Packers prepustili McCarthyho

Mike McCarthy je prvým trénerom Packers v histórii, ktorý letel počas sezóny.

Nedeľňajšia hanba mala svoje pozitíva. Vďaka prehre sme stúpli na drafte a momentálne máme reálnu šancu brať v top 10. V noci po zápase vyšla na svetlo sveta správa, že HC Mike McCarthy dostal padáka. Hlavným trénerom do konca sezóny bude Joe Philbin, doteraz ofenzívny koordinátor.

„Sezóna 2018 nešla podľa očakávaní a štandardu Green Bay Packers. Ako následok som urobil ťažké rozhodnutie a prepustil Mikea McCarthyho,“ povedal prezident klubu Mark Murphy.

„Mike bol skvelým trénerom a lídrom Packers posledný 13 rokov. Počas tejto doby mal veľké úspechy ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Chceme poďakovať jeho žene Jessica a zvyšku jeho rodiny za všetko čo urobili pre Green Bay Packers a komunitu Wisconsinu. Zároveň začíname proces hľadania nového hlavného trénera,“ pokračoval Murphy.

McCarthy dosiahol s Packers bilanciu 125-77-2, vrátane sezóny 15-1, ktorá prišla hneď po comebacku a Super Bowle. V postseason mal bilanciu 18-10.

Vykopnutie prekvapením nebolo. To sa čakalo. Prekvapením bolo načasovanie, pretože sa čakalo, že odíde až po sezóne. McCarthy tak nedovedie Packers k najhoršej bilancii pod jeho vedením 6-10, ktorú dosiahol Green Bay v roku 2008. Rodgers hral ako starter prvý rok.

Po tom, čo sa zmenil generálny manažér a defenzívny koordinátor je to tretia dôležitá zmena. Po sezóne bude nová veľká časť realizačného tímu, pretože nový tréner si privedie svojich ľudí.

Mike, nezostáva nám nič iné, len ti poďakovať za tvoje služby. Nech sa ti darí v živote a ďalšej kariére.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TRADÍCIE  |