Nová akvizícia na poste wide receivera hrať nebude.

Devin Funchess, wide receiver Green Bay Packers, ktorý mal osobnú skúsenosť s COVID-19 počas tohtoročnej off-season, keď sa musel starať o člena svojej rodiny, ktorý trpel týmto ochorením, sa rozhodol, že využije možnosť, ktorú liga ponúkla svojim hráčom a v sezóne 2020 ho na ihriskách NFL neuvidíme.

26 ročný veterán bol jedinou skúsenou akvizíciu Packers, ktorá sa udiala na pozícii wide receivera. Podpísal kontrakt na jeden rok vo výške $2.5 miliónov, čo zahŕňalo podpisový bonus vo výške $1M. V sezóne 2019 hral v drese Colts, v prvom týždni si zlomil kľúčnu kosť a už potom nehral. Po tom, čo podpísal zmluvu s Packers, tak zrušil hneď niekoľko mediálnych príležitostí s Packers, nakoľko sa v tom čase staral o člena svojej rodiny, ktorému bola diagnostikovaný COVID-19. Na svojom Instagramovom profile napísal: „Môj najbližší člen rodiny zažil ohrozenie života kvôli COVID-19 a tak pre ich a svoje vlastné zdravie som sa rozhodol, že nasledujúcu sezónu NFL vynechám. Nebolo to rozhodnutie, ktoré bolo pre mňa ľahké, ale v tomto čase je to pre mňa a moju rodinu najlepšie.“

View this post on Instagram

🙏🏾🙏🏾

A post shared by Devin Funchess (@dfunch) on

Funchess bol umiestnený na reserve/opt-out list, čo Packers dovoľuje, aby ho mali v sezóne 2021 pod totožným kontraktom. Packers takisto umiestnili OLB Grega Robertsona na reserve/COVID-19 list, čo neznamená, že ho má, ale umiestňujú sa sem aj hráči, ktorí boli v blízkosti tohto vírusu. Takto to teraz vyzerá s financiami ohľadom Funchessa:

Funchess nedostane sumu $150,000, ktorá sa udeľuje hráčovi, ktorý sa rozhodol sezónu vynechať, nakoľko po weeku 1 v roku 2019 skončil v injured reserve. Jeho kontrakt sa prenesie do roku 2021, ale jeho bonus za podpis a tréningy sa bude počítať voči tohto sezónnemu platovému stropu.

Devinovi rozhodne nemám za zlé, že sa takto rozhodol a pred pár miliónmi uprednostnil zdravie rodiny. Rovnako to nebudem mať za zlé ani žiadnemu inému hráčovi Packers, ak učiní toto rozhodnutie. Možno rovnaké rozhodnutie by som čakal od kickera Masona Crosbyho, ktorého manželka sa len na konci mája úspešne vyliečila z rakoviny, uvidíme… Každopádne rodina je vždy na prvom mieste!

PS: Už sa teším na komentáre typu: „Ja som to hovoril. Mali sme draftovať wide receivera!“ 😛 😛