Sezóna sa nám začína už za pár dní!

FANÚŠIKOVIA NA LAMBEAU FIELDE!

Dňa 12. januára v roku 2020 sa hral domáci playoff zápas na Lambeau Fielde a jednalo sa o Divisional round proti Seacoc(haw)ks. Toto bol posledný zápas (preseason nepočítame), kedy bol tribúny na posvätnej pôde Lambeau Fieldu vypredané a zaplnené fanúšikmi. O pár mesiacov neskôr prišla pandémia. Tá prinútila tímy hrať pred prázdnymi tribúnami (alebo vo veľmi obmedzenom počte v playoff) a fanúšikov sedieť doma pred televíznymi obrazovkami. To sa však mení. Na Lambeau Field sa opäť oficiálne vracajú fanúšikovia v plnej kapacite a našim prvým domácim zápasom bude week 2, čo je Monday Night Football proti Lions. Myslím si, že toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa fakt oplatí tešiť na sezónu 2021. To, čo sme kedysi brali za samozrejmosť sa zmenilo a dnes môžeme oslavovať to, že sa fanúšikovia vrátia tam, kam patria. Na Lambeau Field!!!! Hádam neexistuje silnejšie spojenie v NFL, než sú fanúšikovia a Green Bay Packers.


AARON RODGERS

Halas Intrigue' Episode 65: The Bears-Packers preview - Chicago Sun-Times

Fanúšikovia Bears, Lions, či Vikings oslavovali a fans Broncos už myslel na Lombardi Trophy s Aaronom Rodgersom oblečeným v ich farbách. Avšak všetky tieto predčasné oslavy sa museli zrušiť, lebo 3-násobný ligový MVP je späť v Green & Gold a jeho misia je jasná. Toto bola azda vôbec tá najdlhšia offseason, akú si pamätám. Nekonečné čakanie na NFL Draft a keď konečne prišiel deň D, tak Schefter dropol bombu, ktorá nám nedala spávať až do 28.7., čo bolo presne 88 dní. Presne toľko trvala sága s názvom Rodgers vs Packers. Ak je tu ešte vôbec niekto, kto nevie o čom hovorím, tak celú túto ságu som zhrnul v TOMTO JEDNOM ČLÁNKU a jej dôsledky v TOMTO ĎALŠOM. Podstatné je však to, že Aaron Rodgers je späť minimálne ešte na jednu sezónu v Green & Gold! Užívajme si jeho hru v našich farbách, lebo teraz už skutočne nevieme, kedy to bude jeho posledný zápas v našich farbách. Užívajme si hru tohto jedinečného hráča a budúceho člena Pro Football Hall of Fame v Cantone, ktorá bude ozdobou tejto sezóny NFL! Počas training campu bol Aaron vo fenomenálnej forme, je pripravený rozobrať každú jednu obranu v NFL a to len za jedným cieľom – PRINIESŤ LOMBARDI TROPHY DOMOV DO TITLETOWNU!


RANDALL COBB BUDE OBLIEKAŤ GREEN & GOLD

Aaron Rodgers sa postaral aj o to, že wide receiver Randall Cobb sa vrátil domov a minimálne v tejto sezóne bude ešte obliekať Green & Gold! Randall má v srdciach fanúšikov Packers špeciálne miesto a neviem sa dočkať na ten moment, keď zachytí svoju prvú prihrávku na Lambeau Fielde. To sa bude štadión otriasať v základoch! Sám Randall povedal, že si so svojou rodinou aj od šťastia poplakal keď sa dozvedel, že sa vracia domov. Jeho príchod asi vôbec nepotešil fanúšikov Bears. Oni nám ho nie len že pomohli dostať späť na Lambeau, ale sami si do divízie priviedli hráča, ktorý má povesť „zabijaka medvedíkov“. Avšak koho jeho príchod rozhodne potešil, tak to nováčika Amariho Rodgersa. Prečo? Randallov vzťah s Amarim, či jeho povesť zabijaka medveďov rozoberám v TOMTO ČLÁNKU.


MATT LAFLEUR A JEHO ÚTOČNÁ MAŠINÉRIA

Coach Matt LaFleur je späť a s ním aj jeho ofenzívna mašinéria! V minulej sezóne bol jeho útok právoplatne považovaný za vôbec ten najlepší v celej lige! Skóroval priemerne najviac bodov na zápas v regular season v celej NFL, alebo napríklad dosiahol na suverénne najlepšiu úspešnosť v red zone, ktorá bola vôbec tou najvyššou v NFL za posledných 40 rokov! Jeho útok bol v minulej sezóne skutočne špeciálny a ja som ho do posledného detailu rozobral v TOMTO ČLÁNKU. Čiže ak chcete o Mattovom útoku vedieť všetky podstatné informácie, tak sa ich dozviete práve v tomto článku!

Matt LaFleur - najlepší ofenzívny play-caller súčasnej NFL? - Green Bay  Packers SK/CZ

Všetko nasvedčuje tomu, že Mattov útok by mal pokračovať vo svojej mašinérii. Však má k dispozícii zbrane ako Aaron Jones, Davante Adams, AJ Dillon, Kylin Hill, Marquez Valdes-Scantling, Robert Tonyan, Allen Lazard, Josiah Deguara, Marcedes Lewis, Randall Cobb, Amari Rodgers, či Malik Taylor, ktorý má za sebou skvelú preseason. V útoku má k dispozícii ohromnú všestrannosť a obrany dokáže atakovať všetkými možnými spôsobmi. Aaron Jones ako dynamický runner, Davante Adams ako najlepší wide receive v lige, AJ Dillon ako kladivo v behovej hre, Kylin Hill ako motorová myš, MVS ako deep threat (mimochodom má za sebou vynikajúci camp), Robert Tonyan ako chlap, ktorý za posledný rok a pol nedropol ani jednu loptu či už v zápase alebo na verejných tréningoch, Allen Lazard ako mohutný possession receiver a podľa hodnotení najlepší run blocking receiver v lige, Josiah Deguara ako švajčiarsky nožík, ktorý dokáže hrať ako H-back, in-line tight end či na slote, Marcedes Lewis ako jeden z najlepšie blokujúcich tight endov v lige, Randall Cobb ako skutočný slot receiver (akého sme v tíme nemali od jeho jeho odchodu), Amari Rodgers ako výbušný chlap do rôznych motions a Malik Taylor, ktorý ukázal v preseason obrovský prísľub a bol na prvom mieste v počte nachytaných yardov receiverom počas tejto preseason v celej NFL. A aby toho nebolo málo , tak tomuto celému orchestru velí Aaron Rodgers. Matt má v rukách skutočne úplne všetko čo potrebuje a jeho útok ani len náhodou nie je o tom, že tam má Davante Adamsa a okrem neho prázdnotu. Náš útok by mal opäť predvádzať krásne divadlo a je to jeden z hlavných ťahákov na túto sezónu!


ADAM STENAVICH SO SVOJIMI VEĽKÝMI CHLAPMI

Green Bay Packers: Adam Stenavich Deserves Plenty of Credit for OL's Success

Keď sa LaFleur rozhodol prepustiť nášho skvelého dlhoročného trénera ofenzívnej lajny Jamesa Campena a nahradiť ho Adamom Stenvichom, o ktorom hádam okrem Matta nikto nikdy nepočul, tak som mal pochybnosti. Ale Adam v Green Bay odvádza famóznu robotu a tu sa Matt trafil do jackpotu. Minulý rok bola naša OL fenomenálna a to ako v run blockingu, tak v pass protectionu. V pass block win rate bola na prvom mieste, v run block win rate na prvom mieste a v počte pustených sackov na delenom druhom mieste. Avšak teraz budeme bez All-Pro left tackla Davida Bakhtiariho minimálne polovicu sezóny a vo free agency sme prišli o All-Pro centra Coreyho Linsleyho. Ako na to zareaguje naša OL? Podľa všetkých indícií to vyzerá tak, že sezónu zahájime v nasledujúcej zostave: Jenkins – Patrick – Myers – Newman – Turner. Preto sa nám tu naskytuje viacero otáznikov. Ako sa dokážeme vysporiadať s absenciou Bakhtiariho? Dokáže ho Jenkins dostatočne zastúpiť? Ako na tom budú dvaja nováčikovia v strede ofenzívnej lajny? Dokáže Newman nadviazať na perfektné výkony z prípravy? Bude to ďalší home run pick v 4. kole? Dokáže Myers plniť na 110% všetky priania Aarona Rodgersa? Aká bude chémia medzi hráčmi? Bude tu dostatočná hĺbka s hráčmi ako Kelly, Nijman, Runyan, či Hanson? Veľa otázok a zatiaľ málo odpovedí. Ale ak je tu niekto, kto to dokáže dať všetko dokopy a aby to fungovalo na veľmi vysokej úrovni, tak je to práve Adam a jeho chalani. Naša OL by mala opäť patriť medzi to najlepšie, čo NFL ponúka. Ďalší dôvod, prečo sa oplatí tešiť na sezónu 2021!


RODGERS VS MAHOMES

KC Chiefs vs Packers nearly a lock to be featured in primetime in 2021

Všetko je na najlepšej ceste k tomu, aby sme sa dočkali očakávaného súboja Aaron Rodgers vs Patrick Mahomes! Vo weeku 9 zavítame na Arrowhead Stadium a jedná sa o ten extra 17. zápas v tohtoročnom rozpise. Na tento zápas sa teším hádam každý jeden fanúšik futbalu a bude sa jednať o jeden z najzaujímavejších športových zápasov v tomto roku! Očakáva sa, že to bude ofenzívna prestrelka týchto dvoch fantastických quarterbackov a najmä súboj dvoch elitných útokov. Obrany by tu mali byť len k tomu, aby robili kvalitnú kulisu pre toto futbalové divadlo! O víťazovi bude s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodovať to, ktorého z quarterbackov začne skorej bolieť ruka z toľkého hádzania touchdownov.


DAVANTE ADAMS, DAVID BAKHTIARI & JAIRE ALEXANDER

Green Bay Packers: Jaire Alexander's 5 toughest matchups in 2019

Okrem Aarona Rodgersa máme v tíme troch ďalších hráčov, ktorí sú výnimočnými a keď ich označíme ako najlepších hráčov na svojej pozícii v celej lige, tak nebudeme nazvaní za bláznov. Takýmito hráčmi sú left tackle David Bakhtiari, wide receiver Davante Adams a cornerback Jaire Alexander. David je na najlepšej ceste k tomu, aby bol raz uvedený do Pro Football Hall of Fame. Má 5 účastí v All-Pro teame za sebou od roku 2016 a za posledných 5 rokov by ste len veľmi ťažko našli konzistentnejšieho ľavého tackla než Baka. Síce začína sezónu na PUP, aj keď počas campu vyzeral fantasticky a bolo tu očakávanie, že bude ready už skorej. To znamená, že vynechá minimálne polovicu sezóny, ale to nám nesmie zabrániť v tom, aby sme si jeho hru užívali ako to len ide. Davante sa počas posledných sezón zaradil medzi elitu na pozícii wide receivera a v minulej sezóne sa vyškriabal na samotný pomyselný trón. Počas minulej sezóny sa mu podarilo nachytať 115 zachytených prihrávok a k tomu 18 zachytených touchdownov. Toto sa v histórii NFL nepodarilo žiadnemu inému wide receiverovi, len Davante Adamsovi. A nezabudnime, že k tomu nepotreboval extra 17. zápas… On v skutočnosti ešte vynechal dva a pol zápasu kvôli zraneniu. Vo svojej kariére v NFL má doposiaľ 69 štartov a dokázal ich pretaviť do 62 touchdownov. Pre porovnanie, budúci člen Hall of Fame, Julio Jones, má na svojom konte 134 štartov v NFL a dokázal v nich skórovať 60 touchdownov. Jaire mal v minulej sezóne hneď 13 zápasov, v ktorých pustil do svojej coverage menej ako 30 yardov, čo bolo najvyššie číslo v celej lige. K tomu počas zápasov playoff pustil passer rating 0.0! Aby ste mali predstavu čo to znamená, tak keby QBs hodili loptu 10 yardov ponad Jairovu hlavu pri každom jednom pokuse, tak by mali lepší passer rating (39.6), než ako skončili. Zároveň sa zaradil do veľmi elitnej a úzkej skupiny cornerbackov, ktorý počas jednej sezóny pustili najmenej yardov a pri tom odohrali aspoň 550 snapov. Od roku 2006 sa to podarilo nasledujúcim cornerom: Alexander (2020) – 353 yardov, Sherman (2013) – 358 yardov, Peterson (2018) – 364 yardov a opäť Sherman (2019) – 373 yardov. Táto trojka hráčov sú skutočne výnimoční hráči, ktorých hru si treba užívať plnými dúškami. Ich hra je ozdobou súčasnej NFL a keď raz skončia s kariérou, tak si budeme želať, aby sme ich mohli vidieť odohrať ešte aspoň jeden zápas v Green & Gold. Užívajme si ich hru kým hrajú a oceňujme ich veľkoleposť. Títo chalani si to zaslúžia už teraz, nie až po skončení kariéry.


QUADFATHER AKA. QUADZILLA VO FROZEN TUNDRE

Packers' AJ Dillon and Equanimeous St. Brown score first career TDs against  Titans - Acme Packing Company

Minulý rok sme dostali preview toho, na čo sa môžeme tešiť v tejto sezóne. Running back AJ Dillon vo Frozen Tundre! V zápase na Lambeau proti Titans krásne snežilo a po prvýkrát vo svojej kariérne v NFL dostal AJ Dillon príležitosť predviesť čo dokáže. A on si tam v snežnej chumelici spravil z obrany Titans snehuliakov. Od roku 2005 sa stalo 73-krát, že náš running back mal v zápase 20 a viacej behov. No a Dillon z nich odohral podľa EPA na jeden beh najlepší zápas práve proti Titans a to pomerne výrazne. V tomto zápase bolo jeho EPA (expected points added) na úrovni +12.1. To je metrika, ktorá meria vplyv hráča na to, že jeho tím skóroval. A jeho EPA v tomto zápase bola vyššia, než akú dosiahol Alvin Kamara v tom zápase, keď skóroval päť behových touchdownov (+10.0). Dosiahnuť takéto čísla v snehu na otvorenom štadióne je čosi špeciálne. Nechcem si ani len predstaviť, aké to musí byť tacklovať Dillona za normálnych podmienok, nie to ešte vo Frozen Tundre. Úplne na konci novembra hráme doma proti Rams a následne sú tam zápasy proti Bears (doma), Ravens (vonku, ale tam bude tiež dobrá kosa), Browns (doma) a Vikings (doma). Týchto 5 zápasov za sebou v regular season môže byť one man show AJ Dillona a rozhodne sa teším na to, čo tu predvedie! Vyzerá tak, že na snehu a na zamrznutom trávniku sa cíti veľmi pohodlne a toto je jeho ihrisko na hranie!


NOVÝ PUNTER!

Toto znie možno divne, ale je to tak. Môžeme sa tešiť aj na puntera! Éra JK Scotta je už minulosťou a do Green Bay prichádza Corey Bojorquez! Tento chalanisko má 24 rokov, v NFL už kope nejaký ten piatok (od roku 2018) a tri sezóny kopal za Buffalo Bills. Za tri roky v NFL mal doposiaľ celkovo 180 puntov s priemerom 44.9 yardov a hang timom 4.42s. V roku 2020 mal 41 puntov a jeho priemer 50.8 yardov bol vôbec týmy najlepším v celej NFL. A on tento priemer dokázal dosiahnuť v chladnom počasí Buffala! Čiže to vyzerá tak, že do Green Bay konečne prichádza punter, ktorý dokáže kopať aj keď nastúpia mrazy. Po skončení v Buffale mal podľa jeho vlastných slov viacero ponúk, ale rozhodol ísť do Rams, kde sa mohol učiť od legendárneho Hekkera a myslel si, že toto môže byť pre neho tá správna cesta ako sa stať lepším punterom. A vyzerá to tak, že mu to aj skutočne pomohlo. Počas tohtoročnej preseason mal dokopy 7 puntov s priemerom 51.9 yardov a 4.81s hang timom, ktorý bol vôbec tým najlepším v celej lige počas preseason. 4/7 jeho puntov skončilo inside 20 a jeden punt meral 70 yardov. Jeho výkony bolo famózne, začalo sa šepkať o tom, že v boji o puntera porazil Hekkera a ten to na poslednú chvíľu zachraňoval akceptovaním pay cutu, aby mohol zostať v Rams. Práve toto otvorilo dvere na trade. Mne osobne sa na ňom veľmi páči jeho pracovná morálka. JK Scott vždy hovoril o tom, že chce mať hang time totožný s dĺžkou. Čiže keď kopne 45 yardový punt, tak chce hang time 4.5 sekundy. Keď 50 yardový punt, tak chce hang time 5.0 sekundy. Ale Corey na svojej prvej tlačovke povedal, že on od seba vyžaduje vyšší štandard. Povdal, že jeho hocijaký punt nesmie mať hang time pod 4.7s. Ak bude mať pod, tak to nie je dostatočné. Plus k tomu kope ľavou nohou, čo je pre returnerov zložitejšie, nakoľko lopta má iný odraz než pri väčšine pravonohých punteroch. Ako sa môžeme netešiť na nášho nového puntera?!!! 😛


HON ZA LOMBARDI TROPHY!

Aaron Rodgers' surprising request as he looks to win another Super Bowl |  Marca

Green Bay Packers sú aktuálne jednoznačným Super Bowl contenderom a ich jediným cieľom je Lombardi Trophy. Nič iné nepripadá v úvahu. Fanúšikovia Packers dlhé roky prosili vedenie, aby išli all-in. Nuž, tu to máte. Vo väčšom all-ine už byť nevieme. Všetky možné finančné problémy sme posunuli na budúci rok, čím sme sa vystavili do pozície, že buď to príde tento rok, alebo ideme do prestavby. Nechcem tu riešiť náš salary cap v budúcej sezóne, lebo tie čísla sú extrémne hrozivé a tento článok sa má viesť na pozitívnej nôte. Preto Vám chcem na záver odkázať len toľko, že si naplno užite túto sezónu. Packers majú fantastický tím, ktorý má jednoznačne na to, aby dosiahol na futbalový Olymp. Užívajte si túto jazdu plnými dúškami, určite to bude stáť za to a hrdo noste svoje Green & Gold! Keď je náš tím all-in, tak poďme do toho spoločne s nimi a podporujme ich tak, ako len vieme! GO PACK GO!!!!!!!!!!!!!!