Čierny deň na Floride

Po štyroch výhrach a bye weeku sme cestovali na Floridu, kde sa odohrala vojna „zálivov“ medzi Green Bay a Tampou Bay. Zrejme nikto nečakal, že tento zápas sa skončí víťazstvom 38-10 pre domácich. Robili sme extrémne veľa chýb, na ihrisku sme sa pohybovali ako také múmie a zaslúžene sme prehrali. Keď niekto predvedie niečo takéto, tak si proste vyhrať nezaslúži. Vo futbale v drvivej väčšine vyhráva ten tím, ktorý minimalizuje chyby na svojej strane a maximálne efektívne využije chyby súpera vo svoj prospech. Toto Bucs v tomto zápase splnili do bodky a zaslúžene vyhrali. Klobúk dole. Avšak všetko mohlo byť inak.

ZLOMOVÝ MOMENT ZÁPASU

V prvej štvrtine bol na ihrisku len jeden jediný tím. A to Green Bay Packers. Útok dokázal hýbať s loptou, prechádzať ihriskom a nebyť toho, že Rodgers zoberie homerun namiesto istého prvého downu v prvom drive, tak sme mohli kľudne viest 14-0. Aj keď to nebolo úplne klinicky presné, niekedy sa muselo improvizovať, tak sme sa z toho vedeli nejako vymotať. Obrana dokázala Bradyho útok zastaviť a na konci prvej štvrtiny už bol Brady očividne vyhodený z rytmu, nebol vo svojej koži a to bolo presne to, kam sme ho chceli dostať. V úvode druhej štvrtiny sme opäť dostali loptu do svojich rúk a mali sme šancu odskočiť do vedenia 17-0. No stalo sa niečo, čo sa v histórii ľudstva príliš často nedeje. Rodgers hodil pick-six. Rodgers na to povedal toto: „Vietor fúkal celkom dobre, sprava doľava. Cítil som sa isto v umiestnení. Vedel som, že je to na tesno, no hody ako tento triafame. Teraz som však umiestnenie netrafil a chalan zahral dobrú hru.“

Bucs boli rázom späť v zápase, ale aj v tomto momente som si hovoril, že sme jasne lepším tímom a bol som presvedčený, že vyhráme. Náš ďalší drive sa skončil veľmi podobne. Tentoraz však chyboval WR Davante Adams, loptu neudržal v rukách a tá sa odrazila priamo do rúk obrany Bucs, ktorá ju doniesla až pred našu end zónou a Bucs opäť skórovali touchdown. Za štvrtinu a pol sme v podstate spravili dve obrovské chyby, ktoré Bucs darovali vedenie 14-10. A od tohto momentu sa to začalo všetko nabaľovať a bola to ako snehová guľa. Táto snehová guľa naberala, naberala, naberala na veľkosti a už to proste nešlo zastaviť. V nasledujúcich drivoch sme opäť robili zbytočné chyby, alebo pri nás nestála pani šťastená. Najskôr Rodgers prehodil úplne voľného tight enda Marcedesa Lewisa na seama, čím sme sa mohli okamžite dostať do red zone Bucs, no namiesto toho prišiel punt a ďalšie body pre domácich. V ďalšom drive bol running back Aaron Jones voľný na wheel route, Rodgers to hodil o trošičku pozdejšie než mal a to znamenalo to, že Jones nebol v ihrisku o pár centimetrov. To mohla byť ďalšia hra, ktorou sme sa mohli naštartovať, ale chýbalo trošku povestného šťastia. No a všetko sa to zaklincovalo tým, že sa zranil ľavý tackle David Bakhtiari. Druhá štvrtina sa skončila 28-0 pre Bucs. To bola veruže poriadna snehová guľa, ktorá nás totálne rozmačkala. Aj ten backshoulder na Adamsa, ktorý bol asi o milimeter mimo ihriska. Takéto hry Adams zahráva so železnou pravidelnosťou.

Je až neuveriteľné, že Bucs, ktorí sa doposiaľ sami porážali prostredníctvom penált, sa v tomto zápase nedopustili ani jednej! Nemali ani jeden turnover a neobdržali ani jeden sack. Kto by to bol po poslednom zápase s Bears povedal? Viete ako často sa niečo takéto tímu v NFL podarí? Toto sa doposiaľ podarilo len jednému jedinému tímu v NFL od roku 1972. Bol pri tom taktiež Bruce Arians a bolo to v roku 1999, keď Colts vyhrali nad Browns. Vtedy tam bol trénerom quarterbackov. Bucs mali zároveň svoj prvý zápas bez jedinej penalty od roku 1983. Keď odpočítame posledné minúty zápasu a získané yardy, keď už vôbec o nič nešlo, tak od roku 1994 len dva tímy skórovali 38 a viacej bodov s menej ako 300 získanými yardmi. V roku 2016 Falcons a Buccaneers v roku 2020. Bucs nemali na svojom konte ani 300 yardov, no už mali 38 bodov. Turnovers nás doslova zavraždili. (Celkovo mali Bucs v tomto zápase 324 útočných yardov)


JA UŽ TÝM PRAVIDLÁM ASI FAKT NEROZUMIEM

Nechcem byť žiadny konšpirátor, hľadal ospravedlnenia, alebo niečo podobné. No príde mi to tak, že po tom hite od Winfielda v end zone nebol Rodgers Rodgersom. Či po tomto hite nebol nejaký otrasený, abo čo… A tá jeho oslava možno aj niečo nasvedčovala (nadnesene, nezjedzte ma). No a keď už som pri tom hite, tak tu sa moje chápanie zastavilo. Vidím ako sa Rodgers hádže hlavou do end zóny, tak si vravím, že tu môže schytať hit a aj ho schytal. Bol som nasratý ako prasa, že ako do toho Winfield išiel, ale bol som za to, že je to v tomto prípade čisté. Potom však prišiel pán odborník na pravidlá a začal objasňovať. Vďaka tomu, že sa Rodgers hodil dopredu sa prakticky vzdával. Že to je pravidlo, ktoré je v platnosti dva roky a je to rovnaké ako to, keď robí quarterback slide. Takže kvôli tomu, že sa vzdal a mal koleno na zemi ešte pred tým, než lopta preťala goal line to touchdown nebol. Ale pýtam sa, keď sa takto quarteraback „vzdá“, tak by nemal byť chránený proti následnému hitu? Oni flag najskôr hodili, potom ho zodvihli a zahlásili, že žiadny faul. Videli sme XY krát, že keď sa quarterback „vzdal“ a obranca ho čo i len trošičku štrajchol, tak letel flag. Teraz ho Winfield takmer poslal do špitálu a bolo to čisté. Nebola to unnecessary roughness? Proste nechápem tej sekvencii, ktorá sa na ihrisku udialo v podaní rozhodcov.

Všeobecne mi to prišlo tak, že rozhodcovia v tomto zápase toho púšťali veľmi veľa a to najmä čo sa týka dohrávania Aarona Rodgersa. Nejdem sa sťažovať, že po každom dohraní to mal byť flag a podobne, lebo ja absolútne nie som zástancom týchto pravidiel. Ale myslím si, že rozhodcovia poriadne ani nemajú páru o tom, čo majú pískať a čo nie. Pamätáme si všetci veľmi dobre, keď sa Bradymu obranca šuchol rukou o prilbu, Brady to podľa mňa ani nevedel a bol z toho RTP. (nie v tomto zápase) Rodgers mal v tomto zápase rovnaký prípad, ale nič sa nedeje. Opäť dodávam, že sa nesťažujem, lebo je mi to proste smiešne. Avšak skutočne je to až do očí bijúce, ako je v každom zápase totálne odlišný meter. Niekedy sa quarterbacka nemôžete ani dotknúť a niekedy si s ním môžete robiť čo chcete. Rovnako je to pri tých útočných holdingoch a špeciálne keď sa s loptou beží. Dillon mal krásny beh, no bol anulovaný kvôli údajnému holdingu Jenkinsa. O pár chvíľ neskôr Ronald Jones dobehol do end zóny, skóroval touchdown, pričom tam bol úplne rovnaký „holding“ na Clarka, ako mal pred chvíľou Jenkins, no toto sa nepískalo. Opäť a posledný krát dodám, že z prehry neviním rozhodcov a ani sa nesťažujem, že pískali v prospech niekoho, len proste sa mi mozog zastavuje nad tým, čo sa niekedy odpíska. A ako hovorím, obzvlášť mi vadia tieto pravidlá ohľadom quarterbackov a útočných holdingov. Nechajme chlapov hrať futbal. Zlatá éra Starra, či Favra. Tam to malo šťavu. Teraz je quarterback zákonom chránený ako keby to bol jednorožec (Mimochodom ten Garyho facemask bol skutočne škaredý a kľudne mohol letieť von zo zápasu). Ale dosť o rozhodcoch, späť k zápasu Bucs s Packers 😀


HRA PO BYE WEEKOCH

Je v skutku zaujímavé, ako Packers hrajú po bye weekoch. Zrejme to je už tak dané, že keď máme bye week, tak nasledujúci zápas sa bude niesť v duchu pohrebu. V rozmedzí posledných šiestich sezón sme po bye weeku na bilancii 1-5.

  • 2015: 29-10 prehra v Denveri
  • 2016: 23-16 víťazstvo proti Giants
  • 2017: 30-17 prehral proti Lions
  • 2018: 29-27 prehra proti Rams v LA
  • 2019: 37-8 prehra proti 49ers v SF
  • 2010: 38-10 prehra proti Bucs v TB

Ako Matt LaFleur, tak aj Aaron Rodgers po zápase povedali, že pred týmto zápasom neboli tréningy ideálne. Krásne to zhrnul Matt v jednej vete: „Ak trénujete ako hovno, tak aj v zápase hráte ako hovno.“ No a keď sa už pod LaFleurom prehráva, tak poriadne. Tesné zápasy dokážeme vyhrávať. To sa prehráva fakt málokedy. Pod vedením LaFleura sme prehrali doposiaľ päť zápasov a to celkovo o 96 bodov, čo je priemer 19.2 bodov.


RODGERS VIDEL DUCHOV

Stalo sa to, čo som očakával a čo som písal aj vo svojom preview. Todd Bowles Rodgersa blitzoval z každej jednej svetovej strany. No na druhú stranu som očakával, že niekoľko hier sa nepodarí, ale po čase si Rodgers na to „zvykne“ a využije vo svoj prospech. Ale nič také sa neudialo. Rodgers bol pod tlakom celkovo 12-krát, čo je jeho najvyššie číslo v tejto sezóne. Na týchto hrách bol 2/7 pre 10 yardov, 4 sacky a jeden scramble. Bucs ho celkovo blitzovali 17-krát. Proti blitzom bol 5/14, 2 sacky a 2 interceptions. Toto je vôbec jeho najvyššie číslo blitzov ktorým musel čeliť za posledné dve sezóny. (ESPN) Bowles mal skvelý gameplan a dávam pred ním dole cheeseheadu.

Rodgers po prvýkrát v tejto sezóne čelil niečomu, čo nebolo úplne „v kostolnom poriadku“ podľa našich predstáv a už videl duchov. Tá pick-six bola pre neho netypická. Obranca krásne čítal jeho oči, nakoľko sa od začiatku zameral na Adamsa, počkal si, podskočil prihrávku, ktorá nebola úplne on the money a 6 bodov pre obranu Bucs. Ako som už spomínal, tak prehodil totálne voľného Lewisa na seame, neskoro poslal prihrávku na Jonesa na wheele a potom skoro ten tretí hrôzostrašný pick, keď bol Big Bob úplne voľný a stačilo, aby mu to hodil do hrudníku. Dvakrát nebol na tej istej vlne s EQ, ktorý odohral prvý zápas po roku a pol (zranenie). Podhodil aj MVS na deep route, keď tam mal MVS náskok pred svojim strážcom. No a keď si neuvedomil, že nemá čas na rozohrávku, tak to bolo komické. Ale stále to nebolo až tak komické, ako Brady proti Bears, keď nevedel, že sa hrá 4. down. Na Rodgersove pomeri sú to chyby, na ktoré zvyknutí nie sme. Svoje mohol zohriať aj silný vietor, ktorý počas zápasu úradoval a aj ten 50-yardový field goal Bucs bol prememený, lebo fajne zafúkalo, inak by to bolo mimo.

Vôbec sa mi nepáči ani to, že asi 98% hier rozohráme až vtedy, kedy časomiera ukáže 0,0001s. Je pekné, že Aaron chce mať všetky informácie o obrane, ale na druhej strane kvôli tomuto stavia svoju ofenzívnu lajnu do veľmi zlej situácie. Obrana si vie takmer na stotinu presne načasovať svoj pass rush a ofenzívna lajna sa tu môže aj roztrhať. Aj pri tom picku… Nebudeme sa baviť či to mal byť offside alebo nie. Musíme to spomaľovať na tisíciny, aby sme to odhalili. Keď som si to prehral spomalene, tak som toho názoru, že obrana Bucs bola v neutrálnej zóne a malo to byť odpískané… Ale fakt je ten, že proste sme opäť rozohrávali tesne pred uplynutím času a obrana to perfektne využila. Bucs si mohli tie svoje nábehy krásne načasovať a to sa vám potom na to blbo reaguje. OL neodohrala dobrý zápas, no Rodgers im v tomto smere vôbec, ale že vôbec prácu neuľahčil. Práve naopak.

Rodgers nehral v takom rytme, v akom sme boli zvyknutí. Jeho priemerný čas odhodu bol 3.0s, čo je obrovský prepad oproti ostatným zápasom. Bucs sa mu tým dohrávaním jeho osoby po odhodoch dostali pod kožu a bolo to na ňom vidieť. Sa mi zdá, že to bolo práve pri tom hode na Jonesa na wheel. Rodgers sa na neho pozerá, ale potom svoj zrak stiahol na rush a trošku spanikáril, ako keby sa chcel ísť vyhýbať rushu. Pritom žiadny rush tam nebol. Potom sa vrátil k readu, hodil loptu, ale už to bolo pozde a prihrávka bola kvôli tomuto tesne neskompletovaná.


ZRANENIE BAKHTIARIHO BOLO VÝRAZNÉ

Keď už som načal tú OL, tak poďme trošku aj k nej. Jej výkon ohromne ovplyvnilo zranenie LT Davida Bakhtiariho. Ten si poranil oblasť hrudníku a LaFleur po zápase povedal, že si nemyslí, že to bude niečo vážne. Tak uvidíme… Na jeho miesto prišiel Rick Wagner, čo je prirodzene pravý tackle. Na jeho výkone to bolo vidieť a zmena strany na pozícii ofenzívneho tackla nie je nič jednoduché. Ja osobne by som nešiel do toho, aby hral Wagner na ľavej strane. Podľa mňa lepšie riešenie bolo presunúť Elgtona Jenkinsa na post LT, na LG postaviť Lucasa Patricka, na RG Billyho Turnera a na RT Ricka Wagnera. Toto je podľa mňa zostava, ktorá by mala väčšiu šancu na úspech. Tohto som sa pred sezónou bal hádam najviac, že čo bude ak sa zraní Bak. Na každú pozíciu v OL máme prakticky okamžitú náhradu, ale na LT to tak nie je. Bol tam Alex Light, ale ten sa neukázal počas TC v dobre forme, nebol tam výkonnostný skok a neprešiel ani cutom. Veril som, že na LT dokáže úplne bez problémov zahrať Lane Taylor, len ten sa nám zranil v úvodnom zápase sezóny na celú sezónu. Takže ak náhodou bude Bak nejaký ten čas chýbať, som zvedavý, aké zloženie uvidíme. Na druhú stranu chalani robili v OL chyby, ktoré som ich doposiaľ robiť nevidel. Ten Whiteov sack z blitzu prišiel len kvôli tomu, že Jenkins si ho neprebral z double teamu, kde bol spoločne s Linsleym. S týmto sme doposiaľ nemali najmenší problém a aj OL si vybrala slabší zápas. Proste všade kam sa pozrieme, tak chyba za chybou.


LAFLEUR TO TAKTIEŽ NEZVLÁDOL

Teraz budem kritizovať aj Matta LaFleura a jeho game plan. Osobne nerozumiem tomu, prečo sme sa snažili do obrany Bucs behať outside zone behy… Vieme, že v obrane majú dvoch extrémne rýchlych inside linebackerov, ktorí behajú sideline-to-sideline ako Forrest Gump a dostať ich do bloku pri takejto schéme nie je nič jednoduché. To sa aj ukázalo a zahrávali hry v backfielde. Linsley proste nemal nárok dostať sa do bloku, ktorý mal prísť. To by musel mať o 30kg menej.

Nedokázali sme ich blokovať a behy boli takmer nonstop pre stratu yardov. Čo je však zaujímavé, tak fungovalo to, čom som navrhoval aj vo svojom preview. A to behať do A-gapu. Keď sme bežali do stredu lajny, tak sme mali zrazu pekné behy. 25-yardový beh v podaní Jamaala Williams prišiel práve zo stredu. Obrana Bucs nepustila dlhší beh než tento od weeku 10 v minulej sezóne proti Cardinals (32 yardov, Kyler Murray). AJ Dillon mal pekný 20 yardový beh do insidu… Chýbal im Vita Vea a my sme to nevyužívali. Bolo očividné, že pri tých inside behoch tam Linsley dominuje. A týmto by sa dalo hrať aj proti skvelým ILBs Bucs. Nehrať do ich silných stránok, ale zaútočiť tam, kde sú najzraniteľnejší. Bez Veu behať do stredu a naliepať sa na nich po snape. Nenechať ich rozbehnúť sa ako pri outside zone behoch.

Do tohto zápasu nemohol nastúpiť náš hybrid Tyler Ervin a zrejme jeho absencia bola výraznejšia, než som si spočiatku pripúšťal. Do weeku 6 sme vstupovali s pomerom využívania pre-snap motions (50.2%). V tomto zápase sme mali nejaký tip motionu v 56.4% snapov. Čiže tu nie je problém v tom, čo ľudia písali, že sme motion nerobili. Problém bol v tom, že obrana Bucs náš pohyb pred snapom totálne nerešpektovala. Toto je prirodzený vývoj toho, že sme loptu prestali dávať do rúk hráča, ktorý je v motion. Ako som spomínal v mojom článku o pre-snap motion. Návnady sú iba také dobré, ako je ich vierohodnosť. Útoky nemôžu manipulovať s obranou, ak návnady nie sú skutočnou hrozbou. A toto sa v tomto zápase naplnilo na 110%. Čakal som, že zahráme ten jet-sweep na MVS, či EQ. Avšak ani jedného sme sa nedočkali. Bucs si povedali, že to brániť nemusia, tak sa ani neobťažovali nad tým zamýšľať.

Tiež som čakal, že budem hrať veľa v bucn formáciách a budeme zahrávať crossers, atď… Vieme, že Tampa rada hráva man coverage, no k niečomu takémuto sme sa nedostali. Nechápem prečo. Proste gameplan a prístup k tomuto zápasu mi prišiel zanedbaný.

Robili sa chyby a LaFleur po zápase priznal, že pri Rodgersovej druhej interception bol náš útok v zlej formácii. Útok bol zhustený, no mal byť roztiahnutý. Matt povedal, že si tu mal zobrať timeout. Nuž ako hovorím, keď sa nedarí, tak že brutálne..


PETTINE, PETTINE, PETTINE

Čo povedať na obranu. Skvelý vstup do zápasu, dva skvelé tackles v podaní Jacksona, ktorými zastavil útok Bucs na tretích downoch a mali sme šancu zápas rozhodnúť už skorej, než sa stihol začať. Avšak stalo sa čo sa stalo a potom defenzívny koordinátor Mike Pettine opäť vytiahol niekoľko „úchvatných rozhodnutí“. Situácia – 3rd&goal, stav 14-10 pre Packers a on tam pošle three man rush… Ako s prepáčením čo do prdele?!! Tu sa láme zápas a on príde s týmto?!!! V tejto sezóne sme tento jeho slávny three man rush už videli niekoľkokrát a pokiaľ ma pamäť neklame, tak ani raz sme to neubránili a keď to bolo v red zone, tak bol z toho touchdown. Pettine tento play-call využil už viacej krát a teraz prišiel s tým, čo už Bucs videli na tape z predchádzajúcich zápasov. Brady to mal naštudované a využil to naplno.Už pred snapom Brady vedel, aký call tam máme. Pri tomto konkrétnom prípade boli na ihrisku minimálne traja hráči, ktorí nikoho nepokrývali. Vidíme, že pass rush nefunguje, tak mu trošku pomôžme nejakým blitzom. Ale nie toto… Brady si mohol loptu podržať, povystúpiť si v kapse a nájsť v end zóne Tylera Johnsona. Na svete je veľa notoriet. Jednou z nich je, že v red zone nerushujte Bradyho s 3 hráčmi. On je v tomto geniálny a robí to lepšie než hocikto iný. Bucs mali úspech v tom, že Rodgersa nerushovali len s 3 hráčmi. Je skutočne zaujímavé, ako to fungovalo. Keby sme ich tu zastavili, tak by Bucs kopali field goal a my by sme mali cca 4 a pol minúty do konca prvého polčasu, aby sme skórovali touchdown a viedli 21-13…

Potom ďalší call od Pettina. 3rd&5 a my hráme 15 yardov off… Kto mi už podá logické odôvodnenie tohto callu? A zlatý klinček na koniec. To bolo sa mi zdá po tej DPI od Jacksona v end zóne. Na ďalšej hre sme mali na ihrisku 12 hráčov na ihrisku. Tu to bol pre mňa koniec a už som sa fakt len smial. To sa už inak nedalo 😀

V tomto zápase ani náhodou nemôžeme viniť našu behovú obranu. Keď boli % na výhru medzu 5-95%, tak Packers mali 6. najlepšiu behovú obranu v tomto hracom týždni podľa EPA/rush. Dokonca sme v tomto boli aj pred skvelou behovou obranou Tampy!!!! Problém bol tentoraz v rushovaní QB.

Náš pass rush bol totálne bezzubý a to ma neuveriteľne prekvapilo. Vrátil sa Kenny Clark, Za´Darius Smith s Rashanom Garym hrali a aj tak sme sa neboli schopní dostať na 43 ročného quarterbacka. Preston Smith je v tejto sezóne totálne neviditeľný čo sa týka rushovania quarterbacka, nevyhráva svoje súboje 1vs1 a ak bude takto pokračovať ďalej, tak sa nebudem diviť, keď bude jedným z tých hráčov, ktorí budú po sezóne prepustení, aby sa uvoľnili finančné prostriedky a zmestili sme sa do capu. Mne osobne do očí strašne udrelo to, aká bola obrana Bucs rýchla. V porovnaní s nimi mi to prišlo tak, že my sme tam chodili po štyroch. Toto je za mňa v tomto zápase ten najväčší rozdiel, ktorý sme mohli pozorovať. Celkovo sme v tomto zápase vygenerovali len 2 QB hurries. Pod Pettinom sme len v jednom zápase vygenerovali menej. A to v NFC Championship proti 49ers (1 QB hurry).

V minulej sezóne naša obrana nemala problém získavať loptu a dopriať Rodgersovi o dva drivy navyše. Teraz to je úplne inak. DB Adrian Amos nedokázal zachytiť jasnú interception, ktorá mu doslova preletela cez deravé ruky. Takéto príležitosti sa musia využívať a nie nechať na ihrisku. A čo ma najviac dostalo… Rob Gronkowski ledva behá po ihrisku, dva roky nič nespravil a totálne rozobral obranu Packers. O tri týždne budeme hrať proti pánovi s menom Kittle. To len keby sme si mysleli, že najhoršie už bolo 😀 Inak Josh Jackson neodohral až taký špatný zápas. Ale proste aj pri tej DPI spanikáril. Tam to nemusel absolútne hrať tak ako to hral. Mal dobrú coverage, stačilo sa otočiť pohľadom na loptu a mohlo to byť aj íčko. Na Iowe bol v tomto tak dobrý. Prišiel medzi profíkov a takéto chyby robí nonstop. Sa mi páčilo, ako mu po tejto hre nedraftovaný a šikovný Chandon Sullivan vysvetľoval, ako sa má v takejto situácii otočiť na loptu. Nemôžem sa tomu ubrániť, ale pri Chandonovi začínam vidieť viacej a viacej Tramona Williamsa. Teší ma tento mladý chalan!

Na záver k obrane poviem len jedno. O tomto som sa už bavil aj pred pár týždňami s Inžinierom. Mike Pettine je koordinátor, ktorý dokáže vystrúhať niekoľko skvelých zápasov, ale kopec ich pohnojí. Nevidím v ňom tú konštantnosť a stabilitu. Táto naša obrana je táááááák talentovaná. Dovolím si tvrdiť, že takúto obranu sme nemali od nášho Super Bowlu v roku 2010. Mike je sympaťák, ale mám pocit, že nevie z tej obrany dostať to, čo v sebe skutočne má. A to ma bolí najviac. Každý jeden, kto robil nejaký šport tak vie, že keď si je vedomý toho, že má na niečo veľké, ale nevie to predať vtedy keď to je treba, tak to je poriadna záťaž na psychiku a je to frustrujúce. Presne takýto pocit mám z našej obrany. Po sezóne bude voľný Dan Quinn. No že by som ho zavolal na pohovor ku nám na pozíciu DC 😛 A možno aj Mike Zimmer? 😀


ČO JE POZITÍVNE?

V obrane chcem pochváliť DL Montraviusa Adamsa a ILB Krysa Barnesa. Adams mal niekoľko pekných prienikov do backfieldu a Barnes je našim najlepším tacklerom. Ja fakt nerozumiem tomu, ako on mohol skončiť nedraftovaný. Tu podľa mňa Gutey našiel HRÁČA. Teším sa, keď sa nám už vráti Kamal Martin, ktorý je už veľmi blízko návratu. To môže byť zaujímavé kombo! V útoku sa mi veľmi páčil nováčik RB A.J. Dillon. Vždy keď má loptu v rukách, tak sa deje niečo dobré. Pevne verím, že postupom času dostane viacej a viacej priestoru. Len sa musí naučiť poriadne pass protect a blitz schémy, lebo to je niečo, čo mu moc nejde. Ak sa niekomu Dillon zatiaľ nepáči, tak neviem na čo sa pozerá 😛 Inak všimli ste si, ako FOX rozoberali jeho obrovitánske nohy?! 😀 A ešte jedna vec. Prosím vás, to čom má JK na sebe? To má kraťase? 😀 Je niečo takéto vôbec povolené? 😀

No a ešte RB Aaron Jones sa stal prvým Packerom, ktorý skóroval touchdown v každom z úvodných piatich zápasov sezóny od roku 1952, kedy sa to podarilo Billymu Howtonovi. Jones doposiaľ odohral 46 kariérnych zápasov, v ktorých skóroval 43 touchdownov. Spomedzi všetkých hráčov, ktorí odohrali minimálne 46 zápasov, je Jones na 5. historickom mieste v NFL v skórovaných touchdownoch na jeden zápas (0.91). Pred ním sú len Jim Brown (HoF), LaDainian Tomlinson (HoF), Todd Gurley a Steve Van Buren (HoF).


ZÁVER

Skvelý vstup do zápasu, hororová druhá štvrtina a po tomto momente mi to prišlo tak, že sme si povedali „Kašlime už na to“. Našimi chybami sme vrátili Bucs do zápasu, tí to využili a zaslúžene vyhrali. V tomto zápase šlo skutočne všetko v prospech Bucs. Pri nás drop skončil íčkom, pri Bucs sa lopta odrazila od hlavy receivera, letela 15 yardov vzduchom a spadla na zem. Nikto z našich hráčov nebol v jej okolí, aby ju mohol zachytiť. Nám vietor odfúkol loptu pri hlbokej prihrávke na MVS, čo teoreticky mohol byť 50 yardový touchdown a Bucs to fúkol rovno do bránky pri field goale. Ako ja rád hovorím, šťastie praje pripraveným. Bucs boli pripravení jednoznačne lepšie a zaslúžene vyhrali. Bez debaty. My sme mali deň blbec, treba sa z toho oklepať a ísť ďalej! Jedna štvrtina sezónu nerobí! Inak keby mi niekto pred zápasom povedal, že Godwin a Evans nebudú v tomto zápase absolútne žiadnym faktorom, tak by som sa tak hlasno zasmial, že by ma počuli až v Green Bay.

Inak na Twitteri a všade možne som opäť videl narážky na náš Draft a že sme mali brať v prvom kole ofenzívneho tackla … Pred prvým zápasom sezóny to bol wide receiver. Ľudia uvideli, že sa zaobídeme aj bez neho, tak sa prešlo na inside linebackera. Ľudia uvideli, že nedraftovaný nováčik Krys Barnes hrá lepšie ako drvivá väčšina tohtoročných draftovaných inside linebackerov, tak sa prešlo na defenzívneho tackla. Uvideli sme, že Keke dokáže hrať veľmi slušne a zvyšok nováčikov okrem Kinlawa a Browna sú v podstate v úlohe štatistov, tak sme teraz prešli na ofenzívneho tackla 😀 Rodgers odohrá ešte tri zlé zápasy a aj Jordan Love bude skvelým a jediným správnym pickom 😀 Ako by povedal Bohuš: „Chlapi, nedělajte ze sebe křupany!“

R.E.L.A.X. & LOTTA BALL GAME LEFT

GO PACK GO!!!!!!!