Divízny súboj na pôde Minnesoty Vikings!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

U.S. Bank Stadium Ranked NFL's Best

Proti komu? Minnesota Vikings

Kedy? 21/11/2021 o 19:00

Kde? U.S. Bank Stadium, Minneapolis, Minnesota

Vzájomná historická bilancia: 121 zápasov: 63 výhier, 55 prehier, 3 remízy

Kurzy: 

 • Tipsportvýhra domácich: 2.12, remíza: 15.80, výhra hostí: 1.86
 • Fortuna: výhra domácich: 2.08, remíza: 15.00, výhra hostí: 1.89
 • Niké: výhra domácich: 2.10, remíza: 14.42, výhra hostí: 1.91

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • out na celú sezónu – TE Robert Tonyan, RB Kylin Hill, DB Will Redmond, OLB Randy Ramsey, OLB Chauncey Rivers, OLB Whitney Mercilus
 • CB Jaire Alexander (IR – rameno)
 • EDGE Za´Darius Smith (IR – chrbát)
 • C Josh Myers (IR – koleno)
 • RB Aaron Jones (koleno)
 • LT David Bakhtiari (koleno)
 • WR Malik Taylor (brucho)

Nepravdepodobná účasť v tomto zápase je pri:

 • WR Allen Lazard (rameno)

Otázna účasť:

 • DL Kingsley Keke (otras mozgu)
 • OLB Rashan Gary (lakeť)
 • No čo vám poviem, na tento výpis sa pozerá fakt zle… David Bakhtiari celý týždeň netrénoval a vynechal všetky tri tréningy, ktoré sa tento týždeň konali. V tomto momente je nejasné, kedy sa vráti. Ja by som povedal, že ho na ihrisku uvidíme po bye weeku proti Bears.
 • Aaron Jones si poranil svoje koleno a bude musieť vynechať 1-2 zápasy.
 • Malik Taylor celý týždeň netrénoval a je out. Po zranení Kylina Hilla bol našim primárnym kick returnerom a je nejasné, kto bude zastávať túto úlohu pri jeho zranení.
 • Allen Lazard celý týždeň netrénoval a jeho účasť v tomto zápase sa nepredpokladá. Jeho všestrannosť, keď ho môžeme postaviť prakticky všade naprieč line of scrimmage a elitné schopnosti blokára pre receivera nám budú v tomto zápase veľmi chýbať.
 • Je obrovským zázrakom, že Rashan Gary má šancu do tohto zápasu nastúpiť. Keď sme videli opakované zábery jeho zranenia, tak som si hovoril, že to je amen tma. Avšak nakoniec to dopadlo pre nás najlepšie ako to dopadnúť mohlo. Ruka vydržala, nezlomila sa, nepoškodili sa ani väzivá a prakticky má len „prepáčený“ lakeť. Na tréningoch nosil bandáž, ktorá mu lakeť spevňuje.
 • Z pratice squadu boli do tohto zápasu povolaní OLB La´Darius Hamilton a WR Juwann Winfree. Hamilton sa v tejto sezóne objavil na ihrisku v troch zápasoch a má na svojom konte 2 vyvinuté tlaky na quarterbacka. Winfree odohral jeden zápas proti Cardinals v ktorom zachytil 4 prihrávky pre 30 yardov.
 • Z practice squadu bol do 53ky podpísaný OLB Tipa Galeai, ktorý tak nahradil zraneného OLB Whitney Mercilusa, pre ktorého sa sezóna skončila kvôli odtrhnutému bicepsu.

VIKINGS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • OG Wyatt Davis

Otázna účasť:

 • CB Bashaud Breeland

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers vs. Minnesota Vikings Week 11 preview

Tak a je to tu… Milé syrové hlavy, nebojte sa. Nebudete v tom sami. Spoločne sa pokúsime pretrpieť ďalší zápas na U.S. Bank Stadium, ktorý nie len že zabíja ročne stovky vtákov a „rozpadáva“ sa tak rýchlo, že už potreboval výrazné reštauračné práce, ale k tomu na ňom musíte ešte počúvať tú otrasnú trúbu prakticky pri každej príležitosti. Vikings získali jeden yard – DUUUUU. Vikings vystriedajú hráčov – DUUUUU. Štadión zabije ďalšieho vtáka – DUUUUU. No proste máme pred sebou ďalšie tri hodiny utrpenia, kedy musíme počúvať tento otrasný a k tomu neskutočne otravný zvuk, ktorý z hocijakého zápasu robí doslova peklo. Toto mučenie dobrovoľne podstúpim raz do roka a to pri jedinej príležitosti. Zápas Green Bay Packers na pôde Minnesoty Vikings!

Na prvý pohľad sa nejedná o veľmi dôležitý zápas, ale opak je pravdou. Packers sú aktuálne na prvom mieste v NFC North s bilanciou 8-2 (divízne zápasy 2-0). Vikings sú na druhom mieste s bilanciou 4-5 (divízia 1-0). Ak tento zápas vyhráme, tak sa dostaneme do 4.5 zápasové trháku v divízii, lebo prvý vzájomný zápas s Vikings išiel v náš prospech. Čo to znamená? Že výhra v tomto zápase by mohla prakticky rozhodnúť o osude divízie NFC North už teraz (nechcem maľovať čerta na stenu, ale za predpokladu, že sa naplnia očakávané udalosti). Ak by však Vikings vyhrali, tak sa na nás v divízii dotiahnu a môže to byť ešte veľmi zaujímavé.


ERIC STOKES VS JUSTIN JEFFERSON

Tento zápas predstavuje obrovskú výzvu pre našu passovú obranu. V posledných zápasoch bola naša passová obrana dominantná a to potvrdzuje hneď niekoľko štatistík. Počas posledných troch weekov sme hrali proti Kylerovi Murraymu, Patrickovi Mahomesovi a Russellovi Wilsonovi. Títo traja chalani proti nám skompletovali len 62/110 pokusov o prihrávku (56.3%) pre 601 yardov, 1 touchdown, 4 interceptions a dokopy skórovali len 34 bodov. K tomu sme dva weeky po sebe udržali súperov útok na excelentnom priemere pod 4 získané yardy na jednu play a bolo to proti Mahomesovi a Wilsonovi.

V tejto sezóne sme zatiaľ pustili wide receiverom len 56 zachytených prihrávok, čo je najnižšie % skompletovaných prihrávok na wide receiverov v celej NFL počas tejto sezóny. K tomu sme im pustili priemerne 6.7 yardov na jeden pokus, čo je druhé najlepšie číslo v NFL a zaznamenali sme 10 interceptions, čo je delené 2. najvyššie číslo v NFL. A to nemôžem zabudnúť poznamenať, že All-Pro corner Jaire Alexander nebol na ihrisku od weeku 4.

Packers tried to trade up for Justin Jefferson in 2020 draft

Minulý rok nás Vikings na našej domácej pôde porazili najmä vďaka skvelej behovej hre. Ale počas tejto sezóny je passová hra Vikings skutočne našlapaná. Portál PFF ich má aktuálne najlepšie hodnotený passový útok v lige v tejto sezóne. Quarterback Kirk Cousins zatiaľ zažíva vydarenú sezónu a dou wide receiverov v podobe Justin Jefferson a Adams Thielen vytvorili dynamické duo na pozícii receivera. V tejto sezóne majú na svojom konte dokopy 1,317 nachytaných yardov na 144 targetov a 11 skórovaných touchdownov.

K tomu sa im do útočného snaženia darí úspešne zapájať wide receivera K.J. Osborna a tight enda Tylera Conklina, čo výrazne pomáha ich passovej hre v tejto sezóne. Osborn skóroval víťazný touchdown proti Panthers. Dokáže sa uvoľniť a pomôcť svojmu tímu v kľúčových momentoch. Z Conklina sa stal red zone target, čiže niečo ako kedysi Kyle Rudolph. V tejto sezóne zachytil už 35 prihrávok pre 353 yardov a 3 touchdowny.

Náš rookie cornerback Eric Stokes odohral minulý week fantastický zápas proti dynamickému receiverovi Tylerovi Lockettovi. V tomto zápase odohral 49 snapov v coverage, na ktorých nepustil ani jeden catch. Teraz však bude stáť proti inej beštii. Pri všetkej úcte k Lockettovi, kvalitou sa v mojich očiach ani zďaleka nerovná Justinovi Jeffersonovi. Tento chalan je za mňa už teraz ligovou elitou na svojej pozícii. Je to excelentný route runner, ktorý pre skúsených cornerov predstavuje obrovské nebezpečenstvo. Nie to ešte pre rookieho. Som veľmi zvedavý, že ako sa s týmto matchupom popasuje náš nádejný nováčik! Mimochodom, mám tu pre vás takú jednu perličku. Keď Jefferson počas tejto sezóny v zápase chytí +7 prihrávok, tak sú Vikings 4-0. Avšak keď ich má menej ako 7, tak sú na bilancii 0.5.


KENNY CLARK VS GARRETT BRADBURY

Ak má útok Vikings niekde slabiny, tak je to ofenzívna lajna a pass-blocking. Podľa ESPN pass-block win rate metriky (ako dlho dokáže OL udržať blok 2,5 sekundy a dlhšie) je ofenzívna lajna Vikings až na 25. mieste. A práve túto slabinu musíme dokázať využiť v náš prospech. Ak bude mať Cousins dostatok času na odhod, tak to nemusí byť vôbec príjemné a toto nebude cesta k ďalšiemu víťazstvu. Keď má Cousins čistý pocket, tak v tejto sezóne skompletoval 76% svojich prihrávok s priemerom takmer 9.0 yardov na jedne pokus. V tejto sezóne zatiaľ nahádzal 18 touchdownov a len 2 interceptions. V posledných dvoch zápasoch sa nám darilo na neho vytvárať tlak a v tomto smere musíme pokračovať.

Packers performance ruined Kirk Cousins' Christmas, left Vikings QB 'sick to (my) stomach' | The Globe

Najväčšia slabina ofenzívnej lajny Vikings sa nachádza práve v strede a to špeciálne pri passovej hre. Dokážu Kenny Clark, Dean Lowry, T.J. Slaton a dúfajme, že už aj Kingsley Keke vytvoriť dostatočnú disrupciu Cousinsovho pocketu? Očakáva sa, že na pozíciu centra sa vráti Garrett Bradbury, no pri ňom to žiadna sláva nie je. Pustil štvrté najvyššie číslo tlakov na quarterbacka a k tomu spáchal štvrté najvyššie číslo penált spomedzi všetkých centrov v tejto sezóne a to aj napriek tomu, že zasiahol len do siedmich zápasov. Na pozícii guardov stoja Erza Cleveland a Oli Udoh, pričom obidvaja majú horšie známky za pass-blocking než náš nováčik Royce Newman. Toto je proste matchup, ktorý musíme vyhrať. Rýchly tlak stredom bude kľúčom k víťazstvu v tomto zápase a to najmä preto, lebo Cousins dokáže veľmi efektívne dostávať loptu zo svojich rúk v krátkom časovom úseku. Najkratšia a najrýchlejšia cesta ku quarterbackovi vedie stredom. Ako by povedal Mandalorian – THIS IS THE WAY.

Inak Kenny Clark mal zatiaľ v zápasoch proti Garretovi Bradburrym veľmi kvalitné výkony. Prvá ukážka:

Druhá ukážka:

Bude nám však opäť chýbať Za´Darius Smith, na ceú sezónu sa zranil dôležitý hráč do rotácie Whitney Mercilus a je otázne, ako na tom bude po zdravotnej stránke Rashan Gary. Ak by do tohto zápasu nemohol nastúpiť, alebo by ho zranenie výrazne limitovalo, tak by to bola veľká rana pre náš pass rush. Aktuálne je v TOP 5 v lige čo sa týka vyvinutých tlakov na quarterbacka, hitov na quarterbacka a spôsobených hurries. V lige sú len dvaja hráči, ktorí sa môžu niečim takýmto pochváliť. Rashan a Maxx Crosby. Zároveň má podľa PFF štvrtý najlepší pass win rate v lige (24.1%).


DE´VONDRE CAMPBELL VS DALVIN COOK

Vikings rule out two CBs, RB Dalvin Cook good to go vs. Packers

Všetci sa veľmi dobre pamätáme, že čo nám vyviedol running back Dalvin Cook v poslednom vzájomnom zápase na Lambeau Fielde. Mal 30 behov pre 163 yardov a 3 touchdowny. Naša behová obrana na neho nemala žiadnu odpoveď a tento zápas rozhodol prakticky on sám. Toto bol recept, ktorý pripravil prvú prehru pre Matta LaFleura proti tímu NFC North, keď vo svojej kariére je v pozícii head coacha Packers na bilancii 13-1 proti tímom NFC North.

Myslím si, že aj v tomto zápase sa budú Vikings snažiť dostávať loptu do jeho rúk, rozbehnúť behovú hru, od toho sa odraziť v play-actions, zahrávať krátke prihrávky s možnosťou ziskov po zachytení a držať Rodgers mimo ihriska čo najdlhšie.

Minulý rok bol zápas na Lambeau Fielde poznačený extrémnym vetrom, ale útok Vikings v tom zápase našiel skvelý recept na našu obranu. Krátke prihrávky a behy. Kirk Cousins mal v tomto zápase priemer 1.79 vzdušných yardov na jeden hod. Ale zároveň mal priemer 11.43 získaných yardov na jeden pokus! Takmer 80% produkcie prišlo po krátkom odhode a následnom behu. Cousins v tomto zápase skompletoval len 11 prihrávok, avšak ani jedna nebola vzduchom nad 10 yardov.

Obrovský problém sme mali s tacklingom, keď v spomínanom zápase na Lambeau Fielde sme mali prvý kontakt s Cookom za line of scrimmage celkovo 12-krát. On na týchto plays aj tak získal 52 yardov. Z jeho 163 nabehaných yardov prišlo 94 po kontakte, čo bolo jeho kariérne maximum. Vikings hrali v tomto zápase len 10 snapov v 11 personnely a zvyšných 42 v multi-TEs setoch alebo 2-back formáciách.

Bude to tento rok iné? Alebo nám aspoň niečo naznačuje, že dokážeme Cooka spomaliť? Naša obrana hrá v tejto sezóne skvelý futbal a oproti posledným rokom sa zlepšila aj behová obrana. Avšak aj keď sme síce ešte v tejto sezóne nepustili jednému hráčovi 100 nabehaných yardov, tak súperi majú proti nám stále priemer 4.6 získaných yardov na jeden beh, čo je 26. miesto v lige a podľa DVOA je naša behová obrana na 24. miste.

Hlavný rozdiel je v tom, že teraz už na sideline nie je Mike Pettine. Istotne si všetci pamätáme, ako OLB Preston Smith hral v tomto zápase ako cornerback pri postrannej čiare. Ďalší rozdiel je ten, že v strede obrany nám aktuálne stojí jeden z najlepšie hrajúcich súčasných inside linebackerov – De´Vondre Campbell. Cook pre neho predstavuje obrovskú výzvu a ak by Campbell dokázal limitovať škody, ktoré nám tento spratek napácha, tak by to mohol byť jeden z kľúčov k nášmu víťazstvu. Tretí rozdiel je ten, že oproti minulej sezóne sa nám v tejto darí poriadne tacklovať. Aktuálne vstupujeme do 11. weeku na 4. mieste v missed-rate tacklov (8.3%) podľa SportRadaru. Keď sa pozrieme na metriku PFF, tak tí nás aktuálne hodnotia ako najlepšie tacklujúci tím v prvých 10 weekoch. zaujímavosťou je, že naša obrana sa v tejto metrike nikdy neumiestnila lepšie než na 18. mieste a počas posledných troch sezón sme boli najlepšie na 25. mieste v roku 2019. V tejto sezóne máme na svojom konte 51 missnutých tacklov, čo je najmenej v celej lige. Plus k tomu pustíme priemerne 6.3 získaných yardoch po zachytení prihrávky, čo je druhé najlepšie číslo v lige. Táto štatistika podtrhuje náš výrazne zlepšený tackling.


DAVANTE ADAMS VS CAMERON DANTZLER/PATRICK PETERSON

Dokážeme rozbehnúť našu passovú hru? Toť je otázka. Aktuálne si musíme otvorene priznať, že passová hra ani zďaleka nedosahuje štandardy, ktoré sme nastavili v minulej sezóne. Obrana Vikings má slabé miesto v secondary, ale aj napriek tomu obrana dokáže vytvárať tlak na quarterbacka a tým pomáha aj secondary. Ich obrana pustila v tejto sezóne passer rating len na úrovni 87.0.

Nám vôbec nepomáha, že Aaron Rodgers opäť celý týždeň netrénoval a prakticky je to už mesiac od jeho posledných plnohodnotných tréningov pred zápasom s WFT. Odvtedy neabsolvoval poriadny tréning. Návrat Davida Bakhtiariho sa opäť odkladá a prakticky všetci naši wide receivers počas posledného týždňa bojovali so zraneniami. Davante Adams, Marquez Valdes-Scantling, Allen Lazard, Malik Taylor… Minulý rok sme v Minnesote vyhrali najmä vďaka devastujúcemu útoku v podaní Aarona Rodgersa a jeho receiverov. Veľmi však neočakávam, že sa nám niečo podobné podarí aj v tomto zápase a to najmä z vyššie uvedených faktorov.

Rough start for Vikings corners; historic day for Davante Adams | Star Tribune

Inak som veľmi zvedavý, že čo vymyslí Mike Zimmer ohľadom bránenia Davante Adamsa. Davante zažíva na svoje štandardy tichý mesiac a posledný zápas, v ktorom nachytal cez 100 yardov bol vo weeku 5 proti Bengals, keď zaznamenal 206 nachytaných yardov. Aj napriek slabšej produkcii v posledných zápas je na 3. mieste v yardoch. Avšak Zimmerovi sa ponúka jedna alternatíva. V posledných dvoch zápasoch proti Vikings mal proti Adamssovi úspech cornerback Cameron Dantzler. Keď ho pokrýval práve on, tak Adams v týchto zápasoch chytil len 4 prihrávky pre 23 yardov. Som fakt veľmi zvedavý, či bude Dantzler naháňať Adamsa naprieč celým ihriskom a bude jeho tieňom. Vikings však majú ešte jednu možnosť a tou je Patrick Peterson.

Adams je proti Vikings dominantným receiverom, keď v posledných ôsmich zápasoch skóroval až deväť touchdownov. Jeho 10 kariérnych touchdownov proti Vikings je jeho aktuálne maximum proti jednému oponentovi. Aaronovi Rodgersovi sa proti Vikings tiež výrazne darí, keď jeho 50 touchdownov ku 7 interceptions je najlepší pomer pre quarterbacka proti jednému súperovi v histórii v NFL.


QUADZILLA TIME!

Aaron Jones sa žiaľ v zápase so Seahawks zranil a bude musieť vynechať 1-2 zápasy. To znamená, že starting running backom sa stane buldozér A.J. Dillon aka. Quadzilla. Ten sa počas doterajšieho priebehu sezóny delil o snapy práve s Jonesom, no teraz dostane prvú plnohodnotnú príležitosť. V zápase proti Seahawks získal A.J. 58 yardov z jeho 66 nabehaných yardov po prvom kontakte. Podľa dát True Media Sports je aktuálne na 8. mieste v NFL čo sa týka získaných yardov po kontakte na jeden beh – 3.31 yardov. Budeme sa musieť dokázať presadiť proti tejto obrane po zemi a to je základ, od ktorého sa musíme odraziť.

Packers confirm positive COVID-19 test, reports identify running back A.J. Dillon | Pro football | madison.com

V tejto sezóne mal A.J. zatiaľ 97 behových pokusov, na ktorých má priemer 4.3 yardov (421 yardov a 2 TDs) na jeden beh a k tomu pridal 16 zachytených prihrávok pre 196 yardov a 1 touchdown. Naša ofenzívna lajna je na 8. mieste čo sa týka run-block win ratu podľa ESPN a obrana Vikings pustí priemerne na jeden beh 4.7 yardov, čo je tretie najhoršie číslo v lige.

Byť motorom behovú útoku však nie je pre Dillona nič nové. Dillon mal na college 845 behov pre 4,382 yardov a 38 touchdownov len počas troch sezón a 35 zápasov! Pre neho bolo normálne že mal za zápas cez 30 behov a to ešte proti preplnenému boxu, ktorý mal za úlohu len jednu jedinú vec – zastaviť Dillona. To sa obranám však veľmi nedarilo. Po kontakte získal od roku 2017 do roku 2020 až 2,890 yardov a proti 8 a viacej obrancom v boxe hral pri 46% svojich behov. Mne osobne sa veľmi páčia jeho nasledujúce slová: „Každý jeden človek na ihrisku môže vedieť, že loptu dostanem ja, no aj tak stále získam kopu yardov.“

Dopĺňať ho bude Patrick Taylor, ktorého som ja osobne veľkým fanúšikom. Je to veľmi dobre stavaný running back, ktorý dokáže behať, chytať a hrať v pass-protection. Je to výborný fit do nášho útoku a som si istý, že sa na ihrisku objaví. Som veľmi zvedavý, že ako ho budeme zapájať do passovej hry, lebo toto je atribút, ktorý mu ide fakt dobre. O tomto hovoril v úvode týždňa aj Aaron Rodgers. Matt LaFleur neustále chváli jeho mentálnu prípravu a pracovnú morálku.


SÚBOJ TURNOVEROV

Súboj turnoverov je niečo, na čo Matt LaFleur kladie obrovský dôraz každý jeden week a inak to nie je ani v mojom preview. Vikings sú aktuálne v štatistike turnoverov na bilancii +6, čo je len o jedno miesto za Packers (+7). Obidva tímy sú doposiaľ excelentné čo sa týka minimalizovanie turnoverov. Vikings majú v tejto sezóne len 6 giveaways, čo je najlepšie číslo v celej lige (vrátane 2 interception). Dokážeme útok Vikings prinútiť ku chybám a z toho plýnúcim turnoverom, ktoré prakticky vôbec nerobia? Tím, ktorý vyhral súboj turnoverov sa radoval z víťazstva v troch z posledných štyroch vzájomných zápasov, vrátane obidvoch zápasov v minulej sezóne. Pri našich dvoch prehrách v tejto sezóne sme spravili päť turnoverov, ale dokopy len štyri pri našich ôsmich víťazstvách.


VÝZVA PRE SPECIAL TEAM

Special team Vikings disponuje nebezpečnou dvojicou returnerov a ich special team koordinátor sa vôbec nebojí využívať trick plays. To pre nás predstavuje obrovskú výzvu v tejto hernej oblasti, v ktorej opäť len tápame a tápame. Dede Westbrook minulý týždeň vyprodukoval 45-yardový punt return, Kene Nwangwu mal pred dvoma týždňami kick return, na ktorom skóroval touchdown a Vikings zahrali fake-punt v dvoch zápasoch za sebou, aj keď minulý week im to nevyšlo kvôli penalte. Myslím si, že toto je dostatočný výpis na to, aby sme mali stisnuté obe polky počas celého priebehu zápasu. Dokonca je divné povedať, že v tomto momente majú Vikings spoľahlivejšiu kopaciu hru, nakoľko náš kicking team má problémy. Raz to poserie long snapper, raz to poserie holder a raz to poserie kicker. Chýba nám tam potrebná symbióza. Avšak v tomto zápase nemôžeme dovoliť, aby sme prehrali proti Vikings kvôli special teamu. Neexist!!!


GO PACK GO!!!!!!