prehrať na tretích downoch. Útok Bears je totálne najhorším v NFL v premieňaní tretích downov (31.1%), ale ich obrana je vôbec tou najlepšou v NFL (33.3%). V obrane by sme mali byť schopní robiť stopky na tretích downoch, ale v útoku sa musíme vyhnúť zložitým dlhým situáciám. Musíme byť úspešní najmä na prvom a druhom downe, čím sa dostaneme do pomerne prijateľného tretieho downu. Proti obrane Bears dlho neprežijete, ak budete proti ním nonstop stáť pred 3rd&long.


KTO BUDE HRAŤ NA ĽAVOM TACKLOVI?

Ofenzívna lajna Bears nie je vôbec skalopevná a k tomu ešte môže byť v tomto zápase bez svojho starting ľavého tackla Leno Jr. Ten je ich jedinou „stabilitou“ v OL, no aktuálne pustil 6. najvyššie číslo tlakov na svojho QB (31). Tento fakt len podčiarkuje vôbec nie otimálne výkony OL Bears. Správy hovoria o tom, že ak nebude môcť nastúpiť, tak na ľavom tacklovi bude hrať náš starý známy Jason Spriggs. Ten aktuálne štartuje na pravom tacklovi. Ak by sa tak stalo, tak guard Rashaad Coward by sa presúval na pravého tackla a Alex Bars by bol starting pravým guardom. Tieto kroky by znamenali to, že na lavičke by zostal už len Lachavious Simmons ako rezervný ofenzívny tackle.

Bears už v tejto sezóne pustili 25 sackov na QB a pri tejto OL to bude aj o Trubiskyho mobilite. Som zvedavý, ako k tomu pristúpi Pettine a či bude mať na neho niečo pripravené.


NAJHORŠÍ BEHOVÝ ÚTOK V NFL?

Behový útok Bears je takmer neexistujúci. Priemerne na jeden beh získajú 3.6 yardov (delené 32. miesto), priemerná ubehnutá vzdialenosť pred prvým kontaktom je 1.6 yardov (32. miesto), doposiaľ nabehali len 43 prvých downov (32. miesto) a očakávané body ich behového útoku sú na úrovni mínus 18.42 (29. miesto).

Ale keď sa pozrieme na ich útok celkovo, tak azda horšie na tom sú už len Jets. Aktuálne sú Bears na 31. mieste v bodoch, 31. mieste v yardoch, 31. mieste v prvých downoch, 31. mieste v behových pokusoch a 32. mieste v nabehaných yardov a behových touchdownov.

Ak Mike Pettine vyhorí aj proti tomuto súperovi, tak je čas na ráznu zmenu. Jerry Gray je na našej sideline podľa mňa dostatočne skúsený na to, aby mohol prebrať defenzívny play-calling.


ZÁVER

Neočakávam nejaký divoký zápas. Neočakávam, že sa dočkáme bodových hodov. Osobne som najviac zvedavý na gameplan nášho DC a na spôsob, akým k tomuto zápasu pristúpi. O útok sa veľmi nebojím, teda až do chvíle, kým budú robiť to, čo robiť majú. Ako sme si ukázali v mojom review zápasu s Colts, tak LaFleur prišiel na to, ako atakovať elitnú obranu Colts, len chalani na ihrisku nerobili to, čo sa od nich vyžadovalo a preto sa ten zápas skončil tak, ako sa skončil.

Bears 17-24 Packers

GO PACK GO!!!!!!!!!!!