Bude teda jedna, alebo dve knihy?

Pred pár dňami som sa Vás všetkých opýtal, či ste za jednu knihu, alebo dve knihy. Vaše hlasovanie rozhodlo v prospech jednej knihy a touto cestou sa aj vyberiem. Kniha teda bude jedna. Čo z toho vyplýva?

  • Všetok obsah pokope v jednej tvrdej väzbe (jediné, čo môže tento faktor zmeniť je, že firma nebude schopná do jednej väzby naprať toľko strán, koľko potrebujem, ale malo by to byť v pohode)
  • Predobjednávky sa spustia niekedy počas septembra a predobjednať si túto knihu bude možné do začiatku novembra, kedy sa objednávky zastavia a podľa počtu objednávok sa dá vytlačiť a zviazať príslušný počet kópií. Do Vianoc by ste mali mať knihu bez najmenších problémov doma.
  • Keby sa robili dve knihy, tak by bolo potrebné platiť vyššiu cenu ako pri jednej knihe (pre tých, ktorí by chceli obidve), nakoľko by sa platilo dvakrát za tvrdú väzbu. Takto sa bude platiť iba jedna, čo výslednú cenu kompletného produktu môže znížiť o cca 5 eur.
  • Aká je odhadovaná cena? Odhadujem niečo okolo +-45 eur. Nakoľko ešte nemám finálnu verziu so všetkými obrázkami, ilustráciami, textom, či úpravami, tak neviem povedať cenu presne na cent. Pôvodný zámer pred 3 rokmi bol napísať knihu do 300 strán. Teraz len čisto príbeh organizácie Packers má 300 strán, takže sumu ovplyvnilo množstvo obsahu. Knihu netlačí žiadne nakladateľstvo, bude sa tlačiť pár kusov, čo znamená, že výslednú sumu nedokážeme mohutne zraziť a musíme robiť s tým, čo je k dispozícii. (jedine, že by ste sa rozbehli, prišlo by cca 400 predobjednávok a potom by sa niečo dalo vymyslieť, pri cca sto kusoch to žiaľ možné nie je)
  • Vďaka tomu, že som to ohlásil už teraz, tak si myslím, že je pre každého reálne možné si na túto knihu nasporiť. Má na to v podstate štyri mesiace a odložiť si mesačne cca 12€ nie je podľa mňa problém (aj keď si uvedomujem, že suma to najnižšia nie je).
  • Ďalšia výhoda jednej knihy je v tom, že sa mi kniha bude lepšie prezentovať za mlákou u vedenia Packers, pričom cieľ je jasný – dostať ju do Packers Hall of Fame.
  • Informácie o predobjednávkach, plus kompletné info o knihe príde počas mesiaca AUGUST. O knihe sa s Rolom podrobnejšie porozprávame v podcaste, ktorý bude dostupný online pre všetkých a všetky informácie ohľadom predobjednávok budú na našom webe.

Pevne verím, že som týmto rozhodnutím nikoho nenahneval, neurazil, či dokonca neodradil od kúpy tejto knihy. Hlasovanie rozhodlo jasne a verím, že je v silách každého, aby si knihu dokázal zadovážiť. Času je dosť. Ďakujem za pochopenie. GO PACK GO!

Bart.