Pre zástupcov tímov nekončí práca po treťom dni draftu. K dispozícii sú totiž stále stovky hráčov. Ak máte čuch a štastie, viete nájsť poklad.

Green Bay Packers si v drafte 2020 vybrali deväť hráčov. Hneď ako sme sa vyspali sa naprieč celou ligou šírili správy o tom, že sa už naplno podpisujú nedraftovaní voľní hráči. GM Brian Gutekunst s jeho ľuďmi ukázali na 15 takýchto futbalistov. Všetci súhlasili s podmienkami dohody, ktorá môže padnúť len na tom, že neprejdú zdravotnou prehliadkou.

Všetko je v rámci podpisovania a testovania hráčov sťažené a v tomto majú skauti obrovskú zodpovednosť. Na druhej strane práve teraz dostávajú príležitosť ukázať, že hráčov, ktorých roky sledovali rásť na college, vytipovali správne. Pro Days bolo málo, na Combine väčšina z nich nebola, a tak to celé je v rukách najmä regionálnych skautov.

Zoznam UDFAs Packers v roku 2020

HráčPozíciaCollegeČíslo
Barnes, KrysLBUCLA51
Black, HenrySBaylor27
Bruffy, TravisOTTexas Tech78
Dequoy, Marc-AntoineCBMontreal46
Galeai, TipaLBUtah State50
Griffin, FrankieSTexas State35
Johnson, ZackGNorth Dakota State68
Jones, JordanFBPrairie View A&M45
Morton, JalenQBPrairie View A&M7
Previlon, WillingtonDTRutgers99
Samuels, StanfordCBFlorida State34
Scott, DelontaeLBSMU45
Stewart, DarrellWRMichigan State80
Sunderland, WillCBTroy49
Taylor, PatrickRBMemphis27

Hĺbka na pozície S a CB

Za zmienku stojí hneď niekoľko mien. Samuels, Sunderland a Dequoy sú všetci zapísaní ako cornerbacks. Je to zaujímavé, pretože všetci hrali pozíciu safetyho počas svojej college kariéry. Sunderland bol rok corner, potom bol však po zvyšok kariéry na výške safety. Samuels strávil jeden rok ako safety a zvyšné sezóny odohral na cornerovi. Dequoy hral na pozícii, ktorá je v Kandskom futbale ekvivalentom safetyho.

Frankie Griffin je napísaný ako safety, ale za Texas State hral primárne ako linebacker. Avšak, jeho výška a váha dáva logické vysvetlenie, prečo by mohol hrať safetyho alebo dime linebackera.

Opäť tu vidím rukopis Mikea Pettinea, ktorý si zakladá na tom, aby boli jeho hráči všestranní a vedeli hrať na viacerých pozíciách. V tomto kontexte mi úplne dáva zmysel každé jedno meno.

H-back, quarterback a aj veľký kamarát Jordana Lovea

Jordan Jones z Prairie View A&M má pri sebe v kolónke pozícia FB. Treba poznamenať, že na pozícii full backa začal svoju kariéru na college, no skončiť ako TE. Je to hráč typologicky podobný Josiahovi Deguarovi, ktorého si Packers vybrali v treťom kole.

Z rovnakej školy je aj QB Jalen Morton. Nejedná sa o nič závažné, akurát ho môžeme brať ako náhradu za prepusteného Mannyho Wilkinsa. Morton je atlét, vie dobre behať a jeho ruka má kaliber profíka, no naozaj je to len hráč do tréningov a možno preseason. Za Prairie View A&M hral dve sezóny, v ktorých hodil 33 TD a 22 INT, no po zemi si pripísal ďalších 16 TD!

Jordan Love musel jasať druhý raz počas draftu, keď sa dozvedel, že do Packers putuje aj jeho veľký kamarát ešte z čias strednej školy Krys Barnes. Táto skutočnosť môže tešiť aj nás, pretože k tomu, aby Love rástol, sa potrebuje cítiť dobre. Myslím, že privedenie kamaráta zo strednej je fakt skvelá vec.

Barnes je LB, ktorý bol na Liberty High School hviezdou. Na výške nastupoval za UCLA, keď odmietol ponuky od Oklahomy, LSU, USC, Nebrasky, Oregon State a množstva ďalších škôl. Je veľká šanca, že sa pozrie aspoň do practice squadu, pretože má potrebné vlastnosti k tomu, aby bol platným hráčom v special tímoch. To, že nebol draftovaný môžeme pripísať jeho nepozvaniu na NFL Scouting Combine. Za posledné dva ročníky nazbieral v drese UCLA Bruins 101 solo tacklov, 56 asistovaných tacklov, 19.5 tackov pre stratu a 5 sackov. Zachytil aj jedno íčko a pripísal si forced fumble.

Za zmienku ešte stojí RB Patrick Taylor. Za Memphis Tigers spoločne s Darnellom Hendersonom (3. kolo 2019, LA Rams) v rokoch 2017 a 2018 poriadne hviezdili. V roku 2018 mohol ísť na draft, no vrátil sa ešte na jeden rok a to sa mu stalo osudným. Ako junior bol starterom len v jednom zápase. Všetko to spôsobilo vykĺbenie ramena, ktoré sa ťažšie hojilo a nebol plne pripravený hrať. Vyzdvihol by som jeho štatistiky z roku 2018 – 208 behov pre 1122 yardov a 16 TD. K tomu zachytil 17 passov pre 197 yardov a 2 TD. Rok predtým mal 1015 scrimmage yardov a 14 TD!

Na úplný koniec som si nechal jediného WR, ktorého Packers priviedli v rámci draftu a podpisovania mladíkov, ktorí sa počas troch dní nedočkali. Darrell Stewart Jr. prichádza z Michigan State. Počas combine sa nezúčastnil 40-yard dash, three-cone drillu a ani 20-yard shuffle. Následne sa začalo koronavírusové šialenstvo, zrušil sa Pro Day na Michigan State a nemal kde skórovať.

Stewart prišiel na výšku ako triple-threat, pretože vedel behať, hádzať a aj chytať prihrávky. Počas jeho sophomore sezóny sa stal dôležitou súčasťou útoku Sparťanov. Starterom bol síce len v štyroch zápasoch, no pripísal si 50 prihrávok pre 501 yardov. O rok neskôr neboli až také zázračné, osemnásobný starter chytil len jeden TD. V poslednom roku odohral deväť zápasov, štartoval v ôsmich. Pripísal si 697 yardov a 4 TD. Zranenie mu zhatilo návrat a prišiel aj o bowl game svojho tímu.