Packers boli počas Trade deadline napriek všetkým zvestiam ticho a nič výrazné sa nestalo.

Green Bay Packers si v rámci trade deadline neprisvojili žiadneho Tight enda ani hviezdneho hráča do D-Line. GM Brian Gutekunst, HC Matt LaFleur a celá front office Packers je spokojná so situáciou. Klub z Wisconsinu je na bilancii 7-1 a v ďalších dňoch a týždňoch čaká návrat azda všetkých hviezd. Tým pádom sa bude zlepšovať aj celková situácia, ktorá aj teraz nie je vôbec zlá.

Keď sa pozrieme na celú situáciu, Packers sa zachovali úplne výborne. Majú super bilanciu, kvalitný tím a dobre fungujúcu mašinu, ktorá ma parádnu atmosféru v šatni. K tomu pridajte situáciu s capom a tým, že zranení hráči sa čoskoro vrátia a jednoducho to Gutekunst určite nepokazil. Packers nie sú v situácii, kedy musia nasilu tlačiť nejaké trady a míňať picky, či ďalej tlačiť na platový strop.

Aj tak prišli kroky, ktoré si rozhodne zaslúžia pozornosť. Okrem nich sa dozviete aj súhrn najnovších správ z Lambeau Fieldu.

Jaylon Smith skončil

Bratia Smithovci sú už len dvaja. Jaylon Smith svoju púť v Green Bay zakončil po dvoch odohraných zápasoch a 27 snapoch. Jeho prepusteniu veľmi nahrávalo to, že v poslednom zápase bol len zdravým náhradníkom. V slovenskom športovom žargóne ho poslali na tribúnu. Smith odohral 17 snapov proti Bears a 10 proti Washingtonu. V týchto dvoch predstaveniach zaznamenal známku od PFF 34.8. Bolo to vôbec najhoršie číslo spomedzi celej obrany Packers.

Jeden z popredných insiderov Packers Andy Herman to popísal ideálne: „Smith vyzerá byť ako skvelý líder a jeho kariéra bola zdevastovaná brutálnym zranením. Verím, že pristane, no Green Bay si nemohol dovoliť experimentovať, keď hrajú taký futbal. A s jeho žiadnou hodnotou pre special tímy je veľmi ťažké zdôvodniť jeho zotrvanie v tíme.“

Jaylon je brutálny sympaťák a ja mu želám, aby si svoju kariéru niekde predĺžil. Veľmi chcem, aby sa mu podarilo chytiť, no to jeho zranenie musí byť každým rokom horšie a horšie. Tam to jednoducho bol životný prúser. Jaylon, drž sa!

Packers prepustili Huntera Bradleyho, prišiel DT

Long snapper Hunter Bradley už nie je Packer. Novým mužom na tejto veľmi dôležitej pozície je Steven Wirtel, ktorý bol v practice squade. Bradleyho si Packers vybrali v siedmom kole draftu 2018. Wirtel prišiel do Green Bay 2. septembra. Po dvoch mesiacoch sa tak rozhodli pre zmenu.

Wirtel strávil čas ako nedraftovaný nováčik v Lions, poslednú offseason bol v Rams, takže sa pozná s punterom Coreym Bojorquezom. Na výške hrával v Iowa State, kde sa objavil medzi rokmi 2016 až 2019 v 51 zápasoch. V jeho poslendom roku bol finalistom Patrick Mannelly Award, ktorá sa udeľuje najlepšieho snapperovi v celej krajine. Rovnako dostal pozvánku na 2019 Senior Bowl.

Hunter Bradley odohral za Packers 56 zápasov. Jeho cutom sa tak Gutekunst zbavil aj druhého „specialist“ draft picku z 2018, keď bol pred sezónou prepustený aj JK Scott, výber v 5. kole.

Packers podpísali bývalého hráča Texans DT Auzoyaha Alufohaia. Nebol to trade, ale jednalo sa o jediný mimoklubový pohyb v kádri v rámci trade deadline.

25-ročný nedraftovaný hráč strávil rok 2020 s Texans. Tí ho podpísali 27. apríla 2020, následne ho dali na waiver 5. septembra. O dva dni neskôr bol podpísaný do practice squadu. Do aktívneho rostra ho povýšili 19. decembra na zápas proti Indianapolis Colts. 24. augusta 2021 ho opäť poslali na waiver a stal sa voľným hráčom. 1. septembra ho podpísali Bears, no v Chicagu sa ohrial len týždeň.

V Green Bay je na workoute pick 2. kola draftu 2016

Kamalei Correa je linebacker, ktorý by mohol prísť do tímu miesto Jaylona Smitha. Correa bol draftovaný na 42. priečke v roku 2016, kedy si ho vybrali Ravens. V rokoch 2018 a 2019 odohral za Tennessee Titans 56 zápasov a pripísal si 84 tacklov, 8.5 sacku, 13 QB hitov a 11 tacklov pre stratu.

Do Titans sa dostal v auguste 2018, kedy zaňho Ravens získali výber v 6. kole nasledujúceho draftu. V októbri 2020 ho Titans spoločne so 7. kolom poslali do Jacksonville za pick v 6. kole. Jaguars opustil z osobných dôvodov pred Vianocami 2020. V máji 2021 ho podpísali Chiefs, kde pobudol do 3. júna 2021.

Tento hráč je známy ľuďom z front office a aj trénerskému tímu. V Tennessee totiž hral v dobe, keď bol ofenzívnym koordinátorom Matt LaFleur. Ravens ho draftovali, keď pracoval pre klub v úlohe riaditeľa futbalových operácií Milt Hendrickson (od 2005 do 2018). Rovnakú funkciu zastáva aktuálne v Green Bay.

Correa by mohol znamenať vystuženie special tímov a práve vďaka tomu má isté šance dostať miesto na súpiske. Prišiel by linebacker, no skôr hráč pre special tímy, kde Jaylon Smith nedokázal pomôcť.

Za’Darius Smith je nazad v Green Bay!

Za’Darius Smith po zápase s Cardinals pridal tweet, ktorý musel nadchnúť každého fanúšika Packers.

Zee prišiel nazad do Green Bay, kde bude pokračovať v rehabilitácii s vierou, že sa túto sezónu ukáže v zápase. Na utorňajšom tréningu bol dokonca v uniforme, čo je parádny znak. Pracoval viac-menej sám v rámci „Rehab“ skupiny. Verme, že všetko pôjde dobre a Smith bude pripravený na play-off!

Aaron informoval o Jairovi a Gutekunstovi

Aaron povedal, že má smerom k návratu Jaira Alexandra nádej. Rovnako to vidí aj v situácii so Za’Dariusom Smithom. Rodgers nie je človekom, ktorý špekuluje a nikdy nevyťahuje nejaké tímové veci von bez toho, aby to bola pravda. Práve kvôli tomu môžeme byť pomerne optimistickí.

Utorok večer znamená, že treba zapínať show Pata McAfeeho, pretože pravidelným hosťom je Aaron Rodgers. Počas jeho poslednej návštevy hovoril o vzťahu s front office a hlavne medzi ním a Brianom Gutekunstom: „Bola skvelá komunikácia. Naše debaty s Brianom z doterajšieho priebehu sezóny som si užil.“

Povedal to v nadväznosti na Patovi otázky ohľadom toho, do akej miery bol Rodgers zapojený do trade deadline. Rodgers odmietol ísť do špecifických vecí, no vyslovil svoju spokojnosť s posilami v offseason a aj počas sezóny.

„Myslím, že sme spravili niektoré pohyby, ktoré boli skvelé.“

Vyzdvihol CB Rasula Douglasa a edge rushera Whitneyho Mercilusa. Rodgers hovoril ešte pred koncom prestupov a pripustil možnosť príchodu ďalších hráčov na určité miesta. Packers mali byť podľa všetkého veľmi zameraní na TE, keďže Robert Tonyan utrpel zranenie, ktoré mu ukončilo sezónu. Aj keď Packers nedoniesli jeho náhradu, Rodgers bol spokojný.

Rodgers povedal: „Roster sa mi páči taký, aký je.“ Dôležitú sú však jeho komentáre o Gutekunstovi. Boli časy, keď mal Rodgers vážne pochybnosti o svojej budúcnosti v Packers a o tom, ako klub rieši odchody niektorých hráčov. Zdá sa, že sa naozaj upravila komunikácia medzi GM a Rodgersom a je to otvorená debata. Čo to môže znamenať smerom do ďalších rokov?

QB Kurt Benkert bol zapísaný na Covid listinu, Lazard je nazad

Z listiny IR bol stiahnutý MVS, Alen Lazard sa vrátil do tímu z Covid listiny. Na nej je aktuálne ešte stále Davante Adams a jeho štart proti Chiefs ostáva otázny. Stále totiž nemal dva negatívne testy v posledných dvoch dňoch.

LaFleur včera povedal, že pre návrat defenzívneho koordinátora Joa Barryho a WR Davanteho Adamsa sa reálne javí štvrtok. Verme, že to tak bude a spoločne s návratom Baka budú Packers proti Chiefs takmer v kompletnom zložení.

Na Covid listinu pribudol tretí QB Packers a veľký sympaťák Kurt Benkert. Namiesto neho hádzal prihrávky v úvode tréningu pri pass-catching drille Matt LaFleur.

Podľa všetkého by sme sa nemali báť prenosu v šatni a hlavne nie na jeho QB kolegu Aarona Rodgersa. Po výhre v Arizone mali Packers tri dni voľna, a tak by nemalo dôjsť k ničomu.