Prvé dva dni a tri kolá NFL Draftu 2022 sú za nami. Packers v nich mali originálne päť výberov, napokon brali štyri razy.

Prvé kolo draftu začalo podľa očakávaní. #1 Walker, #2 Hutchinson a následne sa potrdilo, že to bude šialená noc. Dvaja corneri po sebe a prvý WR Drake London do Falcons z 8. miesta poriadne zamotali boardom a otvorili to do poriadnej šou. Po picku Londona sa začala honba na wide receiverov.

Packers mali na svojom boarde 6 WR so známkou prvého kola a všetci boli pred 22. miestom preč. Do úvahy tak pri prvom picku Packers v tohtoročnom drafte pripadali tieto pozície: OL, DL, EDGE, ILB a Safety. Napokon prišiel ILB a druhým pickom D-lineman. Druhý deň priniesol trade-up po receivera a typický pick Packers do O-line. Dnes pokračujeme 4. až 7. kolom.


1. KOLO

22. – LB Quay Walker, Georgia

Prvý linebacker z Georgie, ktorý išiel v drafte nebol Dean, ale Walker. Packers nemali na 22. mieste WR so známkou prvého kola, a tak išli po hráča, ktorého tam jednoducho mali najvyššie. Pick bol in veľmi rýchlo a to znamená jediné, že Packers naozaj išli po Walkerovi úplne jasne.

Nezabúdajte, že vlani Packers v drafte vybrali Erica Stokesa z Georgie pred Tysonom Campbellom z Georgie. Druhý menovaný išiel do draftu ako lepší z dvojice cornerov, no vieme ako to v sezóne vyzeralo. Teraz bol Walker vybraný pred svojim spoluhráčom Deanov a verme, že to tiež rovnako vypáli. Posledné dva roky a tri picky teda išli do hráčov defense, ktorých vyprodukovala Georgia.

Georgia vyprodukovala neskutočných hráčov pre tento draft a Walker je jedným z nich. Moderný linebacker so stavbou old-school linebackera, ktorý je tvrdý, dôrazný a perfektný proti behovej hre. Jeho coverage musí byť doladená, pretože je nedostatočná, no vedľa Campbella to bude veľmi silný hráčik. Má však dostatočnú rýchlosť proti tight endom a running backom. Vyzerá to tak, že Packers majú pred očami NFC Championships game z roku 2020 a obrovský význam dvoch dominantných linebackerov na strane Bucs v ňom.

Walker je perfektný ILB s poriadnou dávkou atletickosti, dĺžky a dominancie proti behom. Drieme v ňom obrovský potenciál linebackera na všetky štyri downy. Je to perfektný a tvrdý tackler. Na college úrovni jeho veľkosť a silu dosť využívali aj na to, že ho občas presunuli do lajny. Rovnako si vedel natrieť aj najlepších O-linemenov ako napríklad tu Evana Neala z Alabamy, ktorý išiel zo 7. miesta do Giants:

Takto si v coverage poradil s WR Treylonom Burksom, tohtoročným pickom Titans:

Jeho štart na loptu je pri behovej hre perfektný. Walker a Campbell budú perfektné sideline-to-sideline duo, cez ktoré sa nebude behať ľahko:

„Už je to istá doba, kedy sme boli schopní použiť v určitých schémach dvoch ILB a čeliť všetkému v behovej a passovej hre. To dodáva našej obrane obrovskú flexibilitu,“ povedal vo štvrtok Gutekunst.

V minulej sezóne bol starterom v 15 zápasoch v historickej obrane Georgie. Jednoducho Packers získali v prvom kole startera, ktorý je pripravený byť dominantný s veľkým významom od prvého dňa. „Každý defenzívny koordinátor by chcel mať dvoch chlapov, ktorí naozaj vedia dať veci do pohybu a doručiť to, čo vedia naši hráči. Teraz máme možnosť ostať v base alebo nickel formácii v určitých situáciách, čo sme si niekedy nemohli dovoliť.“

28. miesto – DL Devonte Wyatt, Georgia

Perfektný pick. Brian Gutekunst povedal, že keď brali Walkera, nemyslel si, že Wyatt ostane na 28. pozícii. Wyattov kolega z Georgie Jordan Davis išiel v druhej desiatke a Packers dokázali získať na konci prvého dňa obrovskú hodnotu. Podľa slov Gutekunsta jeho excesy mimo ihriska neboli tak vážne, bavili sa s ním osobne o týchto záležitostiach a Packers to vyhodnotili tak, že sa Wyatta nebáli zobrať. Všetci dobre vieme, že Packers neberú hráčov s výkričníkmi za správanie a ak Wyatta zobrali, potom rozhodne verím front office, že je úplne v pohode.

Poďme na ihrisko. Wyatt a Clark. Dámy a páni, dočkali sme sa! Teda… Aj Kenny sa dočkal. Rýchly a pohyblivý Wyatt je perfektným parťákom pre Clarka, ktorý bol aj sám veľmi disruptívny. Keď sa vedľa seba postavia oni dvaja, súperova O-line bude mať čo robiť, aby ich udržala na uzde. K tomu pridajte pass-rush od Prestona a Garyho a nejaký ten blitz od Amosa alebo Jaira. Táto obrana je poriadne nabitá, tvrdá a bude NASTY!

Svojou postavou je to taký „donaldovský“ typ interior tackla. Jeho rýchlosť a snaha vytvoriť tlak na všetkých troch downoch sú proste geniálne. Taktiež by mal byť okamžitým starterom a rozhodne je najlepším three-technique tacklom tejto draft class.

Posledné dve sezóny bol jedným zo základných kameňov defense Georgie. Drvivú väčšinu snapov odohral v B gap ako three-technique v 3-4 schéme, no nejaké snapy dostal aj ako nose tackle. Extra rok využil náramne, keď predviedol vôbec svoju najkompletnejšiu hru. Dokázal dorásť, dospieť, nabrať svalovú hmotu a aktivovať ju do rýchleho pohybu.

Má obrovský upside a hlavní analytici ho pasujú za možného najlepšieho interior linemana tejto draft class. Oproti Davisovi je explozívnejší. Odporúčam si pozrieť Senior Bowl, kde bol výrazne dominantný.

Ako píše v popise Tweetu Brandon Carwile, toto je naozaj neskutočné:


2. KOLO

34. miesto – WR Christian Watson, North Dakota State

Jeden z receiverov, ktorého som opísal pri predstavovaní a počas draft párty niekoľkokrát spomenul ako ideálny fit mimo Top 4 WRs. Christian Watson, Quay Walker aj Devonte Wyatt majú obrovský upside a Watson najväčší upside spomedzi receiverov tejto draft class. Packers si poňho išli na 34. pozíciu, za ktorú poslali Vikings oba výbery v druhom kole tohto draftu.

Watson sa môže javiť ako náhrada za MVS. Má rýchlosť, ktorou dokáže na seba zobrať coverage a roztiahnuť hru. Je to odpoveď hneď na ďalšiu dôležitú vec hry – Packers mu môže veriť ako returnerovi, kde to bude pravdepodobne súboj medzi ním a Kylinom Hillom.

Christian Watson je si pripísal 57 plays nad 20+ yardov, čo je 32 percent jeho college dotykov! Potrebuje sa zlepšiť vo využívaní svojich rúk a veľkosti k tomu, aby sa dostal k vysokým prihrávkam cez protivníkov. Ako route-runner je stále v procese. Treba však dodať, že sa za posledné dva roky enormne zlepšil, hlavne teda v minulej sezóne. Watson môže pre Rodgersa znamenať cieľ, ktorý prinesie rýchle yardy na krátkych a rýchlych prihrávkach. Rovnako je ideálnym typom na rôzne jet sweepy a explozívne špeciálne nadizajnované schémy.

Watson je oddaný blocker, čo len podtrhuje reporty o tom, že je to ultimátny tímový hráč. Svoje telo by hodil doslova pod vlak, aby jeho spoluhráč získal yardíky navyše. Táto mentalita je v Green Bay vítaná a aj vyžadovaná.

Pred draftom ho opísali: Nie je to sóler, tím má na prvom mieste a jeho vplyv na hru bude cítiť vo viacerých smeroch. Žiaden receiver Packers sa nevyhýba blokovaniu, no Watson to nieže víta, on to má vyslovene rád a pýta sa do týchto situácií. Toto je chlap, ktorého chcete vo svojom tíme.

Nakoniec po anglicky v podaní Packerswire.com, pretože takto to má plné čaro. Písané pár týždňov pred draftom: Watson is everything the Packers need in a receiver. He’s big, fast, and versatile. He would be able to contribute right away in the MVS role with plenty of room to grow into a player that is more than just a deep threat. Take Watson with the 28th pick, and don’t look back.


3. KOLO

92. miesto – T/G Sean Rhyan, UCLA

Toto je typický Packers pick do O-line. Rhyan je všestranný, keď hral na college ako left tackle. Na NFL úrovni sa ale očakáva jeho presun na guarda. Má najväčšie stehná a zadok v celom drafte. Obrovská sila v nohách zaručuje, že cez neho sa nebude chodiť ľahko. K tomu si pridajte jeho veľké ruky a máte zaujímavý balíček. Jeho pohyb vyzerá neohrabane, je pomalší, ale podľa skautov sa s tým dá dosť pracovať, čo dáva nádej na jeho upgrade počas sezóny. Na 451 snapoch pustil vlani len jeden sack.

Sean Rhyan odohral na college 31 zápasov, všetky na pozícii ľavého tackla. V roku 2021 sa dostal do first-team All-Pac 12. Rhyan počas svojej college kariéry nevynechal zápas a je podstatné, že od roku 2019, kedy bol freshman, sa veľmi zlepšil. Po jeho nasadení na pozíciu guarda sa skryje jeho horší pohyb a v tom prípade je to veľmi dobre využitý výber v 3. kole v podaní Packers. Výdatná posila pre interior O-liny, kde sa pridáva hĺbka.

Nie je stále jasné, kto bude hrať na RG v tejto sezóne. Bakhtiari je na LT, Jon Runyan Jr. na LG (asi do návratu Jenkinsa), Josh Myers center, Yosh Nijman by mal začať sezónu ako RT. Vlani Newman celkom na pozícii RG trpel a Lucas Patrick ho predčil a stal sa starterom. Teraz tam však nie je, a tak to vidím na otvorený súboj o túto pozíciu medzi Rhyanom a Newmanom.