Traja hráči Packers sa objavili na Covid Liste!

Vyzerá to tak, že prvé výsledky testov našich veteránov na COVID-19 dorazili a hneď traja boli umiestnení na COVID reserve list. Jedná sa o kickera Masona Crosbyho, tight enda Jace Sternbergera a defenzívneho tackla Trayvona Hestera. Tento nový reserve list bol vytvorený pre hráčov, ktorí boli pozitívne testovaní na COVID-19, alebo boli v blízkom kontakte s osobu, ktorá bola týmto vírusom infikovaná. Ak hráč spadá do niektorej z týchto kategórií, tak ho klub musí okamžite umiestniť na reserve/COVID-19 list. Podľa dohody medzi NFL a NFLPA, kluby nie sú povinné komentovať a oznamovať zdravotný stav svojich hráčov, jedine musia oznámiť ich status ohľadom súpisky. Teda nevieme, či hráč umiestnený na tento list je pozitívne testovaný na COVID-19, alebo je len v karanténe.

Ak je hráč pozitívne testovaný a je asymptomatický (bezpríznakový), môže byť „očistený“ desať dní potom, ako bol pozitívne testovaný, alebo od pozitívneho testu uplynulo päť dní, PLUS hráč absolvoval dva negatívne testy od seba oddelené 24 hodín. Hráči, ktorí prejavujú príznaky, musia byť mimo hry najmenej desať dni po prvom výskyte symptómov a 72 hodín od posledného výskytu symptómov.

Jace Sternberger dával ešte predvčerom na sociálnu sieť Instagram video, ako na záhrade trénuje s našim running backom Aaronom Jonesom, takže sa môže stať, že na tento list pribudne aj on. Packers majú aktuálne na tomto liste štyroch hráčov (plus Greg Roberts). Všetci veteráni dorazili na kemp v utorok a každý jeden hráč je počas štyroch dní testovaný hneď trikrát, pričom musí úspešne prejsť všetkými testami, aby získal plný prístup do tímových priestorov.


PODPIS ĎALŠIEHO H-BACKA

Adam Schefter z ESPN nás informoval o tom, že Packers si z waivers uchmatli Johna Lovetta. Lovett, ktorého Chiefs viedli ako tight enda, bol quarterbackom a všestrannou zbraňou na univerzite Princeton, kde sa v rokoch 2016 a 2018 stal Ivy League Offensive Player of the Year. Lovett mal s Packers oficiálnu pred-draftovú návštevu pred minuloročným draftom, no bol podpísaný práve tímom Chiefs ako nedraftovaný hráč. Vo svojej rookie sezóne si Lovett poranil rameno už počas pre-season a celú sezónu strávil v injured reserve.

Matt LaFleur miluje H-backov a Packers ho budú chcieť využívať najmä v tejto úlohe, alebo ako hybridného hráča medzi tight endom a fullbackom. Je dosť možné, že práve Lovett môže zaujať v našom útoku pozíciu, ktorú v minulej sezóne zastával Danny Vitale.