LaFleur chce na Lambeau pekelnú atmosféru!

Head coach Matt LaFleur myslí na všetko!

Nový head coach Green Bay Packers Matt LaFleur bol asistentom v Atlante Falcons, keď fanúšikovia Packers obsadili ešte vtedajší Georgia Dome a prinútil Falcons k tzv. „silent countu“ na svojom vlastnom štadióne. Matt vie, že fanúšikovia Packers sú v tomto najlepší v lige a azda tu nie sú žiadni iní fans, ktorí so svojim tímom cestujú v takýchto enormných počtoch. Len si pozrite zábery z minulej sezóny, keď Cheesehead nation obsadila celé LA Memorial Coliseum. To bolo niečo neskutočné. Packers hrali ako na domácej pôde a na tretích downoch Rams bol väčší bordel, než na tých Packers. Domáci Rams boli dokonca „vybúkaní“. Preto chce tejto vlastnosti fanúšikov využiť naplno a vytvoriť tú najlepšiu možnú výhodu domáceho prostredia Lambeau Fieldu. 

Prvý takýto pokus o maximalizovanie hluku na Lambeau Fielde prišiel počas prvého zápasu tohtoročnej preseason proti Houstonu Texans. Keď boli Texans na svojom treťom downe, tak sa pustil tzv. „foghorn“, čiže akýsi zvuk, ktorý vychždza z rohu. Tento foghorn znel veľmi podobne ako ten, ktorý používajú na U.S. Bank Stadium domáci Vikingovia – tzv. „Gjallarhorn“. No a tento náš roh vyvolal nepriaznivé reakcie fanúšikov Green & Gold a vo svojom review som ho skritizoval aj ja. No Matt LaFleur povedal, že sú otvorení aj iným nápadom. 

„Hej, chcem proste hocičo, čo našich fanúšikov prinúti postaviť sa zo svojich sedadiel a z Lambeau spravia skutočnú výhodu domáceho ihriska. Nezaujíma ma, že čo to bude. Ak máte nejaké nápady, tak si ich vypočujeme. Je to niečo, o čom sme sa všetci rozprávali a o čom sme rozmýšľali – Ako vytvoriť nenormálnu výhodu domáceho ihriska, dostať divákov na nohy a spraviť z toho nočnú moru pre útok nášho súpera? Viem toto: Keď som bol v roku 2016 v Atlante Falcons, tak tu bolo kopec fanúšikov Packers a na vlastnom štadióne nás prinútili ísť silent count. A pre mňa je toto štandard. Takže keď sa ukážeme na iných štadiónoch a preberieme ich vlastný štadión do vlastnej moci, tak si myslím, že to je pre nášho súpera zastrašujúce. No a ako dokážeme vytvoriť rovnaké prostredie, keď k nám pricestujú iné tímy? nechal sa počuť Matt LaFleur. 

Packers však nemajú benefit v podobe toho, že by hrali na štadióne, ktorý má strechu, je uzavretý a v ňom sa dá hluk vytvoriť umelo, ktorý zosilňuje. U nás to bude na fanúšikoch – na všetkých 81,435 divákoch, aby tento hluk vytvorili a súpera vystavili do poriadne nepríjemných situácii. Na Lambeau Fielde sa dokáže vytvoriť výhoda domáceho prostredia prostredníctvom počasia, avšak hluk a energia vo vnútri Lambeau Fieldu by mohla byť o dosť lepšia. Je možné, že zlepšené výkony našej obrany tomu môžu napomôcť. Nič by nemalo ľudí vyhecovať viacej, než príležitosť na treťom downe, špeciálne keď fanúšikovia cítia big play alebo prichádzajúcu veľkú stopku. Ono to ide ruka v ruke – skvelá defenzíva a domáce hľadisko. 

LaFleur si zaslúži pochvalu za to, že sa snaží divákov vyhecovať. Avšak takýto roh nebol najšťastnejšou voľbou a dúfam, že ho už nikdy počuť nebudem. My nie sme nejakí miestni trúbkari, aby sme tu vytrubovali ako vikingovia. V minulosti fanúšikovia Packers na treťom downe kričali „Go Pack Go“. No toto je to len začiatok a myslím si, že do začiatku sezóny sa niečo vymyslí a z Lambeau Fieldu sa stane nočná mora pre našich oponentov. Frozen Tundra plus hlučné hľadisko – toto všetci chceme! 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *