Ofenzívny lineman je zo svojho návratu nadšený a dáva si len tie najvyššie očakávania.

Green Bay Packers prišli v priebehu roka o dve najväčšie hviezdy svojej O-line. Bakhtiari sa zranil ešte na konci roku 2020, Elgton Jenkins si pretrhol ACL v minulom ročníku. Kto by si však tipol, že skôr sa plnohodnotne vráti nazad druhý menovaný? Asi málokto z nás, no stalo sa.

Jenkins počítal od svojho zranenia do prvého štartu 301 dní. Veľký univerzál sa vrátil do huddle minulú nedeľu proti Bears. Deväť mesiacov po tom, čo si proti Vikings pretrhol predný krížny väz a podstúpil operáciu.

Návrat po tomto zranení je veľmi ťažký pre každého a Jenkins to mal zložitejšie o to viac, že sa druhý raz v kariére zhostil úlohy Right tackla! Predtým hral na tejto pozícii v prvom zápase sezóny 2020 proti Vikings, no bolo to len na 27 snapov, pretože si LG Lane Taylor pretrhol biceps a šiel na jeho miesto.

Po výhre nad Bears 27-10 bol Jenkins sebakritický a vôbec nebol spokojný. Svoj štandard si nastavil poriadne vysoko a sám vedel, že pod bol pod ním. Aaron Rodgers a Matt LaFleur však hovorili iné, viac komplimentov mu v pozápasových vyjadreniach už azda nemohli dožičiť.

„Bol mimo dlhú dobu, bojoval v tréningoch, bojoval pri rekonvalescencii a teraz tam vybehol a odohral NFL zápas. To je pre mňa úspešná noc. Nemôžem byť na Elgtona Jenkinsa viac hrdý,“ povedal po zápase Rodgers.

Po štvrtkovom tréningu na Hinkle Fielde Jenkins lamentoval nad dvomi sackmi, ktoré proti Bears pustil, no potom začal vidieť na svojom comebacku aj pozitívne veci. Zranil sa 22. novembra 2021 a na operáciu nešiel ďalší mesiac. Po operácii ledva nohu zdvihol o pár centimetrov. Jenkins ostal v Green Bay počas offseason a jedna z najťažších chvíľ v jeho kariére začala, keď mohol skúsiť beh na beztiažovom bežeckom páse od februára do marca.

Pred zranením predvádzal pick v 2. kole draftu 2019 neskutočné výkony a bol to jeden z najlepších vstupov v podaní ofenzívneho linemana v histórii Packers. V roku 2020 sa stal len tretím O-linemanom, ktorý bol v Pro Bowle v prvých dvoch sezónach v NFL.

V rovnakej sezóne sa stal prvým hráčom O-line v histórii Packers, ktorý nastúpil na guardovi, centrovi aj tacklovi od spojenia NFL a AFL v roku 1970.

Jenkins v doterajšej kariére štartoval na štyroch rôznych pozíciách a jeho 39 zápasov je rozdelených takto: 26 ako Left guard, 8 ako Left tackle, 3 ako Center a 2 Right tackle.

Proti Bears odohral všetkých 68 ofenzívnych snapov. Niekoľko technických chýb a nedostatkov bolo badateľných, no tie chcel podľa vlastných slov odstrániť v tréningu počas týždňa. Pozitívom bolo, že pomohol Jonesovi s Dillonom prekročiť 200 behových yardov, ktoré otvorili dvere triumfu.

„Bol trochu rozladený, ale každý týždeň sa bude zlepšovať. Zatiaľ má za sebou jeden dobrý týždeň, ale bolo skvelé ho mať nazad v akcii,“ povedal Adam Stenavich, ofenzívny koordinátor a strojca ofenzívnej lajny, ktorú už nejakú tú nedeľu sledujeme.

Všetci a aj staff Packers veríme, že Jenkinsov návrat je len začiatkom dobrých vecí pre O-line. LT David Bakhtiari vo štvrtok trénoval, Jon Runyan prešiel cez concussion protokol minulý týždeň a nevynechal nič. Aktuálne to vyzerá, že Jenkins bude RT a ak bude treba, Packers si ho môžu posunúť tam, kde to bude najviac treba.

Aj keď si váži slová svojho quarterbacka, Jenkins nechce držať svoju známku na krivke. Túto nedeľu proti Tampe očakáva, že to bude Pro Bowl Elgton Jenkins:

„Už len to, že som odohral zápas s Bears bolo pre mňa dobré. S blížiacim sa zápasom cítim, že by som mohol hrať na vysokej úrovni. Každý zápas je mojím cieľom hrať na vysokej úrovni,“ uzavrel Jenkins.

Podoba O-line v zápase s Bears:

Nijman-Runyan-Myers-Newman-Jenkins

Podoba O-line s Bakhtiarim:

Bakhtiari-Runyan-Myers-Newman-Jenkins

  • s tým, že očakávam, že v priebehu sezóny pôjde na miesto RG Zach Tom. Jednoducho svojou hrou a talentom vytlačí Newmana zo starting pozície