Po dni „voľna“ sme späť.

Včerajší tréning bol zrušený a dneska tréning ovplyvnilo upršané počasie, ktoré v Green Bay panuje. Dôsledok bol ten, že tréning sa presunul pod strechu do Don Hutson Centra, kam malo povolený vstup len pár reportérov, vzhľadom na protokol okolo COVID-19. Takže aj informácií bolo po menej a reportéri lenivejší, než je zvykom.

Hneď na úvod by som sa chcel vyjadriť k jedne téme, ktorá sa aktuálne (okrem tragického incidentu v Kenoshy – na to tu nie sme, aby sme riešili politiku, medziľudské vzťahy,… o tom tento fanklub nie je) rieši vo svete Packers. Matt Schneidman, ktorý píše pre portál The Athletic, vypustil do sveta článok, v ktorom hodnotí jednotlivých hráčov Packers a ich doterajšie pôsobenie na tréningovom ihrisku. V tomto článku sa trošku pustil do nášho rookie quarterbacka Jordana Lova a napísal, že „doposiaľ neukázal ani náznak toho, prečo sa po neho Packers trejdovali.“ Za mňa je to hyperbola ako sviňa, no samozrejme to internet využil a fanúšikovia Packers sú ešte viacej pobúrení, než boli po drafte. Tí, čo čítate moje články, tak zhruba máte predstavu o tom, ako tréningy prebiehajú. Osobne každému z vás odporúčam, aby ste sa takýmito slovami nezaoberali a nelámali si hlavu nad tým. A ak chcete začať písať: „Hovoril som t…..“ tak tu mám pre vás slová, ktoré kolovali svetom Packers po prvom Rodgersovom prípravnom zápase. „Nováčik pravidelne podhadzuje receiverov, má problémy proti blitzom a jeho hlboké prihrávky sú nepresné.“ Jordan Love nemusí skončiť ako hviezda, ale netvárme sa, že Rodgers bol Rodgersom už ako nováčik. Matt (LaFleur) na začiatku tréningového kempu povedal, že od Jordana vyžaduje, aby sa každým tréningom zlepšil o 1%. A väčšina reportérov, ktorí chodia na tréningy vám povie, že to Jordan spĺňa. Má Jordan aktuálne väčšie problémy na ihrisku, než mal Rodgers počas svojho prvého kempu v NFL? Odpoveď od Aarona Naglera, ktorí bol doteraz na každom jednom verejnom tréningu: „Nie viacej ako Rodgers počas svojej nováčikovskej sezóny, čo sa úplne očakávalo.“ R.E.L.A.X.

RT Rick Wagner sa vrátil do tréningového procesu po tom, čo vynechal niekoľko tréningov pre zranenie ľavej ruky. OT Yosh Nijman bol aktivovaný z PUP a už bol spoločne so svojimi spoluhráčmi na ihrisku. OLB Randy Ramsey je stále out a spolu sním aj DB Raven Greene, DT Montravius Adams. Na PUP je stále ILB Curits Bolton a LB Greg Roberts. Na NFI sú RB Patrick Taylor a C Simon Stepaniak. CB Kabion Ento netrénoval a zrejme tak skoro ani nebude. Ento opustil utorkový tréning na Lambeau Fielde so zlomenou kosťou na jeho chodidle. V stredu mal operáciu. Predpokladaný dátum návratu nie je stanovený. Veľká škoda. Ento bol jeden z nádejných cornerov, ktorý bol minulý rok u nás v PS a tento rok som veril (a aj Packers), že sa môžeme od neho dočkať dobrých výkonov. Toto je veľká príležitosť pre nedraftovaného nováčika Stanforda Samuelsa dostať sa do 53ky. Mladík má zatiaľ za sebou skvelý kemp. Aktuálne máme na súpiske piatich skúsenejších cornerov (Jaire, King, Sullivan, Jackson, Hollman) a za nimi sú už nedraftovaní hráči. Pripomínam, že na pozícii slot cornera zvykne hrávať aj Darnell Savage.

Naši runneri mali veľmi zaujímavé cvičenie, ktoré je zamerané na zónové behy. Runner si musí vyprať správnu lajnu, do ktorej spraví cut a to na základe toho, aká je pozícia trénera Bena Sirmansa. Ak tu máme nejakých futbalistov, ktorí s loptou behajú a hrávajú wide zónové behy, tak možno môžete čosi odkukať 😛 Inak ak bude mať Aaron Jones ďalšiu skvelú sezónu a AJ Dillon sa ukáže v dobrom svetle, tak je dosť možné, že o tohto skvelého trénera prídeme, nakoľko je to materiál na ofenzívneho koordinátora.

OSTATNÉ POSTREHY

 • 1vs1 pass rushOLB Za´Darius Smith neprestáva dominovať. Najskôr zničil Billyho Turnera a potom aj dvakrát Lucasa Patricka = 3:0. Dokáže rushovať z každej jednej pozície Neskutočne dominantné výkony. Rookie OLB Jonathan Garvin mal taktiež dve pekné opakovania. OL Lane Taylor pokračuje v robení svojej práce = skala. OLB Rashan Gary nám pripomenul časy Reggieho White a na Leglueovi predviedol jeho slávny tzv. „hump move“. Gary pri tomto opakovaní zo zeme zodvihol 137 kilového Johna Leglueho a hodil ho o zem. Rashan taktiež pokračuje v perfektných výkonoch.
 • QB Jordan Love mal zopár nepresností pri hodoch v súbojoch 1vs1 (receiver vs DB).
 • 1vs1 receiver vs defensive back QB Aaron Rodgers hodil svoj typický na milimeter presný hod tesne nad prilbu CB Josha Jacksona a nad jeho hlavou sa lopty zmocnil pripravený WR EQ St. Brown. Vo všeobecnosti mali route runners veľmi dobrý deň na umelej tráve. Davante Adams, Tyler Ervin, Evan Baylis, Marcedes Lewis, Jace Sternberger, Malik Turner a Touchdownový Boh predviedli pekné hry.
 • V opatere zdravotníkov bol aj DT Treyvon Hester.
 • OLB Rashan Gary aj v tímovej časti neprestáva podávať skvelé výkony. Z tohto sa začína stávať notorieta.
 • QB Jordan Love predviedol skutočne peknú skompletovanú hlbokú loptu v tímovej časti na WR Malika Turnera (deep corner routa). Zrejme Jordanov najlepší hod v doterajšom priebehu TC. Ďalšia delová lopta však skončila za WR Reggiem Begeltonom, ktorý bol na in breaking route. Musí byť konzistentný, na tomto musí pracovať.
 • WR Marquez Valdes-Scantling predviedol pekný catch jednou rukou v závere svojej crossing routy. Dneska mal hneď niekoľko slušných catchov.
 • Pri nacvičovaní 2nd&long, si DB Adrian Amos perfektne načasoval svoj blitz a mal by sack na Rodgersovi.
 • QB Tim Boyle mal dva pekné hody na 2nd&15, vrátane perfektne načasovanej lopty na WR EQ pre 10 yardov. Na ďalšej hre hitol WR Kumerowa pre prvý down, pričom hráč z blitzu bol priamo pred jeho tvárou. TBLS
 • Pri poslednej hre 2nd&long, LG Elgton Jenkins zachytil blitz v podaní OLB Za´Dariusa Smitha, čím dovolil Rodgersovi nájsť dlhou loptou WR Lazarda, ktorému lopta tesne preletela popred ruky. Bol by to 70 yardový touchdown.
 • CB Josh Jackson si v coverage pripísal ďalšiu zrazenú prihrávku. Tento rok na tréningoch nie sú žiadni rozhodcovia, no vyzerá to tak, že tento rok odvádza lepšiu prácu v momente, kedy je lopta tesne pred svojim cieľom.
 • Dneska sa opäť pripomenul aj nedraftovaný nováčik OLB Tipa Galeai, ktorý sa „stretol“ ako s Rodgersom, tak aj s Loveom.