Vianoce prišli skorej.

Fanúšikovia Green Bay Packers sa dočkali Vianoc o mesiac skorej. Packers sa na domácej pôde Lambeau Fieldu podarilo poraziť Dallas Cowboys pomerom 31-28. Zápas proti Cowboys bol doposiaľ ten najsledovanejší zápas NFL v tejto sezóne s počtom 29.2 miliónov divákov. Packers majú v tejto sezóne na svedomí tri z piatich najsledovanejších zápasov v lige plus najsledovanejší medzinárodný zápas NFL v histórii. Aby toho nebolo málo, tak minulý week náš zápas s Lions mala na starosti stanica FOX a do Detroitu poslali to najlepšie, čo na komentovanie vlastne majú. Toto je sila značky Green Bay Packers. Ako som hovoril, Packers môžu prehrávať, no aj tak vždy budú budiť najväčší záujem televízií. V NFL sú proste len tri celonárodné značky, ktoré môžu o sebe niečo takéto povedať: Cowboys, Steelers a Packers.

Tento článok musím napísať už len kvôli môjmu najvernejšiemu čitateľovi Jarinovi, ktorý je najväčší fanúšik Cowboys na našom území a k tomu spolumajiteľ Green Bay Packers. Len ťažko vo svete futbalu nájdete takúto anomáliu. Musím sa priznať, že som mu celý zápas písal, že nech je v kľude, že my nájdeme spôsob ako to prehrať, ako je u nás už zvykom. No nakoniec to dopadlo v náš prospech a dokázali sme prelomiť jednu historickú štatistiku. Ako sa nám podarilo vyhrať? Poďme si to trošku prebrať.

PREKONANIE NEPRIAZNE OSUDU

Udiali sa udalosti, ktoré sa neudiali celú sezónu. Začnem s tým, čo som naozaj čakal najmenej a naozaj by som nebol povedal, že k tomu dôjde. Doterajší priebeh sezóny má jeden typický podpis. Packers sa absolútne nedokázali vyrovnať s nepriazňou osudu. Aj keď sa im počas zápasu udialo niečo, čo nebolo žiadnym koncom sveta, tak ich to položilo a celý zápas išiel do kytek. Úplne ich to vyhodilo z koľajníc a neboli schopní na to nijako pozitívne reagovať. V tomto zápase sme viedli 14-7. Dallasu sa podarilo vyrovnať a do šatní sa išlo za stavu 14-14. Následne si naša obrana pripísala krásnu stopku pred end zónou Dallasu a tí išli puntovať. Punt sa skončil tak, že namiesto skvelej field position v strede ihriska bol z toho náš fumble a lopta pre Dallas. Tí na 4 plays prešli 45 yardov a skórovali touchdown. Útok odpovedal rýchlym 3&out, kde sme zaznamenali mínus tri yardy a puntovali sme. No Dallas znova len na 7 plays prešiel 86 yardov a skóroval touchdown.

Z vyrovnaného stavu sa zrazu stal zápas, kde Cowboys viedli 28-14. Tu som si povedal, že aký pekný zápas to mohol byť, no znova sme si to posrali jednou somarinou, ktorá nás rozložila a je po zápase. Avšak Packers predviedli niečo, čo v tejto sezóne ešte nepredviedli. Od tohto momentu naša obrana pustila útoku Dallasu do konca štvrtej štvrtiny len 47 yardov na troch drivoch a skóre zápasu sme vyrovnali na 28-28. Prišlo predĺženie a Dallas samozrejme zahlásil tails. Ako všetci vieme, tails never fails a Cowboys išli na loptu. No našej obrane sa podarilo zastaviť útok Dallasu turnoverom na downoch a následne sme na šiestich plays prešli 55 yardov a Mason Crosby premenil rozhodujúci field goal. Konečne sme dokázali zabojovať, hlavy nepadli dole a hlavne Aaron Rodgers bol strojcom tohto obratu. Ten týmto zápasom doslova žil a ten jeho blok v závere predĺženia pre Aarona Jonesa, to som normálne vyskočil a zakričal. Kľúčový blok, ktorý z play pre stratu yardov urobil kľúčovú play zápasu. Chalani na ihrisku konečne nechali všetko a boli za to odmenení. Nie len že porazili odvekého rivala, ale pripravili ho skutočne o unikátnu bilanciu. Cowboys do tohto zápasu vstupovali s historickou štatistikou 180-0, keď viedli po troch štvrtinách o 14 bodov. Keď do toho započítame aj zápasy playoff, tak táto ich bilancia sa vylepší na 195-0. Kto by to bol povedal, že práve nášmu tohto sezónnemu tímu sa niečo takéto podarí? Ja určite nie. Prvýkrát v tejto sezóne som bol na náš tím skutočne hrdý.


NAŠLI SME NAŠU STRATENÚ OFENZÍVNU IDENTITU

Ďalšia vec, ktorá sa udiala po prvýkrát. Aaron Rodgers viedol útok Matta LaFleura. Doteraz si svojvoľne robil na ihrisku čo sa mu zachcelo, no teraz sa držal dirigentskej paličky Matta LaFleura a div sa svetu, Rodgers znova vyzeral ako vo svojich posledných dvoch MVP kampaniach. Pevný základ nášho útoku sa konečne opieral o behovú hru a následné play-actions. Podľa štatistík ESPN sme s loptou bežali podľa dizajnu play-callu na 62% našich útočných plays – čo je historicky najvyšší pomer v zápasoch, v ktorých Aaron Rodgers štartoval ako quarterback. K tomu sme použili play-action na 52% našich dropbackov, čo je náš najvyšší pomer v jednom zápase od roku 2020. Toto je útok, ktorý sme očakávali od nášho prvého zápasu v tejto sezóne. Toto mala byť naša útočná identita od samotného začiatku. No my sme to po prvýkrát urobili až v polovici sezóny… A div sa svetu, ono to akosi fungovalo.

V jednom zo svojich reviews som spomínal jednu vec a to Lombardiho power sweep. Ten mal totálne u riti, že tímy vedeli čo bude robiť. No on drvil obranu dookola tým istým dovtedy, kým skutočne neukázali, že to vedia zastaviť. V tomto zápase sme sa tomuto veľmi priblížili. Pred týmto zápasom sme bežali s loptou do boxu, ktorý obsahoval 8 hráčov v priemer 5.3-krát za zápas, pričom sme mali priemer 4.1 yardov na jeden beh. Proti Cowboys sme bežali do boxu s 8 hráčmi celkovo 18-krát a mali sme priemer 5.3 yardov na jeden beh. Cowboys vedeli, že budeme s loptou bežať a využili tak väčšinu obrany k tomu, aby to zastavili. No aj tak to zastaviť nedokázali. Pritom Cowboys do zápasu vstupovali s 9. najlepšou behovou obranou v lige podľa DVOA. Základ nášho útoku sme konečne postavili na behovej hre a fungovalo to. Aaron Jones mal 24 behov pre 128 yardov a 1 touchdown. AJ Dillon ho doplnil 13 behmi pre 65 yardov.

Kvalitný behový základ nám otvoril dvere v passovej hre. Rodgers mal v tomto zápase len 20 pokusov o prihrávku, no bol na nich neskutočne efektívny. Skompletoval 14 prihrávok pre 224 yardov a 3 touchdowny. Zaujímavosťou je, že Rodgers mal len raz vo svojej kariére menej pokusov o prihrávku. Bolo to v roku 2010 proti Lions, keď sme vyhrali 28-26. Vtedy skompletoval 12/17 prihrávok pre 181 yardov, 3 touchdowny a 2 interceptions. Rozdiel je však v tom, že John Kuhn a Brandon Jackson mali v tomto zápase dokopy len 18 behov pre 72 yardov. Tentoraz to bol trošku iný príbeh. Behová hra mu otvorila priestor na play-actions. Celkovo bol na play-actions 9/11 pre 148 yardov, 2 touchdowny a perfektný passer rating 158.3. Jeho výsledný passer rating bol 148.4, čo bol jeho 15. kariérny zápas v regular season, v ktorom mal passer rating 145 a lepšie (Packers sú v týchto zápasoch 14-1). To ho radí na historicky delené prvé miesto s Tomom Bradym. Za nimi je Drew Brees s 13 takýmito zápasmi.


OFENZÍVNA LAJNA BOLA KONEČNE POKOPE

Ako som spomínal v mojom poslednom článku. Obrovským tohto sezónnym problémom je to, že naša ofenzívna lajna hrá nonstop v inom zložení kvôli zraneniam. Pred týmto zápasom sme využili celkovo 9 rôznych konfigurácií ofenzívnej lajny. To je extrémne vysoké číslo. Avšak po prvýkrát v tejto sezóne sa v tomto zápase udialo nie len to, že sme mali na začiatku zápasu k dispozícii našich všetkých 5 starting OLs, no oni tento zápas aj spolu dohrali. Ofenzívna lajna Rodgersovi na väčšine passových akcií poskytla dostatok času a ten sa cítil na ihrisku pohodlne. Keď mal čistý pocket, tak skompletoval 11/16 prihrávok pre 207 yardov a 3 touchdowny.

David Bakhtiari odohral naozaj skvelý zápas a potvrdil to, čo hovorím posledné týždne. Keď je na ihrisku, stále patrí medzi absolútnu elitu na pozícii ľavého tackla. Hral fantasticky proti Bills a aj teraz proti Cowboys. A obidva tieto tímy majú extrémne kvalitný a nabitý front. Nepustil ani jeden tlak na quarterbacka a v behovej hre sa mu darilo tvoriť cestičky pre Aarona Jonesa. Jon Runyan Jr. nepustil taktiež ani jeden tlak na QB.

Obrovské absolutórium musím vysloviť pre RT Yosha Nijmana. Ten dostal úlohu, ktorú nedokáže splniť takmer nikto. Aspoň len trošku zastaviť excelentného Micaha Parsonsa. Yosh sa s touto úlohou popasoval ako chlap a Parsons si za celý zápas pripísal len jeden tak na quarterbacka, čo je jeho najnižšie číslo v tejto sezóne. Veľakrát sa stalo, že ho Packers nechali v súboji 1vs1 a on dokázal doručiť kvalitný výkon.

Prakticky jediný, koho nemôžem pochváliť je Elgton Jenkins. Ten nastúpil na pozícii ľavého guarda a stále to nie je ten starý dobrý Elgton Jenkins z dôb pred ACLkom. V tomto zápase pustil celkovo 3 tlaky na quarterbacka (vrátane sacku), pričom zvyšní štyria hráči pustili dokopy len 2 tlaky na QB.

Posledná zaujímavosť, Dallas do tohto zápasu vstupoval ako tím, ktorý doposiaľ vygeneroval najviac sackov a najvyšší pressure rate v celej lige.


KRAKEN AKA. CHRISTIAN WATSON BOL VYPUSTENÝ

Udiali sa hneď dve udalosti, ktoré sa tak často u nás neudiali. Prvá udalosť je tá, že Rodgers Watsonovi veril a neodpísal ho po dvoch škaredých dropoch za sebou. Pamätáte si prvý week proti Vikings a prvú play? Dropnutý 75-yardový touchdown a Rodgers sa už následne k Watsonovi nevracal aj keď bol voľný. Druhá udalosť je tá, že Watson konečne dohral zápas a mohol ukázať čo v ňom je. Aj keď na pár sekúnd bol aj v tomto zápase v modrom stane a niečo mu pozerali. Ale našťastie sa mohol vrátiť. Celkovo si v tomto zápase pripísal 4 zachytené prihrávky pre 107 yardov a 3 touchdowny. Týmto svojim výkonom prepisoval historické štatistiky Packers. Stal sa prvým nováčikom na pozícii WR v histórii Packers, ktorý dokázal nachytať v jednom zápase 100 yardov a 3 touchdowny od čias Jamesa Loftona, ktorý to dokázal v roku 1978. K tomu jeho 58-yardový touchdown bol najdlhší catch pre nováčika vo farbách Packers od roku 2007, keď James Jones zachytil 79-yardovú prihrávku. A aby toho nebolo málo, tak je prvý rookie WR od čias Randyho Mossa, ktorý dokázal skórovať proti Cowboys 3 touchdowny.

Ako sa hovorí, nie je to o tom ako začneš, ale ako to dokončíš. A to sa naplnilo. Veľmi sa mi páčilo ako reagoval Aaron Rodgers a aj Matt LaFleur na tie jeho prvé dva dropy za sebou. Na sideline prišli obaja za ním a povedali mu, že lopta k nemu pôjde znova. Nech je pripravený. No a on ich nesklamal.

Všetky jeho štyri zachytené prihrávky boli extrémne dôležité. Tri sa skončili touchdownom a jedna znamenal premenený tretí down v kľúčovom okamihu zápasu. Musím začať tým tretím downom. 4. štvrtina, 8 minút do konca zápasu, 21-28 pre Cowboys, 3rd&2 a rozohráva sa na našej 19-yardovke. Rodgers a Watson dali dokopy nádhernú a veľmi dôležitú play, ktorá nám prakticky vyhrala zápas. Rodgers hodil neskutočnú loptu a Christian ho nesklamal.

To, že Cowboys hrali veľa v prehustenom boxe znamenalo jedno. Hrali veľa single high. A to bola voda na mlyn pre Watsona. Pri svojom prvom touchdowne sa vďaka tomuto dostal do man coverage na outside. Predviedol krásne uvoľnenie smerom do vnútra ihriska a následne to zakončil zložitým over-shoulder catchom. Toto je prsne to, o čom sme hovorili celú sezónu. Behová hra dostane extra safetyho do boxu, zahrá sa play-action a máš krásnu deep play na Watsona.

Druhý touchdown prišiel opäť proti single high. Tu Watson zabehol krásnu routu. Svojim pohybom sa mu podarilo safetyho nalákať na to, že bude bežať vertikálnu routu. Akonáhle safety zareagoval na tento jeho pohyb, tak mení smer a full safety už nemá nárok reagovať. Touchdown. Pripomínam, že sa jednalo o štvrtý down a dostal takúto šancu, že mu zacallovali play ušitú na mieru. Tomuto sa hovorí dôvera.

Tretí touchdown prišiel po ďalšom krásne play dizajne. Watson nám na svojej tlačovke povedal, že túto play mali v tomto zápase zacallovanú niekoľkokrát a čakali na to, kedy dostanú safetyho v tom postavení, ktoré chcú. Toto je krásny príklad toho, ako je LaFleurov útok postavený na tom, že majú pripravené odpovede na to, ak je pôvodný play-call pokrytý. Tu dostali safetyho presne tam, kde ho chceli mať a mohli ísť po tejto play. Inak taký malý detail ktorý dovolil to, aby sa táto play udiala. Všimnite si Roberta Tonyana, ktorý nenápadne beží do flatu, čím na seba naviaže cornerbacka a tým otvorí okno pre hod. Bez tohto jeho pohybu by to tam Rodgers len veľmi ťažko napchal.

Nechcem zabudnúť na Lazarda. Ten neodohral nejaký extra produktívny zápas. Zachytil len tri prihrávky pre 45 yardov, no jeho play proti press coverage nám pomohla vyhrať tento zápas. Práve kvôli tomuto potrebujeme aby zostal zdravý. Potrebujeme niekoho, kto dokáže rýchlo poraziť press coverage.

Chcem ešte vyzdvihnúť Sammyho Watkinsa. Toho sme posledné weeky hrubo kritizovali, ale teraz ho je treba pochváliť. V tomto zápase bežal len 9 routes, no aj napriek tomu zachytil všetky tri targety pre 47 yardov, vrátane krásneho 22-yardového catchu.

Mám tu pre váš ešte jednu zaujímavú play, ktorá sa skončila žiaľ neúspešne. Opäť tu máme krásny play dizajn. Lazard je voľný, Watson je úúúplne voľný. Avšak to, že Marcedes Lewis nedokázal udržať svoj blok znamenalo to, že táto play bola neúspešná. Tu vidíme to, čo sa nám deje celú sezónu. Vždy to jeden pokazil. Rodgers bol po tejto play nahnevaný lebo vedel, že tu mali big play. Takáto je tenká hranica medzi úspešnou a neúspešnou play.


ZMENY V OBRANE PRINIESLI SVOJE OVOCIE

Nebol to ani náhodou perfektný zápas v podaní našej obrany. Problém sme mali najmä s running backom Tony Pollardom, ktorý celkovo nazbieral 115 yardov a na zemi mal priemer 5.1 yardov na jeden beh. Najmä s tzv. halfback draws sme nemali žiadne odpovede a bol som prekvapený, že Dak Prescott mal 46 pokusov o prihrávku. Ak by sa Dallas viacej opieral o behovú hru, najmä v štvrtej štvrtine, tak by bol výsledok zápasu s veľkou pravdepodobnosťou odlišný. Čo sa týka secondary, tak to tiež nebol vôbec perfektné. CeeDee Lamb nazbieral 150 nachytaných yardov.

Avšak zmeny, ktoré sme museli vykonať v našej obrane spôsobili to, že celkovo obrana na ihrisku hrala agresívnejšie, bola viacej istá v tom čo vidí a to všetko spôsobilo to, že hrali rýchlejšie. Kvôli zraneniu CB Erica Stokesa, ktorý je mimo do konca sezóny, sme konečne, opakujem KONEČNE, presunuli Darnella Savaga na pozíciu nickel cornerbacka. Na pozícii safetyho bol Savage doposiaľ stratený. Bral zlé uhly a v mnohých prípadoch sa mu vôbec nechcelo do tacklov, čo spôsobovalo to, že často bol na ihrisku stratený. Proti Dallasu odohral až 48 snapov na slote a stále zohrával úlohu aj na safetym. Keď sme hrali base defense, tak boli Savage s Amosom ako 2-deep safeties a na pozícii linebackera hrali McDuffie a Quay Walker. Keď sme hrali nickel defense, tak Savage išiel na slot, pričom Rudy Ford hral deep vedľa Amosa a Douglas s Alexanderom hrali na outside. Keď sa hrala dime package, tak bol Savage späť ako deep safety no s Fordom, pričom Amos bol v boxe a Keisean Nixon bol na pozícii slot cornerbacka. Savage stále odohral 100% našich defenzívnych snapov a Ford bol na ihrisku pri 76%.

Tieto zmeny všetko ani náhodou nevyriešili. Dallas Cowboys odviedli skvelú prácu v tom, že posúvali CeeDee Lamba naprieč celým ihriskom a tým pádom nebol často na Jaire Alexanderovi. No aj napriek jeho výkonu sa našej obrane podarilo udržať Daka Prescotta na priemere len 5.5 yardov na jeden pokus, čo by nebolo ani v TOP 35 čo sa týka tejto sezóny spomedzi všetkých quarterbackov. Ostatní hráči, ktorí sa nevolajú Lamb, nachytali dokopy len 115 yardov. Ako som už spomínal, tak tieto zmeny znamenali to, že sme hrali agresívnejšie. Často sme videli to, že naši cornerbacks boli postavení na line of scrimmage rovno proti receiverom Dallasu. Barry dokázal vyčarovať nejaké šikovné coverages, ktoré priniesli aj druhú interception v podaní Rudyho Forda.

Rudy Ford dostal v obrane viacej príležitostí a vyťažil z nich maximum. Ako obranca proti behu lietal po celom ihrisku, snažil sa tacklovať a k tomu si pripísal aj dve interceptions, ktoré viedli k našim 14 bodom. Keď hráme v light boxe, tak na pozícii safetyho potrebujeme práve takéhoto hráča, ktorý je ochotný hrať aj proti behu. Hneď na prvom snape sme ho použili ako inside linebackera a okamžite predviedol krásny tackle.

Na tejto play Rudy jasne ukázal, ako má safety atakovať gap a zahrať play na running backa. Okamžite hru prečítal, akceleruje, berie správny uhol a predvádza perfektný tackle. Toto je play, ktorú Savage nedokázal zahrať ani raz.

Pri svojej prvej intereption odviedol dobrú prácu v tom, že prečítal in-breaking routu a podskočil ju pre interception. Dallas to tu pokašľal, keď dvaja hráči bežali rovnakú routu a CeeDee toto po tejto play aj spoluhráčovi vysvetľoval, že tam nemal čo robiť.

Druhá interception prišla po šikovnej coverage v podaní Barryho. Ten mal play-call, ktorý obsahoval 3-safety personnel. Táto coverage mala jeden jediný účel. Nalákať quarterbacka ku chybe, ktorá aj prišla. Dak Prescott to prečítal zle a nebol na jednej vlne so svojim targetom. Dak očakával, že jeho hráč nepôjde deep. No keď Ford videl, kam to smeruje, tak podskočil routu v momente, keď sa receiver rozhodol ktorú routu zabehne a chytá interception.

Savage vyzeral na slote oveľa sebavedomejšie a oveľa menej pasívnejšie ako na pozícii safetyho. V niekoľkých prípadoch ho Barry využil aj ako hráča do blitzu. Nebol to z jeho strany skvelý zápas, keď na šiestich targetoch pustil päť zachytených prihrávok pre 75 yardov a jednu prihrávku zrazil, no stále to bolo o dosť lepšie na slote, než to bolo na pozícii safetyho. Pri pokrývaní crossing routes nemá až taký problém, keď môže hrať na receivera a pri tejto play by mal pravdepodobne aj interception, keby neprišla OPI.

Naopak Jaire Alexander neodohral ideálny zápas. Celkovo pustili 8 prihrávok do svojej coverage, vrátane 35-yardového touchdownu proti CeeDee Lambovi, pustenej big play Daltonovi Schultzovi a pustenému tretiemu downu Michaelovi Gallupovi. Plus to mal nahnuté v predĺžení na treťom downe, kde mohol priletieť flag za DPI.


BEZ GARYHO TO BUDE ŤAŽKÉ

Keď bol Rashan Gary na ihrisku, tak náš pass rush fungoval, dokázal sa dostávať na quarterbacka. No bez neho to je slabota pane. Jeho absenciu na ihrisku cítiť výrazne. Pri jeho zranení dostáva šancu nováčik Kingsley Enagbare. Je vidieť, že ešte stále je veľmi raw, ale jeho motor a snaha je ukážková. Podarilo sa mu zahrať niekoľko pekných plays a som rád, že dostáva priestor. Aspoň bude chalan rásť. Mňa milo prekvapil ako run defender a proti behu zahral niekoľko pekných plays.

Tu je play, kde odviedol kvalitnú prácu na zone reade. Môžeme vidieť, že si dáva pozor na to, ak si loptu nechá quarterback, no keď vidí, že lopta ide do rúk running backa, tak ho atakuje, pripisuje si tackle, ktorý znamenal stopku na treťom downe.

Tu mám play, kde predviedol svoj motor. Zle išiel do tohto behu, no dokázal na to zareagovať, otočiť sa a ísť za tacklom, ktorým pravdepodobne zachránil inkasovaný touchdown.

Ak môžem niekoho pochváliť z defenzívnej lajny, tak to je Jarran Reed. Ten si v tomto zápase pripísal šesť tlakov na QB a to bolo viacej ako Preston, Enagbare, Garvin a Hamilton dokopy. Ako som povedal, Gary nám bude na pozícii OLB neskutočne chýbať. Výnimočne by som pochválil aj Quay Walkera, ten sa mi v posledných dvoch zápasoch páčil a mám pocit, že ide tým správnym smerom. Úprimne ma trošku desí to, že posledné tri zápasy je Kenny Clark úplne mimo formu a to ovplyvňuje celý front. Dean Lowry je len tieňom toho hráča, ktorým bol v roku 2021, TJ Slaton je ako pass rusher prakticky nulový, Jarran Reed až do tohto zápasu bol tiež nulový a bez Garyho odohral veľmi slabý zápas aj Preston Smith a zvyšok OLBs. Výkon našej lajny a pass rushu sa odvíja od týchto dvoch hráčov, pričom Garyho už neuvidíme a budeme musieť dúfať, že sa Kenny vráti čo najskôr späť do formy.


AMARI RODGERS DOFUMBLOVAL

Po piaty raz v desiatich zápasoch nám Amari Rodgers predviedol fumble ako returner. Následne bol nahradený Keisean Nixonom a po zápase bol aj prepustený. Mám tu dve zaujímavosti. Počas svojej kariéry v Packers má Amari na svojom konte 8 catchov a 7 fumblov. Druhá zaujímavosť. Christian Watson mal viacej nachytaných yardov proti Cowboys na štyroch catchoch (107) ako má Amari počas svojej 26 zápasovej kariéry (95).


ZÁVER

Toto víťazstvo chutí naozaj krásne. Proti Cowboys, primetime, po piatich prehrách za sebou a ešte k tomu proti Mikovi McCarthymu. Avšak vášne by som krotil. Garyho strata je masívna, pass rush sa vytratil, behová obrana je mizéria a neverím, že Joe Barry dokáže svojim play-callingom toto všetko vykrývať. Tiež sa mi nechce veriť tomu, že Rodgers a celkovo náš útok sa zázračne spamätal a začne hrať takto v každom zápase. Náš útok má veľký potenciál. Počas posledných troch weekov sme dokázali nabehať cez 200 yardov proti TOP-10 obranám ligy. Proti Cowboys sme získali 415 yardov bez Doubsa a Cobba. Proti Bills sme nazbierali 369 bez Doubsa, Cobba a Watsona. Aj keď tento zápas v mojich očiach nič nezmenil vzhľadom na naše postavenie v boji o titul, tak nejaké veci sú dôležité. Christian Watson nám ukázal, prečo si ho Packers tak cenili, že išli po neho smerom nahor. Porovnať ho s MVS ani nemôžem, lebo jeho pohyb na ihrisku je omnoho plynulejší než pri MVS. Budúcnosť na pozícii wide receivera vyzerá sľubne – Watson, Doubs a Toure predvádzajú pekné výkony vo svojej rookie sezóne a máme na čom stavať.

Avšak myslím si, že sa spamätávame neskoro a prehra s Lions bola rozhodujúca. Uvidíme, že čo najbližšie zápasy.

GO PACK GO!!!!!!