Už vo štvrtok sa začne trojdňové draftové šialenstvo a s ním sú každoročne spojené aj mock drafty. Poďme sa pozrieť na ten od Rola.

Rok sa s rokom zišiel a opäť máme pred sebou draft. Tentoraz za okolností, o ktorých sme pred pár mesiacmi ani nesnívali. Nejasná budúcnosť nadchádzajúcej sezóny, draft prostredníctvom telefónov a online aplikácií, nováčikovia vo svojich domoch a všetci fanúšikovia tiež. Pandémia zmenila futbal a aj celý šport.

Pozitívom draftu je, že aspoň niekoľko dní budeme môcť na renomovaných portáloch konečne čítať aktuálne veci. V poslednej dobe sa nedá písať o ničom ako o korone, historických návratoch, špekuláciám o tom, kedy sa začne hrať a ako bude vyzerať nasledujúca sezóna.

Vlani som si po drafte povedal, že sa chcem zlepšiť aj ja. Mal som v pláne viac sledovať dianie v NCAA a pozorne sledovať najmä mladíkov, ktorí by mohli byť potencionálnymi výbermi Packers. Nebola to z mojej strany žiadna sláva, no pozrel som si niekoľko zápas, množstvo zostrihov a v posledných týždňoch aj filmy mladíkov, ktorí ma zaujali. Všetky nadobudnuté vedomosti sa budem snažiť vložiť do môjho mock draftu. Vlani sme môj mock nazvali šialeným. Myslím, že tento rok to bude v podobnom duchu. Ale však o tom je draft, no nie? Množstvo scenárov, ktoré sú reálne a môžu sa naplniť. Každopádne budem rád ak mi zanecháte v komentároch váš názor na mock. Čo vám nesedí a v čom sme na rovnakej vlne?

ROLOV MOCK DRAFT 2020

 1. Cincinnati Bengals – QB Joe Burrow (LSU)
  Je jasné, že o jednotke draftu je opäť rozhodnuté dávno dopredu. Joe Burrow bude novým starting quarterbackom Bengals. Ešte v septembri nebol považovaný za prospekt pre prvé kolo, no po sezóne, v ktorej doviedol LSU k titulu, sa z neho stala jednotka draftu. Vlani nahádzal 5671 yardov, 60 TD a len 6 INT. 
 2. Washington Redskins – EDGE Chase Young (Ohio State)
  Nad tým, kto bude brať z druhého miesta som rozmýšľam veľmi dlho. Lámal som si hlavu nad tým, či je pre Redskins tým správnym riešením najlepší hráč tohtoročného draftu Chase Young. Či trade down nebude znamenať v konečnom dôsledku viac, pretože Redskins majú najhorší útok v lige, deravú O-line, a na QB Haskinsa, Allena a po ťažkom zranení Alexa Smitha.
  Washington môže urobiť veľa vecí, ktoré by dávali zmysel a nikto by sa nečudoval. Ja by som však bral Chasea Younga. Front seven Redskins sa tak stane po boku 49ers stropom ligy. Základom úspechu je obrana. Navyše Redskins majú výbery aj v ďalších fázach draftu a určite môžu posilniť O-line a aj receiving corps.
 3. Los Angeles Chargers (MOCK TRADE s Lions) – QB Tua Tagovailoa (Alabama)
  Chargers majú za sebou zaujímavú offseason, ale nechápem jednu vec. Zoberiete veteránov a tím vyzerá ako pripravený na win-now mód. Avšak, ak chcete ísť touto cestou, treba vám aj solídneho QB. Rivers je fuč, Tyrod Taylor nie je tým QB (aj keď ho mám rád). Chargers si pôjdu po Tuu, Dolphins sa na to na poslednú chvíľu vykašľú a rozhodnú sa, že svoje nadobubnuté picky využijú lepšie.
  Aby sme sa však chápali. Tua nie je ten QB, ktorý rieši ich situáciu hneď od prvého zápasu a bolo by obrovským prekvapením, keby ich on dostal k Lombardimu už vo svojej prvej sezóne. Preto mi nesedia tie ich podpisy vo free agency.
  Starterom v úvode sezóny bude Taylor a podľa stavu mladíka sa uvidí, kedy zasiahne. Treba však poznamenať, že tento tím je pripravený na poriadne výsledky. Majú skvelý pass-rush, talent v secondary a aj v útoku. Ekeler, elitný route runnera Keenana Allena a druhý WR Mikea Williamsa tvoria core kvalitnej ofenzívy.
 4. New York Giants – OT Tristan Wirfs (Iowa)
  Toto je veľmi ťažký pick. Neviem čo Giants spravia, pretože možností a nedostatok v tíme majú neúrekom. Na boarde je stále LB Simmons, CB Okudah či všetci potencionálni ochrancovia QB Daniela Jonesa. Ja by som išiel týmto smerom. 
  Giants si zoberú OT/G Tristana Wirfsa. Veľký, silný tackle oslnil svojimi výkonmi počas minulej sezóny a určite nesklamal ani na combine. Podľa skautov má veľký potenciál stať sa All Pro hráčom a od svojho prvého snapu budem mať na útok Giants pozitívny dopad. Teraz to však bude na Jonesovi, aby prestal robiť fumble v každom zápase. Ak sa mu to nepodarí, o rok budú Giants brať opäť v Top 10 a bude to QB.
 5. Miami Dolphins – QB Justin Herbert (Oregon)
  Dolphins nadobudli množstvo pickov a podľa mňa by bola hlúposť ich vyhodiť do vetra za Tuu. Mám ho rád, ale ja by som také riziko nepostupoval. Dolphins urobili v minulých rokoch niekoľko chybných rozhodnutí a tento draft môže zásadne urýchliť prestavbu. Sami pred draftom hovorili, že s Herbertom problém nemajú a ak bude k dispozícii, zoberú ho. Dolphins tým pádom ostanú v prvých dvoch kolách ešte na ďalších dvoch pozíciách a môžu vyriešiť viacero problémov.
 6. Detroit Lions (MOCK TRADE s Chargers) – CB  Jeff Okudah (Ohio State)
  Náš rival z divízie išiel o tri pozície nadol, získal nejaké picky navrch a zobrali hráča, ktorého by brali aj z 3. priečky. Pre Patriciovu družinu ideálny scenár. Po odchode Slaya bude Okudah novým hlavným cornerom Lions. Je to dominantný, inteligentný a rýchly hráč, jeden z top prospektov draftu.
  V poslednej dobe sa množia informácie o tom, že CB by nebol najlepšou voľbou a lepšie by bolo zobrať Simmonsa alebo Browna. Ja si za svojím rozhodnutím stojím a Lions hádžem nového, sympatického a skvelého cornera.
 7. Carolina Panthers – LB Isaiah Simmons (Clemson)
  Simmons je lídrom, elitným a kompletným hráčom. Luke Kuechly ukončil kariéru po sezóne, a tak fanúšikovia Panthers dostanú na niekoľko rokov ďalšieho miláčika na pozícii LB. Myslím, že Panthers budú skákať od radosti až do vesmíru, ak im naozaj Simmons ostane.
 8. Tampa Bay Buccaneers (MOCK TRADE s Cardinals) – OT Andrew Thomas (Georgia)
  V lete prišiel na Floridu Tom Brady. Bucs cítia šancu zamiešať kartami, a tak budú veriť víťazovi 6 prsteňov. Nie je najmladší, ruka už tiež nie je to, čo bývalá a pohyb nikdy nebol ideálny. Zároveň nebudú chcieť, aby mu ukončil sezóny nejaký tvrdý hit. Tým pádom mu spevnia hradby. Z parádnej O-line ťažil aj v Patriots a Thomas bude na pravej strane výborným doplnkom. Má pred sebou skvelú budúcnosť. Bucs neverili, že by ich favorit ostal na 14. mieste, a tak skočili hore. Cardinals dostali navrch budúcoročné druhé kolo a tohtoročný výber v 4. kole (117. pozícia).
 9. Jacksonville Jaguars – DL Derrick Brown (Auburn)
  Brown má dostatočný talent na to, aby sa bez pardónu stal Top 5 hráčom draftu. Ak by nebola taká honba po QB a neboli by predošlé výmeny, bol by možno práve tým 4. alebo 5. výberom. Jaguars prišli o Calaisa Campbella, ale Brown je veľmi dobrou, lacnejšou a mladšou náhradou. Zaujímavosťou je, že už vlani mohol byť draftovaný v Top 5, no rozhodol sa vrátiť na školu.
 10. Cleveland Browns – OT Jedrick Wills (Alabama)
  Baker sa neskutočne poteší! Jeho ofenzívna lajna dostane poriadne upgrade a dostane nejakú tú sekundu navrch. Wills má možno najväčší talent spomedzi všetkých hráčov na jeho pozícii v tomto drafte, ale ešte má nejaké nedostatky a nie je úplne kompletným hráčom. To však nie je vôbec zlé. Browns získajú parádneho hráča, ktorý sa ešte zlepší.
 11. New York Jets – OT Mekhi Becton (Louisville)
  Nie, ešte nie je čas pre receiverov! Sam Darnold by sa určite potešil, keby dostane Lamba či Jeudyho, ale pre generálneho manažéra Jets je dôležitejšie zabezpečiť pre svojho mladíka poriadnu protekciu. Navyše sa spolieha na to, že talent pozícii WR je v tomto drafte hlboký. Áno, to je aj na pozícii OT, ale už sa to začalo poriadne rozoberať, takže treba konať. Preto si Jets vyberú Mekhiho Bectona.
 12. Las Vegas Raiders – WR CeeDee Lamb (Oklahoma)
  Tak, dlho očakávané meno padlo až pri Raiders. Pre mňa najlepší WR tohtoročného draftu sa môže tešiť na Sin City! Jon Gruden sa bude usmievať ako nikdy, pretože o pár pickov neskôr idú Raiders znova… A Derek Carr sa začína modliť: “Len nech sa táto sezóna hrá, toto by mi mohlo po rokoch klapnúť!”
 13. San Francisco 49ers – WR Henry Ruggs III (Alabama)
  Útok Kylea Shanahana dostáva neskutočnú zbraň! Rýchlik Henry Ruggs III bude ďalšou zbraňou. Masívny behovým útok, TE George Kittle, FB Kyle Juszczyk, Deebo Samuel a Ruggs. To je veľmi zaujímavá stavba útoku. K tomu pripočítajme ešte Goodwina, Pettisa či Jalena Hurda. No, Jimmy G, je to na tebe, aby si dokázal držať krok s toľkým talentom.
 14. Arizona Cardinals (MOCK TRADE s Buccaneers) – CB C.J. Henderson (Florida)
  Jerry Jeudy si bude musieť počkať. Cardinals majú svojho WR, keď im Texans “darovali” Hopkinsa, majú aj Fitzgeralda a Kirka. Topánka ich tlačí na inej pozícii. Cardinals mali slabú coveragu a Pattrick Peterson bude po sezóne voľným hráčom. Po Okudahovi patrí Henderson medzi absolútnu špičku cornerov v tomto drafte.
 15. Denver Broncos – WR Jerry Jeudy (Alabama)
  Broncos cítia, že sa opäť blíži ich čas. Core tímu nie je vôbec zlý a nechýba talent na viacerých pozíciách. V “míľovom” meste sa začne túto sezónu ošiaľ, pretože Courtland Sutton a Jerry Jeudy vytvoria jedno z najtalentovanejších a najdynamickejších dvojíc v celej lige. Na nich bude radosť pozerať! Už len aby Drew Lock hádzal lopty a triafal ich.
 16. Atlanta Falcons – CB Kristian Fulton (LSU)
  Falcons stratili počas free agency šikovného cornera Desmonda Trufanta, ktorý sa upísal Lions. Na boarde nie je, podľa očakávaní, Okudah a už ani C.J. Henderson. To znamená jediné – Kristian Fulton mieri do Atlanty!
 17. Dallas Cowboys – EDGE K’Lavon Chaisson (LSU)
  Cowboys prišli vo free agency o Quinna, ktorý sa upísal Bears. Pass-rush Cowboys tak dostal ranu, ale príchod Chaissona môže pomôcť túto ranu zahojiť. Chaisson môže mať v úvode kariéry problémy pri bránení behu a moc mu nebude chutiť ani hra proti silným súperom. Má Pro Bowl potenciál, no je to viac-menej pass-rusher, ktorý proti behu neukáže svoje svoju silu. V roku 2018 si pretrhol krížne väzy a vynechal celú sezónu, vlani chýbal v ďalších dvoch zápasoch kvôli zranenému členku.
  Na druhej strane bol na college lídrom, o čom svedčí aj jeho číslo 18, ktoré sa dáva vysoko ceneným hráčom, ktorí majú v šatni slovo. Má rýchly spodok tela a zároveň jeho rozmery spĺňajú najvyššie parametre.
 18. Miami Dolphins – OT Austin Jackson (USC)
  Okej, takže Dolphins majú svojho nového “rozohrávača”, ale majú mizernú O-line. Potrebujú ju poriadne posilniť a Austin Jackson bude rozhodne mužom, ktorého si bude Herbert vážiť. Bez neho by ho určite niekto poriadne zvalcoval. Jackson nepatrí medzi absolútnu elitu na svojej pozícii, no pri tých hráčoch, ktorí boli k dispozícii bol najlepšou voľbou. Dolphins by s týmto scenárom zatiaľ mohli byť spokojní.
 19. New England Patriots (MOCK TRADE s Raiders) – QB Jordan Love (Utah State)
  Bill Belichick ide po straaašne dlhých rokoch do sezóny bez Toma Bradyho. Starý lišiak Bill si však hneď berie jeho nástupcu, s ktorým ho bude čakať zaujímavá robota.
  Love je hráč, ktorý môže v reálnom drafte byť vybraný medzi 5. a 25. pickom, ale aj neskôr. Tak písal Adam Schefter a ďalší jemu podobní insideri. Belichick má okrem Hoyera ešte vlaňajšiu draftovú voľbu v 4. kole Jarretta Stidhama. Toto však určite nie je uspokojivá situácia. Patriots nie sú tím, ktorý je zvyknutý prehrávať a čakať pár sezón na výsledok. Chcú ostať medzi elitou a to by sa mohlo príchodom Lovea podariť. Bill mu pomôže, nastaví mu hlavu a v úvode kariéry tak tento QB, okolo ktorého je obrovská diskusia, dostane najlepšieho možného učiteľa.
  Patriots čaká prestavba. Ak mám správne informácie, tak ich secondary je najstaršia v lige a myslím, že aj celkovo tím je úplne najstarší. Svojho QB budúcnosti by našli a postupne by mohli vrhnúť silu do ďalších pozícií.
 20. Jacksonville Jaguars – LB Patrick Queen (LSU)
  Viete prečo Pats tradovali o miesto pred Jaguars? Pretože Minshew mania bola síce pekná, ale myslím si, že GM David Caldwell vidí v Jordanovi Loveovi možného lídra útoku. Foles je v Bears, a tak neostáva nič iné len skúsiť vytiahnuť svojho startera. Problém je v tom, že fanúšikovia Jaguars prešli v nedávnej minulosti trpkým príbehom s Bortlesom. Ten bol tiež braný ako boom or bust.
  A toto Bellichick ako starý lišiak vie a skočil pred Jaguars. Tí však nemusia príliš smútiť, QB vedia vytiahnuť neskôr, alebo môžu dať ďalší rok sympatickému Minshewovi. Svojím druhým pickom si vyberú kvalitného LB Patricka Queena. Ich kvalitný hráč na tomto poste Telvin Smith oznámil pred minulou sezónou, že si dáva pauzu. Queen tak bude vítanou posilou do secondary.
 21. Green Bay Packers (MOCK TRADE s Eagles) – DT Javon Kinlaw (South Carolina)
  In Gute we trust! Boooooom! Tretí Guteho draft a opäť bol v prvom kole agresívny a nebál sa mútiť vody! Dokonale využil situáciu v drafte, keď sa Kinlaw potichu prepadával smerom nadol a napokon sme vytiahli zlato. Kenny Clark a Javon Kinlaw. Viete si toto predstaviť? Neskutočné duo v srdci secondary Packers. Kinlaw je okamžitým boostom Pettinovej obrany. Javon je geniálny atlét, ktorý v roku 2019 dominoval. Neskutočné výkony predviedol aj počas Senior Bowlu, kde ho mnohí prirovnávali ku Aaronovi Donaldovi.
  Kenny Clark dostáva vytúženú pomoc a to môže pomôcť jeho napredovaniu. Súperi si nebudú môcť dovoľovať stále dávať dvojbloky na Kennyho, pretože tam číha Javon. A ak nie on, tak ešte Smithovci, ktorí sa taktiež potešia tomuto chalanovi. No, verme, že toto vyjde a budeme skákať od radosti.
  Eagles od nás dostávajú to, čo spomínal Bart v možnom scenári – Našu 30., 94. a 236. pozíciu v drafte. Im to úplne nevadí. Jasné, bol tam Jefferson, ale vedia, že na 30tke im určite ostane talentovaný receiver. Rovnako rozmýšľa vzhľadom na hĺbku draftu na tejto pozícii aj Gute. Navyše má v zálohe nejaké picky, ktorými sa vie dostať do tretieho kola.
 22. Minnesota Vikings – OT Josh Jones (Houston)
  Vikings prišli o Diggsa, ktorý šiel do Bills, no Cousins dostal novú zmluvu a náš rival z divízie sa musí zamyslieť nad tým, ako dať Kirkovi viac času. Vikings majú s O-line dlhoročné problémy a je to ich najväčšia slabina. Josh Jones je kvalitný hráč, ktorý poteší aj Dalvina Cooka.
 23. Las Vegas Raiders (MOCK TRADE s Patriots) – LB Kenneth Murray (Oklahoma)
  Myslíte si, že som blázon, pretože Raiders podpísali počas free agency Litletona a Kwiatkowskeho. No ja si myslím, že to až taký brutálny boost pre nich nie je. Littleton je kvalitný, rovnako aj Kwiatkowski. Ten hral za Bears, ale nebol celosezónnym starterom. Preto som trošku skeptický. Je pravda, že proti Raiders aj Vikings zastúpil Roquana Smitha v plnej paráde. Ale aj tak by bolo hriechom, keby Raiders nezobrali Murraya. Navyše by to bol pre nich skvelý pick po tom, čo prenechali svoje miesto Patriots a stále im zvýšil hráč, ktorý je pripravený naskočiť do zápasov hneď od úvodu.
 24. New Orleans Saints – WR Justin Jefferson (LSU)
  Saints sú tím, ktorý je pripravený vyhrať. Tým pádom sa môže stať, že pôjdu pokojne aj nadol a budú chcieť získať nejaké picky do zásoby. Avšak, mne sa páči myšlienka, že Justin Jefferson bude hrať pod Seanom Paytonom. Áno, je tam Thomas a po novom aj Sanders, ale do ofenzívnych schém Saints Jefferson zapadá veľmi dobre. Payton obľubuje receiverov, ktorí vedia hrať ako na slote, tak aj outside. Jefferson je kompletný receiver a hovorí sa, že ako prvý spomedzi WRs tohto draftu môže hviezdiť. Popri Thomasovi a Sandersovi by sa mu nemuselo od súperových obrán dostávať až toľko pozornosti. Práve to by mohlo byť ďalšou Breesovou zbraňou.
  Ako druhú voľbu tu pre Saints mám cornera. Trio Okudah, Diggs a Henderson sú fuč. Fulton a Gladney by mohli byť fyzickými cornermi, ktorí prevezmú pozíciu veterána Janorisa Jenkinsa. Ten bol vlani zranený a ak chcú Saints pomýšľať na Super Bowl, nesmú pripustiť, že zlyhajú na cornerovi. Lattimore si svoju robotu odvádza perfektne, ale čo ak bude horieť druhá strana?
 25. Minnesota Vikings – DE Yetur Gross-Matos (Penn State)
  Vikings som prekvapivo nedal Reagora alebo Mimsa, no ja vidím väčší problém v tom, že odišiel po 10 sezónach Everson Griffen. Tým pádom musí Zimmer nájsť jeho náhradu. Gross-Matos zaznamenal predvlani 20 tacklov pre stratu! Je to zviera a Vikings by mohol pomôcť zalepiť dieru.
 26. Miami Dolphins – RB D’Andre Swift (Georgia)
  Áno, nie som originálny a trafil som sa aj do ostatných mockov, ale takto mit vychádza tiež. Dolphins majú QB a aj posilu do O-line. Na RB síce získali Jordana Howarda, ale on nie je žiadny rýchlik. Swift má v zadku vrtulu a v NFL môžu predviesť zaujímavé veci.
 27. Seattle Seahawks – OT Ezra Cleveland (Boise State)
  Seahawks majú svoju najväčšiu zbraň v Russellovi Wilsonovi. Vlani ich dotiahol až do zápasu s Packers, v ktorom ťahali za kratší koniec. Seahawks potrebujú zalepiť jeho O-line, a tak posielam na severozápad USA Ezru Clevelanda.
 28. Baltimore Ravens – OLB Zack Baun (Wisconsin)
  Obrana Ravens je neskutočne našľapaná a Zack, jeden z mojich obľúbencov tohto draftu, do nej skvele zapadne. V Ravens nájde svoje uplatnenie a ktovie, možno získa vo svojej prvej sezóne aj Super Bowl.
 29. Tennessee Titans – OLB E.J. Epenesa (Iowa)
  Povedal by som, že toto je pre Titans pick na istotu a zároveň aj vyriešia stratu Camerona Wakea na tejto pozícii. Epenesa sa troška prepadol po tom, čo na combine neoslnil a narobil okolo seba príliš veľa otáznikov. Titans však budú v budúcom roku pozerať najmä na to, čo dokáže Ryan Tanehill.
 30. Philadelphia Eagles (MOCK TRADE s Packers) – WR Denzel Mims (Baylor)
  Išli smerom nadol získali nejaké picky a aj solídneho receivera, ktorý bude pre Wentza dobrou posilou. Myslím si, že v druhom kole pôjdu Eagles zase po WR. Ich na tejto pozícii tlačí topánka drasticky, veď to bolo vidieť aj vlani.
  Mims je hráčom, ktorého Packers prisudzujú viaceré mock drafty. Určite by bol posilou aj pre útok Rodgersa, ale stále si stojím za tým, že WR berme neskôr.
 31. San Francisco 49ers – C Cesar Ruiz (Michigan)
  V nejakých mockoch som videl, že Ruiza dávali aj nám, ale podľa mňa by to bolo príliš skoro na centra na 30tke. Asi by som nebol úplne nadšený. Niners sú však v inej pozícii. Weston Richburg má odpísané koleno a nie je jasné, či sa vôbec niekedy vráti. Tým pádom je toto pick, ktorý dáva celkom zmysel.
 32. Kansas City Chiefs – S Xavier McKinney (Alabama)
  Úradujúci víťaz Super Bowlu by bol z tohto picku nesmierne nadšený. McKinney je McKinney je použiteľný vo viacerých schémach a v secondary hral aj na iných pozíciách. Má vysoké futbalové IQ a veľmi dobre číta hru. Rovnako má aj potrebnú rýchlosť, rozmery a je aj big hitter.

V ďalších riadkoch si v rýchlosti prejdeme ďalšie výbery Packers. Berte to viac-menej orientačne. V 3. kole je pôvodné poradie kvôli tomu, aby ste vedeli, ktoré picky reálne Packers majú. Aby ste počas draftu neboli potom v omyle kvôli tomu, že ja som v mock drafte niečo vymýšľal.

2. KOLO

62. ILB Troy Dye (Oregon)
Asi áno, je to troška reach, ale ja by som sa tomu vôbec nebránil. Troy Dye by bol vítanou posilou a po prvých dvoch kolách by sme mali posilnenú a pripravenú obranu na to, aby nás opäť 49ers nezvalcovali suverénnym spôsobom. k si o ňom chceš prečítať viac tak si prečítaj jeho PROFIL, ktorý pripravil Bart.

3. KOLO

94. CB Noah Igbinoghene (Auburn)
Tu Packers vlastnia pick s číslom 94. Ten som však vymenil do Eagles, ale dostatok neskorších pickov Gute môže použiť na trade back do tretieho kola. Zoberme si, že by sa to podarilo a Packers by mali výber aj v treťom kole. Do úvahy prichádza niekoľko možností. Gute môže zobrať WR, prípadne niekoho do O-line. Ja by som bol rád, keby prišiel nejaký corner. V treťom kole môže byť k dispozícii stále aj Noah Igbinoghene z Auburnu. Vlani nedovolil skompletovať prihrávku dlhšiu ako 34 yardov a odohral dobrú sezónu. Jeho problémy boli na line of scrimmage, kde nestíhal rukami a nohami. V súčasnosti je Noah lepším atlétom ako hráčom. Bol by však dobrým pickom a je na čom stavať, pretože inštinkty nemá úplne zlé.

4. KOLO

136. WR James Proche (SMU)
Toto je môj dream pick. Proche sa mi páči dlhodobo a v 4. kole by to bol veľmi dobrý pick. Chalan má skvelé ruky a nie je zlý ani v route runningu. Jeho profil som spracoval, prečítaj si o ňom viac TU.

5. KOLO

175. OT Jack Driscoll (Auburn)
Treba posilniť aj O-line. Prišiel síce Wagner, ale on nie je žiadne dlhodobé riešenie. Driscoll je jeden z tých hráčov, ktorí nie sú zatiaľ expertami docenení. Možno sa prekvapíme a v očiach skautov a manažérov je vyššie a bude fuč v treťom kole. Ťažko povedať. Každopádne by to bol pre nás excelentný pick a z nášho zoznamu, čo nám treba by sme si mohli vyškrtnúť ďalšiu pozíciu.
Predstavujem si to tak, že Wagner začne ako starter, ale v polovičke sezóny ho Driscoll pokojne môže vystriedať. Presne ako to vlani spravil Elgton Jenkins.

6. KOLO

192. QB James Morgan (FIU)
Rodák priamo z Green Bay. Odmala nosil číslo 4 a kopíroval Bretta Favrea. Po príchode Aarona zmenil číslo na #12 a začal podľa jeho slov voliť aj pasy na istotu, nielen tie typické bomby od Bretta. Na FIU sa dostal z vlastnej inciatívy, keď kamarátovi zaplatil 50 dolárov, pomohol mu zohnať kontakt na 30 škôl a rozposlal im svojich niekoľko viet.
Morgan je srdciar a v minulosti ho sklamalo, keď ho nezobrala domáca University of Wisconsin. Toto sklamanie by sa mohlo vymazať z jeho pamäte ak by sa stal QB Packers. Ako malý chalan chodil na základnú školu, ktorá bola len pár stoviek metrov od Lambeau Fieldu. Bol by to krásny príbeh.

208. CB Lamar Jackson (Nebraska)
Po sezóne bude treba riešiť Kevina Kinga, Tramon Williams ešte nemá stále zmluvu a Josh Jackson je kapitola sama o sebe. Takže tu sa hodí každý prospekt na to, aby sme boli pripravení na všetko možné.

209. RB Anthony McFarland (Maryland)
Tretieho RB za Jonesa a Williamsa treba. McFarland je považovaný za jedného zo „sleeperov“ draftu. Má rýchle nohy a je použiteľný aj pri passovej hre. To je základ, ktorý Matt LaFleur vyžaduje.

7. KOLO

236. WR Isaiah Hodgins (Oregon State)
Myslím si, že hĺbku tohtoročnej draft class na pozícii WR treba využiť aj tým, že v siedmom kole budú hráči, ktorí by vlani alebo predvlani išli aj v 4. alebo 5. kole. Hodgins sa mi veľmi páči a môže zvýšiť veľmi cennú konkurenciu v boji o 53-člennú súpisku resp. o practice squad.

242. TE Charlie Taumoepeau (Portland State)
Charlie je dobrý receiver, ktorý na univerzite hral ako tigh-end a aj ako H-back. Je dobrý pri blokoch, dáva do nich veľký dôraz. Je možné, že pôjde úplne na konci, alebo bude voľný agent.