Na domácej pôde hrali Packers druhý preseason game. Proti Saints sme videli veľmi dobrého Jordana Lova!

V druhom preseason zápase to bolo akoby pokračovanie dvoch spoločných tréningov. New Orleans Saints otestovali Packers počas posledných dní dôkladne. Na výsledky sa v preseason nehrá, ale musím uznať, že to bolo fakt pekné a systematické víťazstvo 20:10.

Opäť sa pozrieme na zápas z pohľadu toho, čo naozaj stojí za zmienku a niečo nám prezradilo. Dostávame sa do posledného týždňa tréningového kempu, v ktorom sa bude súpiska škrtať ďalej na 80 mien. Rovnako je na programe posledný prípravný zápas, a tak vrcholia pozičné súboje a hlavné rozhodovacie procesy front office Packers.

Za zmienku stojí, že pri prvom domácom zápase po viac ako 7-mesačnej prestávke bolo v hľadisku 71 754 ľudí! Green Bay žije futbalom a to aj počas preseason.


JORDAN gave us some LOVE!

Jordan Love predviedol najlepší výkon svojej kariéry. Pohľad na štatistiky možno úplne nepovie rovnakú vec, ale treba si uvedomiť, že mu receiveri dropli štyri prihrávky, čo ho stálo 71 yardov. Jordan nadviazal na stredajší tréning, v ktorom ťahal offense Packers, rozdával loptu a presné pasy, nerobil chyby a predviedol výkon hodný úrovne NFL. V druhom zápase prípravy ukázal, že je veľmi skoro ho súdiť ako bust alebo čosi podobné. Potenciál má, pokrok urobil a momentálne to (podľa mňa) nie je v jeho rukách.

Poďme si však rozobrať jeho výkon podrobnejšie. Druhý zápas v rade povedal na tlačovke Matt LaFleur, že Love hral lepšie ako to štatistiky hovoria. Love skompletoval 12 z 24 passov pre 113 yardov a jeden touchdown. Proti Saints hral až do štvrtej štvrtiny, potom prišiel Danny Etling.

Love nehodil ani jedno íčko, zatiaľ čo proti 49ers mal tri (mohol len za jedno). Stále vidno, že jeho passy do flatu majú stále priestor na zlepšenie, no osobne ma prekvapuje jeho schopnosť hádzať náročné pasy. Jeho krížny pass na Winfreeho na high crosseri alebo ten perfektný pass na ľavú sideline na Samori Toureho… To bola nádherná lopta a drop ako sviňa. Rovnako sme opäť mohli vidieť posun v pockete aj keď sa mu zrútil. Jordan ostal verný tomu, čo vidí pred sebou a čo mu hra vytvára. Nepanikáril, veril si a rozdával prihrávky.

Spomínaný pass na Winfreeho bol perfektný so všektým, čo tomu predchádzalo. Jordan tu zahral ako dlhoročný popredný starter:

Párkrát mu nepomohla O-line, ale Jordan si povystúpil v pockete a aj tak bol stále v rytme. Jeho pass na Doubsa pre 17 yardov na sideline bol veľmi ťažkým readom, pretože v momente passu nebol Doubs uvoľnený a ani sa nenachádzal v mieste, kde mal byť. Bolo to nejasné, ale Love bol schopný to v rýchlosti prečítať a poslať presný pass. Celkovo si myslím, že Jordanovi najviac chutia hlbšie crossové prihrávky pre veľké explozívne zisky.

Z čistého pocketu mal Jordan tri big plays. Pod tlakom padajú známky všetkým QB a aj Aaronovi Rodgersovi. Z čistého pocketu Rodgers zase dokáže rozobrať akúkoľvek obrany. Jordan Love bol v čistom pockete v piatok dominantný. Je škoda, že kompletný bol jeden z troch 20+ yardových passov. Pri play-ayction mal Love 4/6 pre 62 yardov. Tu chýba Toureho drop. Ak by to Samori zachytil, Jordan by mal 5/6 pre cca 100 yardov len z play-actions! Netrafil Josiaha Deguara neďaleko red zone v prvom polčase.

Love skompletoval oba passy na 3rd down konverzii )na Winfreeho a potom pri TD na Romea Doubsa) proti blitzu. Spomínate si ako tragicky hral a reagoval Love na blitz v minuloročnom zápase regular season proti Chiefs? Teraz ukázal obrovský posun.

4 z jeho 12 incomplete passov boli dropy. To by sme ešte mohli polemizovať ešte o ďalších dvoch dropoch. Receiveri mohli zachytiť 5-6 passov navyše. Mal 67-percentnú úspešnosť prihrávok, keď nerátame dropy. V tejto preseason bolo až OSEM JORDANOVÝCH passov dropnutých. Ak by receiveri chytili len polovicu, Jordanova hra a výkony by boli vnímané úplne inak.

V zápase proti Saints Love nezaznamenal ani jeden play, ktorý by smrdel turnoverom. Bol to sebavedomý výkon a aj ťažšie passy usmerňoval veľmi presne. Za tento pokrok si Tom Clements (tréner QBs) vyslúžil veľkú pochvalu od Aarona Rodgersa aj Matta LaFleura. My sa pripájame.


MNOŽSTVO DROPOV RECEIVEROV, ALE DOUBS AJ TAK POTEŠIL

Nezachytené jednoduché prihrávky, dropy, nepozornosť a nedôslednosť. To je najväčšie negatívum tréningového kempu z pohľadu WRs room. Po Rodgersovom príhovore po utorňajšom tréningu to bolo v stredu lepšie, ale v zápase sa to vrátilo do zlých koľají. Samotný LaFleur bol na tlačovke doslova frustrovaný z množstva dropov. LaFleura, mňa a aj Barta (prebehli sme si zápas v pár vetách) najviac nahneval dropnutý pass Toureho. To bol jeden z najkrajších passov Lova, no Samori to nechytil. Tá lopta je proste perfektná a neexistuje, že z nej je drop.

Hneď pri prvom držaní lopty musel urobiť Romeo Doubs adjustment (ale ťažký) na outside passe, no loptu nezachytil. V tomto prípade to bolo 50-50 na pleciach oboch, ale medzi týmito dvomi to bola ďalšia pokazená hra.

Romeo Doubs všetko zažehnal perfektný TD catchom v end zone na 3. downe. Bol v tesnej coverage, no to, čo sme videli bol highlight reel! Doubs si pripísal prvý TD na Lambeau Fielde a hneď stál za to:

A tento pohľad je ešte lepší:

Späť ku dropom a chybám. V druhom polčase nedokázal Amari Rodgers zachytiť dve prihrávky na 3rd downe. Prvý bol drop pri kontakte, druhý bol contested catch, pri ktorom jednoducho Amari zlyhal. O A. Rodgersovi si povieme ešte o čosi neskôr.


SPECIAL TÍMY – PROBLÉMY, ALE ROBÍ SA NA TOM

Proti Saints to bol veľmi zlý výkon special tímov Packers. 59-yardový return Saints, v ktorom sme videli missnutý tackle Shawna Davis, holding, slabé kickoff returny a nie príliš dobrá kickoff coverage. V minulom roku mali Packers jeden z najhorších special tímov v histórii klubu a hádam aj ligy, teraz to vyzerá stále na reálne trápenie.

Totálnym gólom bolo, keď na jednom punt returne mali Packers 12 hráčov, na ďalšom zase 10… Oukej, môže sa to stať v preseason, kde sú hráči pomiešaní a možno nevedia až tak dobre, že kedy kto ide. Ale však je tam Rich Bisaccia s kolegami. To nevie aspoň jeden z jeho „poskokov“ napočítať do 11? Andy Herman dokázal napočítať 10 hráčov pred snapov a zavesil to aj na Twitter. Ak to dokáže on, nemal by byť schopný všimnúť si takú chybu aj jeden z trénerov?

Svetlou stránkou special tímov bol punter Pat O’Donnell, ktorý mal perfektný zápas – štyri punty, tri do dvadsiatky a len jeden return. Kicker Ramiz Ahmed premenil oba field goaly, oba extra pointy a long snapper Jack Coco nemal ani jednu slabú chvíľku. Toto bolo perfektné a hlavne kicker Ahmed ma veľmi potešil. Ten chalan má solídnu nohu.


ZACH TOM IDE NAHOR SMEROM DO STARTING O-LINE

Zach Tom mal v zápase proti Saints 40 snapov na RT a bol najvyššie hodnoteným hráčom offense! Mal 19 pressure-free pass protection snapov. Veľmi kvalitný bol aj v behovej hre a opäť sa prihlásil o pozíciu startera na RT v čase neprítomnosti jedného z dua Jenkins/Bakhtiari.

Tom mal veľmi podarený celý týždeň a aj počas celého kempu nemal nejaké zlé záblesky. V poslednom týždni však bol stále prichystaný s prvou OL na pozícii RT a každý deň dostal aj porciu snapov. Počas dvoch preseason zápasov nepustil ani jeden tlak. Pru behoch nebol až tak dominantný, ale videli sme dobrú robotu pri Goodsonovom dobrom behu.

Čo s ním? Vyzerá to tak, že Elgton Jenkins bude späť a pôjde na right tackle. V tom momente je Zach Tom 6. mužom O-line. Je to dôležitá pozícia a mať na nej takého hráča je obrovský bonus, no ešte je tu možnosť, že by mohol zabojovať vnútri lajny proti Runyanovi a Newmanovi. Samotný ofenzívny koordinátor Adam Stenavich povedal, že ak Zach neskončí ako starter, bude musieť byť pripravený v úlohe backup tackla alebo guarda.


JONES, DILLON, GOODSON???

Tyler Goodson má perfektný tréningový kemp a po jeho poslednom týždni a výkone proti Saints nevidím reálne šancu, že by ho niekto porazil v súboji o RB3. Goodson je rýchly, pohyblivý, pomáha pri blokovaní a nemá zlé ruky.

Stále to vyzerá, že je Patrick Taylor vďaka jeho skúsenostiam o krok vpredu, ale aj tak si myslím, že Goodson tú príležitosť dostane a on bude trojkou do návratu Kylina Hilla. Goodson si v noci z piatka na sobotu pripísal 10 behov pre 42 yardov a jeden catch pre 10 yardov. Pri prvom TD drive mal dva behy pre 9 yardov, catch pre 10 a ďalší beh pre 15. Zatiaľ čo najdlhší beh Taylora mal 5 yardov.


HĹBKA NA POZÍCII ILB

De’Vondre Campbell, Quay Walker boli jasní a vzhľadom na posledné sezóny Krys Barnes. No to, čo spravil v tomto kempe Isaiah McDuffie. Rozhodne urobil spomedzi všetkých hráčov Packers najväčší pokrok v porovnaní s kempo 2021. Po dlhých rokoch, kedy mali Packers problémy s ILB je situácie odlišná a hneď štyria hráči sú na kvalitnej úrovni.

Vlaňajší výber v 6. kole draftu McDuffie ešte neodohral ani jeden snap v obrane, no po tomto obrovskom skoku je horúcim kandidátom na 53ku a najväčšie prekvapenie Packers kempu. Proti Saints mal 24 snapov, pripísal si 6 tackle – dva na 3rd downe!


ĎALŠIE POSTREHY

AMARI RODGERS – Čo s ním? Pozitívne tréningy a aj zápas proti 49ers sú zabudnuté. Amari Rodgers totálne spackal zápas so Saints a reálne sa dostal do krízovej situácie. Je stále ťažko si pomyslieť, že by Packers cutli hráča, ktorého draftovali v predposlednom drafte z 3. kola, ale aktuálne ho nevidím byť pred Winfreem ani Tourem. Druhý menovaný je rozhodne lepším hráčom počas celého kempu a to aj vrátane dropov.

Amari Rodgers musí bezpodmienčne predviesť kvalitné výkony počas posledných dní kempu a v Kansas City musí doručiť bezchybný a očarujúci výkon. V opačnom prípade sa do 53ky určite nezmestí.

Safety Micah Abernathy podpísal s Packers 10. augusta a po zranení tria Leavitt a Gaines bol vítanou záplatou. Problém prišiel v zápase po zranení Vernona Scotta, ktorý si poranil rameno a už sa nevrátil. Abernathy bol hodený do ohňa a musel doručiť. LaFleur pri otázke, ktorí hráči defense ho oslovili najviac spomenul Abernathyho ako úplne prvévo. Nedraftovaný voľný hráč z roku 2019 si pripísal interception a prekazil aj screen pass. Hĺbka na pozícii safetyho je po posleddných zraneniach veľmi zlá, a tak by bol Abernathy vítanou posilou do tejto veľmi dôležitej skupiny hráčov (aj pre special tímy).

Danny Etling a jeho 51-yardový touchdown bol najväčšou peckou celého zápasu. Etling perfektne zbadal, že safety Saints tam zhorel a otvoril sa mu priestor. Zaradil turbo a upaľoval do end zone. Perfektné oči, rozhodnutie a rýchlosť. Etling ukazuje, že tiež nie je na zahodenie a niektorí z tímov ho môže vyfúknuť ako kedysi Taysoma Hilla práve Saints.

Ešte úsmevnejšie bolo to, keď počas zápasu Rodgers hovoril príbeh o tom, ako si spoločne pozerali jeho 86-yardový TD, ktorý skóroval za Patriots v preseason 2018 a práve počas toho Etling predviedol tento šialený beh. Fantázia a mohli sme vidieť nefalšovanú detskú radosť Rodgersa. Následne aj Lambeau Leap Dannyho Etlinga.

Tyler Davis sa zase sám strelil do nohy. Do kempu išiel ako kandidát na 53ku, no oba zápasy a aj posledné tréningy nezvládol a ťahá za kratší koniec. Davis mal holding pri 17-yardovom passe na Doubsa a mal aj fumble, ktoré vyvrcholilo touchdownom Saints.

Christian Watson sa rozcvičil vo výstroji a aj počas celého zápasu bol na sideline takto oblečený, no nehral. Avšak, perfektný signál!

Devonte Wyatt zažil svoj debut, ale bol totálne nevýrazný. Odohral 26 snapov bez akéhokoľvek vplyvu na hru. Mal dva tackle proti behu, no Saints na nich získali 5-6 yardov. 16 pass-rush snapov bolo totálne nulových, keď sa nedostal ani na dosah QB. Pre Wyatta hrá to, že D-line Packers je nabitá a môže sa zamerať poriadne na svoj progres. Nemusí byť impact player hneď od prvého snapu regular season, čiže netreba zatiaľ brať nič tragicky.

Kto ma potešil – Love, Winfree, Slayton, Heflin, Tom

Kto ma sklamal – T. Davis, Van Lanen, Amari Rodgers, Summers