Green Bay Packers majú za sebou povinný minicamp. K slovu sa počas neho dostal Aaron Rodgers, ktorý dal pohľad na svoju budúcnosť, wide receiverov a situáciu okolo Allena Lazarda.

Aaron je Rodgers je členom Packers už od roku 2005. Do 18. sezóny ide ako back-to-back MVP súťaže a neoddiskutovateľný líder svojho tímu. Okolo Rodgersa ale už nejaký ten piatok počúvame rôzne zvesti o tom, že to je jeho posledná sezóna v Green Bay, bude vymenený alebo ukončí kariéru.

Rodgers podpísal v marci s Packers trojročný kontrakt a stal sa najlepšie plateným hráčom v histórii ligy. Vďaka novej zmluve sa jeho cap hit pre túto sezónu znížil o $18,1M, budúci rok bude $31.6M a o rok neskôr $40.7M. Pri očakávanom zvýšení platového stropu by to nemuselo byť tragické.

Na druhej strane si ale bývalý člen front office Packers Andrew Brandt myslí niečo iné. V jeho očiach je jednoročný kontrakt na 42 miliónov dolárov. To aj sám Rodgers napokon potvrdil:

„Viem, ako je zmluva postavená. V mojich očiach to je ako kontrakt na jeden, plus dva, plus jeden, takže po tomto roku budú musieť prísť rozhodnutia, to je jasné.“

Rodgers bude mať v decembri 39 rokov, ide do 18. sezóny a sám povedal, že v tejto fáze kariéry musí myslieť aj na dni po aktívnej kariére. Zároveň dodal, že je 100-percentne v tejto sezóne a bol od momentu, kedy podpísal nový kontrakt. Rodgers komunikoval s LaFleurom, QB trénerom Tomom Clementsom a ďalšími QB a hráčmi aj počas svojej neprítomnosti v Green Bay.

Ak bude hrať dobre, rozhodovanie bude ťažšie

Keď príde na lámanie chleba, do hry vstúpia rôzne faktory. Čo najviac zaváži?

„Skôr to bude mentálna stránka. Hranie je jednoduché, tvorí ľahšiu časť rozhodovania, ale na pozícii quarterbacka to nie je len hranie v nedeľu. Postupne sa to na vás navalí a každú sezónu je väčším predsavzatím byť tým chlapom. Ale záleží na tom, kde som. Samozrejme, chcem, aby bol tím úspešný.“

Rodgers dodal, že nechce hrať mizerne a pohybovať sa zle. Ak sa talent pominie, bude to jednoduchá voľba. Avšak, keď vie, že je stále veľmi platný a hrá na vysokej úrovni, je to ťažšie, hlavne mentálne.

„Áno, určite.“ To bola odpoveď Aarona na otázku, či odíde do futbalového dôchodku ako Packer. Potom so širokým úsmevom zavtipokoval: „Pokiaľ ma nevymenia.“

Fanúšikovia Packers si tak môžu vydýchnuť, sústrediť sa na nasledujúce mesiace a potom vo februári začnú opäť premýšľať nad tým, čo Rodgers spraví – či bude koniec alebo nie.

„Nie som ten typ, ktorý by chcel nejakú rozlúčkovú sezónu alebo čosi podobné. Nemyslím si, že je to fér pre mentálny stav na konci sezóny. Ak poviete, že chcete hrať ešte dva-tri roky a následne vyhráte po magickej sezóne titul, môžete cítiť, že je ten správny čas odísť. Nechcem sa k niečomu viazať. Poviete: Idem hrať ešte rok. No v ústach máte horkú pachuť a stále chuť a vášeň do hry na ďalšie sezóny. Do tohto sa nechcem zamotať. Preto sa sústredím na aktuálnu sezónu,“ skvelým spôsobom ozrejmil svoje myšlienkové pochody Rodgers.

Nech je to telenovela podobná tej s Favrem, je to nejaký rozdiel. Rodgers nerobil príliš dlhú drámu a hlavne tento rok splnil slovo. Pomerne skoro sa vedelo, čo sa bude diať. V tom hodlá pokračovať:

„Nikdy to nebudem naťahovať počas offseason. Rozhovory s Brianom (Gutekunstom) boli priame a úprimné, a to sa nezmení. Dúfajme, že po tejto majstrovskej sezóne si sadneme a vyriešime, aký bude ďalší krok.“


Rodgers o svojich receiveroch

Rodgersovými zbraňami sú momentálne Sammy Watkins, Randall Cobb, Christian Watson, Romeo Doubs, Juwann Winfree, Amari Rodgers a ďalšie mená. Allen Lazard zatiaľ neodpísal RFA tender a tým pádom nie je pod kontraktom a nemá povinnosť byť na minicampe.

V oficiálnom vyjadrení v utorok pre The Athletic Lazardov agent Peter Schaffer uviedol: „Allen sa zameriava na to, aby mal najlepšiu možnú sezónua a pomohol Packers vyhrať Lombardi Trophy. Všetko robí pre podporu týchto cieľov.“

Aaron Rodgers Lazardovi verí a vôbec nepochybuje o tom, že by sa v Green Bay neukázal:

Väčšinu svojej kariéry tu bol chlapom pre špinavú robotu. Teraz dostáva príležitosť byť receiver No. 1, takže sa vôbec neobávam toho, že by do tejto úlohy nenastúpil. Veľa som s ním hovoril. Viem, ako sa stará o svoje telo a viem, že bude pripravený, keď sem príde.

O receiveroch ako celku Rodgers povedal: Produkciu uprednostňujem pred potenciálom. Máme nejakú produkciu. Máme veľký potenciál, takže musíme zmierniť očakávania a pridať na zodpovednosti.“

Rodgers povedal, že hoci sa veľa hovorilo o dôležitosti jeho účasti na dobrovoľných OTAs pre nadviazanie spojenia s novými WRs, najdôležitejšou vecou pre Watkinsa, Watsona, Doubsa a spol. je naučiť sa ofenzívu Packers na papieri a tú na ihrisku. Povedal, že najprv musia porozumieť útoku na papieri a potom bude počas tréningového kempu veľa času na to, aby si vybudovali spoločný vzťah na ihrisku.

Máme v tíme môjho najbližšieho kamaráta Randalla Cobb a bol tu s nimi celý čas. Odovzdáva im všetko, čo potrebujú vedieť o hraní so mnou, očakávaniach, signáloch, o neverbálnej komunikácii. Pri začatí tréningového kempu ma musia cítiť. Budú na nich očakávania, ale rozumné. Nemyslíme si, že budú niečím iným ako najlepšími verziami samých seba. Samozrejme, s tým ako vysoko sme brali Christiana, bude tam určitý tlak, ale my len potrebujeme, aby bol najlepšou možnou verziou Christiana Watsona, to platí aj pre Romea (Doubsa).

Som nadšený zo Sammyho. Dnes urobil nejaké dobré hry. Je fajn ho vidieť, vyzerá ako dobrá súčasť. Získame späť Allena a Randalla a zrazu máme troch solídnych chlapíkov a za nami je veľmi zdravá a veľká konkurencia.“

Postrehy z minicampu

  • Lazard bol jediným hráčom, ktorý nebol prítomný
  • Všetci s platným kontraktom trénovali, rehabilitovali alebo sledovali
  • Rehab skupina: LT David Bakhtiari, LT/RG/všetko možné Elgton Jenkins, TE Robert Tonyan, OLB Randy Ramsey, WR Malik Taylor, DL Dean Lowry a DL Hauati Pututau.
  • Obrana Packers pri drilloch 11-na-11: OLBs Rashan Gary a Preston Smith, interior DLs Kenny Clark a Jarran Reed, ILBs De’Vondre Campbell a Quay Walker, CBs Jaire Alexander, Eric Stokes a Rasul Douglas, Safeties Adrian Amos a Darnell Savage Jr.
  • T.J. Slaton bol ako tretí interior DL, Devonte Wyatt pracoval na druhom fielde s rezervou
  • Highlightom tímového drillu bol one-handed catch Watkinsa proti Jairemu v naozaj tesnej coverage (Alexander mu po tejto play dal standing ovation)
  • Zaujalo aj Winfreeho zachytenie nevydareného back shoulder passu od Jordana Lova, čo sa receiverovi podarilo premeniť v TD. Bol to 2-minute drill a v coveragi bol Jaire Alexander
  • Safety Vernon Scott zachytil pick-six z rúk Jordana Lova pri out-route na Josiaha Deguaru
  • V ďalšej hre však hodil Love touchdown na Christiana Watsona
  • Minicamp sadol WR Juwannovi Winfreemu, ktorý sa poriadne ukázal a do tréningového kempu tak pôjde vo veľmi dobrej pozícii s cieľom dostať sa do 53ky