Jeden zo stavebných kameňov našej ofenzívnej lajny sa rozhodol upísať na ďalšie štyri roky!

Green Bay Packers sa dohodli so svojim ofenzívnym linemanom Elgtonom Jenkinsom na novom štvorročnom kontrakte, ktorý má v základe hodnotu $68M, pričom maximálna hodnota po dosiahnutí určitých bonusov môže dosiahnuť až $74M. Podpisový bonus je vo výške $24M. Tento jeho kontrakt mu aktuálne zabezpečil pozíciu druhého najlepšie plateného guarda v NFL. Pred ním je len Quenton Nelson, ktorý dostáva v priemere $20M ročne. Celkovo to je 13. najhodnotnejší kontrakt spomedzi všetkých ofenzívnych linemanov v NFL – priemer $17M ročne.

Toto boli prvé informácie, ktoré sa k nám dostali. Teraz ich máme trošku viacej. Brad Spielberger o niečo neskôr dodal, že tento jeho kontrakt má v podstate priemer $16M medzi prvým a tretím rokom kontraktu, pričom potom v tom štvrtom vyskočí na $20M. Čo sa týka stimulov, tak si môže prísť na $2.8M v roster bonuse za zápasy, čiže v podstate musí byť počas hracieho dňa aktívny, aby mohol atakovať tento bonus. Plus má taktiež stimuly viazané na pozíciu ofenzívneho tackla, konkrétne ak sa stane All-Pro ľavým tacklom alebo Pro Bowlerom na oboch pozíciách (pravý/ľavý tackle).

Elgtona sme draftovali v roku 2019 v druhom hole a prakticky okamžite sa sa zaradil medzi naše hlavné ofenzívne opory. Počas svojich štyroch rokov v NFL sme si ho všetci zatriedili ako všestranného ofenzívneho linemana, ktorý dokáže hrať na všetkých piatich pozíciách v OL. Celkovo odohral 524 snapov na pozícii ľavého tackla, 2,081 snapov na pozícii ľavého guarda, 297 snapov na pozícii centra, 1 na pravom guardovi a 372 na pravom tacklovi. Toto je najväčšia Elgtonova hodnota, ktorú nedokážete len tak hocikde nájsť. Keď ho potrebujete na hociktorej pozícii v OL, on tam dokáže nastúpiť v priebehu pár sekúnd.

Počas minulej sezóny utrpel vážne zranenie, keď si pretrhol ACL. Do tejto sezóny sa stihol dať do poriadku a my sme s ním počítali ako s pravým tacklom. Na tejto pozícii začal sezónu, no nebolo to ideálne a nevyzeral ako ten starý dobý skalopevný Elgton. Keď si dáme dokopy jeho zotavovanie z vážneho zranenia a rýchle za pochodu zvykanie si na novú pozíciu na druhej strane ofenzívnej lajny (úplne iné/opačné pohyby), tak práve toto môže byť príčinou. V piatich zápasoch pustil 12 tlakov a dva sacky. Tu sme sa o neho dosť obávali. Nebudeme si klamať. Následne sa však presunul na svoju pozíciu guarda a tam to už začalo vyzerať oveľa lepšie. V siedmich zápasoch pustil len štyri tlaky a jeden sack. No a od weeku 10 nepustil ani jeden tlak na svojho quarterbacka.

Medzi Elgtonove najpamätnejšie momenty určite patrí to, ako dokázal v priebehu pár dní zaskočiť na pozícii centra, či plnohodnotne nahradiť Davida Bakhtiariho na ľavom tacklovi a bol hodnotený ako jeden z najlepších ľavých tacklov v lige. A samozrejme nesmieme zabudnúť na to, že neoficiálne zdroje hovoria o tom, že je otcom Aarona Donalda (vždy keď proti nemu hral, tak ho prakticky vymazal z ihriska – a to doslova). Elgton, gratulujeme k tomuto kontraktu, ktorý znamená finančne zabezpečenie pre celú tvoju rodinu! Zaslúžil si si to a tešíme sa na ďalšie spoločné sezóny! Go Pack Go!!