Stále je ticho. O pár dní ale vypukne v Green Bay šialenstvo, pretože sa začne tréningový kemp. Dovtedy budeme hovoriť o rôznych témach, ktoré sú kľúčové.

Green Bay Packers idú do nasledujúcej sezóny ako top favorit na Lombardy Trophy. Tím ostal okrem odchodu Davante Adamsa pohromade a vďaka draftu sa výrazne posilnila obrana. Packers majú obrovský talent na ofenzívnej aj defenzívnej stránke hry, potrebné oživenie sa sľubuje od nového kouča special tímov Richa Bisacciu a nového puntera Pata O’Donnella.

Back-to-back MVP Aaron Rodgers ako hlavný quarterback je zárukou toho, že každý tím pôjde do zápasu s Packers s obrovským rešpektom. Packers nie sú v zlej pozícii, ale nad tímom visí mnoho otáznikov. Dnešný článok sa týka hneď dvoch: David Bakhtiari a WR Sammy Watkins. Dokáže Bak nastúpiť od úvodu alebo budú Packers bez svojho hviezdneho starting LT naďalej?

Dokáže Watkins nadviazať na Campbella či Douglasa a reštartuje v Green Bay kariéru, čo bude znamenať, že v ňom Packers nájdu za malé peniaze zaujímavého a produktívneho receivera? Poďme sa pozrieť na to, čo sme sa doteraz dozvedeli.


OKOLO BAKA VLÁDNE NEISTOTA

David Bakhtiari si pretrhol ACL 31. decembra 2020. Odvtedy prebehlo už šialených 532!!! dní a Bak je stále veľmi otázny. Objavil sa len v poslednom zápase minulej základnej časti proti Lions. Náznak bol, ale slabučký. Aby toho nebolo málo,  msiac a pol pred zranením sa Packers a Bakhtiari dohodli na podpísaní 4-ročnej zmluvy na $105.5M.

Nachádzame sa na prahu sezóny 2022 a Packers stále čakajú na návrat Baka. Ten už mal prísť na OTAs a minicampe, ale realizačný tím sa rozhodol, že mu ešte dajú čas navyše a nebudú to tlačiť. Matt LaFleur však nerobil žiadnu paniku a vyzeral, že má o celej situácii perfektný prehľad:

„Čas povie. Plne očakávame, že bude pripravený hrať, ale viete, vlani to bolo rovnaké. Čas povie. Ale máme dobrý pocit z práce, ktorú odvádza a kde sa nachádza,“ povedal LaFleur 14. júna

31. mája LaFleur povedal o Bakovej neúčasti na OTAs toto: „Náš plán bol vynechať ho z týchto aktívít, aby získal silu a dúfajme, aby bol pripravený na tréningový kemp.“

Rozdiel dvoch týždňov a dôležitých tréningov nespravil v rétoriku príliš veľkú zmenu. Stále je to v hladine neistotu, dúfania a priania si. Situácia je nejasná a vôbec nepomohlo ani to, že sa počas tréningov otvorených pre médiá Bak nepripojil ku kolegom s rovnakým zranením – Hill, Tonyan a Jenkins. Toto trio pracovalo samostatne na boku ihriska. Bakhtiari mal trénovať vnútri v Don Hutson Centre mimo pozornosti médií a kamier.

Bak navštevoval tréningové zariadenia Packers veľmi často nielen počas posledných troch týždňov, ale počas celej offseason. 5-násobný All-Pro left tackle, ktorý je azda najlepším hráčom celej ligy, keď je zdravý, pracoval aj s nováčikom Calebom Jonesom, ktorému dával na sideline rôzne tipy na pohyb a vysvetľoval mu rôzne motions.

Bak s tímom žil celých 532 dní a bol veľmi blízko. Rovnako na to poukazuje aj Matt LaFleur. Bak hral, potom nie. Všetko je to súčasť veľmi ťažkého a opatrného procesu. Je veľký rozdiel ACL pri 85-90 kg RB alebo WR a pri Bakovi, ktorý váži 141 kg.


WATKINS CÍTI V GREEN BAY REŠTART

Sammy Watkins a jeho kariéra je zväčša veľmi smutný príbeh. Extrémne talentovaný a šikovný wide receiver v jej úvode ukázal záblesky hviezdy, no zranenia a cestovanie z tímu do tímu ho poriadne vyhodili z rytmu. Čerstvo 29-ročný hráč môže mať v Packers jednu z úplne posledných šancí kariéry na úrovni NFL. Kde inde by sa mu to malo podariť ak nie v tíme s MVP quarterbackom a WR corps, medzi ktorých sa vie reálne dostať a hrať na viac než pravidelnej báze?

Watkins neodohral celú sezónu od svojej nováčikovskej. Za sedem rokov vynechal 30 zápasov základnej časti. Od draftovania má priemerné sezónne ukazovatele nasledovné: 43.5 catchov, 632.4 yardov a 4.3 TD.

Vlani hral za Ravens v trinástich zápasoch, no neustále bojoval s kolenami a hamstringami. Chytil len 27 passov pre 394 yardov a jeden touchdown. Všetko to boli jeho kariérne minimá.

„Viem, že bol jedným z hráčov, na ktorého sme sa zamerali a zaujímali sa oňho, takže som plne na jeho strane. Dôležité je chlapom ukázať, že je o čo hrať a myslím, že Sammy má šancu začať písať novú cestu svojej kariéry. V tomto mu môžeme pomôcť, no potrebujeme, aby pokračoval v zlepšovaní a dostane svoje príležitosti. Najdôležiejšie pre receiverov je, aby mali príležitosti a ostré opakovania. Zaručene ich u nás bude mať, naša offense je v tomto preňho veľmi dobrá,“ dal svoj pohľad na Watkinsovu situáciu v Green Bay Aaron Rodgers.

Samotný Watkins si veľmi dobre uvedomuje, že má obrovskú šancu a to nie hocikde. Prišiel do tímu, ktorý je ready-to-win a on môže byť jednou z dôležitých súčastí na tejto ceste:

„Myslím, že je to jedna z najlepších situácií mojej kariéry, v ktorých som sa ocitol. Hrať s jedným z najlepších QB ligy, jedným z najlepších trénerov, v jednej z najlepších organizácií. Je požehnaním dostať takúto príležitosť, pretože vlani som neukázal absolútne nič.“

Watkinsa mám osobne veľmi rád a bolo to od jeho nováčikovskej sezóny. Viaceré z jeho catchov a skórovaní sú zaujímavé, predvádzal perfektné a dynamické hry. Kariéra profesionálneho športovca a hráča NFL potrebuje obrovskú dávku šťastia a dobrého načasovania.

V úvode offseason sedel doma na gauči a už rátal s najhorším. Priberal a dostal sa až na 100 kíl, naberal tuk a už mal pred očami koniec príbehu. Všetko to malo spôsobiť jeho telo, na ktoré sa nedalo spoľahnúť a zakaždým nezmyselne povolilo.

Telefonát od agenta z polovice Apríla mu dal nádej. Watkinsovi povedal nech sa hneď zbalí a okamžite odcestuje na návštevu do Green Bay. Sammy si popýtal deň na prípravu, ale jeho agent povedal NIE. IDEŠ HNEĎ.

Watkins priletel do Green Bay a stretol sa s Mattom LaFleurom. Obaja spolu pracovali v roku 2017, kedy bol Matt ofenzívny koordinátor v LA Rams a Watkins zachytil pod jeho vedením 8 touchdownov. Následne podpísal kontrakt a takmer ihneď mu volal nadšený Aaron Rodgers. FaceTime hovor dodal Sammymu motiváciu navyše a dal sa nazad do tvrdej roboty. Do roboty o jeho kariére, budúcnosti a možno aj živote.

Watkins pracoval aj s trénerom WRs Packers Jasono Vrablom, ktorý bol priamo pri jeho draftovaní do NFL. Následne ho viedol v jeho začiatkoch v Bills. Pri ich spolupráci mal aj dve najlepšie sezóny 2014 a 2015, keď zachytil 125 passov pre 2029 yardov a 15 TD. Ako nováčik a druhoročák!

Watkins sa cíti znova ako 18-ročná. Podľa jeho slov je plne zdravý, hladný po tvrdej hry a prostej láske ku tomuto športu. Síce má len o 2-3 kilá menej ako pri jeho nie dobrej fáze v úvode offseason, no údajne sa už dostáva do top formy a sám LaFleur to na tlačkovkách potvrdil. Práve Matt mu mal pripomenúť istého rýchleho wideouta so šikovnými rukami, kvalitným route runningom a výbušnosťou. Sammy sa našiel vo svojom mladšom ja a chce byť ešte lepšou verziou ako v úvode kariéry.