#1 PRESEASON 2019 – Texans@Packers

Víťazný debut pre Matta LaFleura!

Green Bay Packers na Lambeau Fielde hostili HoustonTexans, s ktorými odohrali prvý zápas tohtoročnej preseason. Zápas to bol zaujímavý a nakoniec sa skončil výsledkom 26:28 pre družinu Matta LaFleura. Packers už viedli 28:10, no Texans sa dokázali dotiahnuť najmä zásluhou QB Webba, ktorý sa niekoľkokrát dostal hrobárovi z lopaty. Matt LaFleur sa tak stal len 5. head coachom v histórii Green Bay Packers, ktorý dokázal vyhrať svoj debut v preseason. Pred ním sa to podarilo ešte Philovi Bengstonovi, Bartovi Starrovi, Ray Rhodesovi a Mikovi Shermanovi. Čiže nie zrovna úspešným head coachom. Dúfajme, že osud LaFleura bude odlišný. 

Hneď na úvod by som spomenul pár zmien, ktoré sme zaznamenali.

  • Defenzívny koordinátor Mike Pettine sa z press boxu presunul na sideline a má tak svojich hráčov pod palcom. Ofenzívny koordinátor Nathaniel Hackett bol v press boxe a Special team koordinátor Shawn Mennenga bol na sideline.
  • Na Lamebau Fielde sme mohli pri tretích downoch počuť otravné trúbenie z rohu. Toto sa mi ale že vôbec nepáči. Het s tým! My nie smie nejakí vikingovia, aby sme tu vytrubovali ako na nejakom zraze miestnych trúbkarov. Radšej by som tam pustil „Go Pack Go“, do čoho by sa pridali aj fanúšikovia a na tretích downoch by bol na Lambeau poriadny bordel!
  • WR Adams novému reportérovi Packers Network, nášmu bývalému FB Johnovi Kuhnovi, povedal, že pre mladých WRs má odmeňovací program. Za každý TD, ktorý počas preseason skórujú od neho dostanú $500 a za každý 100 yardový zápas $1,000.

DO ZÁPASU NEZASIAHLI

ZAŽIARILI

ILB Ty Summers – Summers mal skvelý prvý polčas. Bol dirigentom obrany, bol neustále tam, kde bola lopta, dokázal sa dostať z bloku a upchať vzniknutú dieru na beh a ukázal nám aj excelentnú rýchlosť na sideline-to-sideline. Na konci prvého polčasu mal na svojom konte 9 tackles, z čoho 8 bolo solo. No v druhej polke mal nejaké tie missnuté tackles, ako ten treťom downe na QB Webbovi, ktorý si vďaka tomu prišiel po prvý down, či pri hre v special teame. Summers nám ukázal nesporný potenciál, avšak je to typický rookie, ktorého beriete v 7. kole. Mal veľa svetlých momentov, no na druhú stranu aj dosť negatívnych. Napríklad ako tá play, keď v open fielde nedokázal tacklovať FB Gillaspiu a bol z toho prvý down. No rozhodne ma svojim výkonom prekvapil a niečo takéto som od neho nečakal. Palec hore a pracovať ďalej!

DT Kingsley Keke – No tak tento pán nám dneska ukázal, akým hráčom je. Hneď pri prvom drive Texans si spolu s OLB Gilbertom pripísal sack. Potom niekoľko krát dokázal zo stredu na Webba vytvoriť tlak a prinútil ho tak scramblovať. Neustále na neho tlačil ako šialený a jeho schopnosť dostať sa z lajny extrémne rýchlo je niečo, vďaka čomu môže tímu pomôcť už počas svojej rookie sezóny. Od rookieho perfektný výkon. KEKE JE HRÁČ.

QB Tim Boyle – Boyle nám zase raz ukázal, že on sa narodil bez nervov a s chladným mozgom. Je to až priam neuveriteľné, ako pri každej situácii dokáže zachovať chladnú hlavu a doručiť milimetrovú prihrávku. Ako tomu bolo napríklad pri TD Lazarda, keď mu hráč Texans mohol vidieť priamo do zreničiek, alebo pri prihrávke na FB pre prvý down. Proste niečo neskutočné. Ten si isto vkuse púšťa pesničku od Kontrafaktu a spieva si: „Som chladný jako ľad, nevšímaj si ma, to som neni ja, len chodiaca kapuca, prašivá, ignorujúca…“

WR Allen Lazard – Lazardovi najskôr nebolo dopriate, keď vyhral svoj súboj na go route, Boyle poslal kvalitnú prihrávku, no Burton robí DPI. Škoda, mohla to byť play pre plus 40 yardov. No o pár sekúnd neskôr chytá krásny 27 yardový TD, keď vďaka dobre zabehnutej post route sa dostal dobrej pozície pred svojho strážcu, naplno využil svoju výšku, vyskočil, loptu zachytil a je to TD. V coverage bol mimochodom neslávne slávny safety Lonnie Johnson. Johnson je bývalý pick v druhom kole a teraz ho porazila dvojica nedraftovaných hráčov. 

WR Jake Kumerow – O miesto v 53ke ho pripraví iba zranenie. Odohral len pár snapov, avšak na 3. downe sa uvoľnil na slante a je to zisk 14 yardov. Opäť 3. down, Kumerow opäť na slante a opäť to je prvý down a zisk 13 yardov. Kumerow má neskutočne prirodzené chytanie lopty. Pri obidvoch plays porazila cornera Bradleyho Robeyho, ktorý bol súčasťou obrany Denveru Broncos, ktorá vyhrala Super Bowl. Takže Kumerow to dokáže aj proti hráčom, ktorí v NFL nehrajú len tretie husle. 

WR Darrius Shepherd – Môj zlatý chlapec predviedol excelentný catch v záklone a bol z toho TD. Po 1x teda okúsil aj ako chutí Lambeau Leap. To bol fakt parádny catch. Potom neskôr v zápase zachytil loptu na treťom downe a získal prvý down, avšak táto play bola anulovaná kvôli flagu… za čo iné ako holding. 

DL James Looney – Lonney sa dostal na ihrisku najmä v závere zápasu a to čo predvádzal, tak to bolo týranie ofenzívnej lajny Texans v živom prenose a mal by byť za to zatknutý. Skoro si pripísal aj sack, nebyť ilegálneho bloku do chrbta od OL Texans. Hneď v ďalšej play však zastavil beh už v backfielde. Potom mal ďalší tlak na Webba, ktorý musel loptu len odhodiť do outu. Perfektný výkon!

DT Montravius Adams – neustále vyhrával svoje osobné súboje v strede lajny a Webb musí jeho dych cítiť ešte teraz. Slová Mika Pettina potvrdzujeaj na ihrisku. Práve jeho tlak na Webba bol dôsledkom nepresného hodu a interception Sullivana. 

S Raven Greene – Raven mal prsty v tom, že Redmond mohol zaľahnúť loptu, ktorá sa pred ním ocitla. RB Texans Jones vbehol do veľkej diery a šiel si po veľký zisk. No z boku prišiel Greene, zahral na loptu, ktorú sa mu podarilo vyraziť a play bola na svete. Niekoľkokrát mal aj skvelú coverage a ukazuje, že jeho výkony nie sú náhodou.

CB Chandon Sullivan – nedraftovaný nováčik podáva na začiatku training campu skvelé výkony a pokračoval v tom aj vo svojom prvom ostrom štarte. Pripísal si interception, keď pekne prečítal úmysel QB, prišiel si po loptu pred WR a vo výskoku ju stiahol do svojej moci. V prvej štvrtine tiež perfektne prečítal receiver screen, dostal sa z bloku a pripísal si tackle for loss. 

CB Ka´Dar Hollman – rookie CB si v prvej štvrtine pripísal interception, keď mal dobrú coverage, podbehol receiverovu routu a v slide loptu zachytil. Prihrávka bol od QB Webba podhodená aj vďaka skvelému tlaku DT Adamsa. Pokračuje vo výkonoch z TC. Skvelé výkony od nedraftovaného hráča.

LB Randy Ramsey – Pripísal si sack, keď ku QB prišiel úplne neblokovaný a predviedol istý tackle. Toto si treba ceniť v tejto dobe. 

P JK Scott – Prvý TD zápasu prišiel po jeho excelentnom punte, ktorý dopadol tesne pred end zone. Inak puntoval konzistentne a lopty umiestňoval adekvátne pozícii na ihrisku, na ktorej sa nachádzal. Dĺžka bola tiež kvalitná a gunnerom umožňoval skoré tackles, aj keď ich niekedy ako inak netrafili. 

FORCED TURNOVERS – Obrane Mika Pettina som počas minulej sezóny vyčítal to, že nezískavala turnovers. Avšak v prvom zápase preseason toho stihli viac než dosť! Interception CB Hollmana, forced fumble od S Greena, CB Sullivan otváral druhý polčas íčkom tesne pred end zone a takmer tu bola aj interception od LB Brandyho Sheldona, avšak ten ju nedokázal udržať aj vďaka aktívnej práci hráča Texans, ktorý sa dobre zorientoval a zabránil tak ďalšiemu íčku. Hneď v úvode zápasu prišiel perfektný punt J.K Scotta tesne pred end zone, lopta sa odráža od returnera Texans – Couteeho, ktorého zaskočil dlhočízny punt Scotta a EQ ju zaľahol v end zone. Je z toho TD. Crosby potvrdil presne do stredu, no útok má illegal formation. Opakovanie pokusu (OL Jenkins). Crosby premenil. Dobrý tréning pre Masona. 

FB JE LEGITÍMNA ZBRAŇ – prvou passovou play (teda ak nepočítam tú play action a deep ball na MVS pri ktorom bol flag za holding) bol one handed catch od FB Vitaleho pre 5 yardov. V druhom polčase zachoval QB Boyle chladnú hlavu a hodil loptu stredom ihriska na FB Evana Bailysa. Je to prvý down. 

ANI ANI

QB Deshone Kizer – Kizer zakončil svoj prvý polčas tohtoročnej preseason s 8/13 pre 102 yardov a TD. Zrejme to bol Kizerov najlepší polčas vo farbách Packers, no je tu jeden dôvod, prečo sa ocitol v „ANI ANI“. A to konkrétne ten, že jeho hody sú nekonzistentné. Raz zahrá geniálnu play ala Rodgers. Pre príklad použijem play, keď TD skóroval Shepherd. Hrá sa 3rd&4 tesne pred end zone. Kizer sa perfektne pohybuje v pockete, pričom má oči neustále v downfielde, vďaka čomu si všimne úplne voľného WR Shepherda, ktorému loptu doručí a je to TD. Perfektnáááá play. No potom prídu plays ako napríklad tá na treťom downe, keď hádzal check down na FB Vitaleho, ktorý prehodikl tak o 2 kroky. Keby to hodil presne, tak je to prvý down. Potom napríklad na pár yardov zle načasoval prihrávku do stredu ihriska na WR Moora, hodil ju trošku za neho, ten ju už nedokázal skrotiť a je to drop. Proste je jedno či je to slant, dig, alebo check down. Hody musia byť konzistentné a to pri Kizerovi žiaľ nevidím. 

Behová hra: Ako celok to dobre nefungovalo. Avšak chcem vyzdvihnúť rookieho Dextera Williamsa. Do útoku pasuje perfektne a páči sa mi jeho výbušnosť. Dokáže si nájsť dieru a potom to do nej napáliť, ako keby bol vystrelený z kanónu a získavať extra milimetra vďaka hrubej sile. Keď dostane lepšie bloky, ktoré dneska od našej OL dobré neboli, tak bude zahrávať jednu big play za druhou. Dneska si na 15 behov pripísal 80 yardov. Šikovný chalan.

DE/OLB Rashan Gary – Gary hral dôležité snapy v úvode zápasu a demonštroval presne to, čo hovorili scouting reporty. Teda dobré, ale aj tie zlé vlastnosti. Jeho prvý krok a atletickosť sú proste na úplnej inej úrovni, než pri drvivej väčšine DLs v NFL. No keď sa už dostal do bloku, tak sa mal problém z neho dostať. Musí viacej využívať boky a menej ruky. Na tejto úrovni proste nemôže hrať proti každému silovo a dúfať, že ho porazí len vďaka sile. Aj napriek excelentným tréningom to v zápase nebolo ono a má sa čo učiť. Rashan, pokračuje v tvrdej práci ako doteraz!

K Mason Crosby – Pri krátkom a nízkom kickoffe Mason poslal loptu out of bounds, čo znamenalo pre Texans začiatok drivu na luxusnej 40ke. Toto sa stávať nemôže. Inak premenil každý kop s kľudom angličana.

Ofenzívna lajna – OL síce za celý zápas nepustila ani jeden sack, ale boli tam zbytočné flagy za holding alebo false start. Tohto sa treba vyvarovať. 

SKLAMALI

TACKLING – Neskutočne veľa missnutých tackles. Také najviac bijúce do očí boli, keď na treťom downe najskôr prišiel vďaka missu o sack Bolton, ktorý prichádzal z blitzu, Webb beží ďalej, vďaka missu ho nezastavil ani Summers a je z toho 1. down. Play tesne pred goal line, Lancaster sa perfektne dostal do backfieldu, no ruky sa mu z RB Crocketta zošmykli a na miesto TFL to je TD. Po tejto play kamery ukázali záber na Blaka Martineza, ako stojí pri svojich spoluhráčoch a nahnevane im niečo hovorí. LB Gilbert missol sack na treťom downe, Webb dobieha po svojich po prvý down.

FLAGY – Hneď pri prvej play zápasu pri kickoff returne mal Greene blocking in the back. Hneď v druhej play zápasu holding RT de Beera. Koniec prvého drivu kvôli holding LT Lighta na treťom downe, pričom mal Kizer cca 30 yardový beh. No bol to prísny call. Prvý obranný drive a na 3rd&14 defenzívny holding automatický first down. Potom som to už nejako nebral do úvahy, no na obidvoch stranách (Texans aj Packers) toho bolo viac než dosť. Možno by som ešte spomenul úplne zbytočnú DPI od CB Enta v end zone na deep ball. Webb loptu hádzal do outu a Ento zbytočne zahral do tela a hráča vytlačil mimo ihriska. Vždy musí vedieť, kde je lopta. Teda spraviť presne to, čo spravil tesne pred polčasom na hlbokej lopte. Hlava otočená na loptu a hrať na ňu, nie na hráča. No bolo vidno, že to je prvý zápas preseason a hráči hrajú spolu po 1x. Takže by som to až tak tragicky nebral.

ILB James Crawford – išiel cez neho TD tesne pred end zone na passovej play. Jednoznačne prehral svoj súboj. Mal neisté tackles a v obrane ho vidieť moc nebolo. V special teame hrá dobre, no v obrane to bolo slabé.

WR J´Mon Moore – Čo už mám sem napísať… Ja fakt neviem. Moore je na deep route, no na brzdách sa pošmykol a prihrávka je nekompletná. Dizajn play action bol perfektný, hodená lopta od Kizera bola chytateľná, Moorova chyba. Potom sa Moore uvoľnil stredom ihriska, Kizer posiela zle načasovanú loptu trošku za Moora, no bolo to chytateľné a takéto play musí receiver na NFL úrovni chytať aj o polnoci. Na 4. downe tesne pred end zone QB Boyle perfektne predĺžil play a hádzal loptu na Moora. Tá síce bola trošku zrazená, no aj tak doputovala do rúk Moora, ktorý ju opäť dropol. Toto sa musí chytať. No potom prišla play action na Moora, Boyle roluje do svojej ľavej strany, hádže milimetrovú prihrávku na Moora a je to TD. Avšak aj pri tejto play si Moore s loptou zažongloval a keby DB Texans nespadol a strčil do Moora, tak ten je mimo ihriska a prihrávka je nekompletná. Aj po TD je vidieť ako je Moore z toho všetkého frustrovaný, no musí si vyčistiť hlavu, zapnúť mašinu na strieľanie lôpt a chytať, chytať, chytať, až kým sa mu lopty do rúk nebudú lepiť. 

WR/KR Teo Redding – v závere zápasu pri kick returne držal loptu len jednou rukou, tá mu vypadla a je z toho fumble. Toto sa stávať nemôže. 

Zranenie ILB Orena Burksa – Burks sa zranil hneď pri prvom drive, keď Keke s Gilbertom sackovali Webba. Následne už do zápasu nezasiahol a mal ľadový obklad na ľavom ramene. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PREVIEW: WEEK #7 – New Orleans Saints vs Green Bay Packers  |