Dočkala sa ofenzívna lajna a post wide receivera!

PRIEBEH DRUHÉHO DŇA Z POHĽADU PACKERS

Máme za sebou druhý deň NFL Draftu 2021 a celkovo sa odohralo 2. a 3. kolo tohtoročného draftu. Packers do tohto dňa vstupovali s 2 výbermi číslo 62 a 92. Tieto výbery sa prakticky použili tým smerom, ktorým sa očakávalo. V druhom kole sme neurobili žiadny trade up a na 62ke sme si vybrali chalaniska z Ohio State – C/G Josh Myers. Ja osobne som očakával, že práve tento pick vzhľadom na vývoj boardu použijeme na Creeda Humphreyho z Oklahomy, avšak my sme sa rozhodli pre Myersa a Humphrey išiel hneď za nami do Chiefs. Každopádne proti tomuto výberu nemám žiadne výhrady. Akurát o pár rokov uvidíme, či som chcel lepšieho hráča na rovnakej pozícii než sme draftovali. Ale ako sa nakoniec ukáže, tak Packers veľmi dobre vedia čo robia a ja osobne si ani len na pol sekundy nedovolím spochybniť naše výbery do ofenzívnej lajny, nakoľko v tomto ohľade sme azda najlepšie draftujúcim tímom za posledných 15 rokov.

Generálny manažér Brian Gutekunst nám na tlačovej konferencii po tomto dni povedal, že na 62ke chcel brať dvoch hráčov. Bol to práve Myers a Amari Rodgers. Bol pripravený zobrať ako Myersa, tak aj Rodgersa, ale rozhodol sa v druhom kole pre Myersa. Po tomto výbere sa jeho tím išiel občerstviť, ale on ich rýchlo zavolal späť a položil im jasný cieľ – sadnite za telefóny a ideme teraz dostať Rodgersa. Gutey nám povedal, že mali 3-4 miesta kam sa chceli posunúť, ale vždy keď tam zavolali, tak im len bolo povedané, že ten pick chce tím využiť a nebudú ho meniť. Nakoniec sa im to podarilo a partnera našli v podobe Tennessee Titans a ich výberu č. 85. Packers teda vymenili svoj výber číslo 92 a 135 na tohtoročnom drafte za posun o 7 miest smerom nahor. Keď sa pozrieme na Rich Hill číselnú hodnotu pickov, tak ten nám napovedá to, že číselná férová kompenzácia by bola náš výber číslo 173. Čiže podľa čísel to Packers trošku prepálili, ale na druhú stranu dostali hráča, ktorého chceli draftovať už v druhom kole. Bol to ich chalan a neváhali za neho zaplatiť. Keď si to zhrnieme, tak na 85ke sme si vybrali wide receivera z Clemsonu Tigers a jeho meno je Amari Rodgers.


C/G JOSH MYERS (OHIO STATE)

Obrázok

Počas tohtoročnej off-season sme prišlo o nášho All-Pro centra Coreyho Linsleyho, ktorý hrával na Ohio State a kde nosil dres s číslom 71. Jeho odchod sme vyriešili veľmi štýlovo, keď sme draftovali centra/guarda z Ohia State, ktorý tu nosil číslo 71 a jeho meno je Josh Myers!

Josh je interný ofenzívny lineman, ktorý dokáže hrať ako center, ale a aj na obidvoch guardoch. Všestrannosť je pri ňom obrovské plus. Meria 196 cm, váži 142 kg a má 22 rokov. Je to skúsený hráč z tímu Buckeyes, kde hrával posledné dva roky ako starting center a za svoje výkony sa v roku 2019 dostal do second-teamu All-Big 10 a v roku 2020 do first-teamu All-Big 10. Tu bol veľkým dôvodom toho, že Buckeyes mali v poslednej sezóne 8. najlepší behový útok v krajine a dva roky dozadu pomohol J.K. Dobbinsovi stať sa prvým running backom v histórii OSU, ktorý nazbieral 2,000 yardov. No a práve run blocking je jeho obrovskou prednosťou.

Myers sa svojim skillsetom ohromne podobá práve na Linsleyho, nakoľko obidvaja sú to prémioví run blocking interní OLs. Je to vysoko inteligentný run blocker, nemá žiadny problém s dostávaním sa do second-levelu a robiť efektívne bloky na linebackerovi. Rovnako dokáže vytvárať gapy na line of scrimmage, pracovať v double-teamoch a do našej wide-zone running schémy by mal zapadnúť perfektne. Má veľké ruky a aj keď sa to môže zdať na prvý pohľad zanedbateľné, tak čím väčšie ruky máte, tým dokážete cez svoj úchop vygenerovať viacej sily voči obrancovi. Celkovo odohral 78% run blocking snapov práve v zone schéme. Na college odohral celkovo 1,511 snapov na pozícii centra, pričom na 755 pass-blocking snapoch pustil 6 sackov. V roku 2019 pustil 4 sacky a 15 tlakov na QB a v roku 2020 2 sacky a 11 tlakov na QB. V pass-protection je Myers zvyknutý na callovanie blokovacích schém a ich následne upravovanie, čo mu pridáva na hodnote. Zapracovať bude musieť na technike rúk (načasovanie a umiestnenie), ale inak má veľmi dobrú postavu na interného linemana, skúsenosti, schopnosť využívať ťažisko vo svoj prospech, silu a atletické schopnosti k tomu, aby mohol hrať od prvého zápasu a skúsená ofenzívna lajna okolo neho mu môže výrazne pomôcť v napredovaní a hernom raste. A kvalitný tréner ako Adams Stenavich môže jeho potenciál ešte viacej maximalizovať. Pre Matta LaFleura je behová hra základ a tu by mu mal Myers pomôcť už okamžite v prvom weeku.

Zaujímavosťou je to, že podľa portálu Sports Info Solutions je na prvom mieste spomedzi všetkých centrov v priemerných yardoch pred prvým kontaktom na jeden behový pokus, celkovo ho oni hodnotia ako druhý najlepší prospekt na pozícii centra hneď za Landonom Dickersonom a v poslednej sezóne nespravil ani jednu penaltu.

Teraz máme v tíme všestranného Elgtona Jenkinsa a práve vďaka tejto jeho vlastnosti sme tu mohli brať centra. Teraz môže hrať Jenkins prakticky všade naprieč našou ofenzívnou lajnou, Myers bude na centrovi a ešte stále máme možnosti na guardoch v podobe Lucasa Patricka a Jon Runyana Jr., pričom centra alebo guarda môže hrať aj Simon Stepaniak. Billy Turner vie hrať ako oboch tacklov, tak aj guarda. Osobne si myslím, že je dosť veľká šanca na to, že keď bude Bakhtiari zdravý, tak naša OL bude vyzerať nasledujúco: Bakhtiari-Jenkins-Myers-Patrick/Runyan/Turner alebo Bakhtiari-Runyan-Myers-Turner/Patrick-Jenkins. Opäť máme v našej OL kopec flexibility a to sa ešte môže doplniť. Vyzerá to veľmi dobre a čím viacej si o Myersovi študujem, tým sa mi viacej páči.


WR AMARI RODGERS (CLEMSON)

Amari Rodgers, WR, Clemson - NFL Draft Player Profile | PFN

Amari Rodgers je vzrastovo menší receiver, ktorý sa využíva takmer výhradne na slote. Meria 178 cm a váži 95 kg. Je to dynamický playmaker, keď v drese Clemsonu zachytil celkovo 181 prihrávok pre 2,144 yardov a 15 touchdownov. V roku 2020 sa mu podarilo stanoviť svoje kariérne maximá v počte zachytených prihrávok (77 – čo bolo najviac aj v konferencii ACC), nachytaných yardov (1,020) a touchdownov (7). Na univerzite odohral 55 zápasov, čiže je to skúsený hráč a aj napriek tomu má stále len 21 rokov. Vplyvným hráčom Clemsonu bol už ako 19-ročný true sophomore. Po odchode Tee Higginsa a Justyna Rossa sa stal hlavnou passovou útočnou zbraňou pre Trevora Lawrenca a už nebol využívaný len ako hráč do underneathu, ale v poslednej sezóne behal aj dlhšie routy do downfieldu, pričom si pripísal 273 nachytaných yardov na dlhších prihrávkach. Útok Tigers sa ho snažil využívať na double moves, kde chceli nachytať obranu na to ako podbiehajú jeho krátke routy. Zo slotu si v roku 2020 pripísal 68 zachytených prihrávok, čo je najvyššie číslo v college futbale. K tomu získal tretie najvyššie číslo yardov zo slotu (917 yardov) a na screenoch mal 30 zachytených prihrávok (2. najvyššie číslo) pre 237 yardov (3. najvyššie číslo). Za tieto svoje výkony bol v roku 2020 menovaný do first-teamu All-ACC.

Pre Packers a hlavne pre Matta LaFleura to je ideálny fit. Dynamický hráč na slote, ktorému vytvárate príležitosti na jednoduché získavanie yardov a následne na hru hru po zachytení prihrávky vďaka schémam, ktoré sú postavené na špecifických hráčov. Jeho presun do Green Bay by mal byť bezbolestný, nakoľko v rovnakej úlohe pôsobil aj v Clemsone. Zásobovali ho loptami a následne on s loptou v rukách získaval yardy a yardy. Slanty, sticky či crossing routy, to je jeho doménou číslo jeden. Nie to je to žiadny elitný atlét alebo rýchlik, ale disponuje práve potrebnou silou a čítaním ihriska, kde má parádny cit na ihrisko a vždy presne vie, kde sa na ihrisku nachádza a čo musí urobiť. Toto z neho môže pre Matta LaFleura spraviť typologicky rovnakého hráča ako je Deebo Samuel pre Kylea Shanahana v drese Niners. Amari je po zachytení prihrávky skutočne obrovskou hrozbou, keď za posledné 3 sezóny získal dokopy 667 nachytaných yardov PO kontakte, čo je druhé najvyššie číslo v tomto časovom období. Pred ním je len DeVonta Smith (770), avšak treba brať do úvahy fakt, že Amari mal počas tohto obdobia ACL a to ho v produkcii zabrzdilo. Keby zranenie nebolo, tak je tu zrejme jednoznačne na prvom mieste. Keď sa pozeráme na najvyššie percento skompletovaných prihrávok na celkový počet targetov od roku 2018 tak, tu je Amari na druhom mieste (77.1%) a pred ním je opäť len DeVonta Smith (77.7%).

Obrázok

Všetci vieme, že útok Matta LaFleura vyžaduje toho slot/gadget hráča. Minulý rok sa mal tejto úlohy zhostiť Tyler Ervin, ale ten bol viacej zranený ako na ihrisku a Tavon Austion tu nedostal dostaok príležitostí. No a práve v Rodgersovi teraz Matt dostal do rúk hráča, ktorého potrebuje. Môže ho využívať horizontálne a rovnako aj v strede ihriska, kde mu pripraví rýchle prihrávky a možnosti na hru po zachytení prihrávky. Oproti Ervinovi a Austinovi je to obrovský upgrade, ktorý by mal najlepšie skórujúci útok v minulej sezóne pocítiť od prvého zápasu. Ervina sme všetci milovali, ale ako running back nemal potrebné kvality na to, aby bol vysoko vplyvnou súčasťou nášho útoku. Naopak Rodgers je stavaný ako running back a v tejto úlohe bude podľa mňa omnoho platnejší a ako slot receiver to bude minimálne vyrovnané. Má ohromne silnú dolnú časť tela a hráči sa v podstate od neho odrážajú a tacklovať ho je ohromne zložité. V poslednej sezóne ustál 17 pokusov o tackle na 77 zachytených prihrávkach, čo je delené 7. najvyššie číslo v roku 2020 a priemerne po zachytení prihrávky získal 8.0 yardov na jedno zachytenie.

Úloha Amariho Rodgera bude u nás jednoznačná – uľahčiť život svojmu quarterbackovi. Je to dobrý route runner, ktorý má cit na načasovanie a získanie priestoru. Routy behá s dobrou precíznosťou. Veľmi dobre rozumie tomu, ako má nájsť okienka v zone coverage. V strede ihriska hrá tvrdo, kontaktu sa nebojí a nemá problém aj utržiť hit, ak to bude znamenať catch pre jeho tím. Nemá problém sa po prihrávku naťahovať a tu ukazuje veľmi dobrú kontrolu tela pri upravovaní svojej pozície na loptu vo vzduchu. Zložité catche v strede ihriska pre neho nie sú nič neznáme. K tomu má skúsenosti aj na returne, čiže môže byť posilou aj pre náš special team a to ako na kick, tak punt returne. Počas svojej kariéry mal 68 punt returnov, na ktorých získal 529 yardov, skóroval 1 touchdown s priemerom 7.8 yardov. Otáznikom je jeho zdravie, keď v roku 2019 mal pretrhnuté ACL, ale vyzerá to tak, že Packers si spravili všetky zdravotné povinnosti a nemajú s tým najmenší problém.

Zaujímavosťou je to, že jeho otec trénoval Randalla Cobba v Kentucky a náš ex-receiver bol pre neho ako veľký brat počas dospievania. Keď Amariho pýtali na to, aký by bol pre neho vysnívaný draftový scenár, tak povedal že druhé kolo a Green Bay Packers. Keď bol Amari draftovaný práve nami tak povedal, že jeho rodina mu počas celého pred-draftového obdobia hovorila, že ho Packers draftujú. On sa to však snažil ignorovať, lebo to bol jeho vysnívaný scenár a nechcel sa trápiť, ak by sa to neudialo. Teraz majú Packers v tíme hráča, ktorý bol mentorovaný Randallom Cobbom a ktorý sa pre nás aj zoderie.


ZHRNUTIE

Zatiaľ sa mi náš draft veľmi páči. Doplnili sme azda našu najväčšiu slabinu v prvom kole, v druhom kole sme nahradili nášho All-Pro centra a v treťom kole sme Mattovi LaFleurovi dali ďalší typ hráča, ktorý on ohromne potrebuje pre svoje útočné schémy. Minulý rok sme mu do útoku draftovali AJ Dillona a Josiaha Deguaru, teda hráčov, ktorých on sám veľmi chcel a tento rok to vyzerá tak, že opäť sme mu v druhom aj treťom kole dopriali to, po čom jeho ofenzívne srdce túži. Vyzerá to tak, že má pokope všetky diely svojej skladačky a jeho útok sa môže v novej sezóne rozbehnúť naplno. Na pozícii wide receivera má Davante Adamsa, Allena Lazarda, Marquez Valdes-Scantlinga, Equanimeousa St. Browna, Devina Funchessa a teraz aj Amariho Rodgersa. Zbrane má aj na pozícii tight enda, kde sa môže hrať s Robertom Tonyanom, Josiahom Deguarom (FB/H-back), Marcedesom Lewisom, Jace Sternbergerom, či Dominique Dafneym (FB/H-back). Na pozícii running back má hrom a blesk (AJ Dillon a Aaron Jones) a k tomu skvelú OL, ktorá bola teraz doplnená o skvelého run blockára. Matt môže útočne divadlo roztočiť naplno!

Inak mimochodom, Amari Rodgers bude u nás nosiť číslo 8… Čiže sa toto číslo po TBLS nevyradí… Ach, škoda.. Zaslúžil si to chalan môj… Tu robia Packers chybu…

GO PACK GO!