Packers zúžili súpisku na 80 hráčov. Prepustený bol LB Kamal Martin, do Texans odišiel CB Ka’dar Hollman a na celú sezónu dohral S Will Redmond.

Jordan Love je späť! Deň po zápase s Jets Matt LaFleur povedal, že Love bude v pondelok pracovať individuálne a v utorok by sa mal zapojiť do drillov 11-na-11. Love bol členom kvarteta QB, ktorí rotovali počas hodov. Love čosi hodil na running backov, ale s menšou silou na hlbších passoch. Následne sa odobral dnu do Don Hutson centra, kde sa venoval rehabilitácii. Ďalej sa pokračovalo iba s Rodgersom, Benkertom a Dolegalom. V utorok sa ale presne podľa slov LaFleura zapojil do tréningu a v sobotu by sme ho mali vidieť proti Bills v plnej paráde.

V utorok mal Rodgers na starosti prvých osem snapov a následne pustil ku kormidlu Jordana Lova.

V utorok bola O-line pri 11 na 11 nasledovná: LT Jenkins, LG Patrick, C Myers, RG Newman, RT Turner. Po niekoľkých hrách vystriedal Patricka Runyan.

LaFleura ohľadom Kevina Kinga, ktorý bude starting cornerom spoločne s Jaire Alexandrom: „Mám v ňom veľkú dôveru. Keď je zdravý tak so svojou atletickosťou a dĺžkou znamená obrovský problém pe väčšinu receiverov.“

Kevin King: „Budem jedným z najlepších hráčov v lige a nikto mi to nezoberie. Ak ma dokáže (Stokes) na ihrisku poraziť, potom draftovali správneho chlapa.“

King povedal, že určite nebude tajiť informácie pred Ericom len kvôli súpereniu o post druhého cornera. Na adresu najvyššej draftovej voľby Packers v roku 2021 povedal, že bude mať skvelú, dlhú kariéru a chce mu pomôcť. Poukázal na to, že rok po tom, čo si bol draftovaný, si Packers zobali Jaira a Jacksona, čiže preňho nič nové.

Novými mužmi na listine zranených boli v pondelok S Will Redmond (prst) a LB Ty Summers (hamstring). Do tréningu sa vrátilo trio Love, Gary a Lancaster. Summers sa vrátil do tréningu v utorok.

Packers budú mať tento týždeň tréning ešte vo štvtok. Následne nastúpia v poslednom zápase preseason von proti Buffalo Bills.

September už klope na dvere a to znamená, že sezóna je veľmi blízko! S tým je spojené aj cutovanie hráčom smerom ku finálnej 53-člennej súpiske, ktorú budeme poznať takto o týždeň! Dnes bola „uzávierka“ cutovania do 80tky. Koho sa Packers zbavili?


CUTOVANIE DO 80TKY

S Will Redmond – Sezóna skončila pre Willa Redmonda, ktorý bol zapísaný na IR. Teraz sa otvára za Amosom a Savageom veľký súboj o backupa. Osobne tam mám hneď Blacka, ktorého nasleduje Scott, Uphoff a Gaines. Treba poznamenať, že Scott má tiež zranenie.

Redmondova strata bude veľmi bolieť hlavne special tímy. V minulej sezóne bol top hráčom Packers v ST a tým pádom ho bude musieť niekto nahradiť. Práve Uphoff sa javil v preseason v special tíme veľmi dobre.

LB Kamal Martin – Informáciu o tom, že Martin bol prepustený priniesol Rob Demovsky z ESPN. Veľmi prekvapujúci cut výberu 5. kola draftu 2020 zaskočil množstvo fanúšikov Packers. Je tu ale niekoľko vecí, ktoré nahrávali tomuto kroku. Kamal nielen trénoval s treťou obranou, no vynechal nejaký čas pre zranené koleno a proti Jets nezažiaril. Skôr by som povedal, že hral katastrofálne. Takisto experimentoval so zmenou pozície na OLB.

Najlepšiu štvorku ILB Packers tak teraz tvoria Krys Barnes, Oren Burks, De’Vondre Campbell a Ty Summers.

Matt LaFleur v utorok na tlačovke povedal: „Kamal bol skvelý spoluhráč a spravil všetko čo sme od neho vyžadovali, ale niekedy musíte urobiť ťažké rozhodnutia. Je veľký, dlhý, fyzický hráč, ktorý vie behať a je rovnako skvelý chalan, skvelá osobnosť. Toto bolo jedno z najťažších rozhodnutí, ktoré sme museli spraviť počas nášho pôsobenia pri tíme.“

TE Daniel Crawford – Crawford sa v drese Packers príliš neukázal. Bol podpísaný 3. augusta a plnil rolu backupu na pozícii tight enda. V dvoch preseason zápasoch odohral 37 ofenzívnych a päť special team snapov.

CB Ka’dar Hollman – Včera večer sme dostali správu, že Packers poslali v trejde do Texans Hollmana. Hneď bolo jasné, že to bude za neskoršie kolo alebo kompenzačný pick. To sa aj potvrdilo a Texans poslali 7. kolo v drafte 2022. Tento pick pôvodne vlastnili Bears, ktorí ho použili pri obchode Anthonyho Millera.

Hollmana si Packers vybrali dva roky nazad v 6. kole. Odohral 18 zápasov ako backup corner a člen special tímov. Nikto neočakával, že by sa dostal do 53ky, a tak sa opäť Gutemu podarilo niečo, čo sa vždy veľmi cení. Za hráča, ktorého by Packers cutli dostal výber v drafte. Je úplne jedno, že až siedme kolo. Zoberme si, že v takom siedmom kole sme pickli Kylina Hilla, ktorý sa javí veľmi dobre. Prípadne môžeme tento pick použiť pri posúvaní sa boardom nahor alebo v nejakých ďalších trejdoch.

DL Josh Avery