Divízny duel proti Vikings!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Minnesota Vikings

Kedy?  1/11/2020 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 120 zápasov (2 v post-season): 63 výhier, 54 prehier, 3 remízy

Kde sa dá zápas pozerať? 

 • Gamepass
 • STREAMY:
 1. https://home.nflbite.com/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 3. https://sportsurge.net

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.42, remíza: 16.30, výhra hostí: 3.24
 • Fortuna: výhra domácich: 1.42, remíza: 17.00, výhra hostí: 3.15
 • Niké: výhra domácich: 1.43, remíza: 15.47, výhra hostí: 3.25

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

 • PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi: CB Kevin King (kvadriceps) a RB Aaron Jones (lýtko)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: WR/RB Tyler Ervin (zápästie), LT David Bakhtiari (hrudník), K Mason Crosby (ľavé lýtko – nekopacia noha a chrbát), S Raven Greene, DL Tyler Lancaster (rameno), TE/FB John Lovett (koleno),

 • Na súpisku sme nepovolali žiadneho kickera, čiže buď to bude kopať Money Mason, alebo jeho náhradník JK Scott. Ak by kopal Scott, tak holderom bude zrejme Boyle. Vyzerá to tak, že Crosbyho aktuálna šnúra 234 odohraných zápasov za sebou zostane neporušená.
 • Už druhý week za sebou sme z PS na aktívnu súpisku povolali DB Henryho Blacka.
 • Packers ešte z IR neaktivovali WR Allena Lazarda a ILB Christiana Kirkseyho, čiže hrať nebudú. Tí celý týždeň trénoval, ale ešte majú čas. V stredu začalo plynúť 21 dní na ich aktivovanie z IR.

 • VIKINGS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi: CB Mike Hughes, CB Holton Hill


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers sú aktuálne na skvelej bilancii 5-1 a teraz nastúpia na Lambeau Fielde proti svojmu divíznemu rivalovi – Minnesote Vikings. Ten zažíva úplne odlišnú sezónu a sídli na dne NFL s bilanciou 1-5. Väčšina ľudí očakávalo, že to budú práve Vikings, kto bude súperiť s Packers o divíznu korunu. Ja som s týmto nesúhlasil a omnoho väčšiu hrozbu som videl v rivalovi z veterného mesta. Ako sa hovorí, najlepšia draftová známka z nfl.com tri dni po drafte neznamená absolútne nič. To sa opäť len potvrdilo a Vikings v tejto sezóne tápajú. Jeden zápas dokážu zahrať solídny futbal, no nasledujúci týždeň totálne vyhoria. Krásnym príkladom je zápas, v ktorom mali na lopate Seahawks a o týždeň neskôr vybuchli proti Falcons. Týmto výbuchom si podpísali závet a sezónu zrejme zabalili. Pred sezónou robili hviezdny trade po DE Yannicka Ngakouheho, no ten si už po siedmich weekoch balil kufre a presunul sa do Baltimoru. A viete čo je najväčším paradoxom, ktorý môže fanúšikov Packers tešiť? Že pred začiatkom sezóny Vikings podpísali na nové kontrakty HC Mikea Zimmera, GM Ricka Spielmana aj QB Kirka Cousinsa. Nonsens.

DALVIN COOK SA VRACIA

Bolo nám oznámené, že RB Dalvin Cook do tohto zápasu nastúpi a to znamená len jedno – máme tu zápas. Keby nenastúpil, tak sa jedná o hotovú vec. Teraz bude na ihrisku a nech si hovorí kto chce, čo chce. Keď je Cook na ihrisku, tak sú Vikings nebezpečným tímom. Cook si poranil trieslo pri prehre proti Seahawks a musel vynechať zápas proti Falcons. Tu zrejme môžete cítiť, aký je to rozdiel medzi Vikings s a bez Cooka. V prvých piatich zápasoch sa mu podarilo nabehať 489 yardov a 7 touchdownov. Je to dynamický runner, ktorý dokáže zobrať tlak z ramien QB Cousinsa a pomáhať útoku Vikings kontrolovať loptu. To bude v tomto zápase extrémne dôležité. Nakoľko predpoveď počasia ukazuje, že počas zápasu bude vietor o rýchlosti 40 MPH. Kvôli tomuto faktoru nemusí byť vôbec jednoduché hýbať s loptou po vzdušnej čiare a môžeme vidieť viacej behavý zápas.

Možno to bude znieť trošku divne, ale som rád, že Cook v tomto zápase hrať bude. Posledné týždne spomínam to, že sa mi páči zlepšená hra našej behovej obrany. Aktuálne sme na 12. mieste v NFL v priemere pustených nabehaných yardov na zápas – 110.0. DT Montravius Adams sa prebral k životu a aj keď nie je žiadnou silou v pass rushy, tak od zápasu so Saints podáva proti behu veľmi dobré výkony a veľmi často ho môžete vidieť v backfielde. Aktuálne je 16. najlepšie hodnoteným D-linemanom proti behu z celkového počtu 132 kvalifikovaných DLs. Napreduje aj Kingsley Keke a Tyler Lancaster si drží svoj štandard proti behu. Je veľmi zaujímavé, že sa im takto darilo bez stavebného kameňa nášho tímu Kennyho Clarka, ktorý musel vynechať niekoľko zápasov kvôli zraneniu. Je pravdou, že Falcons a Texans pre našu behovú obranu nepredstavovali veľký test. Ale zápas s Bucs áno a keď boli % na výhru medzi 5-95%, tak Packers mali 6. najlepšiu behovú obranu v tomto hracom týždni podľa EPA/rush. To bolo lepšie než mala elitná behová obrana Bucs v zápase proti nám a keď bol zápas na váškach, tak naši chalani hrali fakt dobre. Keď odčítam garbage time, tak naša behová obrana je aktuálne v TOP 10. Samozrejme nemali sme na to tie najideálnejšie vzorky (Gurley, Johnson – aké je to ironické, že? Ešte tri sezóny dozadu by to boli tie najlepšie vzorky), ale aj napriek absencii Clarka sme hrali obstojne a to mi dáva nádej. Toto bude pre behovú obranu skvelý test a aspoň uvidíme ako na tom sme pred zápasom s 49ers.

Veľmi, veľmi, veľmi, ale že VEĽMI sa teším na ILB Kamala Martin. Proti Texans odohral svoje prvé kariérne snapy a za mňa v tom zápase vyzeral dosť dobre. Nakoniec ho aj tí tajtrlíci, ktorí nás majú v krku (PFF) ohodnotili ako najlepšieho rookie ILB v tom danom hracom týždni. Keď som sa na neho pozeral, tak sa na ihrisku pohyboval rýchlejšie než náš hocijaký iný ILB za posledných 10 rokov. Vyzeral agresívne a fyzicky. Dokáže tento nováčik hrať proti runnerovi ako Cook? Toto môže byť ďalší skvelý matchup v tomto zápase! Teším sa a som zvedavý!


JOSH JACKSON VS JUSTIN JEFFERSON

Je oficiálne potvrdené, že nováčik WR Justin Jefferson bol na veľmi úzkom zozname wide receiverov, ktorí išli na tohtoročný draft a náš generálny manažér Brian Gutekunst mal na nich zálusk. Takisto je potvrdené, že Gutey počas draftu volal do Vikings a snažil sa posunúť práve na ich miesto. Tí ho poslali kade ľahšie a v zápätí si zobrali Justina Jeffersona. Teraz zrejme už všetci vieme, prečo sa chcel Gutey tradovať smerom nahor a prečo ho Vikings poslali ľudovo povedané do prdele.

Aktuálne je Jefferson najlepšie hodnoteným nováčikom na poste wide receivera. Má na svojom konte 28 zachytených prihrávok pre 537 yardov a skóroval 3 touchdowny. Odohral už tri zápasy, v ktorých nachytal nad 100 yardov a jeho priemer na jeden catch je 19.2 yardov. Packers už s Jeffersonom majú skúsenosti, keď mu čelili vo weeku 1. Pri jeho debute ho udržali na dvoch catchoch. Vtedy bol na ihrisku zdravý Kevin King a Jefferson ešte nebol tak zapojený do ofenzívnej snahy, ako je teraz. King teraz na ihrisku nebude a jeho pozíciu zaujme opäť Josh Jackson.

Jackson pri absencii Kinga štartoval v posledných dvoch zápasoch a musím povedať, že som nespozoroval takmer žiadny rozdiel. Toto sú štatistiky Kinga a Jacksona v tejto sezóne:

 • KING: 195 snapov, pustil 8 catchov na 13 targetov pre 109 yardov
 • JACKSON: 167 snapov, pustil 8 catchov na 12 targetov pre 49 yardov. 

Jackson dokázal Kinga zaskočiť a dovolím si povedať, že aktuálne hrá lepšie než King. V coverage sú veľmi podobne úspešní, ale rozdiel vidím v podpore behovej obrany. Zatiaľčo King je v tomto smere podpriemerný, tak Jackson ako proti Bucs, tak Texans dokázal zahrávať hry na runneroch a v tomto smere ho mám pred Kingom. Dvojica Alexander-Jackson si proti Texans s prehľadom postrážila priestory outsidu a v tomto zápase na outside pustila len 26 yardov. 26 YARDOV!!! Pričom Watson hádzal loptu 39-krát. Teraz ich bude čakať dvojica Thielen-Jefferson. Keď bol Jackson v coverage na Brandinovi Cooksovi (takmer 80% snapov), tak bol Cooks 1/2 pre 12 yardov.

Myslím si, že ak Jackson odohrá dobrý zápas, tak dni Kinga sú v Packers takmer určite spočítané a po sezóne novú zmluvu nedostane. Na prvý pohľad to tak možno nevyzerá, ale v tomto zápase sa ide hrať o veľa.


JAIRE ALEXANDER VS ADAM THIELEN

Myslím si, že sa nikto neurazí, ak tento matchup označím za vôbec ten najlepší, ktorý v tomto zápase budeme môcť sledovať. Skvelý wide receiver proti skvelému cornerbackovi. Alexander v tejto sezóne podáva excelentné výkony. Tento rok má trio Ridley, Evans, Fuller dokopy 71 zachytených prihrávok pre 1,075 yardov a 14 touchdownov. Ale keď ich pokrýval Jaire, tak dokopy videli len dve prihrávky, ktoré leteli ich smerom a ani jedna nebola skompletovaná. Pripíše si Jaire ďalší cenný skalp?

Bol to práve Adam Thielen, ktorý doposiaľ uštedril Alexanderovi najväčšiu „porážku“ v tejto sezóne. V prvom vzájomnom zápase zachytil 37 yardový touchdown a v coverage bol na ňom práve Jaire. Jeho coverage pri tomto touchdowne bola podľa mňa excelentná, ale Cousins vytiahol ten jeden pass, ktorý mu v tejto sezóne vyšiel a trafil to na milimeter. Proti tomu sa nedalo nič robiť. Teraz má Jaire šancu na odplatu a skutočne to bude krásny súboj týchto výborných dvoch hráčov!


KTO BUDE POKRÝVAŤ DAVANTE ADAMSA? ZÁLEŽÍ NA TOM?

Minnesota Vikings sú v kríze ohľadom cornerbackov. A to je pre nich veľmi zlé znamenie. Proti ich obrane sa postaví muž, ktorý sa volá Davante Adams. Kto ho bude pokrývať? Mike Hughes (krk) a Holton Hill (noha) sú z toho zápasu definitívne mimo. Cameron Dantzler bol celý week na COVID-19 reserve liste, netrénoval, až včera bol „očistený“ a môže do tohto zápasu zasiahnuť. Ako teda vyzerá zostava Vikings proti Adamsovi? Nováčik Dantzler, nováčik Gladney, či Kris Boyd? Toto zrovna nie sú lákavé mená, ktoré by mali pokrývať Adamsa.

Počas šiestich zápasov Gladney dovolil skompletovať 23/32 prihrávok a súperovi QBs majú passer rating 143.8, keď hádžu do jeho coverage. Davante hrá vo veľkej fazóne. Proti Texans zachytil 13 prihrávok pre 196 yardov a 2 touchdowny. V tomto zápase zároveň na tretích downoch zachytil 7 prihrávok pre 125 yardov, 2 touchdowny a 7 prvých downov/TD. Vo weeku 1 proti tejto mladej a neskúsenej secondary Vikings zachytil 14 prihrávok pre 156 yardov a 2 touchdowny. Vietor možno bude zohrávať svoje, ale ak je tu nejaký quarterback, ktorý sa vie vysporiadať s vetrom na Lambeau Fielde, tak je to Aaron Rodgers.


ČERSTVO PODPÍSANÝ COUSINS

Vikings sa pred touto sezónou rozhodli, že svojmu quarterbackovi dajú nový kontrakt. Dohodli sa na dvojročnom predĺžení v hodnote $66M. Ten sa im za to odvďačil svojsky. Hrá otrasne. Je na delenom prvom mieste v počte interceptions (10), je na 25. mieste v passer ratingu a na 23. meste v adjusted net yardoch na jeden pokus. Ale ako by povedali fans Vikings: „Takto to chodí na aktuálnom trhu. Ak chcete quarterbacka, musíte ho zaplatiť.“ Toto bol argument nemenovaného fanúšika Vikings, keď som neveriacky krútil hlavou nad tým, ako mu pred pár rokmi zaplatili. Tak pevne verím, že je spokojný 😛

Cousins pred sebou nemá ani ofenzívnu lajnu, ktorá by mu vedela získavať čas. LT Riley Reiff pustil doposiaľ 5 tlakov na QB a C Garrett Bradbury 4. To je dosť dobré, ale za nimi to je tragické. LG Dozier ich má 14, RG Samia 14 a RT 13. V efektívnosti pass-blockingu su na 29. mieste v NFL. Pre porovnanie, u nás má najviac pustených tacklov na QB Turner (10). Cousins je pod tlakom pri 39.5% snapov, čo je 26. miesto v NFL. Pass rush Packers doposiaľ nebol žiadny oslnivý, ale toto je zápas ako stvorený na to, kedy sa naladiť a dostať sa späť na vlnu D-trainu! Som zvedavý, či Pettine bude pokračovať v tom agresívnom pass rushy ako v zápase proti Texans, alebo sa vráti ku svojej tradičnej uspávanke.


VIKINGS SÚ BEZ PASS RUSHU

Elitný pass rusher Danielle Hunter je out na celú sezónu a kufre si zbalil aj Yannick Ngakoue. Kto im tam zostal? Ich tohto sezónnym lídrom je Ifeadi Odenigbo, ktorý má 21 tlakov na QB a 3 sacky. Za ním sú Eric Kendricks, Jalyn Holmes a Eric Wilson. Títo hráči majú dokopy 19 tlakov na QB a len dva sacky. Proti Packers to pre Vikings nebude nič jednoduché. Ofenzívna lajna Packers je aktuálne najlepšie hodnotenou pass protect OL v NFL. Aaron Rodgers by mal mať dostatok času na odhody a ak mu to Vikings umožnia, tak je asi po zápase.


BEHOVÝ ÚTOK LAFLEURA PROTI OBRANE VIKINGS

Matt LaFleur má doposiaľ kopec úspechu proti Mikeovi Zimmerovi a to najmä v hýbaní s loptou po zemi. Matt proti nemu odohrali zatiaľ vo farbách Packers tri zápasy a toto sú jeho behové štatistiky:

 • 33 behov, 144 yardov
 • 32 behov, 184 yardov
 • 32 behov, 158 yardov

Teraz mu bude po prvýkrát v zápase proti Vikings chýbať Aaron Jones. Dokáže rozbehnúť svoj behový útok aj bez neho? Jednotkou bude Jamaal Williams, sekundovať mu bude AJ Dillon a vrátiť sa už môže aj Tyler Ervin. Texans majú jednu z najhorších behových obrán, no všetko vložili do bránenia behu. WIlliams bežal do boxu s 8+ obrancami v 42.1% prípadov a inak to nebolo ani pri AJ Dillonovi. Packers to využili a dokázali zahrávať passové plays. Skúsi niečo podobné aj Mike Zimmer a bude sa spoliehať, že jeho secondary udrží Adamsa a spol na uzde?


ZÁVER

Dalvin Cook hrať bude, takže nič sa podceniť nemôže. Ale ak útočne dokážeme skórovať body, tak proste nevidím reálne, že Cousins s nami dokáže udržať krok. Nehrá vôbec dobre a k tomu mu bude do toho fúkať poriadny vietor. Ak Cook neprevedie nejaký ultra-hrdinský výkon, tak víťazstvo by malo zostať doma na Lambeau Fielde.

PS: Pred zápasom už tradične o 18ej bude tailgate párty na našom Discorde! Všetci fans Packers ste vítaní!

Vikings 24-34 Packers

GO PACK GO!!!!!!!!