Skvelý výkon našich chalanov!

Naši chalani predviedli na Levi´s Stadium perfektný výkon a odmenou im bolo víťazstvo nad San Franciscom 49ers pomerom 30-28. Musím povedať, že som za tento zápas na naším tím veľmi hrdý. Hrali v skrátenom weeku na West Coats proti jednému z najfyzickejšie hrajúcich tímov a aj tak dokázali byť oni tým tímom, ktorý hral v tomto zápase fyzickejší futbal. Na celom tíme bolo vidieť, že prišli hrať futbal a na ihrisku to bolo cítiť. Pred zápasom som si hovoril, že chcem od nich vidieť to, že im na víťazstve bude zaležať viacej než mne doma za obrazovkou s pivom v ruke. A to čom som potom videl na ihrisku vo mne skutočne vzbudilo pocit hrdosti na náš tím. Obzvlášť ešte za to, ako sa dokázali vysporiadať so zebrami a zápas nakoniec dotiahnuť do víťazného konca. Paráda!!!

Mám tu hneď na úvod jedno krátke video, ktoré krásne opisuje tento zápas. Big Dog si agresívne vychutnáva Nicka Bosu!

Na úvod treba vyzdvihnúť hlavný aspekt, ktorý nás postavil do pozície toho dominantnejšieho tímu v tomto zápase. Dokázali sme ovládnuť hru na line of scrimmage a to na oboch stranách lopty, čo sa pred samotným zápasom veľmi neočakávalo. Boli sme tu jednoznačne lepším tímom a to si ukážeme aj v tomto review.

ADAM STENAVICH = GENIUS

Do zápasu sme išli bez nášho All-Pro left tackla Davida Bakhtiariho a aj jeho aktuálneho skvelého náhradníka Elgtona Jenkinsa, ktorý si v zápase s Lions poranil členok. Prekvapivo na radu prišiel neskúsený Yosh Nijman a tréner LaFleur to odôvodnil tak, že nechceli veľme miešať ofenzívnou lajnou a presúvať hráčov z pozície na pozíciu. Naša ofenzívna lajna teda do tohto zápasu nastúpila v zložení: Nijman – Runyan – Myers – Newman – Turner. Toto herne neskúsené zoskupenie nastúpilo proti veľmi silnej front-7 Niners. Však posúďte sami. Všetci piati mali dokopy 62 kariérnych štartov v NFL. Right tackle Billy Turner mal 57 z nich… Na druhej strane proti ním stala sila v zložení Nick Bosa, Dee Ford, Arik Armstead, Javon Kinlaw, či D.J. Jones. Hráčom Niners sa podarilo v prvých dvoch zápasoch vytvoriť až 52 tlakov na quarterbacka a my sme sa len modlili k Vincovi, že nech nám Aaron tento zápas prežije. A on ho nie len že prežil. On ho odohral prakticky v čistom drese!

V roku 2019 sme proti Niners odohrali dva zápasy, v ktorých sa nám dokopy podarilo skórovať 28 bodov, Rodgers bol sackovaný 7-krát a podľa štatistík sme na 96 pass-blocking snapoch pustili 21 tlakov na quarterbacka (21.9%). Plus k tomu nám bolo odpískaných 6 faulov v OL. V tento nedeľný zápas bol Rodgers sackovaný len jeden jediný krát a na 38 pass-blocking snapoch sme pustili len 5 tlakov na quarterbackov (14.7% – najmenšie číslo vo weeku 3 v celej NFL) a len debutantovi Nijmanovi boli odpískané 2 fauly. Ten jeden pustený sack ide na konto pravého guarda Royca Newmana, ktorého na tej play jednoznačne prevalcoval Arik Armstead.

Yosh Nijman nemal najlepší štart do zápasu, keď v prvom drive nevyzeral vôbec dobre, avšak dokázal sa z horšieho štartu oklepať a po zvyšok zápasu to už bolo o niečom úplne inom. Zaujímavosťou je, že štatistiky mu nenapočítali ani jeden pustený tlak na quarterback, pričom nepustil ani jeden hit, či sack na svojho quarterbacka. Tréneri pripravili skvelý gameplan a svojej neskúsenej ofenzívnej lajne naordinovali rýchle odhody lopty, double teamy, či pomoc od running backov a tight endov. Takto po prvom útočnom drive dokázali otupiť pass rush zlatokopov. Nick Bosa vstupoval do tohto zápasu ako najväčšia hrozba a zbraň hromadného ničenia. Ale v tomto zápase bol prakticky z hry vymazaný, keď mal za celý zápas len 2 tlaky na quarterbacka, čo je jeho tretie najnižšie číslo naprieč jeho všetkými 23 zápasmi v NFL. Pravý tackle Billy Turner odohral tiež kvalitný zápas a na svojho quarterbacka nepustil ani jeden tlak. Jeho výkon je trošku v úzadí, ale rozhodne nesmie zostať prehliadnutý. Jediná smutná vec je na tom tá, že takto si Adama Stenavicha u nás dlho neudržíme a už čoskoro bude niekde callovať ofenzívne plays.

Matt LaFleur sa spoločne s Aaronom Rodgersom postaral o to, aby jeho mladí chalani nemuseli blokovať pass rush Niners veľmi dlho. Preto svoj útočný gameplan postavili na rýchlej passovej hre. Rodgersov priemerný čas odhodu bol 2.04 sekundy a keď mal čistý pocket, tak to bolo 1.86 sekundy. Toto je perfektný spôsob ako pomôcť mladej ofenzívnej lajne. Len veľmi ťažko porazíte svoj blok do dvoch sekúnd. Zároveň bol Rodgers na týchto hodoch veľmi efektívny. Keď odhodil loptu do 2.5 sekundy, tak skompletoval 16/18 prihrávok pre 140 yardov a touchdown. Ako to krásne ide, keď Aaron počúva trénera.

Na krátkych a stredných downoch sme veľakrát mohli vidieť ako sme hrali empty formácie a príliš sme nezahrávali play-actions (len 3 za celý zápas, čo je náš strašne malé číslo – prioritou boli rýchle dropy a čo najrýchlejší odhod lopty). Ako viete, nie som extra fanúšikom, keď začneme hrať tieto formácie, avšak v tomto zápase to bolo veľmi šikovnou súčasťou nášho gameplanu. Tým, že sme hrali v týchto situáciách empty formácie, tak sa nám podarilo dostať obranu z 2-high coverage, nakoľko sa jeden safety musí stiahnuť na line of scrimmage, lebo tam nemajú dostatok hráčov. Vďaka tomuto sa nám podarilo vytvoriť matchupy 1vs1 a väčšinou sa jeden deep safety sťahoval do double coverage práve na Adamsa. Rodgers si tak mohol rýchlo čítať ihrisko, nájsť vhodný matchup a zbaviť sa lopty ohromne rýchlo. Toto nám potvrdzuje aj pohľad na hĺbku Rodgersových prihrávok. Keď hádzal na receivera do vzdialenosti 15 yardov, tak mal priemer 5.6 yardov na jeden pokus, čo je veľmi malý priemer, ale lopta lietala rýchlo a útok mohol postupovať ihriskom. Ale na druhú stranu náš útok tiež odviedol skvelú prácu v tom, že vo svojom gameplane ponechali hlboké prihrávky a to bez toho, aby Rodgers držal loptu príliš dlho. Keď hádzal loptu na hráčov, ktorí boli vo vzdialenosti väčšej ako je 15 yardov, tak skompletoval 5/10 prihrávok pre 150 yardov. Tu je krásny príklad:

Aaron Rodgers bol v tomto zápase skvelý, lopty sa zbavoval rýchlo a udržal svoj útok v rytme. Celkovo skompletoval 23 prihrávok pre 261 yardov a 2 touchdowny. Odviedol skvelú prácu čo sa týka pohybu v pockete a týmto tiež pomáhal našej ofenzívnej lajne. Azda jeho najväčší moment prišiel v úplne poslednom drive, keď do konca zápasu zostávalo 37 sekúnd a Niners po touchdowne viedli 28-27. Tam mu stačili len dva úspešné hody na Davante Adamsa, čím pripravil pozíciu pre svojho kickera Masona Crosby na 51-yardový field goal, ktorý už potom rozhodol zápas v náš prospech. Zároveň musím povedať, že Rodgers na ihrisku vyzeral veľmi odhodlane, sebaisto a ukázal obrovský hlad po víťazstve. Toto je Aaron Rodgers, akého chceme vidieť! A dajme si ešte raz jeho perfektný touchdownový hod na MVS! To bolo futbalové porno!

Rodgersovi sa v passovej hre podarilo skompletovať dve +40 yardové prihrávky na MVS s Lazardom a jeho hlavným cieľom bol Davante Adams. Na neho obrana Niners nemala žiadnu odpoveď a keď sme potrebovali first down, tak stačilo hádzať na Adamsa. Packers si pripravili skvelý gameplan ako dostať loptu do jeho rúk. Hneď 7 prihrávok na neho bolo za lebo do 5 yardov od line of scrimmage. Proste plán boj jasný. Dostať loptu preč čo najrýchlejšie a do rúk Davante Adamsa. Ten bol zvyčajne na slote a takto sme chceli otupiť 2-deep coverage. Keď hrali Niners na neho man-to-man, tak niekoľkokrát vykúpal cornerov a presadil sa proti ich coverage. Hneď jeho 9 prihrávok resultovalo do prvého downu alebo touchdownu. Aby sme nezabudli, tak sa dokázal vrátiť späť do zápasu po hnusnom hite od obrancu Niners a rozhodnúť zápas v poslednom drive. Celkovo na neho letelo 18 lôpt, chytil ich 12 pre 132 yardov a 1 touchdown.

Tu máme na ukážku prvú play z nášho záverečného drivu. Rodgers hádže dokonalú loptu a chytá ju práve Adams. Po zápase nám Aaron prezradil, že túto play vymysleli vo štvrtok na tréningu a coach LaFleur ju navrhol na začiatku tohto drivu.

Inak kluci na týchto ďalších dvoch videách uvidíte hráča, ktorému nezáleží na svojom tíme…

Dáme si aj jeden krásny red zone play dizajn, čo poviete? Toto je video z touchdownu Davante Adamsa. Nathaniel Hackett s LaFleurom to nakreslili nádherne a s čistým svedomím môžem prehlásiť, že lepších red zone play-dizajnérov v súčasnej NFL nenájdete. To je neskutočné, čo oni dokážu vymyslieť. O tom svedčí aj ich historická úspešnosť v red zone počas minulej sezóny, keď sme skórovali touchdown v 80% prípadov. To bola najvyššia úspešnosť v NFL za posledných 40 rokov!

Obrana Niners je skvelá a Packers aj tak dokázali proti ním skórovať 30 bodov bez svojich dvoch najväčších opôr v ofenzívnej lajne. Fakt skvelý výkon a nezabúdajme, že sme ešte na ihrisku zbytočne nechali ďalšie body, keď sme zbabrali 4th&1 vo vnútri 10-yardovej línie Niners. Tu spravil chybu center Josh Myers, ktorý snapol loptu skorej ako mal a Rodgers so zvyškom útoku na to neboli vôbec pripravení. Ale inak hral Myers skvelý zápas a na ihrisku vôbec nevyzerá ako nováčik.

V útoku chcem vyzdvihnúť blokovacie schopnosti a obrovskú snahu v tomto hernom aspekte od Lazarda, MVSka, Big Boba či Lewisa. Majú obrovskú zásluhu na tom, že sa nám takto darilo a pre útoku odviedli kopec, ale že kopec čiernej práce, ktorá je takmer vždy nedocenená, keď nemáte yardy, či touchdowny pri svojom mene. Všimli ste si to, ako sa veľké celonárodné média NFL išli posrať z toho, ako Trent Williams v totálne nevyrovnanom súboji zrámoval v bloku Erica Stokesa? Prečo ich potom nezaujal spôsob ako Big Bob niekoľkokrát položil Nicka Bosu na zem?! Asi preto, lebo hviezda a jedna z tvári ligy nemôže vypadať zle na sociálnych sieťach, že ho takto zdemoluje tight end…

Na záver k útoku tu mám ešte jeden rozbor behovej hry running backa Aarona Jonesa, ako si perfektne dokáže pripraviť svoje bloky, inside linebackera prinúti atakovať dieru a následne robí cut do voľného priestoru. Vysoká škola futbalu toto! A aby toho nebolo málo, toto nerobí proti hocikomu. Proti nemu tam stojí samotný excelentný Fred Warner.


SKVELÁ PRÁCA OBRANY!

Úprimne vám poviem, že som sa veľmi, ale že veľmi bál matchupu Kyle Shanahan vs Joe Barry. Ak odhliadneme Mosterta, tak Kyle mal k dispozícii všetky svoje hlavné útočné zbrane a myslel som si, že si spraví z Barryho trhací kalendár. Ale to sa nestalo. Obrana Joe Barryho hrala perfektne na line of scrimmage a celkovo jej práca pôsobila veľmi súdržne. Jeho obrana bola perfektne pripravená a dokázala Shanahanovi úspešne kontrovať. Shanahan vďaka svojim play dizajnom dostáva obrany do bustnutých coverages a svojou behovou hrou si vytvára práve priestor na takéto plays. Ale Niners v tomto zápase nedostali ani jedno z toho. Packers hrali disciplinovane a to dokonca aj s agresívnym play-callingom blitzov. Shanahanov útok mal v tomto zápase priemer len 4.6 získaných yardov na jednu play. Aby ste pochopili ako je toto číslo nízke, tak aktuálne otrasný útok Falcons, ktorý je v tejto štatistike na 28. mieste má počas prvých troch zápasov priemer 4.7 yardov.

V útoku Shanahana sa všetko začína behmi a v tomto zápase ich mali k dispozícii celkovo 21 pre zisk 67 yardov, čo zahŕňa aj 16 yardový beh v podaní Trey Sermona. To je priemer 3.2 získaných yardov na jeden beh. Dovolím si povedať, že toto je prakticky vymazaná behová hra Niners zo zápasu. Niners nemali vôbec kam behať. Podarilo sa nám ubrániť ako inside, tak aj wide runy a behová obrana bola skutočne na veľmi vysokej úrovni. Tu je jeden krásny príklad. Runner s loptou nemá vôbec kam, všetko je perfektne vyplnené a pokryté. Fakt cheeseheada dole!

Zároveň sme odviedli excelentnú prácu v bránení play-actions. Quarterback Jimmy Garoppolo bol na play-actions len 5/8 pre 42 yardov a 1 interception. Toto sa proste Shanahanovi vôbec nestáva a už vôbec nie vtedy, keď má v passovej hre k dispozícii všetky zbrane.

Dáme si tu jednu ukážku z pass play na krátkom treťom downe. Hráme man coverage, Garoppolo nemá vôbec kam s loptou, Preston Smith prichádza neblokovaný a sackuje ho.

K tomu sa nám darilo pravidelne vytvárať tlak na quarterbacka Jimmyho Garoppola, ktorý bol pod tlakom pri 36.4% svojich dropbackov, mali sme 5 sackov, 22 tlakov a celkovo sme ho hitli za zápas 11-krát! Si zoberte, že v prvých dvoch zápasoch nebol sackovaný ani raz a OL Niners pustila dokopy len 7 tlakov na svojho quarterbacka! Na týchto plays kde bol pod tlakom v tomto zápase skompletoval len 4/12 prihrávok pre 30 yardov. Keď nebol pod tlakom, tak to bolo 21/28 pre 227 yardov a 1 touchodown. To je obrovský rozdiel a kľúčové bolo to, že sa nám podarilo na neho vytvárať tlak čo najviac.

Perfektný zápas odohral Kenny Clark a krásne môžeme vidieť to, že keď hrá Kenny vo forme, tak to neuveriteľne boostuje výkon celej našej obrany. Celkovo mal v tomto zápase 6 tlakov na quarterbacka. Síce nemá vysoké štatistiky, ale vyháňa quarterbacka z ideálneho postavenia, núti ho k rýchlejším rozhodnutiam, ničí pocket, vytvára priestor pre svojich spoluhráčov a celkovo je jeho vplyv na hru omnoho väčší, než vám povedia štatistiky. Pozrite si na tejto play prácu Kennyho:

Posledné dva zápasy som bol oprávnené veľmi kritický na ďalšieho defenzívneho linemana Tylera Lancaster. Ale ten v zápase proti Niners odohral jeden zo svojich najlepších zápasov v kariére. Výborne hral na pozícii nose tackla a to nám dovolilo využívať Kennyho Clarka na pozícii defenzívneho enda. Toto je vec, ktorú si ľudia zo štatistík nevšimnú, ale Lancaster bol veľkým dôvodom, prečo sa nám v obrane tak darilo. Dúfam, že bude v tomto pokračovať.

V strede obrany sa mi veľmi páčil ILB De´Vondre Campbell. Prvý zápas proti Saints mu nevyšiel najlepšie, ale posledné dva weeky hral veľmi kvalitne a na takúto hru od inside linebackera nie sme u nás veľmi zvyknutí. Perfektne atakuje run game v downfielde a rovnako dokáže zahrávať plays v zone coverage v priestore underneathu a kvalitným tacklingom limitovať yardy po zachytení prihrávky. Pozrite sa napríklad na sekvenciu týchto dvoch plays za sebou. Perfektná práca! Inak keď už som spomenul ten kvalitný tackling, tak celkovo naša obrana má tackling podľa štatistík na vysokej úrovni, keď podľa PFF sme na najmenšom počte missnutých tacklov v NFL v doterajšom priebehu sezóny (delené prvé miesto).

Nesmiem určite zabudnúť ani na outside linebackera Prestona Smitha. Ten hrá kvalitnejšie než v minulej sezóne a na ihrisku má veľký vplyv. Celkovo mal 4 tlaky na quarterbacka, 1 sack a 4 stopky (najvyššie číslo v tomto zápase spomedzi našich hráčov). V tomto zápase si dokázal poctivo chrániť svoje kraje (čo bol jeho obrovský problém v minulých zápasoch s Niners a Shanahan to vtedy využíval vo svoj prospech) a rovnako dokázal rushovať passera. Tu si ukážeme jednu play, kde sa mal pískať grounding ale nepískal sa. Ale teraz si nevšímajme toto, ale pass rush Prestona Smitha proti ľavému tacklovi Trentovi Williamsovi, ktorý je aktuálne najlepší zdravý ľavý tackle v lige. Videli ste ho v posledných zápasoch, že by ho niekto takto porazil? Preston ho poriadne vykúpal, ale nič z toho nebolo, lebo rozhodcovia odmenili QB za otrasnú play. Toto bol tretí down, do konca polčasu pár sekúnd, mal sa odpískať grounding, k tomu by sa pripočítala penalta 10 sekúnd a bol by polčas. Niners bez jediného bodu a Preston Smith s perfektnou a hlavne kľúčovou play celého prvého polčasu.

V secondary sa mi veľmi páčil rookie cornerback Eric Stokes. Do jeho coverage letelo 5 prihrávok, pustil len 2 skompletované a boli mu odpískané dve penalty, ktoré boli za mňa bullshit, ale k tomu trošku pozdejšie. Eric hrá fyzicky, neustále dokáže atakovať catch point a ukazuje nám veľký prísľub do budúcnosti. Rookie hrá zatiaľ famózne! Na to že je to rookie, tak je aj už skúseným cornerom, veď v konferencii SEC odohral v drese Georgie cez 1,000 snapov. Jeho skúsenosti sa krásne ukázali napríklad pri play, kde Jaire Alexander pustil touchdown Aiyukovi. Všimnite si tam najmä to, ako Stokes bráni svoju routu a ako ju bráni Jaire. Stokes zastavil na goal line a receiverovi tak jednoznačne nadiktoval hĺbku routy, pričom sa Deebo musel cez neho predierať. Na druhú stranu Jaire nechal Aiyukovi priestor a ten tak mohol bez problémov odbehnúť svoju swirl route a skórovať touchdown.

CB Jaire Alexander si v tomto zápase pripísal jednu nádhernú interception, kde perfektne vyčuchal úmysel Garoppola. Toto bola za mňa asi najlepšia play tohto zápasu. Jaire tu ukázal svoje fenomenálne futbalové IQ, bez tohto by sa táto play nikdy nemohla udiať. Celú play dokázal perfektne prečítať a presne pochopiť to, čo sa Garoppolo snaží urobiť proti quarters coverage, ktorú sme pri tejto play hrali. Následne ukázal svoju hernú rýchlosť, keď sa dokázal ohromne rýchlo dostať do pozície na zahranie tejto play. Opäť, bez jeho skvelej rýchlosti sa táto play neudeje. Ďalej nám tu ukázal schopnosť sledovať loptu vo vzduchu. Jaire ju nie len že perfektne sledoval, ale rovnako aj zobral perfektný uhol na loptu. Keby zobral iný uhol, tak je to neskompletovaná prihrávka a nie interception. Keď dáte všetko toto dokopy, tak vám vyjde perfektná play od skvelého All-pro cornerbacka, ktorý je jeden z najlepších v lige.

V úvode zápasu sa po pár snapoch zranil inside linebacker Krys Barnes (otras mozgu) a nahradil ho Ty Summers. Ten sa mi moc nepáčil, jeho tackling je stále problémom, keď missol hneď dva. Jeden na Kittleovi a jeden na Juszczykovi. Bol zodpovedný za to, že v druhom polčase dokázali Niners získať veľké yardy po zachytení prihrávky. Nepáčil sa mi veľmi ani Chandon Sullivan. Ten missol dva tackles, zo slotu pustil 5 catchov pre 87 yardov a bola mu odpískaná jedna penalta.

Keď už som pri tých zraneniach, tak s otrasom mozgu zápas nedohrali Krys Barnes, Tyler Lancaster a MVS so zranením hamstringu.


HORSKÁ DRÁHA S NÁZVOM SPECIAL TEAM

49ers prehrávali 0-17, boli v totálnych sračkách, ale náš special team ich vrátil späť do zápasu. Tesne pred koncom prvého polčasu im pustil 68-yardový kickoff return, ktorý pre Niners pripravil skvelú pozíciu na ihrisku a využili ju na zníženie stavu na 7-17. Následne v druhom polčase začínali na lopte práve Niners, podarilo sa im dať ďalší touchdown, skóre bolo 14-17 a mali sme tu zápas. Dovolím si tvrdiť, že keby sa išlo do šatní za stavu 0-17, tak s Garoppolom za centrom by bolo v druhom polčase prakticky po zápase. V special teame sa mi osobne nepáčil ani punt returner Amari Rookie, ktorý tu má problémy robí zlé rozhodnutia a je až príliš neistý a nerozhodný.

Ale special teame sa objavili aj dva svetlé body a sú nimi kicker Mason Crosby a punter Corey Bojorquez. Money Mason najskôr tackloval Trenta Cannona pri spomínanom returne a potom v závere zápasu rozhodol o našom víťazstve úspešným 51-yardovým field goalom. Ešte skorej v zápase ukázal svoju nohu, keď sa mu podarilo premeniť aj 54-yardový field goal. Celkovo v tomto zápase premenil všetkých svojich 6 kopov. Toto je proste nestarnúca legenda.

Punter Corey Bojorquez mal priemerný hang time 4.74 sekundy a dokáže svoje punty perfektne umiestňovať. Toto sme v Green Bay už veľmi dlho nemali. Ak niekoho zaujímajú známky, tak je tretím najlepšie hodnoteným punterom v doterajšom priebehu sezóny.

Inak sa mi páčilo, ako Matt LaFleur po zápase povedal, že Allen Lazard išiel za special team koordinátorom Mo Draytonom po tom pustenom 68 yardovom returne a chcel od neho to, aby ho postavil na ihrisko pri kick-off coverage, aby sa už niečo takéto nestalo znova. Skvelý prístup od Allena a ešte jeden hráč má skvelý prístup. Je to De´Vondre Campbell. Mo Drayton na tlačovke povedal, že je prítomoný na každom meetingu special teamu, aj keď tam nemusí byť. Keď Barnes v tomto zápase odstúpil kvôli otrasu mozgu, tak Cambpell prišiel na ihrisko a okrem odohraných všetkých snapov v obrane hral aj v special teame.

Tu si dáme video z nášho víťazného field goalu. Inak všimli ste si, že takmer to bola obrovská pohroma? Všimnite si nášho pravého tackla ako tam len stojí a hráč Niners ide neblokovaný priamo až ku kickerovi. Chýbalo fakt len pár centimetrov a Niners by tento kop úspešne zblokovali. To by ma asi vy…ebalo.


VÁM MUSÍ KVALITNE…

Rozhodcovia. Totálna hanba tohto zápasu. Snažili sa ako len mohli, aby udržali Niners v zápase a nebyť ich snahy, tak sa tento zápas skončí rozdielom minimálne 10 bodov. O tom som presvedčený. Toto bol fakt vôbec ten najfrustrujúcejší aspekt tohto zápasu, ktorý takmer daroval víťazstvo zlatokopkám. Začnem tým najmenej do očí bijúcim a to sú odpískané DPIs. Na oboch stranách sa udiali za mňa otrasné rozhodnutia. To DPI na Davante Adamsa bol nezmysel, rovnako ako tie dve odpískané DPIs proti Stokesovi. Toto je proste DPI?!!

Ďalej sa neotočila „skompletovaná“ prihrávka, ktorú Matt aj challengoval. Inak všimli ste si ako to hodil pred tú slepú zebru? 😀 Zrejme sme nepenili len my pred obrazovkami 😀 Ešte že mu za to nehodili flag za taunting…

Teraz si dáme už raz spomínaný neodpískaný grounding proti Garoppolovi v závere polčasu. Toto bol ohromne dôležitý call, nakoľko už Niners nemali k dispozícii timeout a keby sa odpískal intentional grounding, tak by sa išlo do šatní za stavu 17-0. V NFL rule booku je napísané, že intentional grounding by sa nemal pískať, ak passer má passový pohyb ruky smerom k eligible receiverovi a potom ho signifikantne ovplyvní fyzický kontakt od defenzívneho hráča, ktorý spôsobí to, že prihrávka putuje do oblasti, kde nie je eligible receiver. Čiže ak by sa Garoppolo snažil trafiť nejakého receivera v downfielde, ale dostane hit, ktorý zmení trajektóriu lopty, tak by sa to pískať nemalo. Ale za mňa toto nemôže byť práve tento prípad. Som takmer presvedčený o tom, že sa Garoppolo posral z toho, že bude hitnutý, spanikáril a snažil sa proste len zbaviť lopty aby to nebol sack…

Môžeme prejsť na odpískaný „roughing the passer“ proti Jairovi Alexanderovi. Pi…ovina ako traky…

Takéto „RTPs“ sa pískajú preto, lebo liga chce údajne chrániť zdravie hráčov. Potom hráčom prakticky zakazuje tešiť sa a prejavovať emócie na ihrisku, lebo príde hneď nezmyselná penalta za tauting… Za takéto k..kotiny sa hádžu flagy. Ale keď ide o reálne ohrozenie zdravia, tak flag nikde. Hovorím o odpornom hite na Davante Adamsa… Ako tu už nemôže priletieť flag, ale pri tej vražde na Garoppola už fakt nechápem… už vôbec nič nedáva nejaký zmysel…

GO PACK GO!!!!!!!!!!