Pohodička, klídek, tabačék

Milé syrové hlavy, tak tento zápas ma úprimne veľmi prekvapil. Čakal som šicko. Bol som ready na 200 yardový zápas v podaní Julia a Ridleyho súčasne. Bol som ready na to, že Ryan nahádže cez 400 yardov a Gurley si zaspomína na svoje staré slávne časy z pôsobenia pod trénerom Seanom McVayom, keď mu ešte slúžili zdravé kolená. Ale to, čo sa skutočne odohralo na ihrisku ma príjemne prekvapilo a takýto zápas v tréningovom režime som skutočne nečakal. Podľa mňa sme na plný plyn išli len prvé dva útočné drivy, LaFleur si uvedomil, že toto bude dneska lahoda a už to chcel len tak dobehať k bye weeku. Výsledkom je pohodlná výhra nad nebezpečnou Atlantou Falcons pomerom 30-16. Veľmi tu ani nie je čo rozoberať, tak zhrniem len zopár základných postrehov.

Matt LaFleur.

Proste ja už na tohto chlapa nenachádzam slová. To čo on dokáže v útoku vymyslieť, to je futbalové porno. Do zápasu ide bez WR Davante Adamsa, WR Allena Lazarda, na IR má WR Equaniemousa St. Browna, WR Devin Funchess sa rozhodol vynechať sezónu, prišiel o starting right guarda a nehral ani TE Marcedes Lewis. Keby väčšina tímov prišla o svoje top 3 možnosti na pozícii wide receivera plus nová akvizícia by sa rozhodla nehrať, tak by na tom útočne dobre neboli. Ako je na tom tím Matta LaFleura? Ihriskom si prechádza s prstom v nose a láme historické rekordy NFL. Bez Adamsa v zostave sa LaFleurov tím posunul na bilanciu 6-0 (minulá a aktuálna sezóna) a zároveň sa Green Bay Packers stali prvým tímom v histórii NFL, ktorý skóroval +150 bodov bez jediného turnoveru vo svojich prvých štyroch zápasoch sezóny. Packers v tejto sezóne už skórovali 152 bodov, čo je najviac v tímovej histórii počas štyroch zápasov od roku 1921, kedy sme sa pripojili k NFL. Jeho bilancia 17-3 počas prvých 20 zápasov regular season je historickou. Pred ním je len George Seifert (18-2) a o druhé miesto sa delí s Paul Brownom. LaFleur má našliapnuté na titul trénera roka v NFL!

Už tradične si ukážeme aj ako sme na tom boli pred tým, než sa skriptá dokončili a následne aj po tom. V tomto zápase tieto čísla ovplyvnil fakt, že sme mali zápas pevne vo svojej moci a LaFleur chcel už len naťahovať čas.. Takže po prvý krát v tejto sezóne máme čísla po dokončení skrípt horšie.

 • Podľa skrípt – priemer 8.3 yardov na jednu útočnú hru
 • Mimo skrípt – priemer 5.9 yardov na jednu útočnú hru

LaFleur prišiel do tohto zápasu s brilantným game planom, na ktorý sa obrana Falcons nemala šancu pripraviť. Tu si ukážeme jednotlivé personnels, ktoré sme v tomto zápase hrali a ak je pri ňom hviezdička *, tak to znamená, že sme tam použili extra ofenzívneho linemana (šiesteho). Takto sme v tomto zápase využívali Ricka Wagnera.

 • 10* – 3 snapy
Obrázok
Všimnite si extra OL (71 Wagner) na ľavej strane OL.
 • 11 – 21 snapov
 • 11* – 3 snapy
 • 12 – 3 snapy
 • 12* – 1 snap
 • 13 – 3 snapy
 • 20 – 2 snapy
 • 21 – 23 snapov
 • 22 – 1 snap
 • 31 – 3 snapy

Povedzte mi, ako sa chcete pripraviť na niečo takéto? Prišlo mi to trošku tak, že Wagner zohrával blokovacie úlohy, ktoré normálne zohráva tight end Marcedes Lewis, ktorý blokuje ako ofenzívny lineman. Jediný rozdiel bol v tom, že nebehal routy.

Útok hral opäť v rytme, obranu miatol mnohými motions pred snapom a výsledkom bolo to, že naši hráči behali po ihrisku voľní ako srnky. Mnohokrát som si všimol, že Rodgers mal súčasne voľných dvoch, či troch hráčov (a to úúúúúplne voľných) a mohol si vyberať, komu dopraje veľké čísla. Obrana Falcons musela na defenzívnej strane lopty improvizovať kvôli zraneniam a keď za centrom stojí quarterback, ktorý číta obranu lepšie než hocikto iný v NFL, tak vám takáto schopnosť dodáva extra možnosti. Rodgers nemal problém túto obranu rozobrať na súčiastky a keby hráme na plný plyn počas celých 60 minút, tak mohla opäť padnúť 40ka. A opäť pripomeniem, že sme hrali bez našich dvoch top wide receiverov.

No ale kto potrebuje wide receiverov, keď jeho running backs behajú routy ako keby boli WR? LaFleur do našej ofenzívy zakomponoval využívanie running backov ako receiverov a to nehovorím o checkdownoch, alebo screenoch. Hovorím o running backoch, ktorí skutočne behajú poriadne routy. V tomto zápase Jamaal Williams zachytil 8 prihrávok pre 95 yardov (najdlhšia 29 yardov proti cover 2) a Aaron Jones 5 prihrávok pre 40 yardov (najdlhšia 23 yardov). Tyler Ervin k tomu pridal jeden catch pre 8 yardov, ale on najmä stresoval obranu pred snapom svojim pohybom a tým otváral okienka pre svojich spoluhráčov. Opäť ho musím za toto pochváliť. Nemá milión yardov na svojom konte, ale jeho vplyv na naše útočné výsledky je obrovitánsky.

LaFleurov game plan bol jednoznačný. Zapojiť čo najviac do hry running backov a tight endov. Keď sa zápas skončil, tak toto boli Rodgersove čísla, keď loptu smeroval na RBs a TEs: 20/20 prihrávok pre 241 yardov a 4 touchdowny. Plus keď sa zameriame len na lopty smerujúce na slot WRs a in-line TEs, tak to vyzerá takto: 9/9 prihrávok pre 4 touchdowny. A ako bol na tom na tretích downoch? 9/11 prihrávok pre 129 yardov a 2 touchdowny. Šialené čísla.

Inak Twitter opäť vybuchol, keď bol Aaron Jones na jednu štvrtinu pred polčasom mimo ihriska a na ihrisku bol Jamaal. Všetci začali písať, kde je Aaron, či sa zranil, prečo nie je na ihrisku, atď.. No a zrazu sa v závere zápasu ukázal na ihrisku s čerstvými nohami proti unavenej obrane. Toto je ich game plan. Toto je to, ako máte zvládať manažment vyťaženia running backov. Ale väčšina ľudí, ktorí toto nevedia pochopiť sa rozčuľujú preto, lebo ho majú vo fantasy 😛

Zaujímavosťou je, že doposiaľ sme na druhom mieste v NFL, pokiaľ hovoríme o priemerných yardoch pri behoch na 1. downe – 6.33 yardov. Sme len za Browns, ktorí majú priemer 7.04 yardov. Keď váš útok dokáže na prvom downe pravidelne získavať pekné porcie yardov, tak sa druhé a trete downy bránia veľmi ťažko. To už som spomínal veľa krát. V minulej sezóne sa nám na prvých downoch nedarilo a potom to vplývalo aj na celkovú efektivitu nášho útoku. Teraz je situácia diametrálne odlišná a nášmu útoku sa darí omnoho viacej.

Počas zápasu bola aj mohutná debata ohľadom toho, že na goal line pri 4th&1 to nebežal AJ Dillon. Bol by som rád, keby to raz dostal do rúk aj on, ale chápem, prečo to robí LaFleur tak ako to robí. Hneď poznamenám, že naprosto milujem to, ako sme konečne na lopte agresívni. Za toto obrovitánsky palec smerom nahor, ale späť k Dillonovi. LaFleur nad tým premýšľa spôsobom, že mám tu dvoch skúsených running backov, ktorí hrajú perfektne. Potom tu je nováčik, ktorý môže spraviť zbytočný fumble tým ako môže byť pri tej hre premotivovaný, alebo nespraví to, čo spraviť má. Kto pozeral napr. zápas Chargers s Bucs tak vie, čo môže narobiť zbytočný fumble running backa. Dillonov čas rozhodne príde. Tohto sa nikto báť nemusí. Veľa ľudí nadáva na to, že Jones, či Williams nemajú viacej lôpt a viacej priestoru. A teraz zrazu im chcú brať priestor na ihrisku. Všetko má svoj čas, všetko má svoju hierarchiu. RELAX.

Rodgers aktuálne vedie celú ligu v QB ratingu (92.8) a toto číslo je vôbec to najvyššie počas štyroch zápasov od doby, kedy sa táto metrika začala používať v roku 2006. Plus k tomu portál PFF uvádza, že doposiaľ nehodil ani jednu loptu, ktorá by smrdela íčkom. Rodgers je klinicky presný. Čo za to môže? Hody v rytme, žiadny zbytočný scarmbling a naťahovanie hier, pristupovanie k checkdownom, skvelá hra ofenzívnej lajny a perfektné schémy v podaní LaFleura. Rodgers s LaFleurom aktuálne nažívajú v symbióze a toto súperov rozhodne neteší. Normálne neverím, ako sa dokázal od minulej sezóny adaptovať na nový útočný systém. Je to sakramentsky veľký rozdiel a pozrime sa, ako zrazu hráme. Aj starý kôň sa zrejme môže naučiť novým veciam 😛

Btw… Keď Rusell Wilson hviezdil proti obrane Falcons, tak sa všetci rozplývali nad tým, aký je úžasný. Keď Aaron Rodgers hviezdi proti obrane Falcons bez Adamsa a Lazarda, tak všetci povedia, že Rodgers hral proti obrane Falcons. Presne ako Rodgers povedal v show Pata McAfeeho: „Môj slabší rok je pre ostatných quarterbackov životným.“

No a teraz ruku hore všetci, kto bol spolu so mnou fanúšikom Big Boba ešte pred tým, než to bolo cool?! Náš tight end Robert Tonyan odohral skvelý zápas a výsledkom boli tri zachytené touchdowny (6 celkovo pre 98 yardov) a v tejto sezóne ich už má na svojom konte 5 (delené prvé miesto v NFL). Pre porovnanie, Jimmy Graham skóroval rovnaký počet touchdownov v 32 zápasoch za Packers v rokoch 2018-2019. Big Bobovi verím od doby, ako ho na konci roku 2017 Ted Thompson podpísal do practice squadu a som ohromne rád, že konečne dostal priestor. Zaslúži si to. Pivo na Big Boba! Na zdravie!


OBRANA, TO ČO BOLO AKOŽE?!

Ako som spomínal v úvode tohto review. Do tohto zápasu som nešiel s veľkou dušičkou a dúfal som, že sa nejako prestrieľame k výhre, no to nebolo vôbec potrebné. Obrana odohrala skvelý zápas. Prakticky im okrem tacklingu nemám čo vytknúť (aj keď zopár play-callov sa mi nepáčilo a aj to, keď sme mali na ihrisku len 10 obrancov…Capers, si to ty?). Útok Falcons vstupoval do tohto zápasu s povesťou jedného z najhrozivejších v NFL, no na Lambeau sa akosi nedostavil. V troch predchádzajúcich zápasoch mali priemer 30 bodov na zápas, no teraz skórovali len 16. Obrane Packers chýbali dva stavebné piliere a to DL Kenny Clark a ILB Christian Kirksey. No aj napriek tomu sa nám podarilo podať komplexný a poctivý výkon.

Na moje prekvapenie veľmi dobrý zápas odohrala defenzívna lajna. Tyler Lancaster, Dean Lowry, Kingsley Keke, či Montravius Adams hrali kvalitný zápas a aj vďaka ich poctivej práci mal running back hostí Todd Gurley priemer na jeden beh len 3.6 yardov a celkovo Falcons nabehali len 78 yardov. Tu je jedna hra v podaní Kekeho, ktorá hneď udrie do očí. Keke pri absencii Clarka hrá fakt dobre a teším sa na to, keď budú stať v DL vedľa seba.

Ako som spomínal v mojom preview – treba atakovať stred ofenzívnej lajny Falcons. OLB Za´Darius Smith hral veľa zo stredu a Pettine mu vytváral práve tieto matchupy, ktoré boli pre neho malinou. Proti guardom hral ako stand up 3-tech a výsledkom je zápas, v ktorom mal podľa PFF 7 tlakov na QB. Celkovo zaznamenal 3 sacky, 5 hitov na quarterbacka a 4 tackles pre stratu yardov. Aktuálne sa Zee delí o prvé miesto v NFL v počte sackov s Mylesom Garettom (5).

Ako som už spomenul, tak náš starting inside linebacker Christian Kirksey je out na dlhší čas a v tomto zápase ho zaskočil Ty Summers s Krysom Barnesom. A ak mám niekoho skutočne pochváliť, tak to je nedraftovaný nováčik z UCLA. Po štyroch zápasoch ma tento mladík neprestáva udivovať. Počas training campu sa o ňom takmer nič nehovorilo a keď v prvom zápase sezóny nastúpil vedľa Kirkseyho práve on, tak nám to všetkým odpálilo dekel. No a keď vidíme ako hrá, tak sa nemôžeme diviť, že hrá pred Burksom, či Summersom. V tomto zápase proti Falcons zahral jednu hru v coverage. Pri tejto konkrétnej hre takmer zachytil íčko, no zároveň ho aj zobral z rúk Darnella Savage. Keď som pozeral tento zápas live, tak som túto hru až tak nezaregistroval a buchál som si hlavu o stenu, že ako nám toto mohlo spadnúť na zem. Po zhliadnutí opakovaného záznamu musím s pokojom Angličana konštatovať, že lepšiu play v pass-coverage od nášho linebackera som počas desiatich rokov čo fandím Packers nevidel. Najskôr sa nachytá na play fake, nakoľko je veľmi agresívnym linebackerom, no dokáže na to rýchlo zareagovať, očí ma na crossing route stredom ihriska, následne nájde loptu vo vzduchu, zrazí ju a tá so šťastím skončí v rukách hráčov Falcons. Tomuto sa hovorí smola, ale to čo zahral je proste krása.

Mám tu ešte jednu Barnesovu play. Hral sa tretí down a sack si pripísal Raven Greene z blitzu. Ale opäť si tu všímajte Krysa Barnesa, ktorí zničil Briana Hilla. Už sa nemôžem dočkať, keď si zápas ešte raz kuknem z All 22 a zameriam sa na tohto inside linebackera. Z prvého pohľadu hral skvelý zápas.

Barnes sa dostával z blokov, tackloval na line of scrimmage, bol ničivý v pass rushy, pokrýval running backov na edge, dropoval do coverage, zrážal prihrávky a nikdy sa nezastavil. Paráda! Ako je možné, že tento chalan skončil tento rok nedraftovaný? Mimochodom len tak pre zaujímavosť. Hodnotenia PFF netreba brať vôbec vážne, no tu je ich rebríček nováčikov na poste linebckera, ktorí v tejto sezóne odohrali minimálne 20% tímových snapov (je ich len šesť):

 1. KRYS BARNES (NEDRAFTOVANÝ)
 2. Mykal Walker (4. kolo)
 3. Kenneth Murray (1. kolo)
 4. Logan Wilson (3. kolo)
 5. Akeem Davis-Gaither (4. kolo)
 6. Patrick Queen (1. kolo)

Ako vyzerá hodnotenie PFF všetkých defenzívnych nováčikov, ktorí v tejto sezóne odohrali minimálne 75 snapov?

 1. Chase Young
 2. Javon Kinlaw
 3. L´Jarius Sneed
 4. Antoine Winfield Jr.
 5. KRYS BARNES

PFF hodnotia aj tackling a spomedzi 84 kvalifikovaných linebackerov v NFL je na treťom mieste v hodnotení tacklingu. Jeho známka je 86.5 a PFF nezaznamenali v jeho podaní ani jeden missnutý tackle. K tomu má 17 solo tacklov a 7 stopiek. To by bolo delo, keby v FA nájdeme ďalšieho potenciálne skvelého hráča ako napríklad Sama Shieldsa, či Tramona Williamsa. Držím palce Krys!

V secondary sa jednoznačne predviedol CB Jaire Alexander. WR Calvin Ridley do tohto zápasu vstupoval ako jeden z najproduktívnejších receiverov prebiehajúcej sezóny a v každom z troch zápasov mal +100 nachytaných yardov. Ako sa mu viedlo v zápase proti Packers? 0 catchov, 0 nachytaných yardov. V tomto zápase do Alexanderovej coverage letelo päť lôpt. Skompletované boli len tri pre 12 yardov. Od nášho 23-ročného cornerbacka to je ďalší skvelý výkon a po prvých štyroch zápasoch je jasným kandidátom na All-Pro.

Ak skutočne niekto nehral z obrany dobre, tak to bol Josh Jackson. Ten nahradil zraneného Kevina Kinga, spravil zbytočné flagy, netriafal tackles a na ihrisku pôsobil nepohodlne. Ach, ešte teraz si pamätám to, ako bol Jackson najlepšie hodnoteným univerzitným cornerbackom v histórii podľa PFF. Inštinkty tam stále má, no robí zbytočné chyby a po troch rokoch vyzerá viacej ako bust, než kvalitný hráč. Škoda.

Po troch nevydarených zápasoch zápasoch sa prebral aj DB Adrian Amos a toto bol jeho jednoznačne najlepší zápas, ktorý v tejto sezóne odohral. V závere štvrtej štvrtiny zahral aj jednu parádnu hru v coverage, keď ako single high-safety v zone coverage dokázal prečítať úmysel QB Ryana a v end zóne vyrazil loptu z rúk WR Calvina Ridleyho. To bolo na štvrtom downe. Skvelá práca.


ZRANENIA

Packers v tomto zápase utrpeli hneď niekoľko zranení a medzi zranenými hráčmi sa ocitli Chandon Sullivan, Will Redmond, Krys Barnes, Kevin King a Josiah Deguara. Sullivan utrpel otras mozgu a Barnes len menšie zranenie. Pre nich by nemal byť problém hrať proti Tampe po bye weeku. Kevin King si poranil kvadriceps a pri Redmondovi nevieme o čo sa jedná. Najhoršie na tom je tight end Josiah Deguara, ktorý si v závere zápasu pri punte veľmi nešťastne pretrhol predný krížny väz a sezóna sa pre neho skončila. Toto ma veľmi mrzí, nakoľko v prvom zápase proti Vikings hral parádne, LaFleur ho zakomponoval do svojho útoku a bolo ho zaujímavé sledovať. Skoré uzdravenie a veľa síl Josiah!


ZÁVER

Prakticky na niekoľko missnutých tacklov, hru s 10 obrancami na ihrisku, chybičku krásy v podaní Money Masona a zopár drobných chybičiek od Jenkinsa, Shepherda, či Patricka nemám čo nášmu tímu vytknúť. Mala to byť povinná jazda, ktorej som sa bál, no po prvom drive mi chalani ukázali, že to bude povinná jazda a ničoho sa báť nemusím. Toto bol prvý zápas v tejto sezóne, kedy som bol od prvého drivu pokojný a istý víťazstvom. Útok podal komplexný výkon, rovnako aj obrana a do bye weeku ideme s bilanciou 4-0. Jediným väčším čiernym bodom sú zranenia a Deguaru mi je ohromne ľúto. Verím, že sa počas voľného týždňa dáme dokopy a na Bucs vybehneme s omnoho menšou maródkou. Ak budem mať čas, tak príde aj analýza tohto zápasu prostredníctvom All 22.

GO PACK GO!!!!