Súboj dvoch najikonickejších tímov v histórii NFL!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Pittsburgh Steelers

Kedy? 03/10/2021 o 22:25

Kde? Lambeau Field, Green Bay, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 35 zápasov zápasov: 19 výhier, 16 prehier, remíza

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.39, remíza: 16.80, výhra hostí: 3.39
 • Fortuna: výhra domácich: 1.42, remíza: 15.00, výhra hostí: 3.20
 • Niké: výhra domácich: 1.44, remíza: 14.43, výhra hostí: 3.25

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • WR Maquez Valdes-Scantling (hamstring)
 • DL Tyler Lancaster (reserve/COVID-19 list)

Nepravdepodobná účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • OL Elgton Jenkins (členok)
 • CB Kevin King (otras mozgu)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • LB Krys Barnes (otras mozgu)
 • S Vernon Scott (hamstring)
 • DL Jack Heflin (členok)

Kvôli tomu, že je Lancaster na reserve/COVID-19 liste, tak sme dostali možnosť nahradiť ho jedným hráčom z practice squadu. Táto možnosť sa použila na wide receivera EQ St. Browna.


STEELERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • OL Rashaad Coward
 • DT Carlos Davis
 • OL Chukwuma Okorafor
 • WR Chase Claypool

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

5 bold predictions for Steelers vs. Packers in week 4 - Page 2

Na tento zápas so Steelers sme pôvodne mali ísť ako fanklub, pričom nás bolo okolo 25 kusov a mali sme od Packers aj skvelé lístky. Avšak rozhodnutia vlády US to zariadili inak a nám nezostáva nič iné, len ho sledovať cez obrazovky doma na Slovensku. Green Bay Packers, ktorí sú aktuálne 2-1 privítajú na svojom posvätnom trávniku Lambeau Fieldu tím Pittsburg Steelers, ktorý sa momentálne dosť výrazne trápi a je na bilancii 1-2. Tento zápas bude zároveň zápasom dvoch vôbec tých najikonickejších franchise v histórii NFL.

Od nášho víťazstva v Super Bowle XLV práve proti Steelers, sme spolu odohrali len dva zápasy a oba sa skončili víťazstvom Steelers. Treba poznamenať, že Aaron Rodgers v týchto zápasoch nehral, bol zranený a teda toto bude jeho prvý zápas proti tímu Steelers od spomínaného Super Bowlu.

DOKÁŽE OL PREŽIŤ ĎALŠÍ TEST?

Účasť Elgtona Jenkinsa v tomto zápase je nepravdepodobná a to s najväčšou pravdepodobnosťou znamená to, že sa na ľavého takla opäť postaví neskúsený Yosh Nijman. Aaron Rodgers hral v zápase proti San Franciscu bez účasti Elgtona Jenkinsa perfektne a prvý veľký test sme prežili veľmi dobre. Naša ofenzívna lajna teda do zápasu s Niners nastúpila v zložení: Nijman – Runyan – Myers – Newman – Turner, pričom toto herne neskúsené zoskupenie nastúpilo proti veľmi silnej front-7 Niners. Všetci piati mali dokopy 62 kariérnych štartov v NFL (len Billy Turner mal 57 z nich) a okolo OL boli obrovské otázniky. Hráčom Niners sa v prvých dvoch zápasoch podarilo vytvoriť až 52 tlakov na quarterbacka, no v tento nedeľný zápas sa k Rodgersovi prakticky ani len nedostali. Rodgers bol sackovaný len jeden jediný krát a na 38 pass-blocking snapoch sme pustili len 5 tlakov na svojho quarterbacka (14.7% – najmenšie číslo vo weeku 3 v celej NFL). Samotný Yosh Nijman nepustil na svojho quarterbacka ani jeden talk, hit, či sack. Tréneri pripravili skvelý gameplan a svojej neskúsenej ofenzívnej lajne naordinovali rýchle odhody lopty, double teamy, či pomoc od running backov a tight endov. Dokážeme niečo takéto predviesť aj proti Steelers, ktorí ponúkajú ďalší zložitý test?

NFL Week 6 Roundup: No more unbeatens, Steelers hand KC its first loss | The Daily Courier | Prescott, AZ

Zo zranenia sa im vracia jeden z najlepších edge rusherov v celej lige T.J Watt a v strede defenzívnej lajny majú Camerona Haywarda, ktorý je stále jeden z najlepších hráčov v lige na svojej pozícii. Na pozícii pravého edge rushera hral vo weeku 3 najmä Melvin Ingram, ktorý tu odohral 23 snapov a práve on bude podľa všetkého najčastejšie v matchupe proti Yoshovi Nijmanovi. TJ Watt počas posledných dvoch sezón odohral 482 pass-rush snapov na ľavom endovi alebo ľavom outside linebackerovi, pričom len 6 prišlo na ravej strane. Čiže je veľmi nepravdepodobné, že by sme ho mali vidieť hrať proti Nijmanovi a jeho primárny súperom počas celého zápasu bude pravý tackle Billy Turner.

TJ hrá v tejto sezóne prakticky na svojej vlastnej úrovni, keď podľa ESPN je jeho pass rush win rate je aktuálne suverénne najvyšší v celej lige – 42%. Táto metrika nám hovorí o tom, ako často dokáže pass rusher poraziť svoj blok do 2.5 sekundy. Cameron Heyward je pre zmenu spomedzi defenzívnych tacklov v tejto štatistike na 9. mieste s 18%. K tomu má na svojom konte druhý najvyšší počet vyvinutých tlakov na quarterbacka počas prvých troch weekov zo všetkých defenzívnych linemanov a pred ním je len Aaron Donald. Plus je na treťom mieste čo sa týka run stop win ratu.

Keď sa pozrieme na to z uceleného pohľadu, tak tímový pass rush win rate Steelers je aktuálne na čísle 55%, čo je druhé najvyššie číslo v celej lige. Aby toho nebolo málo, tak ich tímový run stop win rate je tiež druhým najlepším v lige. Na druhú stranu je naša ofenzívna lajna šiestou najlepšou čo sa týka tímového pass blocking win ratu (64%) a to hráme bez Bakhtiariho a posledný zápas aj bez Jenkinsa. Náš tímový run block win rate je 73%, čo je piate najlepšie číslo v celej lige. Táto obrana nie je žiadna sranda a naša OL bude čeliť skutočne poriadne ťažkej skúške.

Nemôžeme to všetko nechať len tak na ofenzívnej lajne, lebo to bude cesta do pekla. Musíme predvádzať niečo podobné ako proti Niners. Matt LaFleur sa spoločne s Aaronom Rodgersom postaral o to, aby jeho mladí chalani nemuseli blokovať pass rush Niners veľmi dlho. Preto svoj útočný gameplan postavili na rýchlej passovej hre a behovej hre. Rodgersov priemerný čas odhodu bol 2.04 sekundy a keď mal čistý pocket, tak to bolo 1.86 sekundy. Toto je perfektný spôsob ako pomôcť mladej ofenzívnej lajne aj v zápase so Steelers a otupiť tak ich skvelý pass rush. Len veľmi ťažko porazíte svoj blok do dvoch sekúnd. Zároveň bol Rodgers na týchto hodoch veľmi efektívny. Keď odhodil loptu do 2.5 sekundy, tak skompletoval 16/18 prihrávok pre 140 yardov a touchdown. Keď sa na to pozrieme celkovo, tak keď Rodgers v tejto sezóne odhadzoval loptu do 2.5 sekundy, tak skompletoval 43/52 prihrávok pre 6 touchdownov a 0 interceptions.


A ČO TÁ OL STEELERS?

Steelers offensive line proves its worth in pass protection

Ofenzívna lajna Steelers bola slabinou už v minulej sezóne. V tejto sezóne tomu nie je inak. Nachádza sa na 27. mieste v tímovom pass block win rate a na 29. miesto v tímovom run block win rate. Na druhú stranu quarterback Ben Roethlisberger sa snaží zbavovať lopty extrémne rýchlo. Doposiaľ sa počas prvých troch weekov žiadny iný tím nezbavoval lopty tak rýchlo ako práve Steelers, keď ich priemerný čas odhodu je 2.4 sekundy. Big Ben sa už nedokáže hýbať dostatočne kvalitne a jeho ofenzívna lajna je slabinou, čiže to musia takto kompenzovať. Zaujímavé je najmä to, že Pittsburgh je na 9. mieste čo sa týka pustených tlakov na jeden dropback (20.7%).

Dôvod, prečo sa Steelers darí držať Bena pod čo najmenším tlakom je ten, že nie len že majú rýchlu passovú hru, ale aj preto, že žiadny iný tím nebol doposiaľ blitzovaný menej než Steelers. Portál TruMedia uvádza, že piatim a viacerých pass rusherom čelili len na 13.6% dropbackov. Možno sa náš nový defenzívny koordinátor Joe Barry bude snažiť vyhodiť Steelers z koľají tak, že sa pokúsi túto štatistiku poriadne zvýšiť a vystaviť Steelers niečomu, s čím veľa skúseností v tejto sezóne nemajú.

Náš pass rush nie je aktuálne nejakou hrozivou silou, avšak v zápase s Niners sa nám ho podarilo pomerne dobre oživiť práve vďaka agresívnejšiemu prístupu. Na quarterbacka Jimmyho Garoppola sa nám pravidelno darilo vystvárať tlak a pod tlakom bol pri 36.4% svojih dropbackov. Celkovo sme mali 5 sackov, 22 tlakov a 11 hitov na quarterbacka! Si zoberte, že v prvých dvoch zápasoch nebol sackovaný ani raz a OL Niners pustila dokopy len 7 tlakov na svojho quarterbacka! Na týchto plays kde bol pod tlakom v tomto zápase skompletoval len 4/12 prihrávok pre 30 yardov. Keď nebol pod tlakom, tak to bolo 21/28 pre 227 yardov a 1 touchodown. To je obrovský rozdiel a kľúčové bolo to, že sa nám podarilo na neho vytvárať tlak čo najviac.


UŽ STARÝ BIG BEN

How the Pittsburgh Steelers got it wrong with Ben Roethlisberger

V odstavci vyššie sme si ukázali, že síce ofenzívna lajna Steelers je slabá, tak to dokáže ako tak kompenzovať a držať Bena pod čo najmenším tlakom. Avšak tomu to akosi nepomáha. Zarážajúca je najmä štatistika ohľadom jeho percenta skompletovaných prihrávok na dropbackov, kde nečelil žiadnemu tlaku na svoju osobu. Tu skompletoval len 68.9% svojich prihrávok, čo je až 29. miesto v NFL. Čiže ani vy a ani ja nemusíme byť atómovými inžiniermi aby sme prišli na to, že takto by to asi fungovať nemalo a niečo tu je veľmi zle s quarterbackom Steelers. A aby toho nebolo málo, tak presne ako očakávate, tak pod tlakom to je ešte horšie. Na 33 dropbackoch, kde bol pod tlakom, má priemer len 5.5 yardov na jednu prihrávku s 3 hodenými interceptions a passer ratingom 20.1.

Tento 39 ročný quarterback na ihrisku pôsobí tak, ako keby už mal byť dávno v dôchodku. Toto by sa možno nemalo hovoriť o budúcom Pro Football Hall of Fame quarterbackovi, avšak keď sa pozeráme na tape, tak vidíme quarterbacka, ktorý má problémy s pohybom v pockete, jeho celková mechanika je otrasná a s loptou nerobí správne rozhodnutia.

Pre Big Bena a celú organizáciu Steelers nie je vôbec dobrou správou to, že v tomto zápase budú bez svojho starting left tackla Chukwuma Okorafora, ktorý má otras mozgu a celý týždeň netrénoval. To znamená, že budeme čeliť náhradnému tacklovi Dan Moore Jr.. Keď si to všetko dáme dokopy, tak limitovaný Big Ben s otrasnou ofenzívnou lajnou, ktorá ešte bude hrať bez svojho ľavého tackla, nám ponúka ideálnu príležitosť k tomu, aby sa na Roethlisbergera poriadne zatlačili.


POZOR NA NAJEE HARRISA

Steelers si mysleli, že ich otrasnú behovú hru z minulej sezóny vyrieši nový running back a nie investícia do posilnenia ofenzívnej lajny. Ako sa už mnohokrát ukázalo, tak toto bolo veľmi zlé rozmýšľanie. Najee Harris je síce veľmi šikovný a talentovaný nováčik, avšak Steelers ho postavili do pozície v ktorej nechce byť žiadny running back. Ich run block win rate je až 29. v lige a preto sa nemôžu diviť, že sa nič nezmenilo. Rookie running back má priemer len 3.1 yardov na jeden beh, ich behová hra je na 32. mieste v lige ako v nabehaných yardoch, tak aj v yardoch na jeden beh.

Naša behová obrana sa v prvých dvoch zápasoch úplne nevyznamenala, ale proti Niners to bola úplne iná pesnička. V útoku Shanahana sa všetko začína behmi a v tomto zápase ich mali k dispozícii celkovo 21 pre zisk 67 yardov, čo zahŕňa aj 16 yardový beh v podaní Trey Sermona. To je priemer 3.2 získaných yardov na jeden beh. Dovolím si povedať, že toto je prakticky vymazaná behová hra Niners zo zápasu. Niners nemali vôbec kam behať. Podarilo sa nám ubrániť ako inside, tak aj wide runy a behová obrana bola skutočne na veľmi vysokej úrovni. Shanahanov útok mal v tomto zápase priemer len 4.6 získaných yardov na jednu play. Aby ste pochopili ako je toto číslo nízke, tak aktuálne otrasný útok Falcons, ktorý je v tejto štatistike na 28. mieste má počas prvých troch zápasov priemer 4.7 yardov. Podľa štatistík ESPN má naša obrana v doterajšom priebehu sezóny 8. najlepší tímový run stop win rate s 33%. Pre porovnanie, na prvom mieste sú Raiders (38%) a na delenom druho mieste sú Broncos a Steelers (36%).

Steelers' Najee Harris dashes to first career touchdown in loss to Raiders | Fox News

Najeeho by som vôbec nijako nepodceňoval. Dokáže narobiť poriadnu neplechu a našu prácu si musíme odviesť poctivo. Harris vedie celú ligu v počte targetov (27) a odbehnutých routes (121) spomedzi všetkých running backov. Next Gen Stats uvádzajú, že proti Bengals bežal neuveriteľných 52 routes, čo bolo najviac v podaní running backa od roku 2016, kedy Nex Gen Stats vznikli. Harris doposiaľ nachytal 20 prihrávok pre 149 yardov a 1 touchdown. To sú štatistiky, za ktoré by sa asi nehanbilo tak 80% receiverov v NFL. A čo je ešte zaujímavejšie, tak to že 149 jeho získaných yardov pri catchoch prišlo v yardoch po zachytení prihrávky. Tu si môžete pozrieť to, kde prichádzali jeho zachytené prihrávky v zápase proti Bengals. Všetko sú to krátke odhody na line of scrimmage, kde získava yardy až po zachytená prihrávky. V tomto zápase získal celkovo 109 yardov po zachytení, čo bolo o 31 yardov viacej než by sa očakávalo.

Packers sa budú musieť uistiť, že dokážu limitovať jeho získané yardy po zachytení prihrávky. Ich tackling musí byť na úrovni, inak nám Harris dokáže narobiť nemalé problémy. Možno dobrou správou pre nás je to, že podľa PFF sme tretím najlepšie tacklujúcim tímom v NFL počas prvých troch weekov. Podľa ich štatistík nemáme ani jedného hráča, ktorý by bol v TOP 45 v missnutých tackloch.

Vyzerá to tak, že pokrývať ho bude práve náš inside linebacker De´Vondre Campbell, ktorý podáva veľmi dobré výkony. Ten má aktuálne na svojom konte 11 stopiek, čo je delené šieste najvyššie číslo v lige. K tomu sa mu darí aj v coverage. Síce doposiaľ pustil do svojej coverage 15 skompletovaných prihrávok, čo je 6. najvyššie číslo na tejto pozícii, no to hneď neznamená že má v coverage problémy. Týchto 15 pustených prihrávok vyústilo len do 73 yardov, vrátane 40 po zachytení prihrávky. Jeho 6 coverage stopiek, alebo tacklov, ktoré spôsobia ofenzívne zlyhanie, sú na delenom 5. najlepšom čísle pomedzi všetkých linebackerov. Súperovi QBs teda hádzali do jeho coverage celkovo 21-krát a ich priemer 3.5 yardov na jeden pokus je najnižšie číslo v celej lige spomedzi všetkých linebackerov, ktorí odohrali aspoň 70 coverage snapov. Vyzerá to tak, že na pokrývanie Najee Harrisa by mohol byť ideálnym komponentom.


HADEN VS ADAMS

Jeden z najlepších matchupov v tomto zápase sa udeje medzi cornerbackom Joe Hadenom a wide recevierom Davante Adamsom. Haden odohral v prvom weeku proti Bills skvelú prácu na Stefonovi Diggsovi, week 2 vynechal kvôli zraneniu triesla, v tretom pustil touchdown Ja´Marrovi Chaseovi a teraz od neho budú Steelers potrebovať, aby dokázal ubrániť Davante Adamsa. Očakávam to, že Steelers sa budú snažiť Adamsa čo najviac zdvojovať a my budeme musieť nájsť aj iné cesty k úspechu, ako len hádzať loptu na Adamsa.


STOKES VS JOHNSON

Cornerback Kevin King zrejme opäť nebude hrať v druhom zápase po sebe kvôli otrasu mozgu a tak na radu príde opäť nováčik Eric Stokes. Ten hrá doposiaľ famózny futbal. V prvých troch zápasoch letelo do jeho coverage 10 lôpt, ale pustil len 3 prihrávky pre 27 yardov. K tomu má na svojom konte tri zrazené prihrávky a QBs majú pri hodoch do jeho coverage priemerný passer rating na úrovni 72.9. V tomto weeku môže čeliť šikovnému pass cacherovi Diontae Johnsonovi a myslím si, že pri absencii Chasa Claypoola sa budú Steelers snažiť vyhľadávať práve tento matchup a poriadne atakovať Stokesovu coverage. Johnson má počas posledných 16 celých zápasov na svojom konte až 177 targetov. Ak by sa Ericovi podarilo tento tlak ustáť, tak by to bola pre nás skvelá správa a najmä cesta k ďalšiemu víťazstvu. Johnson je pre ofenzívnu Steelers ohromne kľúčovým hráčom a krásne to bolo vidieť v zápase proti Bengals, kde im chýbal.


GO PACK GO!!!