To čo sme si priali sa a naplnilo!

Prakticky od nášho posledného zápasu sme sa všetci zamýšľali nad tým, čo sa udeje s našim first-team All-Pro hráčom, ktorý v Green Bay dokázal veci dovtedy nevídané. Stal sa legendou, na ktorú sa bude navždy spomínať. Z už potopenej lode dokázal vykúzliť smaragdovú jachtu, ktorá sa stala postrachom všetkých NFL tímov. Hovorím o našom skvelom returnerovi Keisean Nixonovi.

Keisean bol po sezóne 2022 voľným hráčom a my sme si všetci želali, že dostane novú zmluvu a bude môcť aj naďalej pôsobiť v special teame, ktorý je vedený Richom Bisacciom. No a toto naše želanie sa aj naplnilo. Keisean sa s Packers dohodol na novom jednoročnom kontrakte v maximálnej výške $6M.

Nixona našiel náš generálny manažér Brian Gutekunst našiel na ulici, priviedol ho do Green Bay, dal mu možnosť hrať pod jeho známym Richom Bisacciom a tu sa z neho stal All-Pro hráč. Tento bývalý hráč Raiders nie len že dokázal naskočiť do šiestich zápasov ako náš primárny slot cornerback kde odohral takmer 300 snapov, no on dokázal niečo, čo sme v Green Bay nevideli už pekne dlho. Tímy sa začali báť nášho kick returnera. Počas posledných dvoch mesiacov nám predvádzal niečo, na čo sme ako fanúšikovia Packers neboli zvyknutí a patrične sme si to užívali. Za posledné dva mesiace sezóny dokázal na ihrisku obdivuhodné veci a tým si vyslúžil účasť v prvom tíme All-Pro. Tu je jeho výpis, ktorý je skutočne výnimočný:

  • Získané yardy na kick returne nad očakávanie – +214 (1. miesto v NFL aj napriek tomu, že sa stal primárnym returnerom až vo weeku 8. Na druhom mieste bol Nyheim Hines s cifrou +138. V rozmedzí weekov 8-18 získal Nixon o 262 yardov viacej, než hocijaký iný hráč)
  • Počet získaných yardov na kick return yardoch – 1,009 (1. miesto v NFL)
  • Počet touchdownov na kick returne – 1 (delené 2. miesto v NFL – v poslednom weeku sa na 1. miesto dostal Nyheim Hines, keď skóroval 2 TDs proti Patriots)
  • Priemer na kick returne – 28.8 yardov (2. miesto v NFL, ale z TOP 5 má najviac kick returnov – 35. Na prvom mieste je Flowers s priemerom 31.1 yardov na 23 pokusoch)
  • Priemer na punt returne – 12.7 yardov (1. miesto v NFL, ale mal len 11 punt returnov)
  • Počet +50 yardových kick returnov – 5 (1. miesto v NFL)

REŠTRUKTURALIZÁCIE KONTRAKTOV

Aby sme sa dostali do čiernych čísel, tak sme museli upraviť niekoľko kontraktov. Aarona Jonesa sme už spomínali, poďme si teda zhrnúť ďalšie zmeny v kontraktoch:

LT DAVID BAKHTIARI – Bakhtiariho roster bonus vo výške $9.5M a ďalších $5.5M z jeho základného platu sme premenili do podpisového bonusu, čím sme tento rok v platovom strope ušetrili $7.5M. Pred touto reštrukturalizáciou bol jeho cap hit na výške $28,789,035. Pri tejto reštrukturalizácii sme nevyužili žiadny void year, čím by sme podpisový bonus rozložili na viacej rokov. Jeho cap hit teda v roku 2023 padne na cca $21.3M. Tým, že sme peniaze presunuli na neskôr sa jeho cap hit v sezóne 2024 vyšplhá na cifru, ktorá presahuje $40M.

DL KENNY CLARK – Clark mal tento rok vo svojej zmluve $13M v základnom plate a roster bonus vo výške $2M. Obe položky sme premenili do podpisového bonusu, čím sme pre sezónu 2023 v platovom strope uvoľnili $11.068M.

CB JAIRE ALEXANDER – Základný plat bol znížený na minimum, roster bonus eliminovaný, pridal sa jeden void year a prakticky všetky peniaze premenené do podpisového bonusu. Tento krok nám tento rok uvoľnil v priestore $9.456M. Jeho cap hit v tejto sezóne bude $10.794M, no v nasledujúcich troch rokoch okolo $25M.

OLB PRESTON SMITH – Úplne to isté čo pri Jairovi, roster bonus a základný plat premenený do podpisového bonusu, pridanie jedného void roku a uvoľnenie $6.668M pre túto sezónu. Jeho cap hit v tejto sezóne bude cca $6.4M, no v ďalších troch rokoch to bude okolo $17M.


KOĽKO PRIESTORU MÁME TENTO ROK?

Určite sa pýtate na to, koľko priestoru v platovom strope teda máme na sezónu 2023. V tomto momente to je $24.3M, keď berieme do úvahy pravidlo TOP 51ky. Toto však nie je reálne číslo, ktoré máme k dispozícii.

  • Musíme brať do úvahy to, že podľa všetkého príde second round tender na OT Yosha Nijmana, ktorý je RFA. To nás v TOP 51ke posunie na $20.8M.
  • Následne musíme nejako zaplatiť draft class, nový kontrakt pre OLB Rashana Garyho (ktorý sa očakáva) a započítať penále za trade Rodgersa. Po týchto úkonoch sme vzhľadom na pravidlo TOP 51ky na cifre $10.5M.
  • Následne treba brať do úvahy náklady, ktoré budeme musieť vynaložiť na sformovanie practice squadu pred začiatkom regular season, pripočítať kontrakty 52. a 53. hráča a plus mať nejaké peniaze na potrebné úkony počas regular season (presuny z PS a podobne). Po odpočítaní týchto nákladov máme efektívny cap space na úrovni $916K.
  • Plus už sa podpísal Keisean Nixon na nový kontrakt.

Očakávam, že sa ešte upraví kontrakt Rasula Douglasa, De´Vondre Campbella, či Pata O´Donnella. V podstate keď všetko zhrniem a poviem po lopate, tak tento rok sme už presunuli do ďalších rokov viacej ako $46M, no k dispozícii máme $0. Takže žiadne veľké podpisy cudzích FA by som neočakával.


RICH BISACCIA BOL POVÝŠENÝ

Bolo nám ohlásené, že coaching staff pre sezónu 2023 je sfinalizovaný. Jediná významná zmena, ktorá stojí za zmienku, je tá, že náš special team koordinátor Rich Bisaccia bol povýšený a okrem pozície special team koordinátora od teraz zastáva aj pozíciu asistenta head coacha. Tento titul pre neho nie je ničím novým. Pred tým ho mal v Buccaneers, Chargers, Cowboys a Raiders. Toto bude jeho 12. sezóna v NFL v tejto pozícii.

Počas tejto offseason bol jeden z kandidátov na pozíciu head coacha v Indinapolis Colts, avšak na naše šťastie túto prácu nedostal. U nás odvádza skvelú prácu, medzi hráčmi je vysoko rešpektovaný a môžeme sa teda tešiť na jeho pokračovanie v našich farbách.


GO PACK GO!!!!