Na to sa nedá pozerať pane!

Čo už k tomuto len môžem nové napísať? Mám pocit, že week čo week sa len opakujem ako pokazená kazeta. Vždy to je to isté. Čo myslíte, o čom bude toto review? Áno, správne! Bude to o prispatom výkone, nedostatku lôpt pre Aarona Jonesa, o zlej hre ofenzívnej lajny, nulovej passovej hre, smiešnej behovej obrane v druhom polčase, chybách v special teame a prehre proti ďalšiemu tímu, ktorý sme mali poraziť. Skutočne nič nové, preto si to len tak rýchlo prebehneme. Nechcem týrať seba a ani vás. Stačilo to pozerať raz, preto si teraz poďme trošku srandovne a ironicky zhrnúť našu tragikomédiu.

Week 6 = prehra DOMA na Lambeau Fielde proti Jets pomerom 10-27 (Búúúúú) Viete čo je jedna veľká prča? V jednom momente zápasu mali Jets celkovo na svojom konte 38 plays, 221 total yardov, na tretích downoch boli 0/8, mali len 9 first downov, 6 penált pre 75 yardov, pustený zablokovaný punt a 2 pustené sacky. No stále viedli 24-10 nad Packers na Lambeau Fielde. Jets hrali ako kus smetí (sorry fans Jets), no a stále hrali o triedu lepšie než Packers a to o poriadny kus.

V našich šiestich zápasoch v tejto sezóne sme skórovali 107 bodov (priemer 17.8 na zápas). Podľa ESPNStatsInfo je to naše najhoršie číslo v hocijakom rozmedzí šiestich zápasov s Aaronom Rodgersom ako našim starting QB. Sranda, nie?


RODGERS SI SPRAVIL Z VEDENIA PACKERS PORIADNU PRČU!

Viete čo je naozaj najväčšia prča? Packers sa v roku 2020 rozhodli v prvom kole draftovať quarterbacka Jordana Lova. Prečo? To všetci vieme. V rokoch 2018 a 2019 bol Rodgers len slabým odvarom toho, čo býval pred tým. Vyzeralo to tak, že to najlepšie má už za sebou. Toto videlo aj vedenie Packers a tak sa rozhodlo zakročiť skorej, než bude neskoro. Avšak tento blázen na to odpovedal ziskom dvoch ocenení MVP za sebou. Packers už mali všetko pripravené na novú éru pod novým quarterbackom, ale tento chlap ich svojimi výkonmi na ihrisku presvedčil o tom, že to je stále to najlepšie, čo sa vo svete NFL dá nájsť. A očividne na to nepotreboval ani jeho milovanú ayahuascu. Packers sa tak rozhodli, že mu naložia $50M v priemere na jeden rok, spravia z neho najlepšie plateného hráča v histórii ligy a totálne si poserú salary cap. No a keď Packers uverili tomu, že tento chlap to v sebe ešte má a zaplatili ho, tak Rodgers na ihrisku ukazuje presný opak a je ďaleko za svojimi štandardnými výkonmi. Irónia, nie?

Zazrel som fanúšikov, ktorí vyprávajú, že toto je rozdiel medzi Davante Adamsom a neDavante Adamsom. Prosím vás. Stop. Lebo budete len vyzerať, že ste správcovia sociálnych sietí ESPN, či CBS. Davante Adams nie je hlavným rozdielom medzi naším útokom v minulej sezóne a tým čo máme tento rok. Naša ofenzívna lajna je prakticky neexistujúca a to ako v passovej, tak v behovej hre. Aaron Rodgers hrá oveľa horšie a to dokonca aj z čistého pocketu. Keby to niekoho zaujímalo, tak je na 27. mieste z 33. kvalifikovaných quarterbackov v EPA/dropback z čistého pocketu. Andy Herman hodnotí našich hráčov v každom jednom zápase od roku 2016 a povedal, že takto zle hodnoteného Rodgersa ešte nemal ako má v tejto sezóne. Nepresné hody, zlé rozhodnutia,… Toto nie je chyba wide receiverov. Však keď sme hrali proti Cardinals v minulej sezóne a Rodgers robil presne to čo robiť mal, tak tento zápas vyhral s tým, že hádzal loptu na Aarona Jonesa, Tonyana, Winfreeho, Deguaru, Cobba, St. Browna a Amariho Rodgersa. Len jedna príjemná ukážka zlého rozhodnutia. Táto play skončila neskompletovanou loptou na Doubsa do tesnej coverage do stredu ihriska… Aaron, pobehni, získaj päť yardov, nech máme kratší druhý down, keď nám to nejde… A nie toto…

Keď to potom neposerie Rodgers, tak to poserie niekto iný. Zvyčajne to býva tak, že 10 chalanov spraví to čo spraviť majú a ten jeden to poserie. Napríklad v našom druhom drive. Na druhom downe bol Randall Cobb úplne voľný a mohol to byť zisk 30 až 40 yardov. Avšak namiesto toho Quinnen WIliams hodil ľavého guarda Jona Runyana rovno do Rodgersa a tomu lopta vpadla. Potom hneď ďalší drive… Screen na Aarona Jonesa, ktorý mohol kľudne touchdownom. Ale pravý guard Royce Newmann nespravil svoj blok tak ako ho spraviť mal. Potom v závere druhého polčasu, na prvom downe sme chceli zahrať draw na Jonesa. Newman robil pull do ľavej strany, tight end Josiah Deguara robil cestu priamo cez dieru. Dvojitý blok v podaní Bakhtiariho a Runyana otvoril behovú líniu. Toto bol opäť touchdown. Avšak jeden z najlepšie blokujúcich tight endnov nedokázal udržať svoj blok a bol to beh pre jeden yard. Schémy tú sú. Ale vždy to jeden hráč poserie. Niekedy sa netreba sťažovať len na trénera, Rodgersa, či koordinátorov. Niekedy je chybou to, že hráči nespravia to čo spraviť majú.

Mnohí ste istotne zazreli, že Rodgers chce zjednodušiť náš útok. Čo to znamená? Podľa posledných informácií sa má jednať o menej motion v útoku, menej play-actions. Viacej statického útoku bez pohybu pred snapom. Avšak s týmto mám pár problémov. Tento útok, ktorého sa chceš zbaviť, ti zabezpečil 2 ocenenia MVP. Chceš sa hrať na Peytona Manninga, aby si mohol využívať svoju kadenciu pred snapom na odhalenie coverage a pass rushu, potom priamy dropback a prihrávky. Avšak s týmto je jeden problémom. Štatisticky si bol v tejto sezóne zlý proti tlaku, aj z čistého pocketu. Prakticky máš dobré štatistiky len vtedy, keď hráš RPO a play-action. A chceš sa toho zbaviť… Rodgers sa chcel pár rokov dozadu zbaviť McCarthyho shitty zastaraného útoku a po troch sezónach s 13 výhrami a 2 MVPs v novom útoku Matta LaFleura sa chce vrátiť k tomu aby sme hrali to čo sme hrali za McCarthyho… Fúúú, to tam v džungli majú silnie drogy počúvajte (opäť sranda, pre istotu…). Do tohto zápasu si vyprával, že schémy sú úplne v poriadku, čo nám potvrdzuje aj film, keď hráči sú na ihrisku voľní, len proste chalani nerobia čo majú. A teraz to máme meniť? Aaron, ty by si mohol byť najlepší quarterback v histórii čo sa týka RPOs. Máš skvelé čítanie obrany, plus rýchly odhod. Nič viacej v tomto útoku nepotrebuješ. Áno, chápem. Budeš sa cítiť trápne, že hráš futbal ako hrá Jimmy G, či Jared Goff. Ale obidve tieto tupelá sa s týmto útokom dostali do Super Bowlu. Ty ho môžeš aj vyhrať. Len rob to, čo ti to ten Matt tam calluje. A čo to motion? Že vraj ti to zabraňuje v tempe? Hmmm… Hádam od roku 2016 rozohrávame každú jednu play 0.001 sekundy pred uplynutím času s určitým pánom na pozícii quarterbacka, ktorý toto miluje, ale určite to je zapríčinené pohybom pred snapom… Ešte raz, v tomto systéme si bol dvakrát za sebou MVP. Vďaka tomuto si bez Adamsa na ihrisku neprehral ani jeden zápas pod LaFlerurom (teda do tejto sezóny). Ono to akosi funguje si predstav, však si to aj sám povedal. Mám podozrenie, že keď užíva tie svoje drogy z Južnej Ameriky a keď ich neužíva, tak sa nám odhaľujú dve odlišne mysliace verzie Aarona Rodgersa. Teraz ktorá je tá rozumnejšia, ako to odhaliť? Toť otázka za milión. Inak len tak medzi rečou, James Jones spomenul, že za éry McCarthyho si napríklad na tréningu prešli 100 plays a v zápase odohrali len päť z nich. Že podľa neho to môže byť aj toto, čo Rodgers zamýšľa svojím zjednodušením vecí.

Schémy tu sú. Cobb je voľný na míle. Avšak pass protection, či pomalší Rodgers s pump fakom. Dajte to dokopy a vznikne toto:

Btw… Romeo Doubs je náš najlepší receiver, mali by sme budovať útok okolo neho. Single high obrana, Doubs jednoducho vyhral svoj súboj na ľavej sideline a je voľný. Jones je v súboji 1vs1 proti LB na pravej sideline. Tiež ho vyhral a je voľný. Lopta je však nepresná. Opäť, chalani sú voľní. Len to nevieme dať celé dokopy. Toto nie je Adamsom…

Rodgers vám bude hádzať somariny, ale potom hodí takýto hod, ktorý žiadny iný QB v lige nepredvedie. A inak… Allen… akože wááááu. Cheesehead dole.

Čo sa však Rodgersovu musí nechať je to, že aj keď dostával od obrany Jets neskutočne naložené, tak tam stále stál a bol pripravený schytať ďalšiu šupu. Za toto cheeseheada dole!


ZDROGOVANÝ NEWMAN

Obrana Jets prišla s niečím, čo sme nemohli predpovedať ani v tom najhoršom sne! Ich celý defenzívny game plan bol o tom, že hrali twisty a stunty na nášho pravého guarda Royce Newmana! A čo čert nechcel, ono to skutočne aj fungovalo! Ako ti len napadne hrať stunty a twisty na pravého guarda, ktorý celú svoju kariéru v NFL vykazuje nulovú schopnosť zachytávať tieto rošády v defenzívnej lajne?!!! Máááástrpííííís! Musel som to zobrať takto s humorom, lebo to čo sa dialo na ihrisku sa inak ani opísať nedá. To bola tragikomédia čo tam Royce predvádzal. Mal som pocit, že tam hrá Justin McCray. Ono sa ho Matt pred polčasom snažil aj vystriedať. Poslal tam Jaka Hansona, ale ten si poranil biceps a Newman šiel späť na pľac! Viete si predstaviť ten kameň zo srdca, ktorý musel spadnúť Robertovi Salehovi? Ten celý week dával dokopy tento sofistikovaný defenzívny gameplan a Royce mu ho takmer takto narušil! Však to sa nerobí! Opäť som si musel zavtipkovať, lebo nemám síl písať o tomto nejako seriózne. Sorry ľudia. Však si pozrite videjko, nemusím sem hádzať ani nejaké štatistiky, táto tragikomédia hovorí sama za seba… Ja neverím, že hral čistý. Podľa mňa ho pred zápasom tajne Saleh zdrogoval, aby mu ten plán nenarušil…

Ako si môžu naši tréneri reálne pozrieť film z tohto zápasu a povedať si, že Newman na pravom guardovi je lepšia voľba ako Zach Tom, alebo Jenkins na RG a Nijman na RT? Ayahuasca sa zrejme používa v trénerskej miestnosti jedna radosť.

Jon Runyan Jr. v tomto zápase pustil svoj prvý tohtoročný tlak na QB… a potom ešte ďalšie tri…. a potom dostal ešte od svojho otca pokutu cez $5K. Slušný zápas…

Na 1. downe sme bežali s loptou 11x. Výsledkom bolo 25 yardov. Z toho šesť behov získalo 2 a menej yardov. Jeden skončil holdingom. Aaron Jones = 6 pre 10 yardov. AJ Dillon = 5 pre 15 yardov. Podčiarknutie skvelého výkonu OL.

Celkovo sme mali len 3.0 yardov na jeden beh, priemer 4.4 yardov na jeden pass. Aby ste pochopili ako otrasne sme hrali, tak Cardinals sú v tejto sezóne doposiaľ najhorším tímom čo sa týka yardov na jeden passový pokus a ich priemer bol pred weekom 6 krásnych 5.7 yardov. K tomu 5/20 na tretích a štvrtých downoch. Výsledok je len 10 bodov.

Aaron Jones mal celkovo len 12 dotykov s loptou a my sme mali celkovo 13 držaní lopty. To je neakceptovateľné. Je jedno čo sa deje na ihrisku. Loptu musí dostávať do rúk náš aktuálne najlepší ofenzívny hráč a tým je Jones. Je jedno či to budú behy do stredu, cez outside, screeny, či passové plays. Lopta musí ísť do jeho rúk!!!!! Nájdite spôsob, ako dostať loptu do jeho rúk čo najčastejšie. Giants sú 5-1, pričom ich passová hra je neexistujúca. Ale prečo dokážu vyhrávať zápasy? Lopta ide do rúk ich najlepšieho ofenzívneho hráča.


SPECIAL TEAM AKO HO POZNÁME

Áno, zablokovali sme jeden punt, čo bol náš prvý zablokovaný punt od roku 2018. Ale náš special team bol priamo zodpovedaný za 10 bodov v prospech Jets. A to vďaka zablokovanému field goalu a zablokovanému puntu pre touchdownu. Zlý snap a zlá protekcia viedla k zblokovanému field goalu. Missnutý blok v podaní Dallina Leavitta viedol k zblokovanému puntu. Bez chýb special teamu by bolo skóre 20-13. Namiesto toho sme na ihrisku videli Jordana Lova a rozdiel troch skórovaní.


OBRANA V DRUHOM POLČASE VYHORELA

Ako si povieme za chvíľku, tak obrana bola na tom v prvom polčase veľmi dobre, ale prišiel druhý polčas a išlo to tradične do kitek. Breece Hall vďaka druhému polčasu skončil na 116 yardov s priemerom 5.8 yardov na jeden beh a po kontakt získal priemerne 3.85 yardov. Obrana si s ním absolútne nevedela rady. De´Vondre Campbell hrá výrazne horšie než v minulej sezóne, Quay Walker zažíva starosti nováčika na pozícii inside linebackera a behová obrana trpí. Celkovo sme v tomto zápase missli 9 tacklov. Po štvrtý krát sa v tejto sezóne stal to, že sme netrafili 7 a viacej tacklov.


POZITÍVA

Passová obrana docela slušne a Jaire Alexander. Secondary v passovej hre odohrala dobrý zápas. Celkovo sme vzduchom pustili 110 yardov s priemerom 5.0 yardov na jeden pokus. Jaire Alexander hral exkluzívne na Garretta Wilsona a toho prakticky vymazal zo zápasu. Mohli sme konečne vidieť agresívnejší prístup našich cornerov v coverage a vyplácalo sa to. Keď sme hrali proti jasnému passu, tak sme videli viacej dime personnel, keď bol Adrian Amos v boxe namiesto Quay Walker a Rudy Ford hral deep s Darnellom Savagom. Musím spomenúť práve Rudyho Forda. Keď bol na ihrisku, tak sa mi znova páčil. Ešte počkajte, vytlačí Walkera z ihriska. Jedinou špinkou na výkone passovej obrany bola 41-yardová skompletovaná prihrávka na Coreyho Davisa cez Erica Stokesa.

Obrana v prvom polčase. Prvý polčas bol dominantný v podaní našej obrany. Jets boli 0/7 na tretích downoch, mali 3&out hneď päťkrát na prvých ôsmich držaniach lopty a k tomu len jeden drive, ktorý bol dlhší než 20 yardov. Jediné skórovanie prišlo po tom, čo sme spravili fumble na našej vlastnej 34-yardovej línii. Avšak potom v druhom polčase prišla séria troch držaní lôpt, kde sme pustili 198 yardov a 17 bodov.

Big Bob odohral 63% snapov. Keď bol Robert Tonyan v roku 2020 zdravý, tak bol na ihrisku na niečo málo cez 60% snapov. Do tohto zápasu odohral okolo 45% snapov, no v tomto odohral už 63% snapov. K tomu zachytil 10 prihrávok pre 90 yardov. Žeby ho máme naplno späť?

David Bakhtiari. Celkovo odohral 69 zo 73 ofenzívnych snapov a na ihrisku chýbal akurát v poslednom drive, keď tam bol Jordan. V ofenzívnej lajne bol azda jediným svetlým bodom. Pustil len jeden tlak na quarterbacka.

Kingsley Enagbare. Rookie zaznemanal svoj prvý sack v NFL. Predviedol na ňom skvelú techniku pass rushu. Mladík ukazuje záblesky častejšie a častejšie.


GO PACK GO!!!!!