Sezóna 2021 sa začína v Jacksonville proti Saints!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

TIAA Bank Field named second-worst stadium in NFL

Proti komu? New Orleans Saints

Kedy? 12/09/2021 o 22:25

Kde? TIAA Bank Field, Jacksonville, Florida

Vzájomná historická bilancia: 26 zápasov: 17 výhier, 6 prehier, 0 remíz

Kurzy: 

 • Tipsportvýhra domácich: 2.62, remíza: 16.10, výhra hostí: 1.59
 • Fortuna: výhra domácich: 2.60, remíza: 15.00, výhra hostí: 1.57
 • Niké: výhra domácich: 2.61, remíza: 15.36, výhra hostí: 1.61

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • S Vernon Scott (hamstring)

Otáznaná účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • OLB Za´Darius Smith (chrbát)
 • DL Tyler Lancaster (chrbát)

Na základe nášho injury reportu očakávam, že namiesto Scotta sa do 53ky z practice squadu na tento zápas povýši Innis Gaines. Účasť Zeeho je otázna, ale ja to vidím tak, že hrať nebude. Prakticky celý training camp netrénoval, teraz sa vrátil na dva tréningy a v piatok znova netrénoval. Coach LaFleur v piatok povedal, že mu dajú 48 hodín na to, aby im ukázal, že môže hrať. Ale toto je za mňa iba hra so Saints, aby museli riešiť gameplan aj na neho. Ak náhodou bude hrať, tak to bude pre mňa obrovské prekvapenie.

UPDATE (NEDEĽA 16:00) – Ian Rapoport z NFL Network nás informoval o tom, že Zee Smith do zápasu zasiahne a bude hrať.


SAINTS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • CB Ken Crawley (hamstring)
 • WR Tre´Quan Smith (hamstring)

Otáznaná účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • OT James Hurst (koleno)

UPDATE (sobota večer)CB Marshon Lattimore bol pridaný na injury report a jeho stav do zápasu s Packers je OTÁZNY


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Packers vs. Saints recap: Aaron Rodgers throws 3 TDs in 37-30 win

Dámy a páni, je to tu. Dočkali sme sa! Naši Green Bay Packers už za pár hodín odohrajú svoj prvý zápas v sezóne 2021 proti New Orleans Saints! Futbal a naši Packers sú teda oficiálne späť a rovnako tak aj naše tradičné preview jednotlivých zápasov! Tieto prvé previews na začiatku sezóny sú na písanie pomerne zložité, nakoľko reálne ešte nemáme čo porovnávať, nevieme v akej forme sú jednotlivé tímy, aký štýl futbalu preferujú a preto v nich máme ohromne veľa otáznikov a nejasností. Poďme si teda aspoň takto „naholo“ predstaviť tento zápas a prejsť si tie hlavné body, ktoré budú kľúčom k úspechu v tomto úvodnom zápase!

TEPLOTY NA SLNEČNEJ FLORIDE

Ako ste už určite stihli postrehnúť, tak tento zápas sa nebude hrať v New Orleans, ale v Jacksonville na TIAA Bank Field. Prečo? Lebo niekoľko dní dozadu Louisianu zasiahol ničivý hurikán Ida, napáchal poriadne škody a preto bolo odohrať tento zápas v Caeser Superdome prakticky nemožné. Ako sa Saints dopracovali k tomu, že sa bude hrať práve v Jacksonville? Isto si hovoríte, že Jacksonville… To už sa fakt nedalo nájsť niečo lepšie? Však to je azda to najmenej atraktívne miesto na odohranie zápasu v NFL na juhovýchode USA…

Odpoveď je taká, že Saints na to išli pekne prefíkane. Idú hrať proti rivalovi v konferencii NFC a výhra v tomto zápase je pre nich faktorom číslom 1. A tak sa aj zariadili. Jeff Duncan zistil od svojich zdrojov, ktoré sa pohybovali okolo tohto rozhodnutia, že proces rozhodovania vyzeral nasledujúco:

 1. NFL aktuálne vyžaduje, aby sa všetky zápasy odohrali na štadiónoch NFL, pretože sú prepojené s New Yorkom ohľadom komunikácie s ligovými kanceláriami, ktoré sídlia práve tu a plus k tomu sú štadióny NFL prispôsobené ich vysielacím partnerom.
 2. FOX Sports od nich vyžadovali, aby sa zápas odohral v nedeľu, nakoľko sa hrá o 3:25pm centrálneho času a je to America´s Game of the Week. Takže logicky televízna stanica od ligy vyžadovala, aby sa zápas odohral v nedeľu poobede. Presun zápasu na sobotu nebol možnosťou, nakoľko FOX majú v sobotu poobede vysielať zápas Oregon vs Ohio State.
 3. Saints nechceli dopustiť ani to, aby sa opakovalo niečo také ako v roku 2005, keď ich mesto zasiahol hurikán Katrina. Vtedy boli prinútení odohrať svoj otvárací domáci zápas proti New Yorku Giants na štadióne Giants. Náš generálny manažér Brian Gutekunst povedal, že ohľadom tohto rozhodovania nemali prakticky žiadne slovo a zápas v Green Bay tak nepripadal v úvahu.
Jaguars, Jacksonville embrace the Saints and Packers with open arms

Saints sa teda dali do práce a najskôr si vytvorili zoznam dostupných NFL štadiónov a aby splnili požiadavky ako ligy, tak aj stanice FOX Sports. Prvou možnosťou bol AT&T Stadium v Arlingtone, pretože Saints tu majú dočasný tréningový domov. Ale ako som už spomínal, tak toto padlo veľmi rýchlo kvôli konfliktu s koncertom. Saints následne začali hľadať iné možnosti a obrátili sa práve na juhovýchod USA, nakoľko keď už to má byť ich domáci zápas, aby nemuseli ďaleko cestovať a aby to ich mali blízko aj ich fanúšikovia. Florida sa rýchlo stala ich primárnym cieľom. Nie len že boli k dispozícii na prvý week všetky tri štadióny (Miami, Tampa a Jacksonville), ale rovnako aj obrovské teploty a vlhkosť hrajú v prospech Saints, čo im teoreticky ponúka výhodu domáceho ihriska, nakoľko svoj training camp odtrénovali vo vysokých teplotách v ich vlastnom Mctairic training campe. Rodgersova kariérna bilancia 3-4 a passer rating 78.1 v tomto štáte taktiež nezostal bez povšimnutia. A tak sa začal výber vhodného štadiónu.

Saints veľmi dobre poznajú Raymond James Stadium v Tampe a ich bilancia na tomto štadióne je 13-7, ale vedenie Saints sa obávalo toho, že fanúšikovia ich divízneho rivala sa rýchlo zmenia na fanúšikov Packers a to by im ani len trošku nepomohlo, nakoľko by sa vytvorilo domáce prostredie práve pre Green Bay. Miami tiež pre Saints nepripadalo v úvahu a to kvôli tomu, že pre fanúšikov Packers to je atraktívna lokácia na cestovanie a sem by mohli cestovať s veľkou ochotou. Plus k tomu boli predstavitelia Jaguars veľmi nápomocní a pohostinní, vďaka čomu mali Saints celý proces uľahčený. Predstavitelia Saints sa snažili vžiť do kože fanúšikov Packers a premýšľali nad tým, kam pocestujú na zápas. Plánovali to múdro. Saints dokonca mali jedného chlapa, ktorý mal za úlohu prejsť lety z Green Bay na Expedii a porovnať rozdiely v cenách a prekážky na cestu medzi Jacksonvillom, Miami a Tampu. Ako očakávate, tak ceny a možnosť prepravy do Jacksonvillu boli pre fanúšikov Packers z Green Bay vôbec tie najkomplikovanejšie.

Saints sú aj napriek presunu zápasu vedení ako domáci tím a teda si mohli vybrať aj farbu dresov. Tu išli logicky po ďalšej výhode a rozhodli sa, že v tomto zápase oblečú svoje biele dresy. Tímy, ktoré hosťujú zápasy na Floride v úvode sezóny si často vyberajú práve biele dresy, nakoľko ich to lepšie ochráni pred silným slnkom a zostanú na ihrisku počas zápasu lepšie chladení. Teória hovorí o tom, že tím, ktorý má na sebe tmavé farby absorbuje viacej slnka a vysoké teploty budú na nich vplývať horšie, čo vytvára potenciálnu nevýhodu. No a Packers budú v tomto zápase hrať v našich tmavozelených dresoch. Aktuálna predpoveď na nedeľu hovorí o tom, že teplota počas zápasu by sa mala pohybovať okolo 29 stupňov Celzia a je tam aj nejaká nízka šanca na prehánky. Vlhkosť sa má pohybovať na úrovni 75 percent.

Packers vyhrali otvárací zápas sezóny 2016 na ihrisku v Jacksonville aj napriek tomu, že mali na sebe tmavozelené dresy a coach Matt LaFleur verí, že najlepším spôsobom ako sa vysporiadať s vysokými teplotami je hydratácia. Bez poriadnej hydratácie sa môžu vyskytnúť kŕče, či iné problémy, ktoré sa objavujú bez správne hydratácie. Na tlačovke Matt jasne povedal, že chce od svojich hráčov poriadnu hydratáciu a aby ich moč bol čistý. Tak zostáva nám len veriť, že chalani svojho trénera počúvali a plnili to, čo sa od nich vyžaduje.


JAMEIS WINSTON VS JOE BARRY

Saints' Jameis Winston placed on reserve/COVID-19 list

Legendárny Drew Brees ukončil svoju futbalovú kariéru a v jeho šľapajách bude vo weeku 1 pokračovať bývalá draftová jednotka Jamies Winston, ktorý bol zvolený za starting quarterbacka pred Taysomom Hillom. Winston nám ponúka omnoho odlišnejší štýl hry quarterbacka, než na aký sme boli pri Sean Paytonovi zvyknutí. V útoku, ktoré sa dlhé roky zakladal na timing routach a krátkych až stredne dlhých prihrávkach, Winston prináša silnú ruku a chuť tlačiť loptu do downfieldu čo najviac. V jeho poslednom roku ako starting quarterback viedol celú ligu v priemernej hĺbke svojich targetov – 11.3 yardov, pričom sa pokúsil o 152 prihrávok, ktoré boli dlhšie ako 15 yardov (najvyššie číslo v tej sezóne). Pre porovnanie, tím Saints ich mal 76. Keď sa pozrieme na horizont posledných dvoch sezón, tak jeho priemerná hĺbka targetov je 10.8 yardov (Pro Football Reference), čo je najvyššie číslo v lige a za ním je Matthew Stafford s priemerom 10.1 yardov (PFF). Keď si to porovnáme s Breesom, tak jeho priemerná hĺbka targetov v poslednej sezóne bola na úrovni 6.1 yardov. V roku 2019 to bolo 6.4 yardov a v roku 2018 to bolo 7.1 yardov (Pro Football Reference). To je obrovským rozdiel medzi týmito dvoma quarterbackami v prístupe ku samotnej hre quarterbacka a máme tu jednu zásadnú otázku.

Podarí sa Sean Paytonovi prinútiť túto gun-slinger mentalitu ku zmene vo svojej hre a spraviť z neho ideálneho quarterbacka pre svoj systém, alebo sa adaptuje na svojho nového quarterbacka a playbook vytvorí tak, aby vyhovoval čo najviac Winstonovej mentalite? Ja si osobne myslím, že to bude nejaký hybrid týchto dvoch možností. Winston pridáva do tohto útoku schopnosť hádzať poriadne deep balls, ktorou už Drew Brees v posledných sezónach nie úplne disponoval. K tomu sa ho bude Payton snažiť naučiť hrať efektívnejšie, pripravovať pre neho jednoduché ready. Je to skvelý ofenzívny playcaller, ktorý podľa mňa z neho dokáže dostať maximum, ale mám pochybnosti ohľadom toho, že zrazu z ničoho nič prestane Winston hádzať íčka. Uverím tomu až vtedy, keď to uvidím.

Útok Saints bude bez svojho hviezdneho wide receivera Michaela Thomsa a aj bez ďalšieho starting receivera Tre´Quana Smitha. K dispozícii majú len šikovného Marqueza Callawaya, ktorí má za sebou vydarenú preseason (8 catchov pre 165 yardov a 2 touchdowny), Deonte Harrisa, Ty Montgomeryho, Chrisa Hogena a Lil´Jordana Humphreyho. To nie je zrovna tá najhlbšia a najtalentovanejšia skupina receiverov. Prišli o Emmanuela Sandersa, či tight enda Jareda Cooka. Ja osobne očakávam to, že Sean Payton si v tomto zápase pre Winstona pripraví jednoduché nadizajnované hody a postaví ho do pozícií, kde môže byť úspešný. Tiež očakávam, že Payton bude chcieť masívne atakovať stranu cornerbacka Kevina Kinga. Bude chcieť otestovať, či sa tam niečo zmenilo a či dokáže King chytať nejaké interceptions ako v roku 2019, lebo v roku 2020 nemal na svojom konte ani len jednu.

Keďže Saints nemajú veľkú silu na pozícii wide receivera a bude tam stáť quarterback, ktorý je náchylný na turnovers (88 interceptions v 76 zápasoch v NFL) tak očakávam, že Joe Barry a jeho obrana bude hrať veľa v zone coverage, bude sa snažiť eliminovať big plays a prinútiť tento útok Saints k dlhým drivom, kde je priestor na chyby väčší. Zároveň by sa mal gameplan postaviť okolo Alvina Kamaru. Michael Thomas absentuje a práve Kamara by mal byť číslom jeden v našom defenzívnom gameplane. Taktiež nesmieme zabudnúť na Taysom Hilla a očakávam, že ho Payton bude chcieť zapojiť do útoku a treba sa pripraviť aj na neho. Či už ako quarterbacka, či tight enda.

Green Bay Packers vs New Orleans Saints NFL Football Photos | Matt Ludtke | Photography Blog

Kľúčom bude dostávať útok Saints a Winstona do dlhých druhých a tretích downov, kde má Winston tendenciu držať loptu dlhšie než Brees. A keď ho už do takýchto situácií dostaneme, tak musíme byť schopní vytvoriť na neho tlak. On nám ponúkne možnosti na turnover, ale musíme mu do nich takto trošku dopomôcť. Úloha to však jednoduchá nebude. V tomto zápase budeme čeliť skvelej ofenzívnej lajne, ktorá je jednou z najlepších v lige. Terron Armstead a Ryan Ramczyk sú elitným duom ofenzívnych tackov, v strede ofenzívnej lajny je na pozícii centra Erik McCoy a na guardoch dvojica Cesar Ruiz – Andrus Peat. V minulej sezóne táto ofenzívna lajna skončila na celkovom 5. mieste v pass-blocking win rate – 63% (ako často dokáže ofenzívny lineman udržať svoj blok aspoň 2.5 sekundy a dlhšie) a na 9. mieste v run-blocking win rate – 72%. K tomu pustili 9. najnižší počet tlakov na quarterbacka a 11. najnižší počet sackov.

V tomto zápase budeme zrejme bez Za´Dariusa Smitha a tak tlak na quarterbacka budú musieť vytvárať najmä Rashan Gary, Preston Smith, či Kenny Clark. Možno sa k ním pridá aj Kingsley Keke, ktorý v minulej sezóne v zápase proti Saints zaznamenal hneď 2 sacky. Na Garyho aj Prestona išli z training campu len slová chváli. Gary stále perfektne napreduje, očakáva sa od neho veľká sezóna a Preston sa údajne vrátil do formy z roku 2019. Zhodil nadbytočné tuky, upravil svoj kontrakt aby mohol zostať s Packers, mnoho miliónov sa presunulo do motivačných stimulov a teda veru má o čo hrať. V tomto zápase to chalani budú musieť ukázať naplno.


ALVIN KAMARA VS TACKLING OBRANY PACKERS

5 things Packers should prepare for against the Saints

Veľká časť ofenzívneho snaženia Saints bude postavená na dostávaní lopty do rúk hviezdneho running backa Alvina Kamaru. V minulej sezóne bol Kamara v našom vzájomnom zápase ako utrhnutý z reťaze, nazbieral 195 yardov, vrátane 139 ako pass catcher a s 2 TDs. Najväčší problém bol práve s tacklingom na tomto hráčovi a istotne si všetci pamätáme na tú jeho play cez polovicu ihriska, ktorá sa skončila touchdownom a na ktorej ustál hádam 83 pokusov o tackle… A to bol mimochodom len Breesov checkdown a dopadlo to takto… Preto nie je žiadnym prekvapením, že práve tackling našej obrany bude kľúčovou súčiastkou k tomu, aby sme tento zápas vyhrali. Kamaru neviete úplne zastaviť. On nejaké tie plays zahrá, ale musíte sa ich snažiť čo najviac limitovať. Cieľ je jasný. Kamara nesmie opanovať celý zápas a na to budeme potrebovať snahu všetkých 11 hráčov, ktorí budú na ihrisku.

Keď si spojíme tieto prvé dva body dokopy, tak plán je jasný. Prísť na to, ako limitovať Kamaru, poriadne ho tacklovať a tým pádom postaviť Winstona do zložitých situácií, pri ktorých musí fungovať náš pass rush a tlačiť na nos quarterbacka Saints. Nepustiť mu jednoduché passové big plays a prinútiť ho ku chybám, ktoré on aj spraví. My ich následne musíme využiť a tie lopty udržať, keď ich hodí do našej náruče. Gameplan sa musí postaviť okolo Kamaru. On je prakticky jedinou obrovskou hrozbou a keď opäť nazbiera 200 yardov, tak naša obrana bude za blbcov, že presne vedeli čo majú brániť, ale aj tak to nedokázali. Ak dokážeme Kamaru limitovať a Saints nájdu iný spôsob ako nás poraziť, tak v takomto prípade nám nebude zostávať nič iné, len uznanlivo dať klobúk dole.


OFENZÍVNA LAJNA PACKERS VS D-FRONT SAINTS

Minulý rok naša ofenzívna lajna bola vôbec tou najlepšou lajnou v celej lige. V pass block win rate bola na prvom mieste (74%), v run block win rate na prvom mieste (74%) a v počte pustených sackov na delenom druhom mieste. Ale v sezóne 2021 bude vyzerať inak, než tomu bolo minulý rok.

All-Pro left tackle David Bakhtiari bude musieť vynechať minimálne polovicu sezóny, čo je obrovská strata, ale nehovorí sa o tom až tak nahlas. Prečo? Odpoveďou je skvelý Elgton Jenkins. Bude to práve Elgton, kto zaskočí na pozícii ľavého tackla a na tejto pozícii hral takmer počas celého campu. Vyzerá tu veľmi pohodlne a to nás môže len tešiť. Je to ohromne všestranný ofenzívny lineman, ktorý už za nás hral v ostrom zápase na každej jednej pozícii v ofenzívnej lajne a celkovo na 1,396 doterajších kariérnych pass-blocking snapoch v NFL pustil len jeden sack a 3 hity na svojho quarterbacka.

V strede ofenzívnej lajny bude po odchode All-Pro centra Coreyho Linsleyho hrať nováčik Josh Myers, na pravom guardovi bude nováčik Royce Newman a na ľavom guardovi skúsený Lucas Patrick. Myers aj Newman majú za sebou kvalitnú preseason a training camp, keď Newman bol dokonca hodnotený ako najlepší rookie ofenzívny lineman počas tejto preseason. Odohral 82 snapov, nepustil ani jeden tlak na svojho quarterbacka a v run-blockingu obdržal elitné známky.

Aaron Rodgers, Sedrick Ellis, Cameron Jordan - Aaron Rodgers and Cameron Jordan Photos - Zimbio

Naša ofenzívna lajna teda začne v zložení Jenkins – Patrick – Myers – Newman – Turner. Uvidíme ako sa jej bude dariť proti skvelému frontu Saints, ktorí v minulej sezóne pustil súperom priemerne len 93.2 nabehaných yardov na zápas, čo bolo tretie najnižšie číslo v lige. K tomu sezónu zakončili so 45 sackmi, čo bolo štvrté najlepšie číslo v celej lige. Naši nováčikovia budú otestovaní okamžite veľkou silou frontu Saints. Proti ním bude stáť skvelý Cam Jordan, či Marcus Davenport o ktorom sa hovorí, že spravil veľký krok smerom dopredu a dokáže nahradiť stratu Trey Hendricksona. Minulý rok sa Saints podarilo sackovať Rodgers len jeden jediný raz a sack prišiel od linebackera Demario Davisa. V strede defenzívnej lajny došlo na ich strane k oslabeniu. Malcom Brown je preč, David Onyemata je suspendovaný, takže to vyzerá tak, že Malcolm Roach a Christian Ringo (možno Shy Tuttle) budú štartovať v strede lajny. V prvom kole Saints draftovali Paytona Turnera, čiže tu majú veľa mladých hráčov, od ktorých potrebujú herný rast. Aktuálne veľa toho o nich ešte nevieme.


AARON RODGERS VS OSLABENÁ SECONDARY SAINTS

Pro Bowler cornerback Marshon Lattimore mal počas týždňa menšie zdravotné problémy s kolenom, ale hrať bude. Minulý rok mu však sezóna veľmi nevyšla podľa predstáv a do svojej coverage pustil 7 touchdownov. Okrem neho to však so Saints dobre nevyzerá. Starting cornerback Ken Crawley je definitívne out z toho zápasu a čerstvo získaný Bradley Roby ešte v prvom weeku hrať tiež nebude (suspendácia).

Kto im tam teda zostáva? Nováčik Paulson Adebo, ktorý odohral posledný reálny snap pred 671 dňami proti Coloradu a Stevenovi Montezovi (opt out). Potom pred pár dňami podpísaný Desmond Trufant, ktorý sa nedostal do 53ky v Chicagu Bears a minulý rok odohral veľmi slabú sezónu v drese Lions, kde sa nám proti nemu ohromne darilo. Na cornerovi môže nastúpiť aj P.J. Williams, ktorý je aktuálne vedený v depth chart Saints ako náhradný full safety a v 53ke už nič iné k dispozícii nemajú. Avšak môžu využiť ešte pratice squad a dvoch hráčov do tohto zápasu povýšiť. Kto je tam? Náš starý známy Ka´Dar Hollman, ktorého sme pred pár týždňami vymenili do Texans a tam sa nedostal do 53ky. Náš ďalší starý známy Kei´Varae Russell, ktorý bol u nás v minulej sezóne na pár zápasov členom special teamu. Okrem tejto dvojky je ešte potenciálne k dispozícii nedraftovaný nováčik Bryan Mills, Jordan Miller a Dylan Mabin (obidvaja v NFL prakticky ešte skoro nič reálne neodohrali). Úprimne si povedzme, že toto nie je zrovna najlepšia zostava s ktorou chcete ísť hrať proti Aaronovi Rodgersovi a jeho najlepšiemu útoku v NFL počas minulej sezóny.

Rodgers' three-TD night leads Packers over Saints | Superior Telegram

Keď sme minulý rok porazili Saints, tak Davante Adams nehral kvôli zraneniu a pozornosť na seba strhol Allen Lazard, ktorý si z Lattimora spravil trhací kalendár, nachytal 6 prihrávok pre 146 yardov, 1 touchdown a zastavilo ho len vážne zranenie, ktoré si privodil pri jednej z big plays. Teraz Davante hrať bude, rovnako aj Lazard, či MVS a k tomu máme v tíme nové akvizície Randalla Cobba a Amariho Rodgersa. Ak sa na Adamsa postaví Lattimore tak očakávam, že MVS bude mať veľký zápas. V minulej sezóne viedol celú ligu v air yardoch na jeden target (18.1) a mal priemer 20.4 yardov na jeden catch (najvyššie číslo v celej lige a druhého chlapa za ním porazil o 2.2 yardov, čo je obrovský rozdiel). Hneď 7 catchov mal nad 40 yardov, skóroval 5 touchdownov, ktoré boli dlhé minimálne 40 yardov (delené prvé miesto v celej lige s Tyreekom Hillom) a 89.2% jeho catchov znamenalo zisk prvého downu alebo skórovanie touchdownu. Jeho problémom boli nespoľahlivé ruky, keď mal tretie najhoršie catch/drop ratio spomedzi 153 receiverov s minimálne 30 zachytenými prihrávkami (TruMedia). Ale reportéri hovoria o tom, že počas training campu vyzeral MVS famózne. Údajne mu napočítali za celý camp len jeden jediný drop, citeľne zlepšil svoje uvoľnenie na line of scrimmage, route running stredne dlhých routes, či celkové chápanie ako hrať proti zone coverage. Svojimi výkonmi si vybojoval jasnú pozíciu dvojky za Adamsom a v tomto zápase ho bude pokrývať Adebo alebo Trufant. Toto je všetko voda na mlyn pre MVS.


SITUAČNÝ FUTBAL

Všetci si veľmi dobre uvedomujeme, že aký je dôležitý situačný futbal. Avšak ešte nemáme žiadne aktuálne dáta, čiže si môžeme porovnať akurát tak minuloročné dáta ohľadom situačného futbalu.

Minulý rok bol útok Packers vôbec tým najlepším útokom v celej lige, pokiaľ hovoríme o situačnom futbale v red zone. Dosiahol na suverénne najlepšiu úspešnosť v red zone – 76.81 návštev red zone sa skončilo touchdownovom, ktorá bola vôbec tou najvyššou v NFL za posledných 40 rokov! Rodgers tu nahádzal 35 touchdownov a za celú regular season neskompletoval len 23 prihrávok. Na druhú stranu red zone obrana Saints nebola v minulej sezóne nijako úspešná. Práve naopak. Až 65.52% súperových návštev v ich red zone sa skončilo touchdownom, čo bolo štvrté najhoršie číslo v celej lige. Je len ťažko predpokladať, že Saints by sa dokázali v tomto smere nejako výrazne zlepšiť a preto by tu mohli mať výhodu práve Packers.

Keď sa pozrieme na útok Saints, tak ten bol 5. najúspešnejším red zone útokom v minulej sezóne, keď ich úspečnosť bola 71.62%. Tu bude tento ich útok stáť proti red zone obrane Packers, ktorá bola v minulej sezóne na 13. mieste, keď sa 59.65% súperových návštev skončilo touchdownom. Tu to vyzerá na vyrovnanejší duel v situačnom futbale.

Oba tímy boli na tom veľmi podobne v hre na tretích, resp. štvrtých downoch. Útok Packers bol vôbec tým najlepším útokom v celej lige na tretích downoch, keď ich úspešnosť tu bola takmer 51%. Útok Saints bol na 5. mieste s úspešnosťou 46.6%. Obrana Packers bola 14. najlepšou čo sa týka bránenia tretích downov, keď 40.58% tretích downov skončilo prvým downom. Obrana Saints bola piatou najlepšou obranou v celej lige v bránení tretích downov, keď iba 37.61% tretích downov sa skončilo úspešným premenením.


TIPOVAČKA

Na záver by som Vás chcel ešte upozorniť na tipovačku, ktorú si pre Vás pripravil náš kamarát a syrová hlava Matúš! Už sa tam nazbieral pekný počet účastníkov, čiže prihodím k tomu aj nejaké tú cenu pre víťaza. Víťaz dostane towell z domáceho výkopu sezóny na Lambeau Fielde proti Vikings v roku 2019 počas 100. sezóny NFL, čo bol de facto aj prvý oficiálny domáci zápas coacha Matta LaFleura v úlohe hlavného trénera Green Bay Packers. K tomu dostane odznak a niekoľko desiatok fubalových kartičiek Packers! Ak by mal ešte niekto záujem pridať sa, tak TU JE ODKAZ, a tu sa dozvie všetko podstatné!