Pozitívny test Aarona Rodgersa má okolo seba veľa otáznikov. Čo celá kauza môže znamenať z hľadiska budúcnosti?

Aaron Rodgers nenastúpi na zápas na Arrowhead Stadium. A možno nebude môcť nastúpiť ani doma proti Seattle Seahawks. Toto je krátkodobý a reálny pohľad na danú vec z perspektívy nás fanúšikov, ktorí chcú, aby sa tímu darilo a pokračoval na víťaznej vlne.

Druhou stránkou veci môžu byť okrem krátkodobých nepríjemností aj tie dlhodobejšie z hľadiska budúcnosti. Aaron svojou výrokom, že bol „immunized“ svojim spôsobom oklamal alebo nachytal reportérov, fanúšikov a ďalších.

Matt LaFleur, Aaron Jones, Kenny Clark počas stredajšej tlačovky odpovedali na nepríjemné otázky, ktoré im určite nie sú po srsti. Tím, ktorý má na svojej strane momentum aktuálne musí riešiť absolútnu hlúposť. Chalani to počúvajú na každom kroku, vyskočí to na nich pri prezeraní Twittra aj Instagramu. Jednoducho toto nie je téma, o ktorej chcete, aby sa hovorilo v spojitosti s vaším tímom.

Na čom záleží je aktuálne to, že čo klub z Lambeau Fieldu v tejto veci vedel. Od toho sa odvíja hneď niekoľko ďalších scenárov, postihov a možných dôsledkov.

Podľa Roba Demovskeho z ESPN Rodgers požiadal NFL o preverenie a uznanie alternatívnej liečby, ktorú podstúpil pred návratom do Packers v úvode júla.

Podľa Iana Rapoporta dostal Aaron homeopatickú liečbu od svojho osobného lekára s cieľom zvýšiť hladinu protilátok. To však pre NFL nebolo dostačujúce a nesplnilo to pravidlá, ktoré sú jasne nastavené. Bez jedinej dávky vakcíny nemôže byť hráč ani člen realizačného tímu uznaný za plne očkovanú osobu.

Ku vakcíne a všetkému s týmto spojené sa ja vyjadrovať nebudem. Rovnako nebudem hlbšie riešiť problematiku a ani si robiť srandu z toho, že Aaron Rodgers tento týždeň narozdiel od Odella Beckhama Jr. niečo chytil. Stále ide o vírus, ktorý nielen zabíja ľudí, ale množstvo profesionálnych športovcov doplatilo na následky a ukončilo aktívnu kariéru. Všetko má svoje medze.

Je ťaké povedať, či by s vakcínou Rodgers vírus dostal alebo nie. No je viac než pravdepodobné, že by nedeľný zápas stihol. Z hľadiska cieľa vyhrať Super Bowl sa to z jeho strany javí ako troška „nelíderské“ správanie. Kvôli možnosti dať tím dohromady v čo najsilnejšom zložení pristúpilo niekoľko hráčov na pay-cuty, úpravy kontraktov a ďalšie veci a najdôležitejší článok si nesplnil základnú (ne)povinnosť, na ktorej trvajú všetky profesionálne americké súťaže.

Aktuálna strata Aarona Rodgersa totiž môže pre Packers znamenať rozdiel medzi voľným prvým kolom play-off a vypadnutím v prvom kole. Packers vyhrali sedem zápasov po sebe, je tu víťazná vlna a mentalita. Čo ak vynechá Rodgers zápas proti Chiefs a Seahawks? Jasné, je to Covid, nová realita života od roku 2020, ale jednoducho všetko môže byť z jedného dňa na druhý v obrovskom ohrození.

Aby sme to všetci chápali, tu nejde o to, či je Rodgers očkovaný alebo nie. V lige je množstvo hráčov, ktorí vakcínu nemajú. Je to každého slobodné rozhodnutie a musíme ho rešpektovať. Čo ak Rodgers vynechá dva zápasy a NFL zistí jeho väčšie porušenie voči Covid protokolu? NFL totiž dala úsilie do toho, aby sa hráči zaočkovali. Existujú dva typy pravidiel – pre zaočkovaných a nezaočkovaných. Viete o nejakom silnejšom odkaze pre ostatok než je suspendácie ústrednej hviezdy a 3-násobného MVP na jeden-dva zápasy?

Tým pádom by sa Aaron neukázal v akcii do decembra a ktovie, aký by sa vrátil nazad a čo by bolo s tímom. Pred prvým prerušením sezóny v sezóne 2019-20 boli Milwaukee Bucks, tím NBA, ktorého spolumajiteľom je práve Rodgers, jasne najlepší a nemali konkurenciu. Po návrate nemali rytmus a hneď vypadli.

Čo ak sa Jordan Love chytí a predvedie niečo podobné ako Aaron v roku 2007 pri zranení Bretta Favra? Vtedy dostal Rodgers prvú vážnu príležitosť a takmer Dallas poraziť. To, čo sa stalo o pár týždňov neskôr je história. Rodgers prevzal úlohu startera a začal legendárnu kariéru.

Jordan Love môže Chiefs poraziť. Prečo nie? Myslím si, že Packers s Loveom sú lepší tím ako NY Giants s Danielom Jonesom. A takmer Giants vyhrali. Chiefs sa ku výhre upracovali a s odrenými ušami zvíťazili 20-17.

Nedeľa je pre Jordana prvou príležitosťou a skúškou. Packers ho nedraftovali dva roky dozadu ako backupa, ale ako hráča s potenciálom stať sa plnohodnotným starterom. Časový harmonogram od jeho vybrania bol jasný a smeroval k tomu, že Rodgersa Packers po sezóne 2021 vymenia. Tým pádom bude hrať Love celý nasledujúci rok a Packers budú môcť zhodnotiť, či sa oplatí aktivovať 5-ročnú opciu v nováčikovskom kontrakte u hráča z 1. kola.

Rodgers toto svojou hrou v minulej sezóne pribrzdil a tento rok pokračuje vo vedení víťaznej mašiny. 2. decembra oslávi 38. narodeniny, no starne veľmi pomaly a moc to na ihrisku ani nevidno. Zatiaľ tu nie je žiaden dôvod ísť ďalej bez neho okrem finančnej stránky a pevného držania sa plánu nasadenia nástupcu.

A sme nazad pri Rodgersovi s imunitou, ktorý sa správal ako zaočkovaný hráč. Nezaočkovaný hráč majú predpisy, ktoré hovoria o nosení rúška vo vnútorných priestoroch klubových priestorov. Nezaočkovaní hráči Packers ako Allen Lazard celú sezónu komunikujú s novinármi len cez Zoom. Rodgers chodil od úvodu sezóny na tlačovky vnútri bez prekrytia dýchacích ciest. Neočkovaní hráči, ktorí nie sú v zápase aktívni musia mať na sideline rúško. Rodgers ho v preseason jednoznačne nemal.

Kevin Seifert z ESPN pripomenul, že nezaočkovaní hráči by sa nemali zhromaždovať v skupine troch hráčov, trénerov alebo ďalších členov tímu. Rodgers bol na Halloween párty s množstvom z nich prezlečený za Johna Wicka…

Sú toto všetko porušenia alebo o tom NFL vedela a je tam nejaká dohoda, o ktorej nikto nevie? Nebolo aj očkovanie a neuznanie statustu „imunizácie“ jedným z dôvodov možného konca kariéry? Alebo je to len špička ľadovca? Na toto všetko musí hľadať odpovede a vysvetlenia liga.

Kontrolovať hráčov by mali tímy. Hlavná zodpovednosť leží podľa nariadenia NFL na pleciach klubov, ktoré by mali postupovať vo svojich klubových zariadeniach podľa protokolov. Ich nedodržanie prináša pokuty a tresty.

Boli v diskusii na Discorde reči, že NFL to nerieši a až vtedy, keď sa niečo stane. S týmto nesúhlasím. Veď si len pripomeňme minulú sezónu a množstvo menších či väčších pokút, ktoré dostali hráči, tréneri a členovia staffu. Boli to pokuty pre stovky ľudí na takmer dennom poriadku.

Čo môže čakať Packers? Netuším… Ale vlani dostali New Orleans Saints pokutu $500,000 a prišli o výber v 7. kole draftu za „Covid porušenia“. Saints a Raiders dostali $250,000 pokutu, tréneri Sean Payton a Jon Gruden museli zaplatiť $100,000 za to, že počas 2. weeku nenosili na sideline rúške tak, ako sa malo.

Sú Packers vinní z toho, že zatvorili oči pri vyššie spomenutých veciach? Alebo sa tím o to pokúsil a Rodgers ich ignoroval a nerešpektoval jasne dané pravidlá? Ak je to to druhé, Roders sa previnil ďaleko viac ako nejakými slovami z tlačovky z leta. Previnil sa tým, že sa postavil svojmu tímu a ten mu to toleroval a dopustil to. V tom momente sa môže stať, že Mark Murphy stlačí tlačidlo s nápisom „JORDAN LOVE ERA“ a bude jasne rozhodnuté o budúcnosti Packers, Rodgersa a aj Jordana.