Zopár informácií, ktoré vám bližšie priblížia to, čo sa chystá.

Ahojte, povedal som si, že vám dám zopár základných informácií o tom, čo sa chystá, ako sme na tom a podobne. Začnem zrejme tou informáciou, ktorá všetkých zaujíma.

KEDY SA ZAČNE PREDPREDAJ KNIHY?

Zrejme vás všetkých poteší informácia, že tá najzložitejšia časť s písaním obsahu je už za mnou a teraz sa riešia len detaily, ako usporiadanie kapitol, obrázky, ilustrácie, nadpisy, korekcie gramatiky a štylistiky,… Nakoľko je už 99.9% knihy napísaných, tak už viem s pomerne veľkou istotou povedať, koľko strán to bude, koľko bude stáť a kedy sa spustí predpredaj. V najbližších desiatich dňoch očakávam, že od nášho umelca, ktorý robí niekoľko ilustrácií pre našu knihu, obdržím ilustráciu na obálku knihy, hodím to do elektronickej formy, spravíme obálku a spustia sa predobjednávky. Takže očakávajte, že najneskôr 15. septembra sa spustí predpredaj (ak sa nič zlé neprihodí) a tento predpredaj potrvá až do začiatku novembra. Potom sa objednávky uzavrú, dá sa vytlačiť príslušný počet kópií, ktoré sa rozošlú objednávateľom. Už teraz upozorňujem, že sa NEBUDE robiť žiadna dotlač, nakoľko vyrobiť len pár kusov je omnoho nákladnejšie, ako dať vyrobiť niekoľko desiatok kusov. Takže september-november je jediná šanca, kedy si môžete túto knihu zadovážiť.

Očakávam, že kniha bude mať celkovo plus/mínus 430 strán. Ako som už spomínal, tak moja trojročná snaha sa premenila do kompletného 100 ročného príbehu organizácie Green Bay Packers (od vzniku mesta Green Bay až po našu 100. sezónu a angažovanie Matta LaFleura), príbehov všetkých našich hráčov, trénerov a funkcionárov, ktorí sú uvedení v Cantone, príbehov tých najznámejších fanúšikov Green & Gold a infografiku histórie nášho loga a dresov. Kto by sa chcel o knihe dozvedieť viacej, tak tu je odkaz na náš podcast, kde sa o nej bavíme trošku podrobnejšie. KLIKAJ TU

Cena knihy bude plus/mínus 42,99€ (pre spoluvlastníkov o niečo nižšia) Cena žiaľ ja nijako ovplyvniť neviem. Musím sa odrážať od toho, koľko bude stáť tlač a celkové náklady na výrobu tejto knihy. Plus ku každej objednávke pridám dve nálepky nášho fanklubáckeho loga.


AKO JE NA TOM FANKLUB? KEDY BUDEME OFICIÁLNYM FANKLUBOM?

Ako určite všetci veľmi dobre viete, tak pred nedávnom sme spustili systém spoluvlastníctva nášho fanklubu. Už teraz môžem povedať, že to bolo správne rozhodnutie a ani si neviete predstaviť, ako nám naši spoluvlastníci pomáhajú. Z ich mesačných príspevkov sme bolo schopní zrealizovať nasledovné veci:

  • zaplatiť kompletnú prestavbu našej webovej stránky www.greenbaypackers.eu
  • zaplatiť obnovenie zálohy našej starej webovej stránky, ktorá bola hacknutá a celý obsah bol vymazaný. Museli sme zaplatiť za obnovenie zálohy.
  • zakúpiť množstvo materiálov pre písanie mojej knihy, ku ktorým by som sa inak nemal šancu dostať. Vďaka VÁM moja kniha obsahuje parádne príbehy, ktoré nie sú na internete publikované.
  • zakúpiť naše fanklubácke tričká pre ľudí, ktorí nám robia reklamu a šíria dobré meno nášho fanklubu. Vďaka vašej kúpe našich fanklubáckych tričiek som mohol zo zisku zakúpiť tričká pre Steva „The Owner“ Tatea, Jeffa „Frozen Tundra Man“ Kahlowa, Johna „St. Vince“ O´Neilla, amerického konzula Matta Piersona, spoluzakladateľov portálu CHEESEHEADTV Aarona Naglera a Coreyho Behnkeho, či pre samotného Bretta Favra (toto tričko som predal jeho agentovi, nakoľko sa s ním osobne nedalo stretnúť. Len za to, že ste ho mohli vidieť z troch metrov si pýtali 100 babiek).
  • Z vašich príspevkov budem môcť zakúpiť extra kusy mojej knihy. Nejdem tu menovať všetkých ľudí, ktorým sa bude kniha kupovať, ale jedno meno vám rozhodne prezradím. Je to prezident a CEO Green Bay Packers Mark Murphy, za ktorým mám naplánované čoskoro cestovať a prediskutovať s ním uvedenie mojej knihy do Packers Hall of Fame a jeden projekt, ktorý chcem rozbehnúť.

Projekt, ktorý som vyššie spomenul je úzko spätý s tým, že sa staneme oficiálnym fanklubom Green Bay Packers. O tomto som vás už informoval, že na tom pracujeme, avšak popri tom, ako sa to všetko vybavovalo, mi prišiel na um jeden ešte väčší projekt, ktorý som uprednostnil a je úzko prepojený s našim zoficiálnením. Posledný rok som sa sústredil najmä na dokončenie mojej knihy, nakoľko po troch rokoch práce by sa to už patrilo. Ale keď sa všetko vyrieši okolo knihy, tak sa idem naplno pustiť do tohto projektu. Ak pôjde všetko ako má, tak Green Bay Packers sa stanú prvým tímom NFL, ktorému sa niečo takéto podarí. Žiadny iný tím v NFL ešte takéto nič nemá a povedal som si, že pre Packers to môže byť perfektná príležitosť ako preniknúť na európsky trh. Nechcem tu do detailov písať o čo ide, nakoľko v našich krajinách máme istotne množstvo „šikovných“ ľudí, ktorí by to vedeli využiť a pokúsiť sa to využiť vo svoj prospech. Poviem vám len jedno, keď sa to všetko podarí, tak ako fanklub budeme mať také možnosti, o akých sa v Európe nikomu ani len nesníva. Nebolo by skvelé robiť predzápasové živé vysielanie priamo z ihriska Lambeau Fieldu? 🙂 Rozhodne to nebude jednoduché a bude to vyžadovať aj niečo viacej, ako len dobrý nápad, ale nevidím dôvod, prečo by sa to nášmu vedeniu nemalo pozdávať. Budeme o niečo múdrejší po mojom stretnutí s Markom Murphym.


ČO VÁS ČAKÁ POČAS SEZÓNY?

Počas sezóny sa už tradične môžete tešiť na moje PREVIEW a REVIEW zápasov Green Bay Packers. Okrem toho sú samozrejmosťou rôzne NOVINKY, či ANALÝZY. Plus k tomu chceme raz za týždeň vydávať PODCAST, v ktorom sa budeme baviť o aktuálnom dianí vo svete Packers a NFL. Takisto chcem do podcastu dotiahnuť aj ľudí spoza mláky 🙂 A ak bude z vašej strany záujem, tak by som chcel robiť aj ŽIVÉ VYSIELANIA, kde by ste sa mohli pýtať rôzne otázky a ja by som vám na ne odpovedal. Ale toto bude len v takom prípade, ak o to bude záujem. Nebude sa to robiť pre troch ľudí. Kontentu bude počas sezóny až až!!!

Rozhodne sa máte na čo tešiť a pevne verím, že už počas tréningového kempu sa vám páči moja aktivita a pravidelné informácie z toho, čo sa deje na tréningovom ihrisku Green Bay Packers. Takisto dúfam, že sa vám páčili naše úvodné dve epizódy podcastu R.E.L.A.X. Ak ste s našou tvorbou spokojní a chceli by ste náš fanklub a hlavne pripravovaný PROJEKT podporiť, tak budeme šťastní a veľmi radi vás privítame v rodine našich spoluvlastníkov. Myslím si, že zatiaľ je vidieť, že vaše príspevky sa darí premieňať do užitočných vecí a rozhodne to nie je zbytočné. Ak by mal niekto záujem nás podporiť a stať sa spoluvlastníkom, tak na tomto linku nájdete všetky podstatné informácie: KLIKAJ TU

BUDE NEJAKÁ TIPOVAČKA, ALEBO FANTASY LIGA?

Tipovačku a ani fantasy ligu tento rok robiť NEBUDEME. Všetku svoju energiu chcem venovať do tvorenia kontentu na webovej stránke a prípravy projektu. Snáď to pochopíte, budete rešpektovať a prepáčite mi to. Nechcem robiť naraz milión vecí a niečo zanedbávať.

BART

GO PACK GO!