Najväčšie víťazstvo za posledných niekoľko rokov!

Naši Green Bay Packers cestovali do Arizony ako underdog a domáci Cardinals boli silným favoritom. Do tohto zápasu som nešiel s vôbec veľkou dušičkou a cítil som sa nejako podobne ako pred našim minuloročným zápasom proti Niners. Teraz však v opačnom garde. Vtedy sme cestovali do Santa Clary, kde sme mali odohrať zápas proti zdecimovaným Niners. A aby toho nebolo málo, tak covid im ešte vyradil z hry takmer všetkých receiverov a proti nám museli hrať s chalanmi z practice squadu. Vtedy som si hovoril, že proste tento zápas musíme vyhrať, spraviť to čo spraviť máme a nič iné som si nepripúšťal. Ak by sme ten zápas prehrali, tak by ma asi porazilo. Avšak podarilo sa nám splniť to, čo sme splniť mali. Vyhrali sme, pripísali sme si povinné víťazstvo a išlo sa ďalej.

Tento week to bolo veľmi podobné, ale ako som už povedal, tak v opačnom garde. Doposiaľ neporazení Cardinals, ktorí sú na tom so zraneniami diametrálne odlišne než Packers, idú hrať hrať na domácom štadión počas skráteného weeku (TNF) proti zraneniami zdecimovaným Packers, ktorí musia hrať bez Bakhtiariho (starting LT), Myersa (starting C), Zee Smitha (starting EDGE), Alexandera (starting CB), Valdes-Scantlinga (starting WR) či Kinga (starting CB). Plus k tomu im v priebehu zápasu vypadol aj Tonyan (starting TE), DT Keke (No. 3/4 DL) a RB Hill (RB3, + kick returner)

Aby toho nebolo málo, tak tesne pred zápasom chytil Packers COVID, kvôli ktorému nemali k dispozícii defenzívneho koordinátora Joe Barryho. Defenzívny play-calling kvôli tomu dostali na starosti jeho asistenti Jerry Gray, ktorý calloval plays pre secondary a Kirk Olivadotti, ktorý calloval plays pre front-7 a informácie následne predával De´Vondre Campbellovi na ihrisku. Takto museli počas celého zápasu spoločne komunikovať a určite to nebolo med lízať. Problémy s komunikáciou v obrane sa vyskytli najmä vtedy, keď útok Cardinals išiel no huddle offense a práve vtedy dokázali proti nám hýbať s loptou jednoduchšie a získavať yardy. K tomu kvôli COVIDu vypadol aj Adams (starting WR) a Lazard (starting WR). Čiže Packers museli siahnuť až do svojho practice squadu, aby dokázali dať dokopy zostavu wide receiverov na tento zápas. To všetko počas skráteného weeku pri ceste cez polovicu krajiny.

Aj napriek týmto skutočnostiam sa nám Cardinals podarilo prehrať a pripravili sme im prvú prehru v prebiehajúcej sezóne! Po skvelom výkone sme vyhrali pomerom 24-21! Ja osobne toto víťazstvom považujem za vôbec to najlepšie počas éry nášho coacha Matta LaFleura.

V prvom polčase sme doslova na ihrisku dominovali a boli sme jednoznačne lepším tímom. O tom svedčí aj fakt, že sme mali na svojom konte 93 nabehaných yardov, pričom útok Cardinals dokopy získal len 98 yardov a 55 yardov prišlo len na jednej big play na Hopkinsa. V druhom polčase to už bolo vyrovnanejšie a rozhodnúť to musel až Rasul Douglas proti svojmu bývalému tímu kde hral ešte pár týždňov dozadu, a keď to vyzeralo už tak, že z tohto zápasu odíde s dlhým nosom. Epický záver!

Matt dokázal dať dokopy perfektný game-plan ktorý fungoval. Náš tím nepotreboval heroický výkon Aarona Rodgersa. Namiesto toho sme sa mohli oprieť o vybalansovaný útok, ktorý držal loptu v našej moci čo najdlhšie ako to len bolo možné a tým držal skvelý útok Cardinals za postrannou čiarou a dával nám šancu na víťazstvo. Bez vašich kľúčových hráčov nie je vôbec jednoduché zabezpečiť to, že budete mať dlhé útočné drivy a dokážete loptu kontrolovať. Ale aj napriek tomu sme čas držania lopty vyhrali suverénne 37:35/22:25. Nám sa to podarilo, aj keď sme sa museli vysporiadať s tým, že niekedy hráči bežali zlé routy, postavili sa na zlé miesto, alebo dropovali prihrávky. Tohtosezónny priemer držania lopty v podaní Cardinals je 32:52, čo je o 10 minút viacej než mali v tomto zápase. Plus k tomu zahrávali len 55 plays oproti ich sezónnemu priemeru 67. Povedal by som, že z našej strany good job! Naša ofenzívna lajna v tomto zápase pustila len 10 tlakov na quarterbacka a práve rýchla passová hra nám v tomto smere pomohla. Rodgers mal loptu vo svojich rukách priemerne len 2.15 sekundy.

Mohli sme vidieť, že sme využívali takmer všetky možné formácie – 2-back sety, 3-wide, empty,… Bolo to skutočne pestré. Dokonca pri jednej play boli na ihrisku ako traja wide receivers nasledujúci hráči: Malik Taylor, Juwan Winfree a Josiah Deguara. Krásne sme mixovali behové hry s efektívnymi krátkymi prihrávkami a tento game plan bol skutočne parádny. Tu mám na ukážku krásny screen na Deguaru. Aj screeny môžu vyzerať dobre!

Polovica starting hráčov out, k tomu aj defenzívny koordinátor na skrátenom weeku v Arizone bez reálnych tréningov a len s online prípravnými konferenciami? Matt, cheeseheada dole! Niktoré tímy majú problém hrať víťazný futbal so zdravým tímom, a nie to ešte s polovicou náhradníkov proti jedinému neporazenému tímu v lige. V zápase sa objavili aj zlé plays (najmä v red zone, ale o tom trošku neskôr), no tie už tradične zobral Matt na svoju hlavu a za tie pozitívne pochválil svojich chalanov. Toto je líder Packers, s ktorým to všetko štartuje. Je to brilantný coach, ale otrasný promotér seba samého.

Týmto víťazstvom dosiahol na svoje 33. víťazstvo v pozícii head coacha Green Bay Packers. A čo je to najsamlepšie, tak žiadny iný head coach v Super Bowl ére NFL nedosiahol na viacej víťazstiev v prvých 40 zápasoch ako head coach než práve náš Matty!

Inak všimli ste si ako tam Matt „hodil“ challenge flag pri muffnutom punte? 😀 Odpadol som 😀 Nášho coacha milujem!

Dostala sa ku mne jedna štatistika, ktorá je skutočne zaujímavá. Green Bay Packers sa stali len tretím tímom v Super Bowl ére, ktorý dokázal okamžite vyhrať počas jednej sezóny aspoň 7 zápasov za sebou po prehranom zápase o 30 bodov. Tu je zoznam tímov, ktorým sa to podarilo:

  • 49ers (1994-95) – 10 víťazných zápasov za sebou, vyhrali Super Bowl
  • Raiders (1976-77) – 10 víťazných zápasov za sebou, vyhrali Super Bowl
  • Packers (2021-22) – Aktuálne 7 víťazných zápasov za sebou, ???????????
Obrázok

Cardinals si však nepripísali prehru len na ihrisku, ale aj na tribúnach. Hrali Thursday Night Football doma proti tímu, ktorý musí cestovať do Arizony cez polovicu krajiny. Ale aj napriek tomu to bolo v hľadisku 50:50 medzi účasťou fanúšikov Packers Cardinals. Fanúšikovia Packers totálne zatienili fanúšikov Cards v ich vlastnom domácom prostredí, počas zápasu sme niekoľkokrát mohli počuť hlasité Go Pack GO a opäť sa raz ukázalo, kto má tých najlepších fanúšikov v celej NFL!

Aaron Rodgers po zápase v rozhovore s Erin Andrews povedal nasledujúce slová: „Toto je polepený tím. Tento tím je tvrdý, fyzický a drsný. Na chalanov som veľmi hrdý. Títo chalani dokázali prísť na ihrisko a odohrať takýto zápas, strašne som na nich hrdý. Milujem tento futbalový tím. Aktuálne si užívam kopec zábavy.“ Tieto slová Aarona Rodgersa krásne vystihujú tento zápas. Naši chalani na ihrisku bojovali a odmenou im je nádherné víťazstvo. A dokonca na ihrisku bojoval aj Aaron Rodgers! Kedy naposledy ste ho videli urobiť niečo takéto? Ah… kiežby to urobil na tom treťom downe v NFC Championship proti Bucs…


ZEBRY POMOHLI?

Tento zápas sme ku koncu zápasu skoro prehrali a fanúšikovia Cardinals hovoria o tom, že mali smolu a zápas mal ísť aspoň do predĺženia. Pravda je však taká, že do toho predĺženie ich takmer viacej dotlačili rozhodcovia než výkon ich futbalistov. Narážam najmä na záver zápasu. Začalo sa to všetko tým, že nám rozhodcovia otočili skórovaný touchdown Aarona Jonesa, ktorý upravil stav zápasu na 30:21 (s extra pointom by to bolo 31), čiže sa de facto rozhodlo o našom víťazstve. Ale nakoľko to bola skórovacia play, tak sa išla preskúmavať na video. Rozhodcovia po zhliadnutí záznamu rozhodli, že Jones nebol v end zóne ešte pred tým, než sa dotkol zeme, čiže mu touchdown zobrali a išli sme hrať druhý down. Háčik je však v tom, že z tých záberov, ktoré sa ku nám v TV dostali, sme nevideli ani jeden 100% dôkaz o tom, že sa play na ihrisku odohrala inak než ako bola pôvodne zacallovaná (touchdown). Pri pohľade zo zadu vidno, že je Jones na zemi, ale nie je tam jasný pohľad na loptu a čiaru. Z bočného pohľadu už na loptu vidíme, ale problém je ten, že nevidíme moment kedy sa Jones dotkol zeme. Ani jeden záber teda neukázal 100% dôkaz na otočenie tejto play. Toto potvrdil aj expert Mike Pereira ktorý povedal, že proste tam nebol 100% dôkaz na otočenie rozhodnutia a touchdown mal zostať v platnosti. Z tých záberov máme pocit, že Jones bol krátky, avšak nie jasný dôkaz o opaku, ako to hovoria pravidlá. Na základe pocitu nemôžu rozhodcovia svoje rozhodnutie otočiť. Možno (zrejme) mali k dispozícii nejaký iný záber, ktorý sa ku nám nedostal a na základe tohto záberu to otočili. Ale pre divákov by bolo pekné, keby sa takýto záber ku nám dostal ako vysvetlenie, lebo z toho čo sme videli to bol proste nezmysel, že sa to otočilo v prospech domácich. Napríklad mňa aj nahnevalo to, že nám réžia neukázala tú údajnú DPI voči Douglasovi, ktorá bola odpískaná. Ale keď sa zraní hráč na ihrisku, tak to ukážu aj 10x.

Nakoľko sme potom spravili tournover na downoch, tak na loptu išli Cardinals. Pri ich záverečnom drive sa udiali dve udalosti, pri ktorých spravili zebry obrovskú chybu. Prvá prišla pri play, keď boli Cardinals na 2nd&18. Pri tejto plays zahral Edmonds big play (zisk 22 yardov) a dostal svoj tím do našej red zone. Problém je však v tom, že pri tejto play sa udial holding v podaní útoku a teda sa malo hrať 2nd&28… O chvíľku neskôr sa hral 2nd&1 na našej cca 8 yardovej línii a Kyler Murray scrambloval. Darnell Savage ho zložil ešte pred tým, než získal first down, ale rozhodcovia mu úplne nepochopiteľne darovali priaznivý spot a tým pádom aj first down. Zarážajúce na tom je to, že first down signalizovali ešte pred tým, než loptu položili na trávnik… Cardinals mali ísť hrať 3rd&1. Hádam nikomu nemusím pripomínať, aký veľký je rozdiel medzi 3rd&1 a 1st&10 v red zone, keď do konca zápasu zostáva 40 sekúnd a útok doťahuje… Spomeniem ešte jednu obrovskú chybu rozhodcov. V predposlednom útočnom drive boli Cardinals pred 4th&1 za stavu 24-14 pre Packers. Ich pravý tackle spravil jasný false start (to je to čo sa rozčuľoval Rodgers s LaFleurom) a mali ísť hrať 4th&6. Rozhodcovia si to však nevšimli. Vždy hovorím o tom, že chcem od rozhodcov aby nad slnko jasné situácie vyhodnotili správne. V tomto zápase sa im to nepodarilo.


BEHOVÁ HRA A RANDALL COBB!!!

Aaron Rodgers nebol ústrednou postavou nášho útoku v tomto zápase. Oprieť sme sa mohli najmä o dvojicu running backov Aaron Jones – A.J. Dillon a wide receivera Randalla Cobba!

Na dvojku Hrom a Blesk sme sa v tomto zápase mohli spoľahnúť a z obrovskej časti môžeme za naše víťazstvo ďakovať práve im. A.J. Dillon behal tvrdo, cez obrancov Cardinals prechádzal ako buldozér a vďaka tomu gumoval zlý run-blocking našej ofenzívnej lajny. Celkovo mal v tomto zápase 16 behov pre 78 yardov, avšak až 61 yardov z tohto počtu prišlo po prvom kontakte s obrancom. To je neskutočné číslo a Dillon doslova zachraňoval prdel ofenzívnej lajne. Krásnym príkladom bolo jeho úspešné premenenie 4. downu, kde sa mu bloky úplne rozpadli, obranca ho hitoval ešte za line of scrimmage, ale on to aj tak nejakým zázračným spôsobom dokázal pretlačiť až do prvého downu. Nechápem ako sa mu to podarilo. Portál TruMedia uvádza, že Dillon mal priemer 1.06 získaných yardov pred kontaktom na jeden beh a priemer 3.81 získaných yardov po prvom kontakte na jeden beh. Tacklovať tohto chlapa nie je vôbec žiadna sranda. Odkedy vstúpil do NFL v minulej sezóne, tak má priemer 2.47 získaných yardov po kontakte na jeden beh. V tomto časovom období nemá žiadny iný hráč lepší priemer než práve Dillon (minimum 100 behov). B U L D O Z É R.

Aaron Jones mal síce len priemer 3.9 yardov na jeden pokus, ale takmer každý jeden yardík bol tvrdo vybojovaný. Packers z neho spravili jeden z hlavných oporných bodov svojho útočné ťaženia v passovej hre, keď zachytil sedem prihrávok pre 51 yardov a pravdepodobne mal mať o 15-20 yardov viacej, keby mal pred sebou lepšie bloky pri nadizajnovaných screen plays.

Plus veľká škoda, že v úvode zápasu nedokázal udržať hlbokú prihrávku od Aarona Rodgersa popri postrannej čiare proti Isaiahovi Simmonsovi. To bol krásny hod a ku catchu chýbalo fakt máličko. Celkovo nám v tomto zápase vybojoval 110 yardov.

Randall Cobb to dokázal! Skóroval dva dôležité touchdowny a ukázal, že sa na neho môžeme stále spoľahnúť! Bez jeho prítomnosti na ihrisku by sme tento zápas asi nevyhrali. Jeho prvý touchdownový catch bol zložitý. Bol tu v súboji proti Byronovi Murphymu, ktorý bol na ňom doslova nalepený. Silno pochybujem, že hocijaký iný receiver, ktorého sme mali v tomto zápase na ihrisku, dokáže chytiť takúto loptu.

Následne benefitoval z krásneho play-dizajnu v red zone, ktorým sa pripravil jeho druhý touchdown. Zahrali sme fake na play do flatu, pričom túto play sme hrali dookola. Cobb naznačil blok, spravil cut do vnútornej strany a v strede ihriska bol úplne voľný pre jednoduchý touchdown. Dokonca mohol skórovať tri touchdowny, ale pri tej play na treťom downe nebolo načasovanie zrovna najlepšie v podaní Rodgersa. Lopta mala priletieť skorej a mohol to byť touchdown. Tu zaváhal Rodgers.

V útoku mi nedá nespomenúť ešte tri mená, ktoré sa mi veľmi páčili. Sú to left tackle Elgton Jenkins, tight end Josiah Deguara a tight end Dominique Dafney. Elgton Jenkins prakticky totálne zo zápasu vymazal All-Pro pass rushera Chandler Jonesa, keď ho limitoval len na dva tlaky spomedzi 62 snapov. Plus k tomu bol hnacou silou pri niektorých našich najlepších behoch v tomto zápase. Elgton na ľavom tacklovi za neprítomnosti Davida Bakhtiariho odohral 5 zápasov a celkovo pustil len 10 tlakov na svojho quarterbacka. Cheeseheada dole a po tejto sezóne od nás dostane poriadne mastný kontrakt! Dafney síce nechytil ani jednu prihrávku a nemal ani jeden beh, ale jeho 14 snapov naplno ukázalo, prečo si ho Packers tak cenia na pozícii H-backa. Je to skutočne skvelý blokár v pohybe a niekoľkokrát sa mu v tomto zápase podarilo spraviť kvalitný blok. Jeho počínanie v tomto zápase ocenil aj portál PFF a označil ho za nášho druhého najlepšieho ofenzívneho hráča v tomto zápase, plus dostal najlepšiu známku za run-blocking. Deguara bol v run-blocking hneď za Dafneym. Aj on sa podieľal na blokovaní pre našich runnerov a k tomu pridal dve zachytené prihrávky, vrátane jednej dôležitej na treťom downe v druhom polčase.

Pochváliť nemôžem dvoch wide receiverov a to Juwanna Winfrehoo a Amariho Rodgersa. Od Winfreeho sme chceli, aby hral rolu X receiver, čo hráva Davante Adams a na ihrisku bol na 54 snapoch. Na rovinu si môžeme povedať, že pre hráča z practice squadu to nebolo nič jednoduché. Celkovo zachytil 4 prihrávky na 6 targetoch pre 30 yardov. Ale k tomu jednu prihrávku dropol a potom spravil zbytočný fumble pri skvelom ofenzívnom play-calle, kde mal pred sebou už iba voľné ihrisko a keby mu lopta nevypadla, tak je to podľa všetkého touchdown. Amari si pripísal škaredo dropnutú prihrávku vo flate a takmer spravil prúser, keď na punt returne vyrobil fumble pri postrannej čiare. Matt mal výhradne pre neho pripravenú jednu behovú play, na ktorej získal 11 yardov.

Pochváliť nemôžem ani našu red zone offense. Celkovo sme mali 5 držaní v red zone, z čoho sme vyťažili tri touchdowny, ale zvyšné dva pokusy boli fakt otrasné. Cardinals mali v tomto zápase jasnú stratégiu. Prehustiť box ako to len ide a prinútiť Packers hádzať loptu, keď už budú inside-10.

Toto bol pomerne chytrý plán od obrany Cards, keď si zoberieme do úvahy fakt, že v tomto zápase sme hrali bez našich troch top receiverov a potom nám vypadol aj Tonyan. Ale ak by nám hral Davante Adams, MVS a Lazard, ta by si niečo takéto nemohli dovoliť ani len náhodou. Niekedy sa stane, že proste obrana svojim agresívnym štýlom nadiktuje útoku beh, či pass. No keď sa už niečo takéto udeje, tak útok to musí zvládnuť zrealizovať tak ako sa to od neho vyžaduje. Niekedy máte väčšiu šancu skompletovať prihrávku, než aby ste mali úspešný behový pokus. A toto bol ten prípad, aj keď sa nám to moc nepáči. Tu je jeden príklad, ktorý sa prakticky dá použiť na každú našu play tesne pred goal line. Hrali sme 4th&1 a toto neskôr spomenul aj Aaron Rodgers. Keby tu predáme loptu na beh Aaronovi Jonesovi, tak tu nie je žiadna šanca. Niekedy proste musíte vyhrať svoj súboj na outside alebo na slote a hodiť tú loptu. Proti takémuto frontu sa bude s loptou bežať len ťažko a šanca na úspech tam moc veľká nie je (7 hráčov v boxe proti 5 OL). Avšak mňa osobne najviac zarazilo na tom to, že AJ Dillon ich tam celý zápas valcuje a pri goal line nie je ani len na ihrisku. Pošlime ho tam, nech to cítia ešte viacej, že budeme bežať a potom by možno aj tie prihrávky dopadli inak.

Obrázok

Dvakrát sa nám nepodarilo dobiť end zónu a to nás mohlo stáť tento zápas. Najskôr to bolo po muffnutom punte, kde sme sa trikrát pokúsili o prihrávku (proti takmer identickému frontu), no neúspešne a kopali sme len field goal. Dovolím si tvrdiť, že všetky tri plays mohli skončiť touchdownom. Na prvom downe to Rodgers hodil proste neskoro. Ten hod na Lewisa na druhom downe mal byť touchdown, bol tam úplne voľný, len Rodgers pod tlakom nehodil najlepšiu loptu a potom na treťom downe bolo mimo načasovanie a lopta letela až moc dopredu smerom na Cobba. Šance na touchdown boli, ale sami sme si ich zahodili zlou exekúciou. A potom prišiel neúspech na 4 downoch z 1-yardovej línie v našom poslednom útočnom drive. Inak fakt škoda, že ten Lewisov catch sa nezmestil do ihriska. To bola iná parádička!

A ten náš 2-minute drill pred koncom polčasu. To bolo čo akože? 😀 Mali sme loptu na 50ke, stáli sme pred 1st&10, bez timeoutu a do konca zostávalo 1:02. Rodgers hádam nikdy nemal horší 2-minute drill…

  • 1:02 – 1st&10: neskompletovaná prihrávka
  • 0:57 – 2nd&10: beh pre stratu 2 yardov
  • ďalší snap prišiel až pri 0:12
  • Hail Mary

Ešte tu mám poznámku k tým timeoutom. Opäť sa nám podarilo spáliť všetky timeouty na to, aby sme zabránili delay of the game. A to či už kvôli neschopnosti rozohrať v čase, alebo kvôli tomu, že hráči nevedeli čo majú robiť a stáli zle. V druhom polčase boli všetky tri timeouty fuč ešte pred našim posledným drivom. Po otočenom touchdowne Aarona Jonesa sa naši hráči nedokázali postaviť tak ako mali (opäť), ale už sme nemali timeout. Takže kvôli tomu sme sa posunuli o 5 yardov dozadu… Timetouty míňame ako keby to bol neobmedzený zdroj a to nás stojí veľa v kľúčových momentoch zápasov. V tomto ohľade sa jednoznačne musíme zlepšiť, lebo raz na to už fakt doplatíme veľmi silno a nepekne.


OBRANA DÓÓÓÓSŤ DOBRE!

Pred Jerrym Grayom musím dať cheeseheadu dole, lebo odviesť takúto prácu na skrátenom weeku proti takémuto útoku sa len tak nevidí. Naša obrana sa pripravovalo proti 4. najlepšie skórujúcemu útoku v lige, no udržal sme ich len na celkových 334 yardoch a 21 bodoch. Keď sa pozrieme na naše defenzívne štatistiky od weeku 2, tak priemere sme pustili na zápas len 18.4 bodov. A to nám chýba Zee Smith, Jaire Alexander, či Kevin King. Ak naša obrana bude hrať takto aj naďalej, tak nás nikto neporazí.

V prvom polčase hrala obrana perfektný futbal a útoku Cardinals v ňom pustila ani nie 100 celkových yardov! Mala aj skvelý vstup do druhého polčasu, kde si pripísala interception rovno pred end zónou Cardinals. Tú si pripísal Henry Black proti screenu. Screen je dizajnovaný tak, aby priviedol tlak dopredu a potom sa lopta prehodí za defenzívnych hráčov, pričom útok tam má blokárov, ktorí razia cestu svojmu runnerovi. Ale pri tejto konkrétnej play sme na Murrayho vytvorilo okamžitý tlak a postarali sa o neho Rashan Gary a Kenny Clark. Veľmi dobrá a dôležitá play v podaní našej obrany.

Quarterback Kyler Murray bol mimo rytmus a keď nehádzal loptu na DeAndre Hopkinsa, tak na ihrisku pôsobil strateným dojmom. Pripísal si aj dve interceptions a zápas zakončil s passer ratingom na úrovni 67.0. Náš pass rush bol disciplinovaný a presne dodržoval to, čo som písal v preview. Darilo sa mu držať Murrayho v pockete pomocou kontrolovaného pass rushu, teda držali si svoje línie a svoje nábehy na quarterbacka nerobili až za quarterbacka. S výnimkou jednej už spomínanej play na Hopkinsa sa našej secondary podarilo vymazať jeden z najexplozívnejších útokov v súčasnej NFL. Zároveň aj náš tackling bol solídny a nepúšťali sme im veľa yardov po zachytení prihrávky. K tomu sme behový útok Cardinals udržali na priemere 3.7 yardov na jeden beh. Celkovo sme dokázali vygenerovať 17 tlakov na Murrayho, pričom po tri si pripísali Lowry, Preston Smith a Mercilus. Bol to skutočne vyvážený a poctivý výkon od našej obrany!

Hrdinom tohto zápasu sa stal Rasul Douglas a v posledných sekundách rozhodol o prehre svojho bývalého tímu. Dňa 6. októbra sme ho podpísali do našej 53ky z practice squadu Arizony Cardinals a ten sa im teraz poďakoval za to, že už nemusí hrať v ich farbách. O dva dni neskôr sme sa dozvedeli, že Rasul pri tejto play presne vedel, čo budú Cardinals hrať. Celý čas pred snapom pozerá na quarterbacka Murrayho ako robí checky pred snapom (v tom videu dole nie je vidno ako robí Murray signály pomocou svojich rrúk). Keď bol v practie squade Cardinals po dobu jedného mesiaca, tak si veľa všímal útok a učil sa ich útočné signály a tendencie. Na základe formácie a signálov, ktoré Murray ukazoval pri tejto play pred snapom, presne vedel, že čo sa bude diať. A.J Green si nevšimol signál, ktorý Murray urobil, ale Rasul si ho veľmi dobre všimol.

Jeho výkon bol v tomto zápase kvalitný počas celého priebehu zápasu a pred svojou rozhodujúcou interception mal 9 tacklov, čo bolo najvyššie číslo v tíme a aj jednu zrazenú prihrávku na A.J. Greenovi. Zatiaľ za nás odohral tri zápasy a celkovo si pripísal 17 tacklov, 5 stopiek. Do jeho coverage letelo v týchto zápasoch 16 lôpt, skompletovaných bolo 9 pre priemer 9.7 yardov na jeden catch. K tomu pridal 1 interception a 2 zrazené prihrávky. Doposiaľ pustil passer rating na úrovni 45.6. To je docela slušné. Čo poviete? Tu si dajme na ukážku aj jeho prvú play na Greenovi:

V defenzívnej lajne sa mi opäť páčil Dean Lowry. V posledných zápasoch je z neho dizruptívny pass rusher a v tomto zápase tomu nebolo inak. Na dvoch rôznych snapoch sa postaral o to, že prvého guarda zatlačil až do backfieldu pre tlak na quarterbacka. Pri druhom sa mu podarilo zraziť na zem aj Kylera Murrayho. V štyroch zápasoch po sebe má na svojom konte vždy aspoň 0.5 sacku a v tejto sezóne má dokopy 3.0 sackov! Dokáže porážať guardov v súbojoch 1vs1 a to najmä vďaka čistej sile. K tomu dokáže byť efektívny a pomáhať svojim spoluhráčom pri stuntoch a slanting rushoch.

Veľkú úlohu v tomto zápase zohrala aj naša nová akvizícia OLB Whitney Mercilus. Ten si v dvoch zápasoch v našom drese ako hráč do rotácie pripísal už 7 tlakov na quarterbacka, pričom v drese Texans mal v úvodných 6 zápasoch len 5. Ak sa nám vráti Zee a Mercilus bude kvalitný EDGE4, tak to bude pre našu obranu obrovský boost!

V strede našu obranu dirigoval De´Vondre Campbell, ktorý tiež proti svojmu bývalému tímu podal kvalitný výkon. V tomto zápase si pripísal aj jeden sack, keď sa Murray snažil uniknúť z pocketu, ale De´Vondre ho nikam nepustil. Neskôr v zápase zahral ďalšiu peknú play, kde nespanikáril, spravil správny read, využil svoju dĺžku aby sa vyhol bloku, postrážil si uhol a bola z toho strata pre 1 yard. Žiadny veľký highlight, len proste perfektne a čisto odvedená práca. Takéhoto linebackera sme v Green Bay už veľmi dlho nemali.

V secondary odohral opäť spoľahlivý zápas aj cornerback Chandon Sullivan. Pustil tri zachytené prihrávky len pre 27 yardov a opäť sa mu veľmi úspešne darilo držať všetko pred sebou. V posledných 4 zápasoch pustil len 9 zachytených prihrávok pre 61 yardov, 1 interception a passer rating 62.6.

Veľmi slabý zápas odohral inside linebacker Krys Barnes. V behovej hre mal problémy s dostávaním sa z blokov a v coverage toho tiež popúšťal viacej než by sa nám páčilo. Najmä jeho práca v red zone proti behu bola veľmi zlá, plus k tomu sa útoku Cardinals podarilo cez neho skompletovať 4 prihrávky. Bol zodpovedný aj za jeden touchdown Cards. Najskôr nedokázal v man to man coverage ubrániť tight enda zacha Ertza pri explozívnej play a potom nedokázal na goal line tacklovať running backa Jamesa Connora. Naša obrana hrala v tomto zápase veľa light boxov, čím sa snažila prinúť Cardinals čo najviac behať keď sa dostali do našej red zone (úplne opačný prístup než aký mali v tomto zápase Cardinals) a kvôli tomu často zostával v strede obrany sám, čo mu nepomohlo. Ale aj napriek tomu jeho výkon nemôžem ani náhodou hodnotiť pozitívne.

Pochváliť tiež nemôžem tento náš defenzívny play-call na 4th&4… Od začiatku sa hrá 8 yardov off coverage a ešte naši hráči smerujú smerom dozadu. Strašne jednuduchý first down pre útok Cardinals.


ZRANENIA PRIBÚDAJÚ…

Chujovský Thursday Night Football nám priniesol ďalšie tri zranenia, z čoho hneď 2 sú fatálne. Tight end Robert Tonyan si pri svojej 33-yardovej big play pretrhol predný krížny väz a je definitívne mimo na celý zvyšok sezóny. Running back a kick returner Kylin Hill si pri zbytočnom returne z vlastnej end zóny tiež pretrhol predný krížny väz a platí pre neho úplne to isté ako pre Tonyana, je out na celú sezónu. Plus DT Kingsley Keke si privodil otras mozgu. Náš tím zraneniami už nekrváca, ale tečie ako vodopád…


GO PACK GO!!!!!!!!!!!!!!!!