McDaniels na ceste do Green Bay, draftová pozícia a súperi pre sezónu 2019!Front Office má zrejme jasného favorita na post head coacha Green Bay Packers!

To čo sa všeobecne očakávalo sa zrejme stáva realitou. ESPN Las Vegas Joe Arrigo a ligový zdroj Jim McBride z Bostone Globe hovoria o tom, že sa očakáva, že Packers požiadajú Patriots o povolenie pohovoru na post head coacha s ich aktuálnym ofenzívnym koordinátorom Joshom McDanielsom a trénerom linebackerov Brianom Floresom. Zachary Jacobs údajne hovoril s niekým z organizácie Packers a zistil, že jediná cesta ako sa McDaniels nestane head coachom Packers je tá, že túto prácu odmietne a že Josh McDaniels je jasným favoritom na pozíciu head coacha.

Pravidlá NFL stanovujú, že tím nemôže zablokovať pohovor svojho asistenta trénera, ak ide o pozíciu, ktorá by jeho postavenie vylepšila, takže sa očakáva, že New England túto „prosbu“ Green Bay formálne odsúhlasí. Je veľmi pravdepodobné, že s McDanielsom a Floresom sa pohovory uskutočnia v najbližších dňoch. Nakoľko ligové pravidlá umožňujú asistentom trénera tímu, ktorý je v post-season navštevovať pohovory len v tom prípade, ak má tím prvé kolo voľné, čo je prípadom aj New Englandu Patriots. V roku 2015, defenzívny koordinátor Seattlu Seahawks Dan Qouinn išiel počas bye weeku Seattlu na pohovor s Atlantou Falcons. Avšak Falcons museli počkať až do momentu, kedy boli Seahawks vyradení, aby mohli oficiálne oznámiť jeho prijatie do pozície head coacha.

Menia sa týmto niečo v procese hľadania nového head coacha? NIE. Podľa mnohých zdrojov chcú Packers na pohovor dotiahnuť toľkých kandidátov, ako to len bude možné a hovorí sa o číslach 10-12. Packers svoj čas počas sezóny využili múdro a na pohovor si zavolali nezamestnaných trénerov Chucka Pagana a Jima Caldwella, tým pádom môžu teraz priamo ísť po asistentoch, nakoľko splnili tzv. Rooney Rule, o ktorom som písal v minulom článku. Jay Glazer z The Athletic hovorí o tom, že veľa NFL tímov využíva rôzne metódy na to, aby zistili, či daný tréner má o danú pozíciu záujem ešte pred tým než ho formálne oslovia. Je jedno či sa už opýtajú jeho agentov, alebo to zistia inak, tímy majú dobrú predstavu o tom, kto záujem má a kto nie.

Ako so spomínal, tak je záujem aj o Briana Floresa. Myšlienka toho, že Packers prijímu defenzívne orientovaného trénera je ťažkým sústom pre fanúšikov Green & Gold na sociálnych sieťach. Avšak Tom Silverstein z Milwaukee Journal Sentinel hovorí o tom, že Packers by mohli s Floresom získať ešte viacej ako s McDanielsom. Flores je v organizácií Patriots od roku 2004, keď u nich pôsobil ako skaut, avšak v roku 2008 sa pridal k trénerskému tímu. Patriots momentálne nemajú formálneho defenzívneho koordinátora, no práve Flores odvádza túto prácu aj napriek tomu, že oficiálne je vedený ako tréner linebackerov a je defenzívnym play-callerom. Keď sa Dont´a Hghtowera pýtali, aký je rozdiel medzi predchádzajúcim defenzívnym koordinátorom Mattom Patriciom a Floresom, tak odpovedal, že tím sa pod ním učí oveľa lepšie a oveľa ľahšie. Povedal, že každému to pomáha a každý vie, kde má na ihrisku byť. Že môžu hrať rýchlejšie, robiť veci inak a že nech už robí čo robí, tak to funguje.

Ďalej sme spoznali aj zoznam súperov, s ktorými sa stretneme v novej ligovej sezóne 2019 a taktiež poznáme naše postavenie na NFL Drafte 2019 – 12. pick. Tímy z NFC North budú v budúcej sezóne popri 6 divíznym súperom čeliť tímom z NFC East a AFC West +2 zápasy na základe postavenia v sezóne 2018. Tu si môže pozrieť zoznam našich budúcoročných súperov

 • Domáce zápasy: Philadelphia Eagles, Washington Redskins, Denver Broncos, Oakland Raiders, Carolina Panthers, Chicago Bears, Detroit Lions, Minnesota Vikings.
 • Vonkajšie zápasy: Dallas Cowboys, New York Giants, Kansas City Chiefs, Los Angeles Chargers, San Francisco 49ers, Chicago Bears, Detroit Lions, Minnesota Vikings

Zároveň by som poprosil Ondřeja Ambroža a Janku Lorincovú, aby ma kontaktovali na facebooku ohľadom umiestnenia v tipovačke za sezónu 2019!

3 thoughts on “McDaniels na ceste do Green Bay, draftová pozícia a súperi pre sezónu 2019!

 • január 1, 2019 at 13:55
  Permalink

  Angažování McDanielse by byla podle mě velká chyba. To není trenér pro Rodgerse. Přijde mi, že se jen veze na Belichikově káře. Stejně jako Patricia. Chce to nějakého mladého z college, aby Rodgersovi napumpoval novou energii. Aby dodal Rodgersovi zase chuť hrát a snažit se.

  Reply
 • január 3, 2019 at 6:59
  Permalink

  Ja jsem taky proti angažování toho chlapíka, je to určitě mladý a perspektivní kouč, ale me proste nějak nevoní

  Reply
 • január 3, 2019 at 7:00
  Permalink

  Ja jsem taky proti angažování toho chlapíka, je to určitě mladý a perspektivní kouč, ale me proste nějak nevoní, ale to nejsem sám kdo má na jeho angažování takový názor

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *