Dominantný útok sa postaral o úvodné víťazstvo nad divíznym rivalom!

Chcem začať pre mňa osobne tým najkrajším z tohto zápasu a začiatku sezóny. Green Bay Packers si uctia pamiatku nášho bývalého skvelého defenzívneho enda Willieho Davis a na svojich prilbách mali/budú mať čiernu nálepku s jeho číslom a menom. O tomto hráčovi sa už čoskoro budete môcť dočítať viacej v mojej knihe, ktorej predpredaj sa spustí už za pár dní!

Naši Green Bay Packers vstúpili do sezóny perfektne a po takmer dominantnom výkone rozstrieľali svojho divízneho rivala v podobe Vikings. Celkové skóre zápasu bolo 43-34, čo je 1055. unikátny výsledok v histórii NFL! Zároveň našich 43 bodov je v histórii Packers druhý najvyšší počet skórovaných bodov v úvodnom zápase sezóny. Rekord zostáva z roku 1919, kedy sme proti Menominee skórovali 53 bodov. Ale tento zápas nebol taký tesný ako môže toto skóre napovedať. Vikings skórovali 24 bodov v poslednej štvrtine, keď už bolo prakticky o osude zápasu rozhodnuté. Packers po troch tretinách viedli už 29-10. Čo sa nám v tomto zápase vydarilo a čo naopak nie? To si ideme teraz rozobrať!

ZRANENIA

Zápas opustili: NT Kennny Clark, OL Lucas Patrick a OL Lane Taylor. Kenny si poranil trieslo, Lucas rameno a Lane koleno. Najvážnejšie to vyzerá byť pre Laneovi a hovorí sa o ACL, čo znamená koniec sezóny. To je obrovská škoda. Minulý rok prišiel o miesto v zostave kvôli zraneniu bicepsu, ktoré ho vyradilo na celú sezónu. Počas poslednej off-season sa hovorilo, že je hlavným kandidátom na cut. No on pristúpil k redukcii platu, vrátil sa v parádnej forme a v tréningovom kempe žiaril. Osobne mi je Taylora veľmi ľúto. Je to sympaťák a toto si nezaslúži. Tom Pelissero nás informuje, že Lucas Patrick prešiel testami a dostal dobré správy. Budúci týždeň by mal hrať. O Kennym zatiaľ žiadne bližšie info.


SKVELÝ MATT LAFLEUR A JEHO ÚTOČNÁ MAŠINA

Tí, ktorí pochybovali dostali jasnú bombu medzi oči. Útok pod taktovkou Matta LaFleura vyzeral perfektne a prakticky počas celých 60 minút (len jeden punt Packers) na neho Vikings nedokázali nájsť žiadnu odpoveď. Mike Zimmer bol opäť raz vyškolený mladším LaFleurom, ktorý na neho opäť dokázal upliesť skvelý ofenzívny game plan. Už náš prvý útočný drive som sledoval len s otvorenými ústami. Hrali sme rôzne personnels, bol tam kopec motions, mix behov a passov, samé jet sweepy/swing passy, pričom bol do útočného snaženia zapojený takmer každý, koho sme mali k dispozícii. V prvom drive sme mohli vidieť, že do hry boli zapojení nasledujúci hráči – RB Jones, RB J. Williams, WEAPON Ervin, TE Deguara, TE Tonyan, TE Lewis, TE Sternberger, WR Adams, WR Lazard a WR MVS. To je skutočne pekný mix hráčov v jednom útočnom drive. Videli sme presne to, o čom LaFleur hovorí neustále – ILÚZIA KOMPLEXNOSTI. V otváracom drive Aaron skompletoval 7/8 prihrávok pre 40 yardov, no len dve prihrávky išli na skutočných wide receiverov. Inak to boli samé rýchle tossy, alebo checkdowny na RB. A takto to pokračovalo celých 60 minút, bez takmer akéhokoľvek zádrheľu a pridali sa k tomu aj big plays, či očakávané out/in breaking routy. Dočkali sme dokonca aj 13 personnelu, keď Sternberger, Deguara a Tonyan boli postavení na wide (toto som spomínal aj v preview). V prvom polčase sme mali loptu vo svojej moci 22:45 a Vikings len 7:15. Celkovo to bolo 41:19 v prospech Packers. Podarilo sa nám skórovať v 7/10 ofenzívnych drivov a takto vyzerali tri drivy, kde sme neskórovali:

 • Drop Adamsa v end zóne na 4. downe
 • Drop MVS na treťom downe – punt
 • Koniec zápasu, Boyle zakľakol

Minulý rok sa hodne hovorilo o tom, že keď už náš útok nešiel podľa skrípt (začiatok zápasu – prvých 15 hier, vrátane 3. downov a hocičoho v red zone), tak jeho výkon upadal a bolo to badateľné. V tomto zápase sme mali priemer 5.5 yardov na jednu hru, keď sa išlo podľa skrípt. No keď sa zápas prehupol do pokročilejšej fázy, tak sme už mali 7.4 yardov na jednu hru. To je oproti minulému roku rozdiel a uvidíme, ako to bude vyzerať v ďalších zápasoch. Pre porovnanie, minulý rok vo weeku 2 proti Vikings sme mali priemer 7.9 yardov na hru kým sa išlo podľa skrípt a keď sa už šlo mimo, tak sme mali priemer len 2.9 yardov.

 • HRA PROTI 2-MAN

Pod McCarthym sme veľmi dlho nemali žiadnu odpoveď na to, keď proti nám obrany hrali 2-man. No zdá sa, že Matt na to má odpoveď. Davante Adams v tomto zápase bežal 9 out-breaking routes (celkovo mal 43 routes). Spomedzi týchto 9 routes na neho prihrávka smerovala v 7 prípadoch. Na out-breaking routes (out, flat a corner) zachytil 6 prihrávok pre 55 yardov a 2 TDs. Toto je cesta, ako sa rpesadiť proti 2-man.

 • ROZHODNUTIA NA 4. DOWNOCH

Rozhodne chcem spomenúť aj Mattove rozhodnutia a to konkrétne ísť si po prvý down na 4th&short. Toto som veľmi kritizoval pri McCarthym a v minulej sezóne aj pri Mattovi, keď sa v NFC Championship rozhodol nehrať štvrtý down v strede ihriske. Proti Vikings za mňa urobil správne rozhodnutia. Ten nepremenený 4th down na Adamsa spomeniem nižšie. Druhý štvrtý down premenil Aaron Rodgers po quarterback sneaku a musím povedať, že toto ma nenormálne prekvapilo. Ja si už ani nepamätám, kedy Rodgers spravil QB sneak. Parádička a pochvala!

 • HRA NA PRVÝCH DOWNOCH

V minulej sezóne sme mali problémy so získavaním yardov na prvých downoch a potom sme stáli pred dlhým tretím. Kvôli tomu sa nám tak na tretích downoch nedarilo, no v tomto zápase sme mohli vidieť zlepšenie oproti minulej sezóne. Rodgers bol 13/17 pre 126 yardov na prvom a druhom downe. Boli sme skvelí na prvom downe a to nám dovolilo otvoriť play-book. V minulej sezóne sme boli na 23. mieste čo sa týka premieňania 3. downov (36%). V minulej sezóne sme zároveň len štyrikrát prekonali hranicu 40% premenených 3. downov a v tomto zápase sme boli 6/11 na tretích downoch. Snáď to bude pokračovať aj naďalej.

 • AARON RODGERS

Aaron Rodgers nám pred pár týždňami oznámil, že vo svojom tape z roku 2010 našiel niečo, na čom začal opätovne pracovať a od tohto momentu je ako odtrhnutý z reťaze. Ja sa pýtam, čo to tam do kelu našiel?!! Toto bol od Aarona excelentný výkon a prakticky sa vyvaroval /skoro/ všetkého, čo som mu tak v minulej sezóne vyčítal. Loptu rozdeľoval rýchlo, do rytmu, extrémne presne a robil správe ready. Toto je Rodgers, akého sme už dlho nevideli. Už počas kempu ukazoval, že sa v novom útoku cíti pohodlne a teraz nám to len naplno potvrdil. Loptu odhadzoval skutočne rýchlo a o tom svedčí aj jeho priemerný čas odhodu – 2.3 sekundy.

Keď sa pozrieme na čísla v jednotlivých tretinkách ihriska (ľavý outside, stred a pravý outside), tak jeho čísla boli nasledujúce:

 • Ľavý outside – 10/12 pre 59 yardov a 1 TD
 • Stred ihriska – 11/13 pre 114 yardov
 • Pravý outside – 11/14 pre 201 yardov a 3 TDs

Hodil niekoľko krásnych prihrávok, ktoré nám pripomenuli vintage Rodgersa. Začal to 24-yardovou touchdownovou prihrávkou na Adamsa. Tu mu výrazne pomohol RT Rick Wagner, ktorý získal Rodgersovi čas, ten mohol scramblovať do pravej strany a nájsť Adamsa v end zóne. Tesne pred polčasom prišla krásna prihrávka na WR Marquez Valdes-Scantlinga, ktorý skóroval 45 yardový touchdown. Neskutočný hod a neskutočný catch. He is a baaaaaaaaaad maaaaan. No a potom tá jeho touchdownová prihrávka z rolloutu na Lazarda. To bola pastva pre oči.

V tomto zápase Rodgers exceloval najmä na zložitých prihrávkach, keď skompletoval 7/14 prihrávok pre 204 yardov a 3 TDs na passových pokusoch, ktoré mali podľa Next Gen Stats pravdepodobnosť na skompletovanie menšiu než 50%. Všetky tri touchdowny mali pravdepodobnosť skompletovania menšiu než 30% a receiver bol mimo čísel.

Aaron Rodgers sa stal prvým quarterbackom Packers od roku 1999 (Favre), ktorý v úvodnom zápase Packers hodil 4 touchdownové prihrávky. Tento zápas bol jeho šiestym zápasom v kariére, v ktorom nahádzal aspoň 350 yardov, 4 passové touchdowny a a mal passer rating 125.0. Zápas zakončil so 364 yardami, 4 TDs a passer ratingom 127.5. No a musíme povedať, že MVS na ihrisku nechal ďalších minimálne 100 yardov. Plus k tomu sa mu podarilo obranu trikrát nachytať na hard count a získal yardy zadarmo. STARÝ-DOBRÝ AARON!

 • TIME OUTY

To, čo nevymizlo sú premrhané timeouty kvôli tomu, že sme nestihli rozohrať. Rodgers povedal, že si to spolu s Mattom prejdú a budú na tom pracovať. Tak uvidíme, či sa to zlepší ako bude sezóna postupovať.

 • DAVANTE ADAMS

WR Davante Adams odohral historický zápas. Zachytil 14 prihrávok pre 156 yardov a 2 touchdowny. S mladými cornermi Vikings si robil čo chcel a výsledkom bol pamätný zápas. Jeho 40-yardový over-shoulder catch bol jeho 14. catchom v tomto zápase a tým vyrovnal historický rekord Green Bay Packers v počte zachytených prihrávok v jednom zápase. O tento rekord sa teraz delí s legendárnym Donom Hutsonom, ktorému sa toto podarilo v roku 1942.

 • MVS A LAZARD

MVS odohral zápas dvoch tvári. Na jednej strane predviedol krásne hry a celkovo zachytil 4 prihrávky pre 96 yardov a 1 TD. Najmä ten jeho catch tesne pred polčasom proti CB Dantzlerovi bol perfektný. Tam Rodgers veľmi dobre vedel, že má v matchupe MVS proti mladému a hlavne pomalému cornerbackovi. Pohľadom doľava si odtiahol safetyho a poslal to na MVSka, ktorý sa postaral o zvyšok. Takto to má vyzerať.

No prišla aj jeho temná stránka. V úvode druhého polčasu mal WR Marquez Valdes-Scantling brutálny drop na treťom downe. Rodgers spravil pred snapom výborný audible, MVS bol úplne voľný na crossing route stredom ihriska, no otočil hlavu o niečo skorej, než ju mal vo svojej moci a lopta mu spadla na zem. Bol by to easy prvý down a ešte aj viacej, nakoľko mal pred sebou voľný priestor na beh po zachytení prihrávky. MVS predviedol ešte jeden brutálny drop. Po Kingovej stopke na štvrtom downe dostali loptu do rúk Packers a LaFleur vytiahol perfektný play-call. Rodgers okamžite hľadal hlbokou loptou úplne voľného MVS, ktorý opäť loptu neudržal. Toto mal byť 61-yardový touchdown. O pár momentov sa však dokázal otriasť a zachytil 39 yardovú prihrávku od Rodgersa. Uvoľnil sa cez cornerbacka Hughesa a loptu zachytil tesne pred end zónou. Toto je problém MVS – KONZISTENCIA. Musí podávať konzistentné výkony. Aaron mu však podľa všetkého verí a má ho rád. Po zápase sa o ňom pozitívne vyjadril aj na tlačovej konferencii. Tu je záznam reakcie Aarona na sideline po Scantlingovom touchdowne:

Lazard odviedol spoľahlivý výkon. Či už sa jednalo o chytanie, alebo blokovanie. Jeho najväčší moment prišiel v štvrtej štvrtine, keď najskôr na 3rd&7 zachytil 38-yardovú prihrávku od Rodgersa na 5-yardovej línii Vikings. O pár chvíľ si pripísal aj touchdown, keď zachytil Rodgersovu loptu do end zóny. Lazard tu nebol voľný, no Rodgers mu veril, hodil milimetrovú loptu a Allen ho nesklamal. Jeho ruky sú skutočne vynikajúce. No a dokonca aj Lazard dostal do ruky tzv. touch pass. Matt je veľký šialenec a toto vidím veľmi rád! Allen celkovo zachytil 4 prihrávky pre 63 yardov a 1 TD.

Naši starting wide receivers dokopy zachytili 22 prihrávok pre 315 yardov a 4 TDs. To je podľa mňa na tím, ktorý nemá žiadne zbrane pomerne dobrý výkon, či?

 • JOSIAH DEGUARA

To, čomu sa neveril sa stalo skutočnosťou. Neveril som, že Deguara bude od prvého zápasu mohutne zapojený do útočného snaženia, no v zápase proti Vikings sme mohli naplno vidieť, prečo si ho Matt vybral a tohto chalana doslova miluje. Prvá ofenzívna hra v sezóne a Deguara bol na ihrisku. Potom prišiel ten jeho perfektný cut-blok pri 19-yardovom behu Allena Lazarda, keď pomocou jedného bloku zrušil dvoch obrancov Vikings (Hughes a Harris)! To bolo skutočne delo! Už hneď v prvej štvrtine robil na ihrisku rozdiel a to nemusel ani chytať lopty. Predvádzal skvelé bloky a toto veľa ľudí nedocení. Postavil sa hocikde a blokoval každého. Dokázal zachytávať blitz a ešte pred tým, než spravil cut-blok na Hughesa predviedol krásne zachytenie blitzu a Rodgers tak mohol nájsť Adamsa pre zisk 14 yardov. Pri prvom behu AJ Dillona v NFL (6 yardový beh, keď ho obrana nemohla položiť na zem) úplne zrámoval cornera a myslel som si, že ho zlomil na tri časti. Skvelý debut!

 • OFENZÍVNA LAJNA

Do zápasu nemohol nastúpiť Billy Turner, ktorý mal hrať na poste pravého tackla a naša starting ofenzívna lajna vyzerala takto: Bakhtiari – Taylor – Linsley – Patrick – Jenkins. Elgton Jenkins sa presunul z postu ľavého guarda na post pravého tackla a musím povedať, že tu hral perfektne. Na tejto pozícii však hral len jednu štvrtinu, nakoľko sa zranil Lucas Patrick (rameno – do zápasu už nezasiahol). Jenkins sa presunul späť na post LG, na RG hral Taylor a na RT prišiel Rick Wagner. No aby to nebolo málo, tak sa zranil aj Lane Taylor (koleno) a na post RG musel prísť nováčik Jon Runyan. Ofenzívna lajna sa musela v tomto zápase vysporiadať s veľkými problémami, no aj napriek tomu podala perfektný výkon. Bola aj nesmierne disciplinovaná a proti OL nebol odpískaný ani jeden holding/false start. Rodgersa sa obrana Vikings za celý zápas ani raz nedotkla (teda až na ten late hit, čo mal byť flag za roughing the passer).

Aaron mal kopec času a jeho OL bola tou povestnou nepriechodnou stenou. Rodgers bol počas celého zápasu pod tlakom len štyrikrát, pričom trikrát to bolo kvôli jeho scramblu. Ofenzívny lajnmeni podľa PFF pustili za celý zápas jeden jediný tlak a tým jediným bol Lucas Patrick. Na základe toho čo som videl v tomto zápase, tak by som si dovolil povedať, že Jenkins je náš budúci starting RT a už je teraz obrovskou hviezdou, Patrick RG a Runyan LG. Ako Runyan, tak aj Patrick hrali vynikajúco a nemôžem im nič vytknúť. Rovnako ani RT Wagnerovi, ktorý nemal problém s Ngakouem a Rodgersa udržal čistého. Skvelá práca! Rovnako s Ngakouem nemal problém ani Bak. Pri free play (defenzívny holding) si ho takto podržal a dal Rodgersovi kopec času (všimnite si aj tight enda Lewisa):

OL sa darilo aj pri behovej hre. Packers nabehali 158 yardov a priemer pri nadizajnovaných behoch bol 5 yardov. Tu si všimnite skvelú prácu a rýchle nohy v podaní centra Coreyho Linsleyho:

TYLER ERVIN

Trvalo to presne štyri útočné hry, kým THE WEAPON Tyler Ervin dostal do ruky svoj prvý touch pass. Dokázal na ňom získať sedem yardov a prvý down. Hneď od začiatku nám bolo jasné, že naša THE WEAPON bude v útoku LaFleura využívaná veľmi často. Ervin mal 3 behy pre 38 yardov a jednu zachytenú prihrávku pre 6 yardov. Plus k tomu mal jeden return pre 18 yardov po safety.

 • RED ZONE

V úvode zápasu sme mali veľké problémy v red zone. Dva fenomenálne drivy znamenali len vedenie Vikings 7-3. Kde bola chyba? Treba povedať, že obrana Vikings bola v minulej sezóne elitnou obranou v red zone a v tejto hernej činnosti patrili medzi najlepšie obrany v lige. Ale keď sa pozriem najmä na ten druhý drive, tak som tam videl dve chyby. Tie chyby neboli v play-callingu, ale v prevedení konkrétneho play-callu. Na treťom downe si Bakhtiari perfektne zablokoval svojho muža a Jones mal do ľavej strany popri jeho bloku voľnú cestu do end zóny. Ten to však nevyužil a napálil to rovno do chrbátu Bakhtiariho a nič z toho nebolo. Na nasledujúcom štvrtom downe prišiel rýchly odhod na Adamsa, ktorý bol na in-breaking route (slant). Za mňa dobrý play-call, len Adams nedokázal loptu udržať a dropol ju. Škoda. Toto musí hráč jeho kalibru udržať. Drive po safety sa skončil premeneným FG Crosbyho a viedli sme len 8-7, keď sme už mali viesť rozdielom triedy. Tri prvé drivy v red zone a len 6 bodov na tabuli. To nie je vôbec dobré.


ČO TÁ OBRANA?

Keď som si to nechal všetko uležať v hlave, tak vlastne ani neviem, čo si mám o našej obrane myslieť. Videli sme dve tváre našej defky. Prvý útočný drive Vikings sa skladal zo 6 behov a 2 prihrávok. Toto sme naposledy videli v zápase proti Niners v NFC Championship (42 behov, 8 passov). Ako som písal v mojom preview, tak Kubiak presne atakoval a robil to, čo pred ním spravili 49ers. Hráme v 3-4 obrane, Vikings nám zablokovali OLB na edge a running back behal práve do tejto medzery. Začínam premýšľať nad tým, že skutočne tá chyba bude v defenzívnej schéme. Keby sme hrali 4-3, tak by sa takto do tohto priestoru nebehalo. Potom začali Vikings na nás strácať a museli dobiehať. Preto museli hru zrýchliť, viacej hádzať a už sa takáto behová dominancia nekonala.

Zlom v zápase nastal vďaka skvelej obrane po nepremenenom štvrtom downe pred end zónou Vikings. Na druhom downe Jaire perfektne prečítal play-call Kubiaka (play-action), išiel do blitzu, bol úplne neblokovaný a sackoval Cousinsa pre safety zo slepej strany. Toto bol za mňa zlomový bod zápasu. Jaire nám po zápase povedal, že toto nebol pôvodný defenzívny call, no prečítal play-call vďaka pohybu Thielena a rozhodol sa atakovať Cousinsa. Skvelá práca od stále len 23 ročného cornera!

V nasledujúcom drive OLB Za´Darius Smith sackoval Cousinsa na treťom downe a prinútil ich k puntu. Pri tomto sacku bol Zee, Preston a Kenny na rovnakej strane. Zee rushoval zo stredu a dostal sa ku Cousinsovi (toto som tiež spomínal v preview, že s týmto mali minule Vikings problémy). Skvelý play-design od Mikea Pettina:

Po touchdowne Adamsa prišla ďalšia stopka obrany. OLB Rashan Gary vytvoril tlak na QB Cousinsa, ten pod tlakom hodil zlú loptu na WR Thielena a tá skončila v rukách CB Jaira Alexandera (teda v jednej ruke – one handed interception). Následne náš útok skóroval TD a zlomil zápas na našu stranu. Toto boli skvelé hry od našej obrany, ktoré otočili zápas na stranu Packers a keď mala zabrať, tak zabrala a dala loptu do rúk Aarona Rodgersa, ktorý už vedel čo s ňou má robiť. Potom do konca prvého polčasu zostávalo pár sekúnd, obrana zaspala, pustila beh na prvom downe a Vikings mohli skórovať tri body, ktoré im naša obrana darovala (k tomu callu proti Darnellovi na Thielena sa vyjadrovať nejdem. Somarina od rozhodcov). Ale inak to bol od obrany v prvom polčase výkon, ktorý nemôžeme skritizovať. Cousins skompletoval len 3/5 prihrávok pre 54 yardov, 0 TDs a 1 INT. Polčas bol 22-10 pre Packers a v prvom polčase ani jeden obranca Packers nemissol tackle.

Obrana zabrala aj v úvode druhého polčase. Skvelú stopku pre stratu yardov si pripísal Barnes, prišiel drop MVS na treťom downe a v ďalšom drive sa obrana opäť vytiahla. Na 3rd8 spravil King skvelý tackle a Vikings sa rozhodli, že idú zahrať štvrtý down. Cousins hádzal hlbokú loptu na WR Sharpera, ktorého si perfektne v single coverage pokryl cornerback Kevin King, v podstate mu nedal žiadnu šancu, keď ho cutol z vnútornej strany a obrana dala útoku loptu na vlastnej 39ke. V následnom drive Packers skórovali, ujali sa vedenia 29-10 a následne obrana ako keby úplne vypla. Kým nevypla, tak Cousins skompletoval len dve prihrávky pre zisk 10 a viacerých yardov.

Vikings dokázali v štvrtej štvrtine skórovať 24 bodov a výsledok zápasu trošku skrášlili. Tu naša obrana doslova horela a púšťala hru za hrou. Všetko sa to začalo tým, že DB Darnell Savage si nesplnil to čo mal. Hrali sme cover 2 a WR Thielen bol na slote. V tejto situácii si mal Savage preberať práve Thielana od samotného začiatku, to bol jeho primárny read. Ten však trošku zaspal, Thielen okolo neho prebehol po seame a bol to touchdown. Výpadok obrany bol badateľný a to je varovné znamenie. Je teraz otázkou, či skutočne už hrali len na pol plynu, no ani tie play-cally od Pettina neboli v tejto štvrtine adekvátne. Obrana mala v tomto zápase dve tváre a je to pre nás zdvihnutý varovný prst. Ak sme proti takto nudnému útoku dostali toľkou bodov, tak sa musíme prebrať. Skutočne tento útok Vikings bol strašne okatý a buď to bol beh Cooksa, alebo hod na Thielena. Nič iné nehrali. Uvidíme v ďalších zápasoch, ako sa nám bude dariť.

 • V obrane žiaril najmä CB Jaire Alexander, ktorý si pripásal sack, safety a interception. Stal sa tak len 9. hráčom od roku 1982 (a len druhým defenzívnym backom), ktorému sa niečo takéto podarilo v jednom zápase. Ten TD čo pustil proti Thielenovi by som mu nedával za vinu. Jeho coverage bola dobrá, len Cousins to hodil perfektne.
 • Tak ako som očakával, DT Kingsley Keke štartoval v base obrane.
 • DT Tyler Lancaster odohral slušný zápas. Pochvala.
 • OLB Rashan Gary do sezóny vykročil správnou nohou. Takmer mal sack, keď Cousins spadol na hráča a dokotúľal sa pre zisk yardov a vytvoril tlak na Cousinsa pri jeho interception. Celkovo mal Rashan tri tlaky a dva hity na QB.
 • OLB Za´Darius Smith mal 3 tlaky na QB a jeden sack.

SKVELÝ NEDRAFTOVANÝ NOVÁČIK

Pred zápasom sa z practice squadu na aktívnu súpisku presunul ILB Krys Barnes, ktorý je nedraftovaný nováčik z univerzity UCLA. Očakávalo sa len, že to je poistka pre prípad, že by sa niečo udialo. Avšak keď sa na ihrisko postavila naša obrana, tak nás čakalo obrovské prekvapenie. Na poste druhého inside linebackera vedľa Christiana Kirkseyho nestál očakávaný Orem Burks, ale práve Krys Barnes. No a keď som videl jeho výkon, tak to prekvapenie byť nemôže. Za mňa podal fenomenálny výkon, zaznamenal 7 tacklov, 2 pre stratu yardov a prezentoval sa skvelým tacklingom v open fielde. Dokonca dokázal za line of scrimmag spoľahlivo tacklovať Dalvina Cooka, keď perfektne prečítal screen na tohto running backa. Od nedraftovaného nováčika perfektný výkon, za mňa 13/10 a ak takto bude pokračovať aj naďalej, tak pozícia ILB v zložení Kirksey, Barnes a uzdravený Martin môže byť rázom diametrálne odlišnou skupinou, než sa predpokladalo. Barnes sa zároveň stal prvým nedraftovaným nováčikom na poste LB, ktorý štartoval v základnej obrane za Packers vo weeku 1 od roku 1970.

GO PACK GO!!!!