Bolo to skutočne tak zlé?

Green Bay Packers doma vyhrali nad Jacksonvillom Jaguars pomerom 24-20. Na prvý pohľad „hrozivé“ skóre a kto videl zápas naživo, tak ešte o to viac. Ale skutočne to bolo tak zlé? Po zhliadnutí záznamu tohto zápasu musím konštatovať, že to nebolo až také zlé, ako som si pôvodne myslel. Rozhodne sme nehrali náš najlepší futbal, to ani náhodou, ale tape z tohto zápasu nevyzerá horšie, než Eva Máziková. To vám garantujem. Hneď niekoľko hráčov podľa mňa zahralo veľmi dobrý zápas. Na druhú stranu útok prišiel dvakrát o loptu a special team pustil touchdown na punt returne. Väčšinou, keď sa vám stane niečo takéto, tak sa vyhráva veľmi, veľmi ťažko – a to proti každému tímu v NFL. Nakoniec sa nám cestu k víťazstvu nájsť podarilo a to je to hlavné. Veľmi rád hovorím, že win je proste win a obzvlášť v NFL sa počíta každý win. Je to bláznivá liga. Nič krajšie to nevykresľuje ako napríklad tím Patriots v posledných dvoch weekoch. Proti Jets vyhrali asi vďaka tomu, že v NY si v závere zápasu uvedomili, že oni vlastne akýmsi nedopatrením vyhrávajú, tak si to museli okamžite v priebehu pár sekúnd odpáliť, nieže náhodou prídu o prvý pick. A teraz čo spravili Pats? Po hrozivom zápase s Jets porazili Ravens a o tom lejaku, čo sa spustil v posledných sekundách sa baviť asi nemusíme 😀 Ako som povedal, NFL je bláznivá súťaž, lopta je šišatá a dejú sa tu skutočne šalenie veci. Preto si treba ceniť každý win. Zobrať si z neho to pozitívne, na negatívnom zapracovať a zlepšiť. Poďme si teda spoločne prejsť to, čo bolo v tomto zápase pozitívne a čo negatívne.

NEDOSTATOK ODHODLANIA

Ako sme ten zápas pozerali, tak na Discorde sa riešilo to, že spíme, nie sme na ihrisku, alebo že neukazujeme zápal a emóciu pre hru. Po zápase to na tlačovej konferencii povedal aj Matt LaFleur a som rád, že o tom hovorí takto nahlas a nebojí sa to priznať. Prvý krok k náprave je sebakritika. Zároveň Matt dodal, že sa musí pozrieť na to, prečo jeho tím už druhý zápas po sebe na Lambeau Fielde vyzeral bez odhodlania. Ale na včerajšej tlačovke už Matt povedal, že sa rozprával s hráčmi, kukol si tape a podľa neho to už nebolo také zlé, ako si pôvodne myslel. Povedal, že problémom bolo zahrávanie toho, ako sa to zahrať malo, nie emócia. Čiastočne s ním súhlasím. Tu si dáme jeden príklad. Pôvodne som si povedal, že pri tejto hre sme boli proste prehratí. Ale keď som sa na ňu pozrel znova, tak je to čisto o prevedení a plnení si úloh. Linsley ide s Patrickom do dvojbloku, čím pustí free rushera stredom na Rodgersa. Toto je chyba, ktorú Linsley nerobí a pustil tu svoj prvý sack v tejto sezóne. Toto je čisto o prevedení. Nie o nedostatku energie, či emócie:

Je zaujímavé, že tento rok sa to deje najmä na domácich zápasoch. Keď hráme vonku, tak to vyzerá inak. Mnohí hovoria o tom, že našou výhodou je zima, chlad,… Avšak teraz si myslím, že nám to viacej škodí než pomáha. Hrá sa na Lambeau Fielde, kde nie sú žiadni fanúšikovia, fúka vietor. Hráči sú zvyknutí, že na cestách nemajú veľkú podporu fanúšikov. Je to oni verzus svet. A keď hráte doma, tak očakávate istú „pomoc“. Ale v tejto divnej pandemickej sezóne to je všetko obrátene. Pred týmto weekom som videl štatistiku, že v tejto sezóne sú úspešnejšie hosťujúce tímy a nadpis toho článku bol: „Výhoda domáceho ihriska už nič neznamená.“

De facto v posledných dvoch zápasoch sme hrali proti dvom dovolím si povedať slabým tímom. Ale tým, že fúkal vietor a hádzať sa moc nedalo, tak sa výkonnostný rozdiel medzi tímami zmazal a hralo sa do toho, čo nám najviac nejde – behová obrana. Zároveň som si všimol jeden zaujímavý fakt. V tejto sezóne sa nášmu útoku nedarilo v troch zápasoch. V každom z týchto troch zápasov to bolo podľa mňa kvôli tomu, že sme prišli o element horizontálnych lôpt. V zápase s Bucs to bolo kvôli tlaku na QB, keď sme nemali čas na hlboké horizontálne lopty a proti Vikings s Jaguars to bolo kvôli tomu, že na štadióne bol nekresťanský vietor a hádzať dlhú loptu bolo ako tipos bingo. Keď sa dokážeme k týmto loptám dostať, tak náš útok je o dimenziu inde. Čím to je? Mám tu zopár bodov:

Matt LaFleur. Teraz sa azda po prvý krát v tejto sezóne trošku viacej obujem do Matta LaFleura. V týchto zápasoch, kde sme nemali k dispozícii horizontálne prihrávky, náš útok vyzeral strašne, ale že strašne predvídateľne. Nebol tam ten náš element prekvapenia, niečoho nezvyčajného a v týchto zápasoch som mal skutočne ten pocit, že už pred snapom som vedel, čo ideme spraviť. Rýchly out na Adamsa, bubble screen z bunch formácie, alebo nejaký koncept mashu. Keď je to 2nd&10, tak budeme bežať. Z tohto sme si už spravili drink hru. Vždy keď na 2nd&10 s loptou bežíme, tak si dáte shot. A poviem vám, keď pijete niečo tvrdšie, tak vám garantujem, že sa dosť dobre zabavíte. Zároveň je to aj v behovej hre. Našou identitou sú zónové outside behy. Bucs, či teraz Jaguars sa na to excelentne pripravili a naša behová hra bola zo zápasu vymazaná. Vedeli čo budeme behať a to aj zastavili. Jags prehustili box a naša behová hra prakticky neexistovala. Tu by som uvítal trošku mixu a lepšiu prípravu na zápas. Naša OL je skutočne dobrá. Tí chalani dokáže zvládnuť blokovať nejaké tie silové behy a podobne. Tak to začnime trošku mixovať. Nech súperi nevedia, že to bude zakaždým wide zone beh. Proti Bucs sme zabehali tri/štyri behy do A-gapu trošku silovejšie a boli to brutálne zisky, kde sme mali priemer cez 10 yardov na jeden beh. To Bucs v tejto sezóne ani raz nedopustili. 49ers tento mix behov robili minulý rok výborne. A to si dovolím tvrdiť, že tá ich OL nie je na tom kvalitatívne tak, ako tá naša. Verím, že naši chalani na to majú. Toto adaptovanie sa na zmeny či už počasia, alebo súpera budú kľúčové. Teraz sa veľa našich zápasov bude hrať v zime a my na to musíme byť pripravení. Plus treba podotknúť, že keď sa ten náš outside zabehne správne, tak je to futbalové porno. Ukážeme si jednu hru – EQ perfektne vyblokuje edge a Patrick s Turnerom idú do 2. levelu. Výsledkom je masívny zisk.

Čo chcem ešte Mattovi vytknúť, tak to je hra na 3rd&short (3 a menej yardov) situáciách. V roku 2019 sme v tejto činnosti boli 21/37 – 56.8% a 26. miesto v NFL. Teraz sme 20/35 – 57.1% a 26. miesto v NFL. Toto sa musí rozhodne zlepšiť. Na druhú stranu, keď sa hrá 3rd&long (6 a viacej yardov), tak sme v tomto smere najlepší v lige – 38.8%.

Ale aby som na Matta nebol dnes len tvrdý, tak ho chcem pochváliť za to, že ku koncu zápasu dokázal upraviť game plan tak, aby atakoval to, čo proti nemu hrali Jags a krásny príkladom bol ten crosser na Adamsa. Inak Adams neodohral žiadny skvelý zápas. Poranil si členok a chvíľku bol mimo hry. Ale vrátil sa na ihrisko, chytil dôležitý touchdown a rozhodol zápas. Toto chcete vidieť od svojich lídrov. Teraz len dúfať, že to jeho zranenie nebude nijako vážne.

Myslím si, že všetky body, ktoré som tu uviedol sú napraviteľné. Matt je ofenzívnym play-callerom dve a pol sezóny. Rozhodne od neho nemôžeme očakávať bezchybné výkony. Učí sa a hádam sa všetci zhodneme, že napreduje. Nestagnuje. A základ je v tom, že si vie priznať chybu a zobrať zodpovednosť. Toto je vlastnosť, ktorú mám na ňom veľmi rád. Na nič sa nehrá, povie že to začína pri ňom a lepšiu prácu musí v prvom rade odvádzať on. Tu je ten obrovský rozdiel medzi ním a napríklad Mattom Nagym. Ten sa week čo week vyhovára na všetko ostatné a za tri roky ani raz na seba nezobral zodpovednosť. Matt LaFleur je za mňa správny človek a takéhoto coacha chcem vidieť za kormidlom našich Green Bay Packers.

Chýba nám Allen Lazard. Opakujem sa týždeň čo týždeň, ale absencia Lazarda je strašne citeľná. On je ten veľký receiver s istými rukami, ktorý dokáže zachytávať tie rýchle, krátke a tesné hody. Všetky tieto tri zápasy, kde sme sa trápili nám ukázali to, že buď to chytí Adams, alebo nikto. MVS je deep threat a Adamsovi tam nemal kto pomáhať. Lazard by mal byť tento týždeň aktivovaný a jeho návrat bude podľa mňa pre náš útok obrovským boostom. Za mňa ešte väčším, než návrat Adamsa. Zrejme si to už budeme môcť overiť v zápase proti Colts!


CHYBY V ÚTOKU

V útoku sme robili netypické chyby, ktorými sme Jaguars držali v zápase. WR Davante Adams mal dva zlé dropy, ktoré by inak znamenali prvý down a pokračovanie drivu. Potom mal aj fumble, vďaka ktorému dal Jaguars krátke ihrisko (19 yardov) a touchdown. Aaron Rodgers hodil otrasnú a na jeho pomery netypickú interception. Toto sú chyby, ktorými zlé tímy držíte v zápase a vďaka ktorým je zápas tesnejší, než mal byť. Plus keď sme tesne pred polčasom chytili íčko a mali šancu na touchdown do šatne, tak prišla penalta za holding, ktorá eliminovala touchdown a museli sme kopať len field goal. Bol to holding? Poviem to takto. Takéto holdingy sú pri každej jednej hre. Raz za čas sa to niekto rozhodne odpískať, inokedy to nechajú tak. Nejdem sa hádať, odpískal to, oukej, ale keby to neodpískal, tak tiež oukej. Čiže tu máme štyri chyby, ktoré nás stáli vyšší a pohodlný rozdiel. Keby sa nestali, tak o tesnom zápase podľa mňa nehovoríme. Sami sme si podrážali nohy.

Aaron Rodgers podľa mňa okrem tej interception neodohral vôbec zlý zápas. Aj napriek tomu, že na Lambeau bol opäť divoký vietor, tak skompletoval 70.6% svojich prihrávok s priemerom 9.6 yardov na jeden pokus. Štyri skompletované prihrávky boli nad 10 yardov. Na 2 TDs prihral, jeden skóroval sám a štvrtý bol znegovaný penaltou. Ak mu ešte niečo vytknem, tak tú kachnu na Tonyana na treťom downe v prvom útočnom drive. Keby tam Big Boba trafil do behu, tak to je big play ako sviňa. Po zápase Rodgers povedal, že mu pri tejto prihrávke vietor loptu odfúkol o 7 yardov, než ako pôvodne mieril. Želám si, aby Rodgers už Big Boba na takejto deep lopte konečne trafil do behu. Vždy ho buď podhodí, alebo prehodí. Keby mu to hodil do rúk, tak má Big Bob teraz na svojom konte také big plays, že dovi dopo!

Ofenzívna lajna ho držala čistého a pod tlakom bol len pri 4/36 dropbackov. Keď Rodgers hral v tejto sezóne v zápase, v ktorom bol vietor nad 40 mph, tak skompletoval 48/75 prihrávok pre 616 yardov, 5 touchdownov, 1 behový touchdown, 1 interception a QB rating +110. Toto sú neskutočné štatistiky v normálnych podmienkach. Nie to v extrémoch. Klobúk dole.

Tu si ukážeme Rodgersov krásny touchdown, ktorý neplatil. Sme v 11 personnel v empty formácii. Jaguars hrajú 2-man coverage. Na Rodgersa ide tlak zo stredu, vyhýba sa mu do pravej strany a hodí nádherný back-shoulder na Adamsa. PORNO.


MVS ZAČAL HRAŤ!

Som presvedčený o tom, že naše články niekto donáša do šatne Packers. Keď niekoho silno kritizujeme, tak zrazu začne hrať ako kráľ. Aaron Jones v úvode sezóny, Billy Turner, alebo Josh Jackson pred sezónou, či MVS pred pár týždňami (škoda, že to nefunguje na Pettina….). Už som nad MVS zlomil palicu a povedal som si, že toto je už totálne stratený prípad. Ale v posledných dvoch zápasoch podal kvalitné výkony a dal mi peknú bombu na pisk. V tomto zápase zachytil štyri prihrávky a všetky to boli dôležité hry:

  • 78-yardový touchdown
  • 22-yardový catch na 3rd&6 v našom druhom drive, keď sme dali TD
  • 31-yardový catch
  • 18-yardový catch-run, ktorý pripravil touchdown

Pri jeho touchdowne si všimnite Aarona Jonesa, ako dokázal na kríž zachytiť free rushera a dať Rodgersovi čas. Parádna robota:

Aktuálne je jeho priemer yardov na jeden catch 21.0 yardov, čo je najlepšie číslo v NFL. Z návratu Lazarda môže len benefitovať a sústrediť sa práve na toto, čo mu ide najlepšie – byť deep threat. Inak tu mám jeden fun fact… Na prvých dvoch miestach spomedzi všetkých WRs v NFL, pokiaľ hovoríme o priemernej maximálnej rýchlosti (súčet maximálne rýchlosti dosiahnutej s loptou v rukách vydelený dotykmi s loptou – min. 10), sú Allen Lazard (16.95 mph) a MVS (16.88 mph). Za nimi sú Jalen Guyton, Nelson Agholor a Hnery Ruggs III. Nie je to žiadna brutálna štatistika, nakoľko je rozdiel v jump balloch a napríklad crosseroch. Ale aspoň viete niečo netradičné 😀


OBRANA NA TOM NEBOLA ZLE, ALÉÉÉÉÉ….

Naša obrana síce hrala proti chabému útoku Jags, ale rozhodne neodohrala najhorší zápas. Jeden touchdown prišiel po krátkom ihrisku po fumble v podaní Adamsa a druhý z punt returnu. Teda 14 z 20 bodov nehádžme na jej chrbát. Obrana teda v podstate pustila len dva field goaly. No na druhej strane to rozhodne nebol dominantný výkon našej obrany.

V tomto zápase sme hrali bez nášho cornera číslo jeden a dva. Na ihrisku boli Sullivan, Jackson a Hollman, teda naša trojka, štvorka a päťka. Aj napriek tomuto hendikepu sme vzduchom pustili len 169 yardov na 35 pokusov a len jednu passovú hru nad 20 yardov. Musím povedať, že Jackson s Hollmanom sa mi páčili. Ten pri absencii Jaira zaskakuje na outside a jeho výkony sú za mňa kvalitné. Doposiaľ bolo do jeho coverage skompletovaných len 46% prihrávok a je aj istým tacklerom. Podľa PFF je 18. najlepšie hodnoteným tacklerom spomedzi 192 kvalifikovaných cornerov. Páči sa mi najmä vtedy, keď hrá press man. Je tam fyzický a na jeho hru sa pozerá skutočne dobre. Dovolím si tvrdiť, že v posledných dvoch zápasoch som nepostrehol, že sme hrali bez Kinga, či Jaira, aj keď to bolo proti nie najlepším quarterbackom a receiverom. Ale toto sa rozhodne počíta a keď outside bráni vaša 4ka a 5ka na pozícii cornera v depth chart, tak si viacej priať nemôžete. GOOD JOB.

Jackson mal mať v tomto zápase problémy s rýchlosťou WR Charka. Aj keď pustil dve zachytené prihrávky, tak bol pri týchto hrách v dobrej coverage a nebolo vidieť, že by strácal na rýchlosti. Tu nám ukázal, že faktor rýchlosti dokázal eliminovať. A proti Charkovi to nie je nič jednoduché. Pochvala.

Ak niekomu z cornerov mám čo vytknúť, tak je to Chandon Sullivan. Zo slotu pustil premenenie tretieho downu, jeho DPI dala v štvrtej štvrtine Jaguars nový set downov a celkovo pustili 5 zachytených prihrávok pre 3 prvé downy. Plus k tomu missol tackle v open fielde na Keelan Coleovi, ktorý viedol k prvému downu. V tretej štvrtine by mal Cole veľký zisk proti Sullivanovi v coverage, ale loptu dropol.

Safeties podľa mňa ako skupina odohrali svoj najlepší zápas v tejto sezóne. Aj keď chybičky tam nejaké boli, tak im veľmi nemám čo vytknúť. Amos bol azda našim najlepším obrancom na ihrisku. Savage hral opäť viacej ako robber a to ma teší. Tu vyzerá parádne. Nech hrá tu! A nie hlboko v ihrisku!

ILB Kamal Martin bol na ihrisku len na 13 snapov (nechápem prečo…), ale aj tu nám ukázal svoju fyzickosť z blitzu. On je ten hráč, ktorý môže našu obranu strhnúť svojou fyzickou hrou. Len musí byť na ihrisku. Podľa mňa ukazuje, že si čas na ihrisku zaslúži. Pri nováčikoch sa pozerajte na to, čo vedia a čo im ide. Stavím sa, že nikto nedokáže nájsť takúto hru (dole video) v podaní nášho inside linebackera za posledných 10 rokov. Buďte z Kamala nadšení a fandite mu! Chalanisko na ihrisku necháva dušu! Zabudnite na Patricka Queena… Nenadávajte, že sme ho mohli brať v prvom kole… My máme Kamala a ten prišiel hrať futbal! (Inak Queen je aktuálne v hodnotení inside linebackerov na 94. mieste z 96. kvalifikovaných ILBs v NFL…Je legitímne jeden z najhorších inside linebackerov v NFL v tejto sezóne….)

V tomto zápase ožil aj náš pass rush. Proti Jags sme dokopy nazbierali 20 tlakov na quarterbacka. Keď bol Luton pod tlakom tak skompletoval len jednu prihrávku z desiatich pre 7 yardov a jednu interception. To je passer rating 0.0. Najviac tlakov mal na svojom konte Rashan Gary a to aj napriek faktu, že z trojky edge rusherov (Smithovci a on) odohral výrazne najmenej snapov (22 pas rush snapov, čiže mal tlak na 1/3 pass rush snapov!!!!). Gary odohral veľmi, veľmi dobrý zápas a de facto tento zápas aj rozhodol. V poslednom drive zahral za sebou dve kľúčové hry. Najskôr pomocou bull rushu sackoval quarterbacka Lutona a na štvrtom downe opäť vďaka bull rushu vytlačil Lutona z kapsy a tam ho sackoval Preston Smith. Gary sa mohutne hlási o viacej snapov na ihrisku a myslím si, že už by mohol dostať aj snapy Prestona Smitha. Ten nehrá vo forme, tímy pravidelne do neho behajú a myslím si, že pri Garym to horšie byť nemôže. Gary sa skutočne zlepšil v práci rúk a v kreativite svojho pass rushu. Už to nie je len o rýchlosti. Tu si veľký kredit zaslúži tréner Mike Smith. Celkovo je Gary veľmi efektívny, keď v tlaku na jeden snap (väčší doraz na sacky) je na 28. mieste zo 118 edge rusherov. Dajme mu viacej priestoru!

Veľmi dobrý zápas podľa mňa odohral aj Kenny Clark. Toto bol ten typ výkonu, ktorý si na štatistikách a v živom prenose nevšimnete. Ale keď sa pozeráte na tape, tak si hovoríte, že tento chlap je monštrum. Kenny hral ako odtrhnutý z reťaze!

A teraz ideme na to ALE. A tým ALE je je opäť Mike Pettine a tackling. Toto bol zápas, v ktorom som čakal, že postavíme bear front, pribrzdíme behy a budeme hrať fyzicky. Ale to sa veľmi často nedialo. V úvode som písal o tom, že nám tam chýbala emócia. A v obrane to bolo vidieť asi najviac. Samozrejme na ihrisku hrajú hráči, ale tu by som poukázal práve na Pettina. Svojich hráčov pravidelne stavia do pasívnych pozícii a nedovoľuje im hrať fyzicky a agresívne. Keď sa pozrieme na naše tohto sezónne zápasy, tak zistíme, že proti Texans bol náš tackling skutočne solídny. Čo sa v tom zápase dialo? Pettine zmenil prístup, nechal hráčov blitzovať pri passových downoch, hrať fyzicky, a zrazu aj tackling bol niekde úplne inde. Hráči mali v tom zápase na ihrisku rozhodne viacej zábavy. Ja sa im úprimne ani nedivím, že hrajú tak bez emócie, keď ich Pettine nestavia a nenechá hrať na loptu. Na štadióne nie sú žiadni diváci, žiadna energia a vy ešte musíte hrať v coverage 10 yardov od vášho receivera… To ma fakt radšej strelte do nohy 😀

Ďalej tu mám opäť náš slávny 3-man rush! Áno dámy a páni! Pettine znova nesklamal, v red zone zacalloval 3-man rush a trikrát môžete hádať ako to dopadlo (aj keď verím, že vám stačí len jeden pokus). Luton skompletoval prihrávku stredom a bol to touchdown… Tu pri tejto hre totálne vyhorel ILB Oren Burks. Bol mimo svojej pozície v zone coverage a presne tadiaľ preletela lopta, kde mal stáť…. Nechápem, ako on môže dostávať snapy pred Martinom…. Pettine, halóó!!! Budíček!! Burks je v obrane katastrofa!!!

Ja už na to fakt nemám síl. V tejto sezóne sme 3-man rush v red zone využili celkovo 7x. Ako to dopadlo? TD, TD, neskompletovaná prihrávka, TD, DPI, dropnutý TD, TD. Jaká „úspešnosť“, že? Aby toho nebolo málo. Hrá sa štvrtý down v poslednom drive zápasu a čo Pettine zacalluje? 3-man rush…. Našťastie si tam LaFleur zobral time out a keď išli po ňom na ihrisko, tak už tam boli 4 rushery. Matt nás zachránil pred ďalšou katastrofou…

Aj keď Pettina kritizujem za pasivitu pri passových downoch, tak ho treba pochváliť za to, že proti Jaguars bol proti behom agresívny a calloval tam run blitz. Na 1st&10 si Pettine pripravil zopár run blitzov. Základ je v tom, že pri tomto calle ste proaktívnym v atakovaní svojho gapu. V tejto úlohe sa mi veľmi páči aj Savage, čo už som spomínal vyššie. Za toto Pettinovi palec smerom nahor.


NOČNÁ MORA V SPECIAL TEAME

Tak special team sa vyfarbil ale že riadne. V tomto zápase sme mohli vidieť 91-yardový punt return touchdown, 30-yardový punt J.K. Scotta v závere zápasu, keď dal Jaguars na posledný drive skvelú field position, Tyler Ervin missol niekoľko hier kvôli vetru a veľmi často sme svoje drivy začínali hlboko vo svojom teritóriu. Scott je skvelý punter, keď má ideálne podmienky. Vtedy dokáže kopať bomby s obrovským hang timom. Ale keď začnú do hry vstupovať prírodné živly, tak sa jeho hra rúti ako domček z karát. Je u nás už tretiu sezónu a opäť to je tá istá rozprávka. V teple a peknom počasí to je kráľ ihriska. Ale v zlom a chladnom počasí to je extrémne nekonzistentný hráč. Myslím si, že Packers by sa už mali začať pozerať po novom punterovi. V Green Bay hráš viacej ako polovicu sezóny v zlom počasí. Tu potrebuješ puntera, ktorému to vadiť nebude. No a Scottovi to očividne vadí a to poriadne.

Ten touchdown pri punt returne…. Ako ja neviem, čo tam tí naši chalani robili. Áno, punt to bol zlý, coverage ešte nebola pripravená, ale tí naši chalani sa tam zoradili ako húsky na prechádzke, žiadna gap disciplína. Hrôza!!!! Special team koordintátor Shaw Mennenga neodviedol dobrú prácu. Áno, je to ťažké, keď každý week hrajú v special teame iní hráči, točia sa tam hráči z practice squad a tak ďalej. Ale toto je jeho práca. Musí to zvládať.

Obrázok

BONUS 1

Aj keď sme nehrali v tomto zápase najkrajší futbal, tak sme v kráse rozhodne ovládli boj na postrannej čiare. V tomto zápase sa na našej sideline ukázala jedna veľmi šarmantná slečna, z ktorej nám všetkým padli oči až na zem. Zrazu sa nehovorilo o futbale, ale o niečom úplne inom a nálada bola parádna! Túto slečnu som na sideline videl po prvýkrát a pevne verím, že nie posledný!


BONUS 2

Myles Jack… Jako do prdele… Choď hrať soccer… Si skvelý hráč a podľa mňa top ILB v lige, ale toto bolo na jednu rozhúpanú stoličku a kravatu… Pfuuuj!


ZÁVER

Našimi zbytočnými chybami sme udržali Jaguars v hre a máme šťastie, že sme hrali práve proti Jaguars. Luton prehodil zopár prihrávok, ktoré mali byť skompletované a dva touchdowny Robinsona boli neplatné kvôli ofenzívnemu holdingu. Zápas sme si skomplikovali, no ja som ani v jeden moment nemal najmenších pochýb o tom, že tento zápas vyhráme. Jaguars prišli na Lambeau nakopať domácim zadky a my sme im ich nastavili. Chvalavince že nás nevedeli kopnúť poriadne. Na konci sa však počítajú len výhry a prehry. A obzvlášť takéto škaredé a utrápené výhry vám môžu dať viacej, než jasný zápas, ktorý je v polčase rozhodnutý. Už v nedeľu hráme na pôde silných Colts a myslím si, že tento zápas nám veľmi hlasno napovie, že či to môžeme myslieť v play off vážne. Legitímna obrana, skvelá OL a za ňou skvelá behová hra. Toto bude test, ktorý nám ukáže niečo reálne. Zápas s Jags sme vyhrali, hoďme ho za hlavu a teraz treba zabrať!

GO PACK GO!!!!!