Súhrn tých najnovších noviniek zo svete Green & Gold!

Už sa nám nazhromaždilo niekoľko zaujímavých správ okolo našich Green Bay Packers, tak si ich spolu prejdeme a ukážeme si, že o čom sa aktuálne hovorí v spojitosti s Green & Gold!

PRESTON SMITH A JEHO MOŽNÝ TRADE

Albert Breer z MMQB informuje, že náš outside linebacker Preston Smith je jeden z mnohých veteránov, ktorých meno počas posledných týždňov zaznelo vo vodách NFL v spojitosti s množným tradeom. Breer hovorí o Smithovi ako o pass rusherovi, ktorý môže byť krátkodobou posilou pre tím, ktorý nechce vo free agency míňať veľké peniaze na hráčov ako napríklad Yannick Ngakoue. Cap hit Prestona Smitha je u nás v sezóne 2021 na úrovni $16M. Packers by jeho prepustením mohli ušetriť až $8M. Ak by sme ho teraz prepustili a označili ako post 1st June cut, tak by sme dokázali ušetriť až $12M. Smith má vo svojej zmluve roster bonus vo výške $4M, ktorý prichádza do hry na tretí deň nového ligového roka, čiže čas na toto rozhodnutie sa nám skracuje. Trade je podľa mňa veľmi nereálny, nakoľko mnoho veteránov bude v najbližších dňoch prepustených a keby sa tím chcel po neho tradovať, tak by musel byť ochotný mu platiť v roku 2021 $12M a v roku 2022 $12.5M. Avšak tím by sa ho vedel poľahky zbaviť po sezóne 2021, ak by s ním nebol spokojný.

Minulý týždeň generálny manažér Brian Gutekunst na svojej tlačovej konferencii povedal, že očakáva, že Smith bude späť na súpiske aj v roku 2021.„Preston za nás odohral veľa dobrého futbalu a určite by sme boli radi, keby sme ho mali aj budúci rok. Je pod kontraktom, takže určite očakávame, že bude späť,“ nechal sa počuť Gutekunst. Ja si osobne myslím, že Gutekunst sa za Prestona snaží získať aspoň nejakú kompenzáciu, vďaka ktorej by si rozšíril svoj draftový kapitál na tohtoročnom drafte. Tieto špekulácie o trade potvrdzujú fakt, že Packers sa obzerajú po všetkých možnostiach. Osobne pochybujem, že ho budeme chcieť mať v tíme aj v nasledujúcej sezóne, keď potrebujeme dať viacej priestoru Rashanovi Garymu a Preston by malo ako „trojka“ v depth chart cap hit $16M. To je príliš veľa za hráča do rotácie a špeciálne v tejto finančne zložitej situácii. Slová, ktoré Gutekunst povedal boli povedzme takou tou „povinnosťou“, ktorú mal splniť. No ak by sa skutočne ten trade stal realitou, tak aké tímy by ho mohli spraviť? Browns, Jets, Colts, Patriots, Jaguars, Broncos, Ravens, či Bengals potrebujú pass rushera a majú aj priestor v cape. Taktiež Giants mali o jeho služby záujem v roku 2019 počas free agency, čiže by možno boli ochotní postať draft pick do Green Bay.


DEVIN FUNCHESS ZOBRAL PAY CUT

Ian Rapoport z NFL Network nás informuje o tom, že wide receiver Devin Funchess sa s Packers dohodol na úprave svojho kontraktu a zobral pay cut vo výške $750,000 aby zostal v Green Bay. Devin Funchess, ktorý mal osobnú skúsenosť s COVID-19 počas minuloročnej off-season, keď sa musel starať o člena svojej rodiny, ktorý trpel týmto ochorením, sa rozhodol, že využije možnosť, ktorú liga ponúkla svojim hráčom a v sezóne 2020 sme ho na ihriskách NFL nevideli.

Ja osobne nemám ani šajnu ako sa dá z jeho kontraktu odrezať v roku 2021 až $750K. Jeho plat môže padnúť len o $210K a bude na minime, ktoré sa platí veteránom. Má v kontrakte zápasové bonusy vo výške $250K (len $15K LTBE) a $50 bonus za tréningy. Ako sa teda uvoľnilo $750K? Možno vyplatil naspäť svoj podpisový bonus? Ďalšia možnosť môže byť taká, že vyplatil späť niečo z jeho $350K opt-out mzdy, čo je súčasťou nášho tohtoročného capu. Ale to nemáme ani páru, či je niečo takéto možné a ako to ovplyvní cap. Uvidíme, keď budeme poznať detaily. Na teraz to je pre mňa záhada.

Tento krok sa mi celkom páči. Funchess teraz bude brať prakticky minimum a v kempe uvidíme, že ako na tom bude. Je to pre nás minimálny risk, ktorý by sa mohol veľmi dobre vyplatiť, ak sa dokáže vrátiť do formy po vynechaní dvoch sezón. Mal by byť svieži a plný motivácie. Uvidíme.


NÁHRADA ZA AARONA JONESA?

Dianna Russini z ESPN píše o tom, že je tu nejaký ten šepot okolo toho, že by Packers mohli mať záujem o running backa Chrisa Carsona, ak prídu o Aarona Jonesa vo free agency. Carson počas svojich prvých štyroch sezón zasiahol do 45 zápasov v drese Seattlu Seahawks, celkovo sa mu podarilo nabehať 3,270 yardov a skórovať 28 touchdownov. Počas posledných troch rokov je na treťom mieste spomedzi všetkých running backov v získaných yardoch po kontakte (3.4). V roku 2018 a 2019 nabehal nad 1,100 yardov, v každej z posledných troch sezón skóroval aspoň 9 touchdowno a celkovo má na svojom konte 11 fumblov.


COREY LINSLEY DOSTANE MEGA KONTRAKT

Tom Pelissero z NFL Network informuje o tom, že náš center Corey Linsley je jedným z troch ofenzívnych linemanov (ešte guard Joe Thuney a ofenzívny tackle Trent Williams), pri ktorých sa očakáva, že dostanú „monster deal“, ktorý bude na alebo veľmi tesne pri najvyšších sumách na ich pozíciách. Na základe tejto informácie je ohromne nepravdepodobné, že Linsley bude v budúcej sezóne obliekať naše farby. Brian Gutekunst minulý týždeň povedal: „Nájsť cestu a priviesť ho späť by bolo ideálne, ale ale na úrovno kompenzácie na ktorej je, tak si to zaslúži.“


LOV NA DEFENZÍVNYCH TACKLOV

Bolo nám oznámené, že sme sa rozhodli nepodpísať DT Billyho Winna. Reporty hovoria o tom, že v úvode offseason mali Packers záujem podpísať ho aj na ďalšiu sezónu, ale svoje rozhodnutie nakoniec zmenili a rozhodli sa ísť inou cestou. To je za mňa škoda, mne sa Winn veľmi páčil a chcel som vidieť, aby dostal viacej priestoru.

Ďalší report hovorí o tom, že DT Damon Harrison chce ročný priemer $5M a bude v roku 2021 hrať. Zdroje hovoria aj o tom, že Snacks je otvorený návratu do Green Bay, ale nebude hrať za menej ako si pýta. Tá suma je za mňa zásadnou prekážkou a nevidím šancu, že za takejto konštalácie ho podpíšeme na nový kontrakt.

Treťou správou zo sveta defenzívnych tacklov je to, že Packers veľmi podrobne skúmajú tohtoročnú draft class defenzívnych tacklov. Túto pozíciu chcú Packers prestavať a podľa zdrojov tak chcú učiniť najmä prostredníctvom draftu. Zdroje hovoria o tom, že aktuálne sa ešte nevie, čo bude s Deanom Lowrym, ale podľa všetkého miesto v tíme na ďalšiu sezónu majú isté len dvaja hráči – Kenny Clark a Kingsley Keke.


MARCEDES LEWIS SA CHCE VRÁTIŤ

Podľa najnovších správ sú Green Bay Packers otvorení možnosti priviesť tight enda Marcedesa Lewisa do svojho tímu aj v roku 2021. Vyzerá to tak, že záujem je obojstranný a Lewis, ktorý bude mať v máji 37 rokov, chce hrať futbal aj v roku 2021 a preferuje zostať práve v Green Bay. „Rozhodne budem hrať. Bolo by to dobré, keby to bolo v Green Bay, uvidíme,“ povedal Lewis minulý mesiac pre TMZ Sports. Lewis je skvelým lídrom kabíny, excelentným blokárom, ktorý dokáže blokovať v súboji 1vs1 aj Khalila Macka (už sme to aj videli, nevymýšľam si) a je blízkym priateľom Aarona Rodgersa. To sú ingrediencie, ktoré sú cenené a ktoré dokážeme zúžitkovať.


PACKERS POŽIADALI RODGERSA O ÚPRAVU KONTRAKTU

Jason Wilde z Wisconsin State Journal píše o tom, že Packers na konci januára kontaktovali Aarona Rodgersa ohľadom úpravy jeho kontraktu. Malo sa tak udiať okolo našej prehry v NFC Championship. Minulý utorok generálny manažér Brian Gutekunst potvrdil, že sa rozprával hneď s niekoľkými hráčmi ohľadom reštruktualizácie ich kontraktov, vďaka čomu chce nájsť riešenie problému ohľadom salary capu. Avšak oficiálne neodhalil, či jedným z hráčov bol aj Rodgers.

Jeho aktuálny kontrakt platí až na sezónu 2023 a práve jeho kontrakt je vôbec tým najvyšším v našom tíme, keď cap hit je na úrovni $37.2M. Zároveň však jeho kontrakt ponúka najviac flexibility, keď tu vieme uvoľniť od $13-16M a to vďaka reštruktualizácii jeho základného platu a roster bonus do podpisového bonusu. Keby sa toto udialo, tak by nám to mohlo pomôcť udržať si väčšinu tímu pokope. Problém je ten, že tu sa Packers musia rozhodnúť, že čo s Rodgersom ďalej. Teraz sa ho zbaviť nejdeme, to je jasné. Ale ak budeme chcieť, tak v roku 2022 tu je prvá fakt dobrá príležitosť pristúpiť ku zmene na poste quarterbacka. Ak by sme jeho kontrakt teraz reštruktualizovali a peniaze presunuli do ďalších rokov, tak by sme si prípadný out spravili veľmi, veľmi a ešte raz veľmi zložitý. Už teraz bez akékohoľvek pohybu je cap hit v roku 2022 na úrovni $39.85M a veľmi ľahko prekročí $40M keď dokáže naplniť nejaké bonusy. Myšlienka na to, že jeho cap hit pôjde v roku nad $47M ma nenormálne desí.


PREČO JJ WATT NEPODPÍSAL S GREEN BAY?

JJ Watt si vybral Arizonu Cardinals. Pamätáte si tie reči o tom, že JJ zoberie veteránske minimum aby mohol hrať doma vo Wisconsine? Teraz to je aké smiešne, že? Reporty hovorili o tom, že jeho kritéria pri výbere nového tímu sú v nasledujúcom poradí: quarterback, personnel, peniaze. Avšak zrejme to páni reportéri podali v zlom poradí. Malo to byť skorej: peniaze, počasie, personnel, quarterback (neberte to tak, že teraz ho za to hejtujem). Celý čas som bol zástancom toho, že JJ nezoberie menej len kvôli tomu aby mohol ísť hrať domov a to sa aj potvrdilo. Skutočne ma to neprekvapilo. NFL je v prvom rade biznis a to sa znova zase len raz potvrdilo. Peniaze hýbu svetom a to sa potvrdilo aj v tomto prípade. Watt mal v Houstone tento rok zarobiť $17.5M. Jeho nový deal v Arizone sa postaral o to, že o tieto peniaze nepríde. Má 32 rokov a toto je zrejme jeho posledná veľká zmluva, takže peniaze budú vždy dôležité. Pochopiteľné a nič, čo by sme mali hráčom vyčítať. JJ podpísal zmluvu s Cardinals na dva roky v maximálnej výške $31M a $23M je z toho garantovaných!!!!! Po oznámení detailov prišla informácia, že to nie je najvyššia ponuka, ktorú dostal. Že vraj Browns a Colts ponúkli viacej a Titans boli na tom veľmi podobne. Avšak následne Charles Robinson prišiel s informáciou, že sa rozprával s mnohými záujemcami o Wattove služby a pokiaľ Colts, Browns a Titans neklamú tak, že sa im až z uší parí, tak to nie je pravda, že ponúkli viacej. Jeho priame zdroje mu povedali, že $23M garantovaných, ktoré dostal v Arizone bola CELKOVÁ výška, čo mu ponúkali ostatné tímy. Tímy sa ho snažili podpísať priemerne na cca $12M. Čiže buďme reálni. JJ podpísal s Cardinals kvôli garantovaným $23M. Domáca zľava pre Green Bay? Hahahahaha, žiadna šanca. Packers si skutočne nemohli dovoliť platiť priemerne $15.5M vzhľadom na svoju aktuálnu situáciu okolo salary capu. Trošku ma pobavila Wattova odpoveď v podcaste Adama Scheftera kde hovoril, že prečo si vybral práve Cardinals. Je to parafráza – Je tu pekné počasie, v obrane je Chandler Jones, Budda Bakker a ďalší mladí chalani. Ako fakt nech mi nikto nehovorí, že si vybral Arizonu Cardinals a NFC West, čo je azda najťažšia divízia v aktuálnej NFL, len kvôli tomu, že tam má najlepšiu šancu na prsteň. Povedal by som, že ako v Browns, Bills, Titans, Steelers, či Packers by bola jeho šanca na prsteň vyššia. Proste Cardinals prišli s ponukou, ktorá sa neodmieta, má tam starého známeho Vance Josehpha a hlavne na staré kolená je teplo Arizony omnoho príjemnejšie ako mráz v Buffale, či Green Bay. Do Green Bay sa na „dôchodok“ veru veľmi nechodí.